Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Ale jest coś innego. Wyszukiwanie statków wszystkich typów w samej grze. Poczytaj o tym w FAQ w odpowiedzi na #1 pytanie. Niestety w TC już to nie działa.

teraz przynajmniej wiem że Kha'ak się ruszają po tej galaktyce 🤪 około 20 niszczycieli znalezionych xD a gdzie niszczyciele tam inwazja 😉

Dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. mam kilka pytań i proszę o pomoc

1.czy aby statek był wyposażony w osłony wystarczy że posiadam je w ładowni??( dziwne skoro rakiety i broń należy instalować przed użyciem)

2. Jak użyć dopalaczy?? wciskam tab i nic:/ potrzebne są ogniwa do tego celu w ładowni??

3. co jaki czas zmieniają się wiadomości w biuletynach na stacjach??

4. Czy warto instalować skrypty: .BBS Offerts, . BBS Extras- i co one dokładnie dają??

5. Zainstalowałem skrypt cycrowa dodający gildie taksówkarzy do gry....gdzie ją znajdę??

Gram na czystym X3. Z góry dzięki za podpowiedzi 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Osłony jeśli tylko pasują do statku są automatycznie montowane.

2. Standardowy Dopalacz służy tylko tylko do szybszego osiągani prędkości maksymalnej. Czyli jeśli stoisz w miejscu i ruszysz to dzięki naciśnięciu klawisza Tab szybciej osiągniesz prędkość maksymalną statku.

3. Różnie, czasem każde dokowanie do stacji to inne oferty, czasem się one nie zmieniają. Jeśli chcesz szybkiej zmiany ofert w stacji w której jesteś zadokowany to wczytaj grę z zapisu przy dokowaniu. Czasem jest to jedyny sposób na wyszukanie oferty, która na interesuje. Na przykład chcesz znaleźć ofertę na hackowanie stacji, dokujesz do Habitatu Piratów, ale oferty nie ma w BBS-ie. Więc load, tyle razy, aż oferta się pojawi.

4. Warto, są to dodatkowe oferty w biuletynach, tylko BBS extras jest przetłumaczony, BBS Offerts tylko po angielsku.

5. Jeśli dobrze pamiętam to ta Gildia stawia stacje Gildii taksówkarzy w losowych sektorach, musisz poszukać takiej stacji (w biuletynach BBS możesz spotkać info gdzie znajduje się taka stacja) i zapisać się do Gildii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp:)....no i kolejna dawka pytań🤪

1. Czy EMP jest niezbędny do prawidłowego działania skryptu Cycrowa?? ( mam czysta wersje X3), i co w ogóle daje ten skrypt??:/

2. Mam problem z dźwiękiem na stacji tzn babeczka na stacjach straszliwie przerywa, Zainstalowałem ten pliczek-wmfdist.exe ale niestety nic nie pomogło Sad Głos kobiety na stacjach dalej jest przerywany....Czy ktoś ma podobny problem?? można temu jakoś zaradzić??( po za tą wadą- dźwięki, muzyka w grze są ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. zainstalowałem pluginem 2 skrypty tj- BBS extract oraz EMP niestety obydwa skrypty nie pojawiają mi się w wyborze ustawień sztucznej inteligencji w grze, pojawiły sie jedynie skrypty Cycrowa....Dlaczwego(czysty X3)?? tu pojawia się kolejne pyt:/

znalazłem 2 wersje spolszczenia do jego paczki tj

- X3 MercenariesGuild-V2.81-17.09.2006_PL.spk pobrane stąd- http://www.xudb.eu.org/resp/

- MercenariesGuild-V2.90 pl ZIP stąd- http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/

I tu ciekawostka... 1 opcja ma rozszerzenie spk, instaluje się ją przez plugin managera, druga opcja natomiast zgrywana jest do katalogu t....o co tu chodzi bo się troszkę pogubiłem:/

3 pyt. Niekture towary na stacjach mają dziwne nazwy bez opisu, np. SS-WARE_NAW5- co to jest jakiś błąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A dlaczego mają być widoczne w ustawieniach sztucznej inteligencji wszystkie skrypty? Tam pojawiają się tylko te skrypty, które można konfigurować. Listę wszystkich zainstalowanych skryptów masz w Plugin Instalatorze Cycrowa, możesz tam przy pomocy jednej opcji wyciągnąć sobie listę skryptów do pliku txt.

2. Co w tym dziwnego? Same pliki txt tez można przerobić na .spk, który jest tak jakby samorozpakowującym się archiwum. No nie do końca "samo" bo wymaga Plugin Instalatora do rozpakowania. Natomiast co do wersji to polecałbym tę nowszą z numerem 2.90, ma poprawne kodowanie.

3. To nie błąd, tylko efekt instalacji EMP. Ta paczka dodaje dodatkowe towary, jednak aby towary działały poprawnie i miały swoje nazwy potrzeba jeszcze odpowiednich skryptów odpowiedzialnych za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli usuwam wersje spolszczenia Guild-V2.81-17.09.2006_PL.spk z plugina i zostawiam tylko wersje 2.90 w katalogu t tak??

1. jakie skrypty należy zainstalować by nie pojawiał się ten błąd w nazwie niektórych towarów??

2. Czy opłaca się handlować miedzy stacjami w tym samym układzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Takie, które wymagają do poprawności działania instalacji EMP. Jaki to są konkretnie to nie wiem, zobacz na forum ego do listy skryptów dla X3 i sprawdź sobie skrypty pod względem konieczności instalacji EMP.

2. Opłaca się handlować zawsze wszędzie tam gdzie cena zakupu będzie mniejsza od ceny sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. sorka nie wiedziałem że zaglądacie tu i tam.. Ale co do mojego pytania to wprost mi nie powiedziano jak to robić. Szukać szczątków i kontenerów na oko?? skąd mam wiedzieć gdzie je mogę znaleźć. będą zaznaczone w skanerze systemu??( nie używam mapy scorpa, nie chce ułatwiać sobie gry i psuć zabawy. Najprzyjemniej do wszystkiego dochodzić samemu. Znajdowanie szlaków handlowych na własną renke, i wogóle odkrywanie wszelkich aspektów gry to prawdziwa frajda, a ludzie sobie to psują jak by celem gry było jak najszybsze dorwanie się do najlepszego statku i milionów gotówki:/ ja męczę tylko pytaniami technicznymi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontenerów szukasz na oko na mapie systemu w którym jesteś.

Jeśli nie chcesz instalować mapy Scorpa to tak samo musisz szukać statków bez pilota.

Zresztą nie rozumiem Cię, chciałbyś jakiś skrypt, który wyszuka za Ciebie kontenery, a nie chcesz mapy Scorpa? Twoja sprawa. Ale grając dłuższy czas w grę docenisz mapę Scorpa wcześniej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem z skryptu tylko myślałem że jest jakieś urządzenie które można kupić a które pomaga odszukać rożne pozostałości po statkach rozwalonych itd. Ale już wiem że nie ma nic takiego:) wiec dzięki za odp. aaa i jak rozpoznawać te rzeczy na mapie systemu?? wiem że statki opuszczone są niebieskie bez nazwy pilota, a kontenery i sprzęt?? jaki kolor i oznaczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤪

ok dzięki. Wiem że wyjadaczom takie pyt wydaja się śmieszne, ale ja gram dopiero od kilku h. Gra ma kopa, chyba się zakochuje:) W tak grywalne cudeńko nie grałem od bardzo dawna. Przypominają się stare dobre czasy kiedy gry posiadały "dusze" kto grał w Elite będzie wiedział o co chodzi.

- Dla tych których pochłonęła ta gra mam ciekawego linka.....jest na co czekać😉- http://www.infinity-universe.com/Infini ... &Itemid=33

Co by tradycji było za dość mam kolejne pyt:)

- Czy można coś znaleźć poza obszarem ograniczonym przez bramy skokowe?? Zazwyczaj większość stacji odnajduje w środku "okręgu" wyznaczanego przez bramy. Czy warto jest latać poza nie?? można znaleźć jakieś artefakty, ukryte bazy, stacje itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm będę nie konsekwentny bo wcześniej zarzekałem się że nie będę korzystał z żadnych skryptów ułatwiających rozgryfke:/ ale przyznaje ci racje, czasami warto. Zbyt wiele czasu tracę na latanie po sektorach i odnajdowaniu wszystkich stacji. Stad moje pyt. czy jest jakiś skrypt który odrazu pokazuje umiejscowienie wszystkich stacji we wszystkich sektorach na mapie sektorów bezpośredni w grze??( bez pomocy mapy scorpa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony cały czas obstawiasz i zarzekasz się, że nie będziesz używać mapy Scorpa, bo "za bardzo ułatwia rozgrywkę", a z drugiej, jesteś skłonny pytać się o cheaty... Zdecyduj się :|.

Według mnie, to co najmniej 30% ubawy w daną rozgrywkę przynosi Ci właśnie to, że na początku nic nie masz... nic nie widzisz... i jesteś nikim. Musisz tułać, by uzbierać kasę, wpierw na nędzne ulepszenia, potem, na nędzny stateczek, poootem stać Cię już na napęd skokowy (co za ulga!!), a potem, to lecisz w świat i zwiedzasz go, za każdym razem nowo. Po co sobie zabierać tyle przyjemności?

Ja jak odkrywam wszechświat, to bardzo rzadko zaglądam do mapy Scorpa w poszukiwaniu sektorów. Wpierw sam wybieram się na małe tournee, a dopiero potem, jeżeli faktycznie, jakimś cudem złośliwie się schował potrzebny mi sektor, to odpalam mapę Scorpa. Jednak, za Chiny nie dałbym sobie odebrać tej frajdy odkrywania na nowo sektora po sektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mani, piszesz tak jakby rozkład sektorów był losowy w każdej grze, o stacjach nie wspominając. Ja już prawie mam mapę w głowie, większe stacje (stocznie i Doki) to też wiem gdzie ich szukać. Dla mnie mapa Scorpa to podstawowy dodatek do wyszukiwania statków bez pilotów, towarów, które potrzebuję (broń, wyposażenie). Dla mnie tułanie się po połowie wszechświata po to by znaleźć jakąś broń to strata czasu. Wolę sprawdzić to na mapie Scorpa, polecieć, kupić i jazda kosić piratów/Xenków/Kha'ak.

Przypominam też że można mapę tak skonfigurować, by widzieć w niej tylko sektory, które juz odkryliśmy, pozostałe będą dla nas zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mani w 100% się z tobą zgadzam!! dlatego nie używam mapy, chodziło mi tylko o to by wlatując do nowego sektora były widoczne stacje na mapie sektora który odkryłem( w grze ). I to cała pomoc jaka chce, bo oblatanie calego sektora( poszukiwanie stacji poza obszarem wyznaczanym przez bramy skokowe ) zajmuje mi kupę czasu, zdecydowanie za dużo. Dla mnie też największa frajda to odkrywanie sektora po sektorze, bo to cały smaczek gry. Yacek pewnie gra już długo, ma doświadczenie i zlatał cały wszechświat, więc mu się nie dziwie. Jak ja się wczoraj cieszyłem jak odkryłem sam stacje która sprzedaje ogniwa po 12 a potem która skupuje po 20 od sztuki:) niezapomniane uczucie i radość kursowania w jedna i 2 stronę. Normalnie biznes że ho ho:) I właśnie to mi sprawia radochę największą. Pozdro.

Yacek a jak skonfigurować mapę Scorpa by pokazywała jedynie odkryte już systemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...