Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tu nie chodzi o parametry....śmigałem bez przeszkód 3 tyg w grę na średnich ustawieniach i nic się nie działo. przywróciłem jakieś parametry kompa w biosie i może coś się stało z pamięcią czy coś. nie znam się. Pozostaje reinstalacja, ale chyba dam sobie spokój skoro już nie działa i poczekam na nowego kompa i X3 terran. Za dużo nerwów zjadam na tym starym gruchocie. Wiec gry muszę sobie odpuścić.

Jeszcze raz dzięki za pomoc przez te kilka tyg i do usłyszenia za 6 miesięcy jak już uzbieram na nowy sprzęt.

🤪((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu wasz ulubiony upierdliwiec 🤪 Mam dwa pytania.

Po pierwsze primo, co to znaczy grać z fabułą??

Po drugie primo, cz jak gram w grę XTW bad luck to to jest fabuła.

I dodatkowe primo, sprawdzałem kilka gier własnych z XTM i zaczynałem jako Julian w Argon Prime i miałem na koncie 1 000 kredytów, czy one się czymś różnią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać z fabułą to znaczy po zainstalowaniu XTM-a rozpocząć nową grę z jednej z trzech opcji startowych fabuły (Normalna, Łatwizna, E-Xtreme). Wszystkie pozostałe opcje startowe, zarówno te standardowe (np. Anonimowy Argon, Dziki Split, Bankrut Zabójca), jak i te dostępne poprzez "Własna Gra", czyli dodane przez XTM-a (mają w nazwie na początku XTM...), nie posiadają fabuły X3. Wszystkie te opcje różnią się między sobą sektorem startowym, gotówką początkową i statkiem jaki mamy na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla jasności jeśli w misjach startowych XTM (wypróbowałem trzy nie pamiętam jakie) statek sektor i kredyty się nie różnią to oznacza ze są takie same ( jak rozumiem). A jeszcze jedno pytanie ale to raczej jak komuś się chce na nie odpowiedzieć gdyż nie jest mi niezbędne, mianowicie jak nazywa się opcja startowa w której startujemy w sol system?? I ostatnie pytanie (istotne tym razem) czy w opcjach startowych mamy możliwość wykonywania różnych misji??

A jeszcze jedno póki pamiętam czy skrypt Cheats by LV działa pod XTM?? Bo jak chciałem sobie zrobić ziemski statek to miałem zamiast nazw okrętów ziemskich Readtexty czytałem FAQ jak się ich pozbyć ale może jest jakiś inny sposób i czy w samej gdzie (nie w cheats) tez będą jako readtexty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje startowe XTM powinny się od siebie różnić (reputacją u poszczególnych ras, sektorem, ilością kredytów, typem statku, itd). Jeśli u Ciebie jest inaczej to może wystąpił jakiś błąd przy instalacji moda. Opcja startowa u ziemian to (o ile dobrze pamiętam) flight leader.

Działa, trzeba tylko przerobić pliki tak, jak napisane jest w faq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko raz jeszcze i teraz działa ale mam kolejne pytania. Mam od groma readtextow np w biuletynach i nie mogę znaleźć przyczyny ich występowania nie ma powtarzających się plików spk i xml a ilość plików XML o sygnaturze 44 i 48 jest taka sama i druga sprawa zainstalowałem niby XTM 7.5 (ściągnąłem pliki core w tej wersji) a w menu gry wyświetla mi 7.4, dodatkowo szukając specyfikacji technologi ziemskiej czy jak to się tam zwie przeleciałem wszystkie stacje na ziemi i nie znalazłem to tez chciałem dodać przez cheaty by LV ale tam w ogóle tego nie ma. Gdzie to można znaleźć?? I ostatnia sprawa jak wydostać się z systemu słonecznego?? Wygada on na odcięty całkowicie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W menu gry będzie 074, wejdź w opcje/rozgrywka/ustawienia AI i trzecia pozycja od góry: sprawdź stan XTM-a, tam powinieneś mieć wersję 075, jeśli nie masz, to reinstal.

2. Masz pełno readtextów, a spolszczenie XTM-a ściągnąłeś i poprawnie zainstalowałeś? Zresztą i bez tego powinno działać bez readtextów tylko po angielsku. Podaj numery readtextów to pomogę ci zlokalizować przyczynę.

3. Specyfikację ziemskich technologii można tylko kupić w BBS-ach na stacjach w sektorach innych niż ziemskie, musisz się więc przelecieć do innych sektorów, podbić reputację u innych ras i dopiero pozwolą ci kupić specyfikacje.

4. Nie masz innych sektorów niż ziemskie? Zobacz do ustawień AI i włącz: Dodaj Ziemian do gry, to powinno pomóc.

A i takie pytanie, instalowałeś XTM-a z instalki full? Czy tylko pliki z modem? A może tylko patcha 075 zainstalowałeś? Jeśli na dwa ostatnie pytania odpowiesz tak, to masz źle zainstalowanego XTM-a. Poszukaj na tym forum lub na Mamucie przepisu poprawnej instalacji XTM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to może być spolszczenie do starszej wersji teraz skojarzyłem a gdzie znajdę spolszczenie do wersji 7.5??

Dobra już znalazłem. To teraz reinstal 3 już 🤪

Już mnie trafia szlag zainstalowałem najnowsze spolszczenie tyle że wszystko mam po angielsku 😉

Po kolei napisze co zrobiłem

1 Instalacja X3

2 Patch 2.5 (instalacja)

3 Instalacja BP

4 instalacja spolszczenia do BP (wrzucenie pliku do "t")

5 Rozpakowanie XTM 7.5 full

6 Wywalenie plików spolszczenia XTM 7.5 do "t")

Co tu jest do cholery skopane?? 😛

JUz wiem co sie stało a wpadłem na to przez przypadek 😁 na razie wygląda że wszystko jest ok dzieki chłopaki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gram w X3R + XTM 0.7.5

Kupiłem sobie Dok Zaopatrzeniowy, władowałem do niego warsztat (zainstalowałem używając innego statku) odpaliłem w komendach opcję "Instalacja ulepszeń" (czy jakoś tak), skonfigurowałem podzespoły, które mają być instalowane na dokujących statkach i jest cacy. Wreszcie koniec wizyt u Gonerów 🤪 (nie chciałem instalować skryptu Jumpdrive Kit).

Okazuje się jednak, że nie wszystko jest ok.

Dokujące myśliwce nie przechodzą tuningu silnika, sterów i ładowni. Większe statki są usprawniane w całości.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? I czy ktoś wie jak go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że odpowiedź na powyższe pytanie brzmi "nie". Nie szkodzi, będę z tym żyć 🤪

Mam kolejne związane z Aranem. Widzę, że ma masę ciekawych poleceń z którymi będę się musiał zapoznać. Na razie najbardziej intryguje mnie polecenie: "Generuj Pole Skokowe". Znajduje się ono wśród dodatkowych poleceń, tam gdzie włączamy obronę antyrakietową mosquito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem pewien okres przerwy od X3 (na czas przed i w trakcie sesji) teraz czekam na wyniki, więc postanowiłem zacząć sobie od nowa na spokojnie gre (własna/swobodna gra, żadne profile X3 ani XTM) i tu moje wielkie zdziwienie.... po ok 1-3:00 (jednym dniu i 3 godzinach lotu) mam 500kk na koncie, ale od początku zaczynając gre miałem 1k na koncie, więc nic za to nie kupie, postanowiłem pozbierać więc złom jest tego pełno w argon prime i okolicach (zwłaszcza gdy khaak szaleją). Wielce się zdziwiłem gdy po parudziesięciu kursach po sektorach spotkałem łuski smoka było ich chyba około 10 (za każdą łuskę piraci sobie liczą ponad 40kk). I tu nasuwa się pytanie czy to jest możliwe żeby po tak krótkim czasie gry mieć tyle kasy 🤪 czy to nie jakiś bug gry. Co mam zrobić z tą kasą (poradźcie) na takim początku gdzie reputacje mam najwyższą u argonów jako Zaufany Doradca(zdobyta na sprzedawaniu złomu i ogniw) z jednej strony dość sporo kasy (np. starczy na valhallę) a z drugiej brak reputacji 😉

PS mam jeszcze jedno pytanie ponieważ jak tylko wyjdzie Polska wersja X3:TC chciałbym ją kupić i tylko jedna rzecz mnie nurtuje czy grafika się sporo poprawiła że grze aż tak skoczyły wymagania? :| oraz czy jest opcja takiej wolnej i swobodnej gry jak w X3:R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić. Jeśli marzy Ci się panowanie we Wszechświecie X to jedna Valhalla Ci tego nie zapewni. Kupuj satki, uzbrajaj je, kup HQ, przejmij jakiś sektor i rozpocznij ekspansję. Proponowałbym tourne po sektorach argońskich (stacje handlowe) w poszukiwaniu ogłoszeń BBS typu: Fundacja Małej Suzi czy Dom weteranów. Jeśli ofiarujesz datki na te organizacje repka skoczy Ci w górę. Ile trzeba wydać nie napiszę 🤪 ale jesli chcesz podbić repkę na max to licz się ze sporymi wydatkami.

Co do X3 TC to za wiele się nie zmieniło. Grafika lepsza, ale szału nie robi. Wymagania skoczyły tak średnio. U mnie na blaszaku idzie w miarę dobrze, przycina tylko w większych zadymach. Z kolei na lapku daję radę bez problemów i zacięć. Zależy od tego jaki masz sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ma ktoś pomysł jak Valhallą obronić się np. przed chmarą małych Kha'ak?? Artyleria przeciwlotnicza alfa działa jakby chciała a nie mogła, działa fotonowe (fajnie biją się z niszczycielami, ale nie z myśliwcami) A emitera wiązki pulsacyjnej nie idzie na vallhali zamontować :/ nie mówiąc już o Kyon'ach 🤪 (nie ma jak Galleon szkoda że tak mało energii ma).

PS emiter wiązki najlepiej działałby bo zostawia najwięcej opuszczonych statków. i tu się kłania statek OTAS Castrum tyle że nie wiem czemu nie mogę do niego dokować ani M3 ani mniejszych statków :/

PSS może jest jakiś sposób zamocowania emitera wiązki na Valhalli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To chyba logiczne ze olbrzymi statek nie jest w stanie sobie poradzic z malymi jednostkami. Musi miec wsparcie innych jednostek.

I właśnie dlatego jednostki klasy M1 i M2 poruszają się w asyście myśliwców.

Cytat

A emitera wiązki pulsacyjnej nie idzie na vallhali zamontować :/ nie mówiąc już o Kyon'ach 🤪 (nie ma jak Galleon szkoda że tak mało energii ma).

Jeśli nie chcesz wsparcia myśliwców zdobądź Niszczyciel Khaak T2 albo klasyczną cebulę i wydaj mu rozkaz "chroń mnie". Kyony gamma rozprawią się z myśliwcami w oka mgnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, bo ja nigdy nie miałem problemów z małymi statkami w starciach z moim M2. Zarówno ostatnio gdy dumny jak paw poruszałem się zdobyczną Valhallą, jak i w pierwszej grze, bez XTM-a, gdy za mini lotniskowiec, niszczyciel służył mi Albatros. Pamiętam jak Albatrosem wybrałem się do sektora pirackiego. Dałem mu rozkaz zniszcz wszystkich wrogów, sam zaś LX-em latałem w pobliżu niszcząc co większe muchy i obserwując jak Albatros przy pomocy FLAK-ów rozprawia się z piratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nigdy nie narzekalem na skutecznosc flakow w starciu z drobnica, wazne jest to by statek mial rezerwe energii bo flak duzo pozera w walce, zwlaszcza gdy wali ze wszystkich portow. Dlatego tez nie bylem fanem montowania flakow w Albim, kilka strzalow z alfy i kichal po jednym strzale na pol minuty. Co innego poza sektorem bum,bum,bum az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...