Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3:TC - komentarze i pytania


Mani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ta misja. Wlatuje do odpowiedniego sektora, na mapie jako cel wyswietla sie baza.

Spoiler

Lece oczywiscie TM + zadokowany M3+. Po skoku do sektora od razu robie zwrot w prawo (aby na mnie nie naskoczyla grupka burakow) i droga okrezna podlatuje spokojnie do bazy. Tam czekam az (jak wg opisu) oslony stacji spadna do 25% i...

nic sie nie dzieje. Niemam zadnych informacji o ratunku czy cos takiego. Mysliwca oczywiscie nie moge oddokowac z budy bo automatycznie jest zniszczony. Jesli wlatuje do sektora mysliwcem lub TM z eskorta mysliwca to misja zostaje anulowana. Probowalem juz chyba wszystkiego na wszystkie sposoby - lacznie z dokowaniem po odpowiednim zejsciu oslon bazy. NIC sie nie dzieje. Uszkodzenia staja na 92% i to tyle. Sprawdzilem wszystko co tylko mozliwe. Wypozasenia statkow, odpowiednie miejsce w ladowni itp itd. Ma ktos jakis pomysl jak to rozwiazac?

Mam poprawke 2.7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem ten problem, po rozwaleniu osłon stacji nic się nie dzieje,musisz rozwalic 3 myśliwce terraformerów. Lata tam kilka m5 do rozwalenia.Mój TM był uzbrojony w DA,energii nie starcza na długo,ale krótką salwą rozwalisz po kolei m5.Jak nie masz w tym tm zainstalowanych dobrych osłon to sie pośpiesz, terraformerzy zaczną cię ostrzeliwac,acz dośc niemrawo,po rozwaleniu 3 myśliwców otrzymasz info aby dokowac do stacji.Jakbyś poczytał temat o fabułąch tobyś wiedział,pisałem tam 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miałem ten problem, po rozwaleniu osłon stacji nic się nie dzieje,musisz rozwalic 3 myśliwce terraformerów. Lata tam kilka m5 do rozwalenia.Mój TM był uzbrojony w DA,energii nie starcza na długo,ale krótką salwą rozwalisz po kolei m5.Jak nie masz w tym tm zainstalowanych dobrych osłon to sie pośpiesz, terraformerzy zaczną cię ostrzeliwac,acz dośc niemrawo,po rozwaleniu 3 myśliwców otrzymasz info aby dokowac do stacji.Jakbyś poczytał temat o fabułąch tobyś wiedział,pisałem tam 🙁

A czy ktoś wpadł na pomysł, że skoro leci się tam statkiem TM, to można mieć w nim zadokowane 4 cztery myśliwce? Można je wysłać do zniszczenia Kha'ak atakujących stację, można też samemu przesiąść się do jednego z tych myśliwców i samemu zniszczyć Kha'ak. Spokojnie też można zadokować myśliwcem do stacji handlowej, otrzymamy stosowny komunikat, że musimy posiadać statek klasy TM. Gdy nasz statek TM zadokuje za nami do stacji, przesiadamy się do niego i misja może być kontynuowana. Można też oczywiście po zniszczeniu Kha'ak i otrzymaniu komunikatu, że mamy zadokować do stacji handlowej, zadokować myśliwcem do TM-a, a następnie nim do stacji handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące rozpoczęcia fabuły HUB. Czy wzmocniony delfin po wbiciu odpowiedniej rebutacji u Boronów pojawia się dwa sektory borońskie dalej, czy na drugim końcu wszechświata. Bo po przeszukaniu dwóch skupisk Borońskich w Strzale zaczynam się martwić, że rozpoczęcie Treasure Hunt zabrało mi HUB`a(prosze, powiedzcie ża ta fabuła nie ma wpływu na HUB`a). We wcześniejszych grach zawsze znajdowałem Delfina w okolicach Ocean of Fantasy. Prosze o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej dwa sektory dalej. Tylko że nie koniecznie będzie to w okolicach Ocean of Fantasy. Ja informację o nim dostałem w różnych sektorach. Ważny jest fakt przebywania w sektorze Boronów i czas jaki upłynął po osiągnięciu odpowiedniej reputacji.

Co do TH, to trudno powiedzieć czy ma wpływ na fabułę HUB-a, raczej nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wykonaniu 5 misji Terran ( uwolnienie kapitania Pearla z Aggońskiej Placówki Wojskowej ) Udałem się do Heretic End a następnie korzystając z przerwy pomiędzy misjami udałem się do Omicron Lyare i zgadnijcie co ? 🙁 Tuż przed moim przybyciem do tego sektora Xeni zaatakowali Argońskiego Mamuta. Załoga w popłochu opuściła statek. Gdy podleciałem do niego i przejąłem go skierowałem go do stoczni. Chwile później do tego samego sektora wpadła Gildioa piratów Galleon + ~ 20 myśliwców. Ostro dawały popalić Argońskiemu Kolosowi i gdyby nie moja interwencja z moimi trzema przypisanymi skrzydłowymi, kolos najprawdopodobniej poszedłby na żyletki 😉 Gdy Kolos prowadził nieustanna wymianę ognia z Pirackim Galleonem ja i moi skrzydłowi zajęliśmy sie mysliwcami Gildii Piratów. Po dłuższej chwili sektor został oczyszczony ze wszelkich myśliwców Gildii i korzystając z przewagi liczebnej jak i ogniowej przystąpiłem do ataku na Galleon. O dziwo Galleon sporadycznie we mnie strzelał, chyba za bardzo był zajęty Kolosem 😉)) Chwilę później atakowana zewsząd załoga Galleona postanowiła opuścić statek. Oczywiście korzystając z okazji przejąłem Pirackiego Galleona, który miał 27 % stanu kadłuba.

Spoiler

Spoiler

Najprawdopodobniej sprzedam go, bo jakoś nie przepadam za statkami M1/M2 jak dla mnie M7 jest w sam raz. Szkoda tylko że M7 ma zdecydowanie ograniczoną ilośc myśliwców. Jedynie Pantera ma 32. Ale jak by nie było dwa statki TL i M1 w kilka minut, to całkiem wielkie szczęście 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z krzakami, w czasie wykonywania Fabuły Terrańskiej. Co prawda była to misja patrolu, ale sektor był już ten sam. Jako, że zarabianie w grze idzie mi po woli to mając słaby statek po prostu boję się wykonywać tę fabułę.

Siły krzaków to ok. 4-3 niszczyciele i lotniskowce+drobnica.

co gorsza mam tam kompleks fabryczny 1MJ.

Może te inwazję mają jakąś funkcje w fabułach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej jestem w szoku 🙁 i to totalnym. Mnóstwo razy robiłem fabułę Gonerską zawsze po wybudowaniu Odlewni teladianium dla Gonerów otrzymałem raport o ataku na statek gdzie znajdował się Jani Hall czy jak mu tam. Po odparciu ataku na statek rady gracz otrzymuje raport o ataku na TS i fabryki. Po odparciu ataków w Grand Exchange zadaniem gracza było przejęcie statku na którym wcześniej znajdowała się rada i Jani Hall. Po przejęciu Tropiciela Światła okazuj esie że Jani Hall został przeniesiony na inny statek. No i tutaj mam problem bo w sektorze Grand Exchange nie było żadnego tropiciela światła. Rozprawiłem się jedynie z kilkoma jednostkami Piratów i na tym koniec od razu otrzymałem polecenie udania się do sektora Merchant Haven w którym znajduje się statek na pokładzie którego najprawdopodobniej jest przetrzymywany Jani Hall.

Czy ktokolwiek wykonywał fabułę Gonerów na Patchu 3.0 ? Bo chciałbym tez powiedzieć że w fabule Terran gdy Splicki Słoń zostanie przejęty z uszkodzonej kapsuły wyskoczy "chopek" którego musimy zabrać na nasz pokład i tutaj jest kolejna zmiana. Jeńca musimy dostarczyć do militarnej bazy wojskowej a nie jak to miało wcześniej miejsce do Orbitalnej Bazy Zaopatrzeniowej. Chyba zę to zostało zmienione wcześniejszych Patchach 2.6 lub 2.7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o fabułę gonerską to ja ją chyba na patchu 3.0 wykonywałem. Zmian nie było.

Dziwne, bo ja w tej misji nie musiałem odbijać z rąk piratów statku klasy Tropiciel światła. W sumie to ani mnie to nie ziębi, ani nie grzeje. W sumie jest luz. Przynajmniej nie musiałem tracić czasu na abordaż i temu podobne pierdoły 🤔

Cytat

Po prostu leć za Blastclawem.

Tak wiem, po prostu byłem zaskoczony zaistniałą sytuacją.

EDIT.

Yacek w tekście na czerwono w pierwszym poście tego tematu, tyczącego się w jakiej kolejności wykonuje się misje, zapomniałeś o Treasure Hunt (Poszukiwacz skarbów) W sumie to się nie czepiam, tak tylko wspominam.Ktoś z nowych forumowiczów może być troszku zmieszany brakiem informacji o Treasure hunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek w tekście na czerwono w pierwszym poście tego tematu, tyczącego się w jakiej kolejności wykonuje się misje, zapomniałeś o Treasure Hunt (Poszukiwacz skarbów) W sumie to się nie czepiam, tak tylko wspominam.Ktoś z nowych forumowiczów może być troszku zmieszany brakiem informacji o Treasure hunt.

Źle się czepiasz. Treasure Hunt nie jest misją z podstawki (a tylko te wymieniłem), jest fabułą dodaną przez patch i nie ma wpływu na pozostałe fabuły. Tak przy okazji, to Treasure Hunt jako jedyna fabuła jest dostępna w opcji startowej Własna Gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z FAQ fabuły Treasure Hunter

Cytat

Wszystko zaczęło się w sektorze Selezwill. Tam po wykonaniu eksperymentalnego skoku nadprzestrzennego wylądował Kyle Brennan. Od tego sektora poruszając się zgodnie z kierunkami podanymi we wskazówce:

Seizwell - Greater Profit - Blue Profit - Ceo's Sprite - Company Pride - Thuruk's Beard - Hatikvan's Faith - Nopileos Memorial - Danna's Chance - Brennan's Triumph - Split Fire - Elena's Fortune - President End.

Tak więc trafimy do sektora President End. W nim zaś musimy lecieć na podane współrzędne, gdzie znajdziemy kolejny Moduł przechowujący dane.

Gdy wykonujemy fabułę Treasure Hunter przy 6 wskazówce wcale nie musimy lecieć przez następujące sektory:

Seizwell - Greater Profit - Blue Profit - Ceo's Sprite - Company Pride - Thuruk's Beard - Hatikvan's Faith - Nopileos Memorial - Danna's Chance - Brennan's Triumph - Split Fire - Elena's Fortune - President End.

Wystarczy że od razu wykonamy skok do President End, a w prawym górnym rogu ekranu będzie czekał na nas kontener. Ten trik sprawdzałem trzykrotnie i za każdym razem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdy wykonujemy fabułę Treasure Hunter przy 6 wskazówce wcale nie musimy lecieć przez następujące sektory:

Seizwell - Greater Profit - Blue Profit - Ceo's Sprite - Company Pride - Thuruk's Beard - Hatikvan's Faith - Nopileos Memorial - Danna's Chance - Brennan's Triumph - Split Fire - Elena's Fortune - President End.

Wystarczy że od razu wykonamy skok do President End, a w prawym górnym rogu ekranu będzie czekał na nas kontener. Ten trik sprawdzałem trzykrotnie i za każdym razem działa.

1. Pomyliły Ci się tematy, przeniosłem posta do odpowiedniego.

2. Ja nie napisałem, że mamy lecieć przez te sektory. Oczywiście że można wykonac od razu skok do odpowiedniego. Pisząc o poruszaniu, chodziło mi o poruszaniu się po mapie sektorów, zgodnie ze wskazówkami w podpowiedzi, aby znaleźć ten odpowiedni sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś wskazówkę nr.6? Czytam gdzieś pisze że masz lecieć po sektorach? Masz udać się do sektora. Do jakiego sektora, podaje wskazówka. Określa ona trasę od sektora początkowego, dzięki której znajdujesz sektor docelowy. Określasz trasę na mapie i udajesz się do sektora, który określiłeś jako końcowy. To jak się tam udajesz nie ma znaczenia. To tak jak w RL, określasz trasę podróżny na mapie i rozpoczynasz podróż. A to czy udasz się tam piechotą, czy pociągiem, ma tylko znaczenie dla ciebie. Określanie trasy nie determinuje sposobu jej pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...