Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3:TC - komentarze i pytania


Mani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dość dziwny problem z fabułą obrońcy terrańskiego... Mianowicie w misji 5 poleciałem do sektora Argońskiego, oddałem Taladianium, szpiedzy terrańscy uciekli ze stacji, pokazał się krótki filmik jak uciekają i... NIC. Zniknęli. Nie było ich na mapie, nie było ich wokół mnie, a naprowadzanie misji skierowało mnie do Heretics End. Poleciałem tam, zadokowałem i... znów NIC.

Dodam że miałem system podtrzymywania życia, gram na patchu 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Kilka moich uwag od fabuły Final Furry.

W moim przypadku w misji 10 (sektor 931) było tylko kilka korwet. Niszczyciela i lotniskowca nie widziałem ani razu.

W misji 11( sektor 841) stację zawsze atakowała tylko jedna korweta. Drobnica latała po sektorze.

W misji 12 (obrona Bazy Wojskowej – 2 cześć misji) bazę atakował niszczyciel, lotniskowiec, 3 korwety i drobnica. Tutaj miałem problemy moim M7, bo nie wiedziałem, że stację można uszkodzić tylko do 93% i atakowałem wroga z moimi osłonami na poziomie 40%. Jak się połapałem to spokojnie poczekałem na wsparcie floty obronnej przy okazji regenerując osłony. Tę misję otrzymałem po osiągnięciu stopnia kapitana.

Ostatnią misję (13) dostałem zaraz po skończeniu obrony (wcześniej były w kilkuminutowych odstępach).

Po zakończeniu fabuły po kilku minutach dostałem zaproszenie do fabuły Aldrin. Nie musiałem czekać na zakończenie etapu w fabule HUB.

Fabułę rozpocząłem na jakimś wcześniejszym patchu mając M6. Od misji 10 grałem na 2.71 i miałem M7.

Poza tym w misjach 7-9 miałem coś pomieszane. 7 i 8 nie pamiętam abym miał do zrobienia. W 9 miałem do obrony sektor M148. W pewnym momencie nie wiedziałem w której misji obecnie jestem i myślałem, że to już ta przedostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to co cie tam atakuje w tych misjach jest zależne od rangi i statku.

To wiem ale można to dopisać do FAQ fabuły że są różne możliwości (np. najsłabsza i najmocniejsza zgłoszona liczba przeciwników). W Fabule Nowy Dom kwoty są niezależne od rang, bo miałem dokładnie takie same jak w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To wiem ale można to dopisać do FAQ fabuły że są różne możliwości (np. najsłabsza i najmocniejsza zgłoszona liczba przeciwników). W Fabule Nowy Dom kwoty są niezależne od rang, bo miałem dokładnie takie same jak w FAQ.

Najsłabsza? Zwiadowca. Najsilniejsza? Trudno powiedzieć.

Ta gra ma tak do siebie, że za każdym razem będzie inaczej. To nie jest jakiś prosty, zaskryptowany FPS, który przechodzony po raz n-ty, generuje dokładnie tych samych wrogów, w tych samych miejscach.

FAQ pisane jest z autopsji, jednak pewne jego aspekty mogą się różnić przy kolejnym wykonywaniu fabuły. Trzeba mieć po prostu tego świadomość, bo jak już pisałem, taka jest gra X3TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najsłabsza? Zwiadowca. Najsilniejsza? Trudno powiedzieć.

Chodziło mi o coś w stylu "W zależności od naszej rangi w sektorze 931 możemy walczyć z 4 korwetami i drobnicą lub niszczycielem i lotniskowcem z obstawą korwet i drobnicy". To chyba oczywiste, że nikt nie będzie spisywał wszystkiego co jest poniżej M7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznę od początku bo chyba się nie możemy zrozumieć.

Na początek chciałbym podziękować za stworzenie tego FAQa, bo w wielu miejscach mi pomógł, a niektórych fabuł bym nawet nie ruszył. Podziwiam Was za to bo, mi by się nie chciało tego wszystkiego opisywać.

W FAQu w kilku miejscach jest informacja, że jakieś dane mogą się zmienić, w zależności od naszego stopnia handlowego lub bojowego, czy stanu naszej kasy. Są też informacje, że nie wiadomo czy coś się zmienia w zależności od naszej rangi, zamożności czy zaawansowania w grze czy nie.

Ponieważ z FAQa fabuł korzystam dosyć często postanowiłem też coś od siebie wnieść do społeczności forum. W kilku miejscach znalazłem pewne nieścisłości, które można uzupełnić. Być może powstały one po wprowadzeniu któregoś patcha, być może z powodu naszych postępów w grze. Postanowiłem się nimi podzielić w temacie o fabułach z myślą, że być może po uwzględnieniu ich w FAQu przydadzą się jakimś nowym graczom.

Spodziewałem się odpowiedzi w stylu:

- ok, uwzględnimy twoje niektóre uwagi

ewentualnie

- tak, wiemy o tym ale FAQ nie jest już rozwijamy,

a dostałem, hmm…

To co napisałem we wcześniejszym poście jest mniej lub bardziej ważne dla każdego z nas. Siły wroga, ok można napisać że są różne dla każdego - tak jest w opisach niektórych misji. Natomiast w innych jest podany najmocniejszy statek wroga, co może wprowadzić w błąd.

Są tam też moje uwagi dotyczące fabuł i powiązań między nimi ale chyba nie zostały doczytane. W moim przypadku to co jest w FAQ miało wpływ na moje postępowanie w grze i kilka rzeczy zrobiłem niepotrzebnie.

Skoro FAQ jest po to żeby pomagać graczom to chyba warto go uaktualniać aby był bardziej precyzyjny. Chyba że się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie aktualizacji po jednostkowym przypadku. Był incydent z ilościami towarów potrzebnych dla misji HUB-a. Można przeczytać o tym w poprzednich postach.

Jak sam pisałeś:

Cytat

W FAQu w kilku miejscach jest informacja, że jakieś dane mogą się zmienić, w zależności od naszego stopnia handlowego lub bojowego, czy stanu naszej kasy. Są też informacje, że nie wiadomo czy coś się zmienia w zależności od naszej rangi, zamożności czy zaawansowania w grze czy nie.

więc uważam że wystarczy takie info.

Gorzej chyba by było, gdybym napisał, że nie spotkamy silniejszego wroga niż Korweta, a w sektorze pojawiał się Niszczyciel?

Cytat

Są tam też moje uwagi dotyczące fabuł i powiązań między nimi ale chyba nie zostały doczytane. W moim przypadku to co jest w FAQ miało wpływ na moje postępowanie w grze i kilka rzeczy zrobiłem niepotrzebnie.

No cóż, zainwestowałeś, straciłeś trochę kredytów, ale to tylko gra. Do tego w pierwszym poście FAQ piszę:

Cytat

Oczywiście nie muszę przypominać że przed przeczytaniem należy wyłączyć komputer?

To znaczy, jeśli nie chcesz zepsuć sobie zabawy z odkrywania misji, nie czytaj.

Jeśli przeczytałeś to zrobiłeś to na własna odpowiedzialność.

Oczywiście, dziękuję za uwagi, jeśli zostaną potwierdzone przez inne osoby, będą uwzględnione w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi pomoze

skonczylem fabule argonow

jestem w polowie poszukiwacza oraz gonerow

reputacje mam ok

ale za ..... nie moge wystartowac boronow szukalem statku i nie ma w calej grze czegos takiego jak enchanced delphin ??? w rzadym sektorze boronskim, wyszukiwarce statkow tez nie. W ocean ... pusto

reset profili - jest mozliwosc skasowania tylko boronow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyszukiwarka statków nie pomoże, statek może pojawić się dopiero po naszej wizycie w sektorze Boronów.

2. Zwiedziłeś wszystkie sektory Boronów? Nie jest to wymagane, ale sektory boronów leżą w czterech różnych skupiskach w czterech rogach mapy.

3. Statek pojawia się po dłuższym pobycie w sektorze Boronów, a nie zaraz po skoku.

4. Na jakim patchu grasz, jeden z patchy wprowadzał błąd i statek ten dokował na stacji. Zainstaluj najnowszego tacha 2.7.1.

5. Informacja o skrypcie do resetowania fabuł jest w pierwszym poście FAQ o misjach fabuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za info Yacek

moze tutaj blad obrazowo srodek i gorna czesc mapy mam obstawiona satelitami zaawansowanymi ale nie bardzo czekam skok troche polatam na SETA i nastepny sektor, przeczesalem od gory w poziomie az do dolu

. path 2.7.1 mam z modow cadiusa CCM free jumpa NPC Ba oraz ATF dock i SCS i tyle

Zrobilem jeszcze pare prob- nowe gry za 2 razem pojawil sie delfin dopiero, gdy odrzucilem propozycje wspolpracy dostalem info ze mam go lapac pozniej, po czym wyparowal z mapy i tez nie moge go znalesc

. Informacja o skrypcie do resetowania fabuł jest w pierwszym poście FAQ o misjach fabuł.

z tego co kumam z angola to nie ma mozliwosci HUba resetnac tylko wszystko albo nic

i na koniec pytanie z innej beczki

np gdy wykonuje fabule dlaczego wiekszosc wiekszysch statkow atakuje przewaznie gracza a reszte po macoszemu traktuje misja argonska pod koniec wokol 3 cerbery argonow a PX atakuje tylko mnie w centaurze - zrobilem myk JUMP na koniec planszy a xenon za mna OMIJAJAC argonow - pomimo manewrowania miedzy sojusznikami uparcie podaza za mna- dopiero az ustawilem go tak ze ostrzelal jedenego to zaczal walke ale tylko z nim nadal lecac za mna

jest mod ktory zwiekszylby realnosc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

moze tutaj blad obrazowo srodek i gorna czesc mapy mam obstawiona satelitami zaawansowanymi ale nie bardzo czekam skok troche polatam na SETA i nastepny sektor, przeczesalem od gory w poziomie az do dolu

Kod skryptu fabuły działa tak, ze statek pojawia się w sektorze gracza gdy spełni on warunki do otrzymania fabuły. Przynajmniej tak mi się wydaje, z tego co pamiętam jak jakiś czas temu przeglądałem kod.

Cytat

. Informacja o skrypcie do resetowania fabuł jest w pierwszym poście FAQ o misjach fabuł.

z tego co kumam z angola to nie ma mozliwosci HUba resetnac tylko wszystko albo nic

Ano nie ma, nie sprawdzałem teraz, a nie wszystko pamiętam 😆

Cytat

i na koniec pytanie z innej beczki

np gdy wykonuje fabule dlaczego wiekszosc wiekszysch statkow atakuje przewaznie gracza a reszte po macoszemu traktuje misja argonska pod koniec wokol 3 cerbery argonow a PX atakuje tylko mnie w centaurze - zrobilem myk JUMP na koniec planszy a xenon za mna OMIJAJAC argonow - pomimo manewrowania miedzy sojusznikami uparcie podaza za mna- dopiero az ustawilem go tak ze ostrzelal jedenego to zaczal walke ale tylko z nim nadal lecac za mna

jest mod ktory zwiekszylby realnosc ???

Bo statki z fabuł mają rozkaz ataku na statek gracza, inne statki ich nie obchodzą, chyba że nawiążą z nimi walkę przez przypadek. Mod nie wpłynie na rozkazy tych statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki lekki of top 😆

wracajac do poprzedniego

tzn jest to jakis blad albo sie zawiesilo

zrobilem tak

wszystkie sektory boronow mam po 8 satelit w kazdym bylem 5min rzeczywistego czasu /wlaczony SETA/ i NIC

reputacje mam na max , jeszcze w ramach experymentu spruboje ja obnizyc ponizej rycerza i podniesc

ale jak zaczalem nowa gre to poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zmienic opis misji 2 misji fabuły new home bo jest nieaktualny w patchu 2.7.1.Gdy podlecimy do stacji i jej osłony zostaną zbite na 25% nic się nie dzieje.Ja miałem magnetara,przesiadłem sie na przednią wieżyczkę, i seriami z DA rozwaliłem 3 m5 xenonów, po tym jest info zeby lądowac.Nie trzeba az tak kombinowac jak kedudg 😆 Myśliwce atakujące stacje nas nie zaatakują do póki my ich nie zaatakujemy, ale raczej są zbyt słabe by rozwalic szybko tm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marszu - tak. Zawsze tak robiłem. Ale w statku większym niż M4. Choć na upartego też się da, zawsze jest jakieś wyjście.

Na przykład jeśli chodzi o SPG:

Spoiler

Gdy dolecisz do Habitatu Piratów, zaatakują cię M, N i Nowy. Można uciec do drugiego Habitatu i przeczekać, aż Wieże Laserowe chroniące go zniszczą wszystkie wrogie statki. Sposób sprawdzony, sam tak raz zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakimi zdolnościami dysponujesz. Na pierwsze schody gracz może napotkać w misji 2. Oczywiście gdy dopiero rozpoczynamy grę, bo o ile rozpoczęliśmy na innym profilu i dorobiliśmy się w trakcie naszej rozgrywki odpowiedniej "maszynki" misja druga raczej nie powinna nam stwarzać wielkiego problemu.

Tak więc jak napisałam gdy dopiero co rozpoczęliśmy naszą rozgrywkę to są dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest latanie i czyhanie na porzucony M3, M3+ lub zdobyć go siłą 😆. Drugim wyjściem jest przejęcie jak największej ilości xenonskich myśliwców jakie przyjdzie nam zdobyć właśnie w misji 2. W tedy udajemy się do systemu gdzie jest habitat piratów, który mamy przeskanować i to tutaj gracze mogą napotkać na pierwsze schody. Oczywiście za pomocą M4 można to przejść, aczkolwiek może być trudno ]😀

Po misji można sprzedać zdobyte xenońskie statki. Lub zatrzymać je jako swoich skrzydłowych którzy mogli by się przydać do misji 3, w której pomimo tego że otrzymamy 3 myśliwce M5 to na nic nam się one zdadzą. Są za słabe, więc lepiej od razu odesłać je do stoczni i sprzedać.

Misja 4 to spacerek po parku 😀 O ile nie będziemy zaczepiali Xenońskiego J 😀 po wykonaniu tej misji otrzymamy M5. Którego nie radzę sprzedawać. Dlaczego ? A to dlatego że jest szybki i czasem do niektórych misji jest lepiej użyć małego, słabo uzbrojonego myśliwca lecz za to z zabójczo szybką prędkością, niż używanie M3, M3+ a nawet większych jednostek jak M6 czy M7.

Tak więc po wykonaniu misji 4 ja od razu kierowałam się do sektora Legend's Home w którym zakupowałam napęd skokowy - bardzoooo przydatna rzecz. Zwłaszcza gdy będziemy musieli przemierzyć system Xenów w Misji 6 nim udamy się z naszym towarzyszem do sektorów w którym mamy rozmieścić satelity nasz M5 przemknie przez sektory xenów jak strzała i nic i nikt nas nie zatrzyma, nawet rakiety nas nie dogonią 😀. Gdy odkryjemy juz sektory wracamy do Pasa asteroid i zabieramy Roberta Pearlyego po czym mocniejszą jednostka wykonujemy skok do Splickich systemów. Dalej to już jest wszystko dziecinnie proste. Warto pamiętać o tym, że każdą ziemska jednostkę jaką dostaniemy nie należy sprzedawać jej uzbrojenia, ponieważ może się przydać do naszego M6 Vidar. Po otrzymaniu M6 Vidar nie będziemy mieli wystarczającej reputacji na zakupienie uzbrojenia do naszego nowego M6. Gdy będziemy zbierali uzbrojenie nie będziemy musieli w przyszłości marnować czasu na podniesienie reputacji by zakupić do Vidara uzbrojenie.

Na to czy warto posiadać Vidara czy nie nie będę dyskutowała są od tego inne tematy na tym forum. Ale jeżeli ktoś nie przepada za M6 Vidar może użyć dwóch statków klasy TP wraz z załogą i przetestować abordaż na Hyperionie.

Generalnie Fabuła Terran jest dziecinnie prosta, w której można się naprawdę zdrowo obłowić w statki i kredyty. Należy pamiętać by nie niszczyć wrogich jednostek lecz zmuszać ich pilotów do opuszczenia jednostki. Po ukończeniu fabuły terran gracz powinien mieć co najmniej 7mil kredytów, to w zupełności wystarczy na zakupienie farmy pszenicy i destylarni i otworzenie małego kompleksu który zajmie się produkcja wódzi. Od tej chwili gracz jest już samowystarczalny, posiada dobry statek wraz z stałym dopływem kredytów. Co do lokalizacji swojego biznesu każdy może go postawić w odpowiednim dla siebie sektorze ja zazwyczaj stawiałam w Avarice. Tak wiem może to i jest banalnie proste aczkolwiek Avarice znajduje się w strategicznym miejscu gdzie spotykają się prawie wszystkie rasy. Tak więc klientela będzie do nas waliła drwami i oknami.

Co do fabuły FF zauważyłam że warto przejść ja w M7 który ma możliwość dokowania myśliwców. Za pomocą skryptu CODEA zadokujemy 4 bombowce które w razie większych jednostek zniszczą każdy M1lub M2 a co do myśliwców uzbrajamy nasz M7 w broń która doskonale radzi sobie z myśliwcami. Fabułę FF przechodziłam na wiele różnych sposobów ale w M7 było mi najłatwiej. Jeżeli nasz M7 ma 7 lub 9 myśliwców to jeszcze lepiej bo w jego skład będą wchodziły 4 bombowce i 5 myśliwców lub dwa skrzydła bombowców plus jedne zapasowy. M7 wraz z dwoma skrzydłami bombowców idealnie rozprawi się nawet z guardianiami w ostatecznej bitwie FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Wlasnie wzmocnilem sie nieco imbirowa nalewka wlasnej roboty i zabieram sie za kontynuacje misji numer 2. Mam zamiar wykonywac misje po misji bez zbytniego zatrzymywania sie na robienie podobcznych zadan, czy mozolnego handlu za pomoca TS. Dokupie tylko do mojego Saberka dwa dzialka EMR z cmdu4, ktore swietnie spisuja sie na mniejsze statki. Licze na to ze w koncu sie trafi jakas nova albo inne m3, ktore zapewni wiecej szans na kolejne misje.

Dobrze cie znow widziec na pokladzie Jagoda 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...