Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3:TC - komentarze i pytania


Mani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wiem że daleko na południu, przeskanowałem kilka wraków w okolicach stoczni Xenków i dalej na południe w obu płaszczyznach sektora. Cały czas bawię się z flotą, natłukłem już tyle L,XL,M,2XQ że awansowałem z komandora na Podpułkownika ale Xperymentalnej łajby nie widzę. Kończą mi się rakiety ciekawe czy po wyjściu z sektora Xenki mi się respawnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. Zeby nie opis misji terran - nie przeszedlbym tej szostej chyba. Raz ze sprzedalem frachtowiec, dwa - nie przerzucilem goscia w ladowni (wspolpartnera), i zastanawialem sie o co biega 😛

Dzieki 😎 Tyskim znaczy sie jak zawsze.

ET I nie tylko za te. Za wszystkie. Bo co i rusz, gdy cos bywa oczywiste - sie okazuje nie do konca oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem: Misja Aldrin

Spoiler
Cytat

Aby dostać zaproszenie do misji musimy wcześniej ukończyć fabuły: Terran, Gonerów, Final Fury i być w trakcie fabuły Borońskiej HUB, musimy mieć odblokowany pierwszy zestaw bram skokowych w HUB-ie.

Do tego jak zauważyłem, to jeśli dokończymy trzy pierwsze wymienione fabuły (lub jedną z nich) w trakcie zbierania jakiś surowców dla HUB-a, to zaproszenie do fabuły Aldrin otrzymamy dopiero po zakończeniu obecnego cyklu zbierania surowców. Czyli np. mamy skończone fabuły Terran i Gonerów. Mamy odblokowany pierwszy zestaw bram w HUB-ie, zbieramy np. Rudę. Kończymy fabułę Final Fury. Zaproszenie do fabuły Aldrin otrzymamy dopiero jak zakończymy zbieranie Rudy i otrzymamy polecenie zebrania Nividium.

Zrobione, ale sesemeska nie dostałem żadnego. 😛

Sprostowanie: wpierw zbierałem Nividium teraz zbieram Rudę.

EDYCJA

Problem rozwiązany 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli masz walczyć to myśliwce przeciwko Khaa'k nie bardzo pomogą. Spróbuj kupić trochę rakiet i zniszczyć wrogie statki z dalszej odległości.

Jeśli misja polega na skanowaniu albo zebraniu czegoś z przestrzeni to kup jakiś szybki myśliwiec M5 (teladiański Kestrel, prędkość max. 605) i nim wykonasz ją bez problemu, żadne myśliwce ani rakiety Cię nie dogonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykonałem tę misję, jak zwykle w Hyperione. Odpowiednie uzbrojenie na drobnicę (przód - Generatory Plazmowe, wieżyczki - Działa Akceleratorowe z poleceniem zniszcz wszystkich wrogów) i poszło jak po maśle.

PS. nie znaczy to że masz zdobyć Hyperiona, po prostu postaraj się o inne M6 z wieżyczkami (im więcej tym lepiej) i dobrze je uzbrój. Vidar nie jest najlepszym rozwiązaniem do tej misji, EMP ziemskie jest za wolne na Zwiadowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chyba Vidarem wdam sie w walke, ale czy poltergaisty dadza im rade?

I dojdę d tego cargo?

No i mnie roz... ://

Ok, kupilem pustułke.

Ale czy ona moze miec naped skokowy? Zobaczymy.😎

Edit.

Jak narazie kicha. Do skoku mi jest potrzebne w jedną strone 60 ogniw, a ja mam w ladowni 54szt.

A jak wrócic z powrotem? z pustą ładownią??

----------

Jak narazie mam 2 fabułki zaliczone.

Opcje gonerską zakończyłem "bezkrwawo".

Czyli podleciałem Pustułką i zwiedziłem wszystko co pirackie w tamtych odleglosciach.

Odkrywając sektor w końcu z piracką stacją, wyskoczył gostek, i sie mi wtedy uruchomiła uśpiona fabuła.

A że lubie podróżować i odkrywać sektory, to odbyło się to błyskawicznie.

Kupiłem Pustułkę "L" i dzięki Paweł za pomoc , w końcu L-kę dorwałem wolną w Sezewell.

To by było na tyle.

Obecnie "kwitnę" glowiac sie jak przejąć ten towar w S 841:/

Pozdrawiam.😎

Ps.

Agha, Yacek jak mogłbyś to napisz mi na pv , gdzie mogłbym dostać hypera.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli podleciałem Pustułką i zwiedziłem wszystko co pirackie w tamtych odleglosciach.

Odkrywając sektor w końcu z piracką stacją, wyskoczył gostek, i sie mi wtedy uruchomiła uśpiona fabuła.

A że lubie podróżować i odkrywać sektory, to odbyło się to błyskawicznie.

Kupiłem Pustułkę "L" i dzięki Paweł za pomoc , w końcu L-kę dorwałem wolną w Sezewell.

To by było na tyle.

Obecnie "kwitnę" glowiac sie jak przejąć ten towar w S 841:/

Pozdrawiam.🙁

Ps.

Agha, Yacek jak mogłbyś to napisz mi na pv , gdzie mogłbym dostać hypera.😀

I to jest ten opis finału fabuły Gonerów? W czym ta rewelacja o bezkrwawym zakończeniu, myślałem że Habitatu nie wysadziłeś 😀

Hypcio? Szukałeś na forum? Pewnie nie, bo byś znalazł: Hyperion w TC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziex Yaca, to nie dostane go w golasie. 😀

Trudno, wymysle cos innego.

Co do piratów, to fabuly poszly zgodnie z moim planem powspomagalem u teladich i fabki z minkami i mialem dosc szybko 60 sztuk z "trefnymi" minkami 😀 co zaowocowalo wielkim Buuum!. 😀

A pod koniec , myslalem ,że ofiaruja mi także drugiego gonera, ale gdzie, oni sami go dostali w holdzie od argonow. 🙁 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do misji 6 u Terran u mnie to jakoś dziwnie wyglądało. Co się powinno stać jak podlatuje się do Słonia zdobycznym Kajmanem? Bo ja podleciałem, przy małej odległości odezwał się gostek z ładowni bym uważał po czym cały Słoń eksplodował i tyle... Żadnych #deca, nic, nie musiałem nawet skakać, nic. Jeśli te #deca miały wyskoczyć ze Słonia to może przyhaczyły o niego i małe bum. Grunt że fabuła się toczyła dalej jak powinna i misję udało się zakończyć.

A tak poza tym wkurza mnie trochę że jakoś przy odprawie misji nie jest jakoś sugerowane, np żeby w razie czego mieć statek z systemem podtrzymywania życia, napędem skokowym, taka delikatna sugestia która by uniknęła opcji LOAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoń, gdy do niego podlecimy i przeskanujemy wypuszcza statki #deca i wykonuje skok nadprzestrzenny, efekt podobny do eksplozji, ale gdy statek eksploduje widać przez chwilę latające jego szczątki, przy skoku tego niema.

Masz oczywiście patcha 2.5?

Ja robiłem tę misję po raz kolejny tydzień temu i wszystko było tak jak pisałem w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do misji 6 u Terran u mnie to jakoś dziwnie wyglądało. Co się powinno stać jak podlatuje się do Słonia zdobycznym Kajmanem? Bo ja podleciałem, przy małej odległości odezwał się gostek z ładowni bym uważał po czym cały Słoń eksplodował i tyle... Żadnych #deca, nic, nie musiałem nawet skakać, nic. Jeśli te #deca miały wyskoczyć ze Słonia to może przyhaczyły o niego i małe bum. Grunt że fabuła się toczyła dalej jak powinna i misję udało się zakończyć.

A tak poza tym wkurza mnie trochę że jakoś przy odprawie misji nie jest jakoś sugerowane, np żeby w razie czego mieć statek z systemem podtrzymywania życia, napędem skokowym, taka delikatna sugestia która by uniknęła opcji LOAD

A u mnie to było tak.

Podleciałem do splitka TL, i go zeskanowałem stając przy mim, a potem w długą, bo za nim atakował go Xennon Q., co za mną było tylko wielkie Buuum!!!. 🙁

Ale zdążyłem użyć napędu.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje gry 2.5 bez patchowania (z tego co wyczytałem na forum - dość niedawne wydanie Cenegi w Kolekcji). Nie przedstawiam jego jako jakiś "problem" z fabuło tylko jak dla mnie dość istotna zmiana w fabule, bo np. nie ma potrzeby instalacji napędu skokowego, a poza tym nie ma opisywanej możliwości zajmowania statków #deca dla własnych potrzeb. Dlatego pytam czy ktoś nie miał takiej sytuacji jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mam wersje gry 2.5 bez patchowania (z tego co wyczytałem na forum - dość niedawne wydanie Cenegi w Kolekcji)

Pewnie jakiś błąd. Ja też mam tę samą wersję gry 2.5 i #deca jak najbardziej byli.

Dziś skończyłem fabułę Terran. Muszę przyznać, że misja w sektorze Aldrin to droga przez mękę. Nie tylko dlatego, że wielka asteroida poważnie obniża liczbę fps ale przede wszystkim z powodu "abordażu". Ciśnienie mi skoczyło znacznie, gdy ci idioci po drugiej nieudanej próbie przebicia się przez kadłub zamiast wrócić na transportowiec zaczęli lecieć w bliżej nieokreślonym kierunku, niemając zamiaru wracać (za mało im płaciełm czy co?). Na całe szczęście gra się w końcu nademną zlitowała i fabuła poszła dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio, dwa razy robiąc tę fabułę, nawet nie wysyłałem Marines do #deca. Po prostu, kiedy dostawałem rozkaz osłaniania statków abordażowych, wybierałem taki statek na cel, podlatywałem do niego i misja kończyła się przejęciem #deca przez ziemian. Statek Pendent, który dostawałem zostawał w tym miejscu, gdzie się pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Xenoni zniszczyli Delfina co zleca fabule Hub. On sie odradza, czy lepiej wczytac sejwa ?

Jak się Mahi Ma dowie co się stało z jego statkiem to masz przechlapane. 🙁

Tak, poważnie, to nie ma to znaczenia, na koniec fabuły Mahi Ma każe się zawieźć do sektora Kingdom End, o statku zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...