Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3:TC - komentarze i pytania


Mani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z igły robisz widły. Ja tylko podałem info że nie trzeba lecieć od punktu A do punktu B, by sukcesywnie wykonać wskazówkę nr 6. Celem mojej powyższej treści było poinformowanie o tym że bezpośrednio można udać się do punktu B,

Cytat

Wszystko zaczęło się w sektorze Selezwill. Tam po wykonaniu eksperymentalnego skoku nadprzestrzennego wylądował Kyle Brennan. Od tego sektora poruszając się zgodnie z kierunkami podanymi we wskazówce: Seizwell - Greater Profit - Blue Profit - Ceo's Sprite - Company Pride - Thuruk's Beard - Hatikvan's Faith - Nopileos Memorial - Danna's Chance - Brennan's Triumph - Split Fire - Elena's Fortune - President End.

Tak więc trafimy do sektora President End. W nim zaś musimy lecieć na podane współrzędne, gdzie znajdziemy kolejny Moduł przechowujący dane.

Jak byk jest napisane, że we wskazówce zasugerowane jest by gracz rozpoczął podróż od Seizwell, a jego podróż powinna zakończyć się w sektorze President End. A ja napisałem że gracz nie musi przemierzać trasy jaką podałeś.

Szczerze mówiąc w tej skazówce nic nie jest napisane o tym, czy mam sie udać pociągiem czy piechotą. Nie wiem tez czy PKP kursuje tak samo w dni robocze jak w święta. A jeżeli wybiorę się piechotą, to jakie powinienem zastosować obuwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ty robisz igły z widły, ja nigdzie nie napisałem, że należy przelatywać przez te wszystkie sektory.

Chodziło mi o to byś przeczytał wskazówki w grze. Masz tam odnaleźć sektor wykonując pewną trasę (na mapie galaktyki), od sektora gdzie zaczęła się przygoda z X poprzez kolejne sektory zgodnie z tym co pisze w wskazówce, aż znajdziesz się w sektorze docelowym.

Druga podpowiedź określa jaki jest sektor początkowy.

Trzecia podpowiedź jest rozwinięciem drugiej i podaje rozwiązanie wskazówki czyli trasę jaką wyznaczamy sobie na mapie sektora zgodnie z tym co pisze w grze w wskazówce nr.6. Podałem listę określonych sektorów po to by było wiadomo jak ta trasa prowadzi i aby każdy mógł sobie sprawdzić czy zgadza rozwiązanie to zgadza się z treścią wskazówki, a nie w tym celu aby przelatywać przez te sektory.

Podpowiedź jest więc tylko i wyłącznie pełnym rozwiązaniem wskazówki. Nie determinuje sposobu pokonania trasy. Wszytko zależy od gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już w ogóle nie rozumiem tych fabuł, a raczej jak rozpocząć PHQ. Najpierw Wykonałem fabułę Terran, następnie Gonerów, Treasure Hunt i jestem w trakcie wykonywania fabuły FF. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że otrzymałem już zaproszenie do fabuły PHQ. Po pewnym czasie udałem się do Ocean of Fantasy a tam nic. Jest nasz Boron na statku ale nie ma niebieskiej książki. Osobiście uważam że PHQ została skaszaniona przez jakiś patch. Bo co innego mogło by być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomógłby mi rozwiązać poniższe równanie (najlepiej w wersji 3.0 z bonus packiem bez innych modów), bo mi wychodzi nieskończoność, a nie chciałbym sobie zepsuć fabuł PHQ i Aldrin:

Spoiler

(…)

UWAGA: Z tego co było pisane na forum wynika, że w PIERWSZEJ kolejności należy wykonać fabuły z podstawowej gry (Terran, Gonerów, HUB, FF i PHQ) dopiero później można pozostałe, szczególnie właśnie Aldrin, bo ona wyklucza się z PHQ.

(…)

Fabuła Borońska - PHQ

Jak zacząć?:

Zaproszenie do misji przychodzi mniej więcej po 1-2 godzinach od ZAKOŃCZENIA HUB-a.

(…)

Fabuła Aldrin

Jak zacząć?:

Aby dostać zaproszenie do misji musimy wcześniej ukończyć fabuły: Terran, Gonerów, Final Fury i być W TRAKCIE fabuły Borońskiej HUB,

(...)

I jeszcze małą uwaga do fabuły Terran, misja 2, skanowanie bazy piratów.

Spoiler

Latem robiłem ją jeszcze na wersji 2.7.1 i z tego co pamiętam, jeśli oddaliłem się troszkę za bardzo od bazy, to skanowanie było przerywane i gdy się zbliżyłem, to było kontynuowane (a nie robione od zera).

Tak w ogóle, to moja sztuczka na skanowanie bazy polega na tym,aby wziąć Rapier'a lub Advanced Discoverer'a. Unikając wroga podlecieć do bazy. Pokręcić się w kółko i w nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. To że dostaniesz zaproszenie do fabuły Aldrin, nie oznacza,że musisz ja od razu wykonać. Problem pomiędzy PHQ i Aldrin pojawia się na pewnym etapie fabuły Aldrin. Po prostu poczekaj z jej wykonaniem do zakończenia fabuły HUB-a i otrzymania oraz zaczęcia fabuły PHQ.

2. Któryś z patchy (chyba 2.5 lub 2.7 poprawiał skanowanie właśnie w ten sposób, że po przerwaniu było wznawiane, a nie zaczynane od nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Dzięki za wyjaśnienie. 🤔

Na wszelki wypadek dopytam.

Spoiler

Czyli muszę nazwiązać kontakt z Craigiem Armstrongiem, aby nie stracić fabuły Aldrin. A potem nic nie zaszkodzi, jeśli przyjmę zaproszenie, wezmę Baldric Minera i odeślę misję na pólkę do czasu ukończenia HUB i PHQ ??

ad 2. Nie jest to może ważne,ale w obecnej wersji opis misji obiega od rzeczywistości. Przydałaby się mała aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące tego co napisał Yacek że dla bezpieczeństwa trzeba najpierw wykonać HUB aby wykonywac Aldrin.

Jak wiadomo HUBA wykonuje sie bardzo, bardzo długo.

Czy ktoś moze wie czy ta niezgodność została może usunięta po ostatnich poprawkach ?

I prośba o wyjasnienie na czy polega ta niezgodność bo nie moge sie doczytać ? Jeśli ta informacja jest gdzieś w wątku to prosze o wyrozumiałość.

No i czy ta informacja jest wiarygodna tzn. skąd pochodzi i jak wyżej czy jest dalej aktualna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema!!! mam problem z fabułą borońską PHQ chodzi o to że po otrzymaniu wiadomości od HUMI WI wlatuje do ocean of fantasy no i jest tam borońska płaszczka na której jest humi wi ale są tylko standartowe opcje rozmowy tzw 1.gdzie jest najbliższa stocznia 2.gdzie jest najbliższy dok zaopatrzeniowy no i 3. poddaj się. Zrobiłem hub-a no i jak rozwiązać ten problem ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Siema!!! mam problem z fabułą borońską PHQ chodzi o to że po otrzymaniu wiadomości od HUMI WI wlatuje do ocean of fantasy no i jest tam borońska płaszczka na której jest humi wi ale są tylko standartowe opcje rozmowy tzw 1.gdzie jest najbliższa stocznia 2.gdzie jest najbliższy dok zaopatrzeniowy no i 3. poddaj się. Zrobiłem hub-a no i jak rozwiązać ten problem ???????

1. Post przeniesiony do tematu, gdzie można zadawać pytania odnośnie fabuł TC.

2. Wykonałeś wcześniej fabułę Aldrin? Zobacz do tematu FAQ misji fabuł TC i przeczytaj uwagę w pierwszym poście tamtego tematu (uwaga jest na czerwono oznaczona na samej górze postu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Siema!!! mam problem z fabułą borońską PHQ chodzi o to że po otrzymaniu wiadomości od HUMI WI wlatuje do ocean of fantasy no i jest tam borońska płaszczka na której jest humi wi ale są tylko standartowe opcje rozmowy tzw 1.gdzie jest najbliższa stocznia 2.gdzie jest najbliższy dok zaopatrzeniowy no i 3. poddaj się. Zrobiłem hub-a no i jak rozwiązać ten problem ???????

1. Post przeniesiony do tematu, gdzie można zadawać pytania odnośnie fabuł TC.

2. Wykonałeś wcześniej fabułę Aldrin? Zobacz do tematu FAQ misji fabuł TC i przeczytaj uwagę w pierwszym poście tamtego tematu (uwaga jest na czerwono oznaczona na samej górze postu).

Zrobiłem fabułe terran, gonerów, hub. Przed zadaniem pytania na forum przeczytałem FAQ misji fabuły. Może to wina patcha gram na 2.5 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zrobiłem fabułe terran, gonerów, hub. Przed zadaniem pytania na forum przeczytałem FAQ misji fabuły. Może to wina patcha gram na 2.5 ????

Tak. patch 3.0 poprawia podobno ten błąd, zobacz do tematu o patchu 3.0 i zobacz na listę poprawionych przez niego blędów.

Cytat

Może komuś się przyda.

Dotyczy fabuły HUB.

Spoiler

Któryś patch zmienił ilość mikrochipów z 250 000 na 75 000.

Tak mam na patchu 3.0

Kolejny raz to samo. Nie patch, a skrypt Apricot Hub Plot Very Easy version. Już o takich rewelacjach było http://xudb.pl/topic/414-re-faq-misji-fabu-y-x3-tc/page__pid__7289__st__10#entry7289

Ilości zmienia tylko jeden patch, na jakie i jaki jest podane w FAQ fabuły HUB-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Zrobiłem fabułe terran, gonerów, hub. Przed zadaniem pytania na forum przeczytałem FAQ misji fabuły. Może to wina patcha gram na 2.5 ????

Tak. patch 3.0 poprawia podobno ten błąd, zobacz do tematu o patchu 3.0 i zobacz na listę poprawionych przez niego blędów.

Cytat

Może komuś się przyda.

Dotyczy fabuły HUB.

Spoiler

Któryś patch zmienił ilość mikrochipów z 250 000 na 75 000.

Tak mam na patchu 3.0

Kolejny raz to samo. Nie patch, a skrypt Apricot Hub Plot Very Easy version. Już o takich rewelacjach było http://xudb.pl/topic/414-re-faq-misji-fabu-y-x3-tc/page__pid__7289__st__10#entry7289

Ilości zmienia tylko jeden patch, na jakie i jaki jest podane w FAQ fabuły HUB-a

Tam są trochę inne wartości niż u mnie, więc to może inny skrypt. Tyle że ja nie gram ze skryptami. Jedyne co mam zainstalowane to oficjalny Bonus Pack. Z tego co widze to użytkownik starjacker0 miał tak jak ja już 1.5 roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do zmian ilosci surowcow do HUB-a, to instalowalem patcha, gdy konczylem plytki krzemowe (mialem jeszcze kilka tysiecy) w ostatnim etapie, nastepnie pojawily sie mikrochipy do dostarczenia i mialem juz 75000 sztuk, a nie 25000.

Ja mysle, ze te zmiany zaleza od etapu, podczas ktorego sie instaluje i chyba pierwszy najblizszy po zainstalowaniu zmienia na 75000, a reszta wg opisu, ale ja nie wiem, gdyz mialem jeszcze tylko te mikrochipy z ostatniego etapu.

Jak pisalem wczesniej, u mnie nie zmniejszylo na 25000, a nie mam zadnych skryptow, ktore ingeruja w fabuly. Domyslam sie, ze chodzi tu o to, kiedy instaluje sie patcha: czy jestesmy w trakcie fabuly, czy nie, a moze co innego, ale na pewno to nie kwestia skryptow, bo poprostu nie mam takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie patch zmienił ilość Mikrochipów z 750000 na 250000. Bonus Pack nie ma tu nic do rzeczy, nie zmienia nic w fabułach, tylko dodaje kilka skryptów.

Być może ilość mikrochipów (250000 lub 75000) zależna jest od np. reputacji handlowej, ale nie wydaje mi się, aby tak było. Bo byłoby to podane w opisie zmian któregoś z patchy.

W Weekend będę w domu, to sprawdzę w kodzie MD tej fabuły jakie są wymagane ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam 2 pytania dotyczące ostatniej misji fabułu "Równowaga sił"

1. Czy da się przejąć te statki ? 20 osobowa ekipa, która przed chwilą zdobyła bez strat M1 Shuri nie potrafi nawet przebić się przez kadłub.

2. Po zniszczenie pierwszego ze statków ranga u ziemian spada mi z "Strażnik ziemski -15%" do "Renegat - 0%". Tak ma być ? Rozumiem że spada o jakiś % ale nie do 0. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam 2 pytania dotyczące ostatniej misji fabułu "Równowaga sił"

1. Czy da się przejąć te statki ? 20 osobowa ekipa, która przed chwilą zdobyła bez strat M1 Shuri nie potrafi nawet przebić się przez kadłub.

2. Po zniszczenie pierwszego ze statków ranga u ziemian spada mi z "Strażnik ziemski -15%" do "Renegat - 0%". Tak ma być ? Rozumiem że spada o jakiś % ale nie do 0. :/

1. A tak konkretnie to jakie statki? W jakiej misji tej fabuły? Statki z fabuł mają zazwyczaj zablokowany poziom kadłuba na 98%, nie zbijesz poniżej.

2. A co w tym dziwnego? Każdy poziom reputacji ma jakiś %, może on również wynosić 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ostatnia misja wg FAQ, czyli obrona stacji w Nathan's Voyage . Statki to Tyry, które mnie gonią. Wysmażyłem jonami wszystko co było na statku. Do statku dolatuje 20 wojaków i przy kilku próbach ani razu nie udało im się przebić kadłuba.

2. Nie dziwię się że jest akurat 0, tylko że po zniszczeniu jednego statku reputacja spada od razu do najnizszej jaką mogę mieć u danej rasu. W wielu fabułach i misjach jest tak, że zniszczenie jakiegoś celu nie ma wpływu na reputację. Tutaj po zniszczeniu jednego statku tracę reputację na którą pracowałem przez całą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Statki mogą mieć zablokowany abordaż. Co mnie nie dziwi, ta flota ma Cię zniszczyć lub ty ją, a nie ma być łakomym kąskiem dla Ciebie.

2. Zniszczenie statki M3, a zniszczenie statku M2 to wielka różnica, również w utracie reputacji.

Ale fabuła jest nie dopracowana, szczególnie końcówka. Spróbuj wykonać skok do innego sektora uciekając przed flotą, to się przekonasz. Poprawione to miało być w patchu 3.01, ale kiedy on wyjdzie, albo czy w ogóle wyjdzie, trudno powiedzieć. Zobacz do FAQ fabuły i przeczytaj spolier "Uwagi końcowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. Skoro tak może być, to pewnie tak jest - a liczyłem na chociaż jednego TYRa 😛 .

AD2. Różnica jest na pewno ale nie myślałem że aż taka. Sprawdziłem jak to jest u innych ras i po zniszczeniu jednego teladiańskiego Feniksa reputacja spadła z "dyrektor kompanii - 5%" do "potencjalny bankrut - 90%". Zastanawiam się tylko jak inni gracze przejmują statki innych ras. Po 2 atakach reputacja spadnie do najniższej. Chyba że za przejęcie spadek jest mniejszy.

Co do zakończenia tej fabuły to próbowałem na wiele sposóbów. Skakałem, przelatywałem, zmieniałem statki - zawsze zwiecha gry. Nie miałem odpowiedniego statku żeby je zniszczyć więc zakończenie zostawiłem na później. Po jakimś czasie postanowiłem zamiast niszczyć - zdobyć TYRy. Zacząłem wielkie przygotowania do abordażu poprzez zbieranie odpowiedniego sprzętu, treningi i "zajęcia praktyczne" na statkach yaki i pirackich. Kiedy uznałem że jestem gotowy okazało się, że zdobycie ich jest dla mnie nie możliwe. Powróciłem więc do pierwszej wersji czyli ich zniszczenia. Teraz to bułka z masłem 😀. Tyle że kończenie tej fabuły jest całkowicie nieopłacalne. Jedyną "nagrodą" jaką ja widzę jest spadek reputacji u ziemian do najniższego poziomu. Pozostaje więc znów odłożyć zakończenie do co najmniej najbliższego patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z misją 5 fabuły Terrańskiej. Gdy dokuję w Heretics End do stacji goście wysiadają, a misja zostaje zaliczona. Sęk w tym, że nie mam możliwości skontaktowania się z kimkolwiek w celu rozpoczęcia kolejnej misji.

Odnoszę wrażenie, że samo nie ruszy.

Na koniec, chciałbym dorzucić że w tym sektorze pierwotnie były dwie duże stacje (ziemskie) a teraz jest jedna.

Może to być powodem, jednakże przy misji patrolu lub konwoju problem ten się nie ukazał. Z tego co pamiętam misje te były rozpoczynane na tej "znikniętej" stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...