Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3:TC - komentarze i pytania


Mani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypisujesz TS-y do HUB-a (czyli ustawiasz im HUB-a jako bazę), wydajesz rozkaz "kup po najlepszej cenie" i wskazujesz towar. Towar musisz wcześniej ręcznie dostarczyć do HUB-a, aby pojawił się na liście jego towarów. Nie zapomnij statkom TS kupić Napędu Skokowego i ustawić im Autoskok na TAK, Ilość min, skoków na 1 i ilości zaopatrywania się w Ogniwa, na dwa razy więcej niż maksymalny zasięg sektorów dostępny w ustawieniach HUB-a. Mnie do wypełnienia fabuły wystarczało około 20 Minstrali SF. Ale trwało to sporo czasu, aby go skrócić można budować fabryki lub kompleksy, które będą produkowały potrzebne do wykonania misji towary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A więc tak w fabule Aldrin pomiędzy misją 6 a 7 jest jeszcze jedna misja o której zapomniał wspomnieć Yacek, lub misja została dodana w którymś z późniejszych patchy, a mianowicie jest to skanowanie asteroid a dokładnie to 8. Dopiero po przeskanowaniu tych 8 asteroid pojawia się statek katana, który przyjdzie nam osłaniać.

Cytat

Yacek napisał:

Fabuła fajna, są w niej wszystkie elementy rozgrywki, a więc walka, handel, budowa, eksploracja, wydobywanie surowców. Mamy kontynuację wątków z poprzednich fabuł. Jednak na koniec staje się nieco chaotyczna. Nie sprawdzałem czy to wina spolszczenia czy w wersji angielskiej tez tak jest. Otóż w sektorze Ziem. Nieznany 2 spotykamy flotę Kha'ak, badamy pozostałości wojny Paranidian z Kha'ak, a na koniec Bala Gi wspomina o Xenkach!!! Ale to szczegół, na który mało kto zwraca uwagę. A nagrody na fabułę są spore: Statek Mobilna Baza Wydobywcza, nowe sektory, Stocznia Terran i dostępne w niej fabryki Terran.

Gdybyś czytał dokładniej wiadomości to zrozumiałbyś dlaczego tam jest wzmianka o Xenach a nie Kha`ak.

Jestem 5 godzin po ukończeniu fabuły HUB. W trakcie wykonywania fabuły Aldrin przed skokiem przez bramę dostałem wiadomość (misja 10), gdy wleciałem do sektora gdzie miałem odszukać statek Anioł w którym znajdowali się Bala Gi i Julianem Brennanem odebrałem wiadomość która była moim zdaniem zaproszeniem do fabuły HQ. Było tam napisane że mam się udać do Ocean of Fantasy i pogadać z Humi Wi. Więc gdy udałem się do sektora Ocean of Fantasy podleciałem do statku na którym znajdował się Humi Wi, ale żadnego zaproszenia do fabuły nie ma (niebieska książka) 🙁 nawet gdy starałem się pogadać z tym kaszalotem to w oknie konwersacji nie było żadnej wzmianki 😀 I teraz tak pytanie jest następujące, czy przedwczesne odkrycie że Bala Gi żyje wyeliminowało fabułę HQ? Co pociągnęło za sobą to że Piraci Yaki nie zaatakowali własności należących do Bala Gi ??? Czy oznacza to że przepadł mi HQ ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdybyś czytał dokładniej wiadomości to zrozumiałbyś dlaczego tam jest wzmianka o Xenach a nie Kha`ak.

Nie czytałem dokładnie, bo FAQ powstało gdy misja Aldrin była w fazie beta i tylko w wersji angielskiej. Kiedy drugi raz wykonywałem ją po wydaniu patcha, sprawdzałem tylko zgodność misji, tło fabularne mnie nie interesowało. Więcej tej fabuły jak na razie nie wykonywałem, więc nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć obecności misji ze skanowaniem asteroid. Jeśli ktoś potwierdzi to, to dopisze do FAQ.

PS. Do tego występowanie pewnych misji w fabułach jest zależne od naszej reputacji (bojowej). W opisie fabuły Kha'ak np. są opisane misje obrony Placówki Wojskowej w sektorze Kha'ak. Takie misje miałem nie tylko ja, pisała o nich np. Jagoda. Tymczasem ostatnio jak robiłem tę fabułę, nie miałem ani jednej takiej misji. Po kilku misjach ochrony konwoju w sektorze Nieznanym (obok M14B), pojawiła się misja skanowania w nim asteroid, potem ochrona TL stawiającego na nich kopalnię. Była też misja zniszczenia w stacji Kha'ak w tym sektorze. Potem dwie misje zniszczenia wszystkich wrogich statków w sektorze Kha'ak i jak po drugiej takiej misji wróciłem do sektora M148, okazało się że pełno w nim Kha'ak, a moim zadaniem było wyczyszczenie sektora M148 z nich. Później misja ze Strażnikami i koniec fabuły. Sprawdzałem na mapie Scorpa, Placówki Wojskowej w sektorze Kha'ak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym już gdzieś kiedyś było, nie wiem czy nie na angielskim forum ego. Są to typowe wstawki, które maja powiedzmy dostosować się do sposobu gry jaką obieramy. Jedni gracze preferują handel co za tym idzie maja wysoką reputacje handlową, zaś dzięki temu otrzymują misje skanowania i etc. , zaś inni preferują walkę, i trafia im się więcej misji bojowych. Aczkolwiek nie jestem pewien 🙁 gdyż mogłem sobie coś źle przetłumaczyć lub zrozumieć. (przeglądałem forum ego i nie mogę znaleźć tego tematu, więc najpewniej było to wplątane w jakiś inny temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś Medyk 🙁. Chodzi o to że pomiędzy tymi opisanymi misjami w FAQ jest jeszcze jedna misja, którą musimy wykonać i raczej wątpię by jakakolwiek ranga miała cokolwiek z tym wspólnego choćby z tego względu że ja mam wielokrotnie wyższą range bojową od handlowej. Gdybym wiedział że koniecznie trzeba udowodnić takową sytuacje zrobiłbym screna. W każdym razie jest misja skanowania asteroid pomiędzy misją 6 a 7.

Fajnie by było tez gdyby Yacek napisał że nie należy rozpoczynać fabuły Aldrin przed fabułą HQ 😀 Ponieważ mi przepadła fabuła HQ w momencie gdy wleciałem do sektora gdzie był statek Anioł, lub w momencie gdy rozpocząłem fabułę Aldrin 😀

Spoiler

Z powyższego obrazka wynika że to jest zaproszenie do fabuły HQ. Mimo iż udałem się do tego sektora i porozmawiałem z tym całym Humi Wi niebieskiej książeczki nie było. A w oknie konwersacji były tylko dialogi pytające o stocznie i dok zaopatrzeniowy i możliwość poddania się 😀

W każdym razie z HQ mogę się pożegnać 😀 A nie będę rozpoczynał od nowa gry 😀 bo nie posiadam save z przez fabuły :/

Taka mała informacja dla ludzi którzy nie chcą utracić HQ. Nie należy rozpoczynać fabuły Aldrin przez fabułą HQ, lub przyczyną mogło być to że wleciałem do sektora w którym był statek Anioł na pokładzie którego znajdował się Bala Gi 😀. Szkoda bo wszystkie inne fabuły ukończyłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba źle mnie zrozumiałeś Medyk 🙁. Chodzi o to że pomiędzy tymi opisanymi misjami w FAQ jest jeszcze jedna misja, którą musimy wykonać i raczej wątpię by jakakolwiek ranga miała cokolwiek z tym wspólnego choćby z tego względu że ja mam wielokrotnie wyższą range bojową od handlowej. Gdybym wiedział że koniecznie trzeba udowodnić takową sytuacje zrobiłbym screna. W każdym razie jest misja skanowania asteroid pomiędzy misją 6 a 7.

Fajnie by było tez gdyby Yacek napisał że nie należy rozpoczynać fabuły Aldrin przed fabułą HQ 😀 Ponieważ mi przepadła fabuła HQ w momencie gdy wleciałem do sektora gdzie był statek Anioł, lub w momencie gdy rozpocząłem fabułę Aldrin 😀

Spoiler

Z powyższego obrazka wynika że to jest zaproszenie do fabuły HQ. Mimo iż udałem się do tego sektora i porozmawiałem z tym całym Humi Wi niebieskiej książeczki nie było. A w oknie konwersacji były tylko dialogi pytające o stocznie i dok zaopatrzeniowy i możliwość poddania się 😀

W każdym razie z HQ mogę się pożegnać 😀 A nie będę rozpoczynał od nowa gry 😀 bo nie posiadam save z przez fabuły :/

Taka mała informacja dla ludzi którzy nie chcą utracić HQ. Nie należy rozpoczynać fabuły Aldrin przez fabułą HQ, lub przyczyną mogło być to że wleciałem do sektora w którym był statek Anioł na pokładzie którego znajdował się Bala Gi 😀. Szkoda bo wszystkie inne fabuły ukończyłem :/

Wątpię czy problem tkwi w kolejności wykonywania fabuł. Nigdzie nie spotkałem się z informacją by trzeba je wykonywać w jakimś określonym porządku, a regularnie przeglądam forum Ego i ludzie o fabułach wspominają bardzo często.

Co do HQ, są skrypty dodające ją do niektórych stoczni (np. Marauder). Nie wiem czy byłeś już po stronie *modified*, jeśli nie to jest to dobra okazja by spróbować 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk dobrze cię zrozumiał. To ty przeczytaj dokładnie co on napisał. Ta misja ze skanowaniem mogła być wstawką i nie każdy będzie ją miał. Jak pisałem, jeśli więcej osób potwierdzi jej istnienie, to dopiero wtedy zmienię FAQ. Dlaczego? Przeczytaj kilka postów wcześniej informacje o ilości produktów potrzebnych do HUB-a podane przez kogoś. Podał dane po instalacji skryptu zmniejszającego wymagania HUB-a, co nie ma odniesienia w czystej grze.

Dlatego teraz z większym dystansem podchodzę do wszelkich rewelacji odnośnie fabuł.

To samo dotyczy misji PHQ. Jednostkowy problem. Będzie potwierdzony przez innych (mogą być informacje z forum angielskiego Ego), wtedy będzie zmiana w FAQ.

PS. Jeszcze co do fabuły PHQ, możesz zacząć nową grę z opcji startowej Spadkobierca, będziesz miał po wykonaniu misji spadkobiercy swoje HQ bez wykonywania fabuły PHQ. Jeśli natomiast chcesz koniecznie na tej grze, w którą grasz wykonać tę fabułę, to może napisałbym ci kod MD, który zresetuje początek fabuły PHQ. Ale użyjesz go na własne ryzyko 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że fabuła FF a dokładnie te misje są generowane losowo :/. Powiem to tak nie widzę powodu dlaczego miałbym ściemniać, z drugiej strony tez rozumiem ciebie. Mam nadzieję że ktoś pokwapi się by sprawdzić moją tezę. Gram na patchu 2.5 bez żadnych modów z paroma skryptami.

Co do utraconej fabuły HQ to raczej przykład masz podany. Moim zdaniem ma to w pewnym sensie sens 🙁 Ponieważ Fabuła misji HQ ( kiedyś ją wykonywałem ) jest atakiem piratów na własności Bala GI który niby zmarł. Ale w moim przypadku gdy dostałem zaproszenie do Ocean of Fantasy w tym samym momencie byłem w sektorze w którym jest statek Anioł a na nim Bala Gi. Może dlatego wygasła mi fabuła HQ bo spełniałem jeden z warunków - odnalezienie Bala GI. Oczywiście mogę się mylić. Ale skoro już minęło naprawdę sporo czasu od momentu w którym ukończyłem HUB to fabuła HQ powinna się pojawić, a tak się nie stało. Nie to że mam zamiar się sprzeczać, po prostu jest to dla mnie jedyne sensowne wytłumaczenie dlaczego nie pojawiła się fabuła HQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę tu kręcić, bo nie jestem pewien tego co napisałem. Tak jak mówiłem, mogłem źle zrozumieć text, gdyż Angielski nie zawsze pokrywa się z Polskim (sam też filologi Angielskiej nie kończyłem 🙁 ). Nie mniej była mowa o wstawkach między misjami i nie do końca było wyjaśnione na czym one polegają. Ktoś coś kręcił o nakładaniu się egosoftowych skryptów, ktoś inny celowym zamiarze powstawania tych że "wstawek", takie wolnomyślicielstwo. Za ciorta nie mogę znaleźć tematu w którym to wyczytałem. Złośliwość internetu ]😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem o co biega.

Przeglądnąłem plik kodu MD tej fabuły, jest ma misja skanowania asteroid, ale jest ona zależna od wcześniejszych wypadków. A dokładnie od istnienia lub nie stacji Xenonów w tym sektorze. Jeśli stacja zostanie wcześniej zniszczona przez ziemską Osakę, nie będzie tej misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra, już wiem o co biega.

Przeglądnąłem plik kodu MD tej fabuły, jest ma misja skanowania asteroid, ale jest ona zależna od wcześniejszych wypadków. A dokładnie od istnienia lub nie stacji Xenonów w tym sektorze. Jeśli stacja zostanie wcześniej zniszczona przez ziemską Osakę, nie będzie tej misji.

No ja stacje tyrem rozwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak przy temacie różnych misji fabuł - ja np w misji 9 FF w miejsce działań a Nathan Voy opisywanych w FAQ miałem obronę placówki wojskowej w sektorze Kha'ak 841

wracając do mojego pytania w sprawie dostaw do węzła xenońskiego - zrobiłem jak polecał Yacek i posłałem 5 mistrali na razie, ale one wszystkie latają razem, lecą do tej samej odlewni teladianium i razem wracają do węzła i siedzą w nim z rozkazem "kup towar za najniższą cenę.. Telladianium". NIe są żadnym skrzydłem ani nic podobnego. maja spory zapas ogniw. Czy one nie starają się kupić tego teladianium co same przywiozły przypadkiem albo coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety standardowe skrypty do handlu są raczej głupie i takie przypadki to norma. Gdy przydzielisz kilka statków do jednej stacji i wydasz im ten sam rozkaz to w większości wypadków skierują się wszystkie razem po surowce do tej samej fabryki. Jeden kupi, a reszta wróci z niczym do bazy. Rozwiązaniem są dodatkowe skrypty, np. Przedstawiciel Handlowy.

Jeśli wszystkie czekają w swojej macierzystej bazie nie robiąc nic to zwykle oznacza że nie mogą znaleźć w zasięgu skoku surowców w określonej przez Ciebie cenie. Sprawdź ustawienia stacji i zwiększ ilość skoków lub podnieś cenę skupu, w miarę potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w wersji 1.3 TC gdy dla HUB-a uruchomiłem kilku TS-ów na raz wyglądało to tak:

poleciały wszystkie do najbliższej kopalni (rudy), rudę wykupiły dwa pierwsze TS-ty (Minstrale) i te wróciły do HUB-a, reszta statków poleciał do kolejnej kopalni i tak, aż ostatni zapełnił swoją ładownię. W kolejnych wersjach patchy już tego nie zauważyłem. Wszystkie TS-y uruchamiane razem lecą do jednej stacji, kupuje towar tylko kilka pierwszych z nich. Wszystkie wracają do stacji macierzystej i dopiero szukają kolejnej stacji w zasięgu. Jeśli takiej nie ma, siedzą i czekają. Czyżby udało im się (Ego) zepsuć coś co dobrze działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sytuacji, gdy w pobliżu znajduje się więcej fabryk produkujących potrzebne surowce to transportowce jakoś sobie radzą z podziałem obowiązków i wspólne loty do tej samej stacji są raczej rzadkie. W innych wypadkach dosyć często zdarza się, że nasze własne statki robią sobie konkurencję.

Z tego co pisał Kunitze (statki czekające w HUBie na kolejny kurs), u niego pewnie występuje ta druga sytuacja.

Powinienem był tak to sprecyzować w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...