Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej dochodowe misje patrolowe? Najbardziej dochodowe misje bojowe to wjazd "na chatę" Xenkom 😀 (z licencjami oczywście). A tak na serio to od rangi X-treme. Kilka rang poniżej Mistrza Wojny i już coś masz. U mnie jak kazałem Proteuszowi, Tajpanowi i Bragi patrolować Grand Exchange to mogłem powiedzieć że dają mi conajmniej 500000-1000000 kredytówna godzinę z SETA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra, kolejne pytanie o statek i grę:

-Co to jest Shirian Prototyp. Mapa Scorpa go wykryła.

-Jeszcze o 20.00 dźwięk komputera pokładowego i ludzi był "normalny"... Teraz odnoszę wrażenie że jest... bardziej dźwięczny,przestrzenny... nie wiem dlaczego, od razu mówię że włączyłem grę normalnie z EAX'em czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie. Mnie jak włączyłem w MBRR żeby rasy tłukły piratów to 2 argońskie kolosy, jeden w Mi Toon Refuge to prawie pokusił się na jedyną dobrą dla mnie stocznie piratów i drugi w Danna Chance zniszczył obiekt rehabilitacyjny i chyba kuźnie GP 🙁 .

Mam pytanie. Mianowicie siły księcia są dla mnie dobre, ale stacje nie. Czyli mam zniszczyć te wszystkie stacje lub samą kwaterę czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja w kilku sektorach. Xenoni to inna sytuacja niż Piracki i reszta raz. Zaraz spróbuje wyłączyć(przynajmniej nie będą mieli posiłków), a jeżeli dalej będą mam plan;) Dać wszystkim ally z Xenonami... na jakiś czas wstrzymam walki lub próbować samemu rozwalać flotę po flocie.

Raport sytuacjyjny z Grand Exchange:

- 3x J i 1 x Z

- 10 x C (z tego 2 nowe wyskoczyły mi na tyłu i rozwaliły korwety)

- od groma mniejszych jednostek

Siły Teladian = kilka myśliwców

Moje siły : Valhalla, Tobosaku ver A, Hayabusa, Kolos, Tytan, Cerber i kilka różnych Centarurów i tylko tyle jestem w stanie wystawić na tą chwilę. Reszta się dozbraja, lub siedzi w stoczniach, ewentualnie nie mają napędu skokowego.

Co do stacji Xeeris chyba najłatwiej odblokować sobie dostęp poprzez znalezienia hakera, który zrobi, by te stacje nie były ci wrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak coś takiego też słyszałem.

Valhalla... sobie poradzi, jednak ich siły zbite są w kupy po kilka fregat na raz obok jakiegoś M1/M2. Wynik walk, które zakończyłem bez zapisu

Zniszczone siły wroga 1x J 3 x C, 2 x Q wielu myśliwców i kilku korwet

Strata Tobosaku ver A otoczonego przez wrogie fregaty, uszkodzenia kadłuba liniowców Argońskich, które wpadły na Z... tak myślę, by zmusić Xenonów do pokoju z wszystkimi rasami, a samemu ... schować się do portów zaopatrzeniowych i polować na bardziej rozbite siły Xenonów.

Jako iż potrzebuję zrobić inwestycje w dziedzinach liniowców do walk jakie proponujecie? Kasa się znajdzie. W stoczni czeka 200 mld w postaci Zaawansowanego Niszczyciela na to co z nim zrobię😉 Uzbroić go co trochę potrwa czy sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba zmuszenia do zawieszenia broni, a nawet bratania sie Xenonów z wszystkimi rasami(prócz Terran, ci mogli by się pobić trochę z Xenonami) zakończyła się sukcesem (chyba). Jak na razie w Grand Exchange jest spokojnie i już nie niszczą tam nic.

Jednak największy zonk był gdy Xenoni zaczęli... pomagać innym rasom w problemach z piratami i Kha... jedyna wada tego rozwiązania iż za twoimi plecami gdy ty walczysz z piratami/Kha/Xenonami z misji pojawi się Xenoński niszczyciel, który przyleciał "pomóc" np. takim Splitom.

W Tears of Greed rozpocząłem anihilację Xenonów... Ja w Vidarze i mój Tobosaku ver. A niszczę pojedyncze jednostki Xenonów (najpierw ubicie pojedyńczego C, a potem okazało się, że przylatuje dla niego wsparcie w postaci PX, mam nadzieję iż tak ubiję jakąś ilość zanim przyleci Z i wezwie się Valhallę😁).

EDIT: Kolejna wada... wprowadzenie wymuszenia pokoju powoduje, że nowi "sojusznicy" będą bronić Xenonów ;(... a więc trzeba wymyślić jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zacząłem myśleć jak ty zrobiłeś że "Xenoni zaczęli... pomagać innym rasom w problemach z piratami i Kha..." 😀 Jaki skrypt? I w ustawieniach MBRR by mieć takie siły Xenonów jak opisywałeś to trzeba zaznaczyć opcję Bazy Xenonów? Przyda się złom. Mam długą listę zakupów 😀 .

I tak od razu. Znacie jakieś dwa sektory (niczyje) z przynajmniej jedną asteroidą i dużą liczbą statków,transportowców przelatujących przez ten sektor? Eta Psi zobacze, bo pamiętam że coś przelatywało i trochę tego było. Od razu piszę cel. Piractwo. Asteroida po to by mieć gdzie postawić bazę na asteroidzie gdzie będzie recykling zbobytych transportów. Transport z BnA do HQ w Mu Epsilon. To tylko plany 😀 .

PS. JA będę latał na wyprawy do... zobaczymy 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2012 o 21:34, Xeeris napisał:

Znacie jakieś dwa sektory (niczyje) z przynajmniej jedną asteroidą i dużą liczbą statków,transportowców przelatujących przez ten sektor? Eta Psi zobacze, bo pamiętam że coś przelatywało i trochę tego było.

Eta Psi posiada tylko jedną bramę skokową, nie jest więc sektorem leżącym na szlaku handlowym. Statki handlowe NPC pojawią się tam tylko pod warunkiem, że będzie jakaś stacja (NPC lub twoja). W pierwszym poście tematu masz mapę galaktyki XRM, poszukaj sobie na niej nieznanych sektorów z przynajmniej dwoma bramami skokowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że Eta Psi to sektor pomiędzy Nathans Voage (przynajmniej coś w tym stylu), a Sektor Argoński M148. Sprawdze w grze. W każdym razie chodzi mi o ten sektor.

PS. Może polecisz jakiś sektor? Może nieznany pomiędzy Venturer Sentinel, a Zyrath Dominion? Lub Appalox, Tezeusz. Jakby co TC 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym szlaku można spotkać wielu handlowców (szczególnie Hatikvah Faith). Ale mam małe "ale" (dokładniej trzy 😉 ). Ciężko będzie ustawić statki by łupiły każdego. Przyda się opcja broń pozycji, bo taka na pewno była i ustawić na bramę. Również to jest sektor piracki więc niektóre statki pirackie (które są czerwone) będą walczyły z moimi, a to oznacza spadek reputacji. Rozwiązaniem byłoby szukanie porzuconych Rabusiów i Karawel. Mając trzy takie w zapasie do oddania to ok. I jeszcze wyłącze w MBRR ataki na sektory pirackie, bo wleci mi M2 z obstawą i rozwali wszystko. I sektor idealny znaleziony 😀 !

Co do transportowania TS'ów to większość pójdzie na recykling w Bazie na Asteroidzie, a część będzie sprzedawana z towarami niepotrzebnymi w stoczniach Yaki, Terran, ewentualnie Piratów.

Mapa Scorpa pisze że Eta Psi to sektor przez który lecisz do Argoński Sektor M148.

Udało mi się znaleść ciekawą zdobycz. Ryu. Miał w ładowni z pasażerami ok. 10 Niezydentyfikowanych Obiektów. Co ciekawe mieli informacje z których wynikało, że lecą do Quens Space... fajne urozmaicenie 😀 . Zamierzam ich odwieść 😀 ...

PS. Czyli zniszczć Księciu HQ, Stocznie i Skup Złomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeeris. W Eta Psi masz wredną konkurencję Kha, która jest gorsza od piratów... jak kilka M5 może rozwalić w pełni uzbrojonego Centaura Strażnika w obstawie 3 M3?

Ja natomiast mam problem nie do zgryzienia.

Jak rozwalić Xenońskiego Z i EFFA... atakują Belt of Augilar i nie mogę rozegrać tego by poszło normalnie. Jak już w końcu rozwaliłem oba te okręty to rakieta z bombowca zahaczyła o Tytana z 0% kadłuba i od razu wróg Argonów i po chwili połowa moich własności w TS-ach było zniszczonych...

Jak robię inaczej to EFFA prześladuje rakietami i Z wygrywa z Valhallą... I w większości sytuacji Argoni ani Terra nic nie wysyła na pomoc ;(

Moja M7 Rakietowa nie ma pełnego składu rakiet i starcza na rozwalenie osłon Z... już 5 razy rozgrywałem tą walkę.

Może ten Ryu był z SCS-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Był podniszczony do 11% kadłuba. Poza tym nawet nie wiem gdzie włącza sie te statki 😀 . Zapomniałem napisać o nagrodzie za nich. Ok. 2900kr 😀 .

EFFA... z tego co pamiętam to ma 20 lub 30 GJ osłon... Rakiety to dobry sposób. Ale co jeśli ich nie ma? Ja mam taki pomysł.

Priorytet to zniszczenie Z. Rakiety, Valhalla, rozwal czym chcesz, ważne by go nie było. Kiedy z Z pozostanie gwiezdny pył zwróć uwagę EFFA, tak by cię goniła. I tu mój plan może mieć haczyk. EFFA, o ile pamiętam jest uzbrojona w same Działa Promieniowe Ciemnej Materii. Tu ważne jest mieć, okręt z działami z większym zasięgiem na burtach (np. Działa Fuzyjne) niż DPCM. Kiedy EFFA goni cię, odleć na bezpieczną odległość (np. 10 km) i odwróć tyłem. Czekaj aż wejdzie w zasięg i dostosuj prędkość do niej (u mnie Shift+F). Nie daj się dogonić, ale nie wyjdź z zasięgu. No i teraz wchodzisz w działo boczne i strzelasz ciągłym promieniem.

Na rakiety nic nie poradzę. Możesz próbować jakimś Splickim M7 z Fazowymi Działkami Laserowymi. W Tajpanie się sprawdzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2012 o 14:05, Xeeris napisał:

Nie. Był podniszczony do 11% kadłuba. Poza tym nawet nie wiem gdzie włącza sie te statki 😀 .

Nigdzie, jest to opcja domyślnie włączona w SCS, po starcie nowej gry z SCS lu po jego instalacji skrypt tworzy kilka statków, różnych klas, do przejęcia. Informacja o tym jest w dzienniku wiadomości. Jeśli nową grę rozpocząłeś z SCS to będzie to jedna z pierwszych wiadomości w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2012 o 15:37, Xeeris napisał:

Mam NPC. Jak bym niby nabił reputacje u jaki by kupić Appaloxa. Nie znalazłbym tylu konwojów do zniszczenia od Yaki.

No to nie rozum o co ci chodzi z tym Ryu?

O zawartość ładowni?

1. może był w trakcie misji transportowej pasażerów? Plik Jobs generuje statki z losowym ładunkiem, wykonujące odpowiednie zadania.

2. NPC generuje losowe wyposażenie i ładunek statków, można czasem spotkać statki z towarem w ładowni, którego nie spredasz nigdzie.

W dniu 11.10.2012 o 15:37, Xeeris napisał:

PS. Mam nadzieje że warto było niszczyć Księcia. Poleciała reputacja u piratów.

Zależy po co ci to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem o co ci chodzi:

1. Pociągnąłeś temat.

2. Ja wspomniałem tylko że ma ich w ładowni, bo to nie codzienne.

Przecież w temacie o korporacjach pisałeś że jest jakiś błąd i trzeba księcia znszczyć.

Zakończmy to już.

PS. Ostatni patrol księcia po zniszczeniu trzech stacji rzeczywiście zmienił kolor na niebieski 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2012 o 15:57, Xeeris napisał:

2. Ja wspomniałem tylko że ma ich w ładowni, bo to nie codzienne.

Załóż temat w dziale opowiadań i pisz opowiadanie 😀

W dniu 11.10.2012 o 15:57, Xeeris napisał:

Przecież w temacie o korporacjach pisałeś że jest jakiś błąd i trzeba księcia znszczyć.

Bo chciałeś zadokować. Nie pamiętam tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...