Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2012 o 16:17, Szynszyl napisał:

Hmm czyli inwazje są. Ja co prawda gram może z godzinę ale siec wywiadu nic mi nie pokazywała. Pewnie muszę poczekać. A jak z kompatybilnością skryptów generujących inwazje??

Nie używam żadnych. XRM ma bardzo dobrze napisany plik Jobs i to co sam generuje w zupełności wystarcza.

Grasz godzinę, to naprawdę zbyt mało by się o czymkolwiek dowiedzieć, pograj kilka dni, sam się przekonasz.

Sieć wywiadu wojskowego aktywujemy przypisanym w Sterowaniu klawiszem. Aby mieć dostęp do danych danej rasy musimy posiadać jej Licencję Policyjną (nie dotyczy to terran - tylko w TC, bo w TC nie ma Licencji Policyjnej terran. W AP jest takowa dodawana przez XRM. W TC zamiast niej był wymagany Moduł Przechowujący dane otrzymywane w fabule TC, ale w ostatniej wersji autor zrezygnował z tego wymogu).

Jeśli dopiero rozpocząłeś grę i latasz statkiem M3, to lepiej sprawdź jak sobie będziesz nim radził w walce. W XRM nawet mając M6 można nieźle oberwać od kilku myśliwców Xenonów lub Piratów.

PS. Nie używaj w XRM skryptu NoCiv z Vanilli, stracisz 50% zabawy. Jeśli chcesz pozbyć się statków cywilnych, użyj mojego mini moda dla XRM (opis i informacja w drugim poście tego tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc po kolei. Mam argońska licencje policyjna i po otwarciu sieci wojskowej wziąłem na Xenon activity i nic nie było (zresztą na innych aktywnościach tak samo) ale może to tylko z powodu krótkiego czasu gry (aktualnie coś koło 2h choć niecałych). Co do statku mam argońskiego gryfa (chyba skrypt all plots complete sprawił ze po zaczęciu wolnej dostałem go na starcie), a co do no civ to właśnie używam zamiast niego twojej przeróbki 😀

No nic na razie skryptów "inwazyjnych" nie będę instalował i tak aktualnie bawię się w łowce nagród i z tego się utrzymuje 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TC przynajmniej u mnie nic tam nie pokazuje. Ani statków poszukiwanych listem gończym, ani wrogiej aktywności mimo iż sam widzę inwazje, a także "ręcznie" sprawdzam ile mi dają za dany statek. Olałem to bo bez tego też się da grać i pewnie jest to bardziej kompatybilne z AP.

Co do inwazji...

Niszczyciel w obstawie Fregat często lubi buszować Układ Słoneczny i zdarza się tak, że przez kilka godzin niszczy wszystko na Wenus. Nawet widziałem Yaki(M1 z 2 M3) w walce z terranami(M6 i kilka M3) w Merkurym. Zawodzą mnie tylko Xenoni, bo za rzadko widuje ich w mojej zmilitaryzowanej strefie- Black Hole Sun(praktycznie cały czas mam tam jeden wolny okręt liniowy[M1, M2] gotowy do walki). Osobiście też spotkałem "mega" inwazje J, K 2x Q 2 x kolejna Fregata, kilka-max 10 M6 i horda myśliwców, Jednak odbyło się to tak, że najpierw wleciały myśliwce, które w 4 liniowce( z tego 2 x M1 z myśliwcami)... wynik możecie się domyślić, potem M6 wynik ten sam, a dopiero na koniec ciężka obstawa(której eskorta już dawno wyparowała). Potem gdzieś w przestrzeni Teladian(Grand Exchange? ten rejon) była kolejna "mega" inwazja, która zmiotła Telladian(jednak udało mi się interweniować dzięki satelicie i wyszukiwarki statów).

Kilka razy też spotkałem Flote klastrów(ok 7 klastrów obok siebie), które w moment niszczyły wszystko co znalazły na swojej drodze(Na szczęście dobrze jest mieć zapas Upiorów i Zet[Rakiety terran rojowe])

P.S Zacieła wam się kiedyś przeglądarka? Wyszukując Valhalli pod rozkazami Ziemian zepsułem sobie ten system(Valhalli także nie pokazuje w spisie jednostek ATF mimo iż kilka razy widziałem ten statek w przestrzeni Księżyca nie mówiąc już o tym, że mogę ją kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to inwazja wyglada tak,6 stakow xenonskich typu L ,M, Lx ,i P,lipnie cos to mi wyglada 😮

Co mnie zaskoczylo i zdziwlo to:

Zaopatrzylem sie 20 wierz lasorowych,wlaczylem naped i skoczylem do Xenonskiego sektora 357.

Wlatujac do sektora uslyszalem sygnal,oho zostalem namierzony przez rakiety,rozejrzalem sie do okola,zadnego statku blisko mnie,spojrzalem na mape,nalblirzszy statek wroga znajdowal sie 30km odemnie,to na gaz i uciekam.

Slyszac sygnal alrmowy zblirzajacej sie rakiety ,dolecialem do srodka sektora i wyrzucilem wierze lasorowe i schowalem sie za baza Xenonska...

Lecace rakiety rozbily sie o baze,jednak to nie to byo zaskakujace...

Wierze lasorowe zaczely strzelac ciaglym ogniem,czaje sie dalej spogladam na radar,widze zblirzajace sie krazowniki xenonski K,X i kilkanascie misliwcow J.L,X

a takze P...gdzies okolo 50 statkow..

Zaczela sie jatka,mysle no tak pare strzalow i po wierzach,bynajmniej tak bylo w X3-Reunin.

Obserwujac cala sytuacje,mowiac potocznie jak za krzaka,huki ,strzaly,wybuchy,jeden pod drugim padaly Xenonskie statki,na pierwszy ogien poszedl K,potem X,P i dalsze w ciagu 20 minut,

z floty Xenonskiej zostal tylko pyl gwiezdny...

A wierze laserowe? hmm tylko dwie zostaly zniszczone,reszta miala wieksze lub mniejsze uszkodzenia kadluba...

Mowie ,nie mozliwe wierze laserowe majace tylko 200 Mj mocy oslon zdolaly zniszczyc cala flote xenonska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie irytuje kaleczenie polskiego języka. Masz problem, użyj przeglądarki z wbudowanym słownikiem.

Widać chyba Twoje chyba też mają 1GJ, sprawdź w informacji w twojej Wieży laserowej. Było jakieś zamieszanie z tymi osłonami, nie pamiętam dokładnie jakie, trzeba by zobaczyć do changeloga zmian ostatnich kilku aktualizacji.

Poprzednio dałem linka do opisu zmian wersji 1.15, w której pojawiły się Sieci wojskowe, zobacz co tam pisze odnośnie Sieci Wywiadu i TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2012 o 22:18, lokutus1 napisał:

Mnie rownierz nic nie pokazuje. siec wywiadu,pisze brak dostepu,moze trzeba miec wysoka reputacje? myslalem na poczatku ze trzeba miec Licencje policyjna ,ale mam u Teladnian i tez d...a 🙁

licencja policyjna u mnie wystarcza aby mieć dostęp do tych danych, ale tak czy siak jest tam pusto, może to kwestia niezainstalowanego MBRR.

W dniu 6.06.2012 o 22:18, lokutus1 napisał:

Ten to sie zawsze musi do czegos doczepic...

Ale po co ta dyskusja? Facet zwrócił Ci uwagę, jeszcze dał radę jak temu zapobiec na przyszłość, a Ty jeszcze nie potrzebnie dyskutujesz.

W dniu 6.06.2012 o 23:23, lokutus1 napisał:

Mnie tez to irytuje...jednak sie nie czepiam..

To ja już w ogóle nie rozumiem, zresztą każdy popełnia błędy popraw i nie będzie tematu.

PS. mam takie pytanie grając z modem XRM w co uzbrajacie statki typu M2 (jaka broń na drobnicę, a jaka na większe szychy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieksze szychy polecalbym uzbrojenie wiez laserowych a na male statki moim zdaniem jest dobry miotacz materi ;D

A co tu rozumiec,inni tez popelniaja bledy, a sie nie czepiam,zreszta to nie jest lekcja jezyka polskiego,aby sprawdzac bledy ortografi.

Zdaje mi sie ze to jest rozmowa o modzie XRM,i otym raczej powinno sie dydkutowac a nie wytykac palcem komus bledy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2012 o 08:20, lokutus1 napisał:

Na wieksze szychy polecalbym uzbrojenie wiez laserowych a na male statki moim zdaniem jest dobry miotacz materi ;D

Statek mam uzbroić w wieże laserowe? I za każdym razem co, mam je wykładać przed walką i chować się za nimi. Dość marny sposób na uzyskanie ładniej walki.

Ostatnio z odzysku mam Pytona

Na przednią mam Plasma Burst Projector

Na tylną, górną i dolną Fazowe działo laserowe - dobre na drobnice

Na boczne Emiter promienia pulsacyjnego

I chciałbym się poradzić jak może lepiej uzbroić taki okręt. Bo przyjdzie mi parę statków typu M6 khaak i Pyton przegrywa 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem ze nie ma takiego w grze statku na ktorym mozna zamontowac uzbrojenie wiez laserowych 😆

Tylko jedynie jak ma sie jakis Statek wrzucony przez PM obslugujace takie uzbrojenie.

Ja bym zamontowal na wszyskie Fazowe dzialo laserowe ma wieksza celnosc trafiena mniejszych jednostek.

Mozesz sobie zakupic pare wiez laserowych i wyrzucic przed walka napewno zrobia swoje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak 😛

Tak szczerze powiedziawszy X3-Reunion jest ciekawsza jeżeli chodzi o fabułę gry,są bardziej wciągające i zróżnicowane...

Zawiodłem się na TC nawet z modem XRM,nie jest tak atrakcyjna jak X-3 Reunion a z modem Xtented i paroma skryptami to dopiero jest jatka,

mając skrypty RRF i Xenon MIgration.

Niestety w TC RRF nie działa poprawnie,ani temu podobne skrypty,praktycznie nie ma wsparcia na atakowanych sektorach przez Xenonów czy innych wrogich ras,jednym słowem klapa. 😡

Ciekaw jestem jak to bedzie wyglądac na AP 🤨

Jedyna atrakcją TC jest różnorodnosc dostepnych broni gdzie można sobie fajnie dzwięk podłożyć i dostosowac do odpowiednich stataków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2012 o 08:20, lokutus1 napisał:

A co tu rozumiec,inni tez popelniaja bledy, a sie nie czepiam,zreszta to nie jest lekcja jezyka polskiego,aby sprawdzac bledy ortografi.

Zdaje mi sie ze to jest rozmowa o modzie XRM,i otym raczej powinno sie dydkutowac a nie wytykac palcem komus bledy.......

Każdy popełnia błędy, sam sadzę spore byki ortograficzne. Ale co innego, gdy piszemy odręcznie, a co innego gdy przy pomocy takiego narzędzia jakim jest komputer. Tu możemy wspomóc się odpowiednimi programami, które poprawią nasze błędy. Będzie to z pożytkiem dla nas (może przy okazji odświeżymy swoją pamięć lub nauczymy się czego), jak i innych użytkowników, którzy czytają nasze wypowiedzi i na tej podstawie budują swój obraz naszej postaci.

Uwagę zwróciłem w dobrej wierze i jak widzę zastosowałeś się do niej (przynajmniej jeśli chodzi o poprawność pisanie "Wieża"). Nie musisz dziękować, ale przynajmniej się nie obrażaj.

W dniu 6.06.2012 o 23:23, lokutus1 napisał:

A tu prosze bardzo dowod ze jest tak jak mowilem...

Prosze,jak widac na zalaczonym obrazku...

A tu mój screen:

AP19.jpg

Jak pisałem, było małe zamieszanie z tymi osłonami, któraś wersja zmieniła je na 1GJ, potem była poprawka zmieniająca na 200MJ. Chya u mnie nie zadziałała poprawnie, bo Wieże powinny mieć osłonę 200MJ.

Ale w sumie to bez znaczenia, najważniejsze jest ich uzbrojenie. To jego parametry:

AP22.jpg

Chyba mówią one same za siebie?

W dniu 7.06.2012 o 10:08, lokutus1 napisał:

Zapomnialem ze nie ma takiego w grze statku na ktorym mozna zamontowac uzbrojenie wiez laserowych 😆

Oczywiście, że jest taki statek. Cały czas lata po sektorach jeden Gonerski M6 Niezidentyfikowany Obiekt Prototyp:

post-15-0-39560800-1339065857_thumb.jpg

Wygląda tak:

post-15-0-59573200-1339065933_thumb.jpg

Jest to statek z Vanilli, nazywany potocznie SARGON. Był używany w fabule X3 Reunion (jak konkretnie nie pamiętam). W Vanilli jest to statek M3, nigdy nie używany w TC, nie posiadający tam energii dla uzbrojenia.

Mod XTM dla X3R zmienił go na statek M6 OTAS . Jeśli dobrze pamiętam to nazywał się Zefir.

XRM zmienia go w M6 i zmienia jego parametry uzbrojenia, może używać tylko uzbrojenia wież laserowych.

Jednak przez swoja siłą bojową nie nadaje się na statek gracza, gra szybko nam się znudzi gdy łatwo i szybko będziemy mogli tym statkiem zniszczyć każdy wrogi statek. Nie polecam, nie warto sobie psuć zabawy, ale jeśli ktoś chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2012 o 12:15, lokutus1 napisał:

Faktycznie,jednak nie spotkałem się z takim statkiem grając TC,a w Reunion tak jest to sorenski Oriax .

Oriax czy Zefir OTAS? Gras jeszcze w XTM? Możesz to skorygować? Na Mamucie wystawiłem dawno temu zdjęcie tego statku z opisem Zefir, zdjęcie i opis pochodzą z czasów gdy grałem jeszcze w XTM-a. Teraz to sam nie wiem (skleroza), bardziej mi się kojarzy z Oriaxem Sohnenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego posta w temacie dodałem kilka opisów funkcji i nowych rozwiązań w XRM:

Jak obiecywałem, przetłumaczyłem opisy nowych rozwiązań jakie pojawiły się w ostatnich kilku wersjach:

WOJSKOWA SIEĆ WYWIADOWCZA

XRM SYSTEM HANDLU/WYMIANY

PRYWATNE STACJE HANDLOWE (Privateer Trading Posts) (tylko AP)

NAGRODY ZA ZNISZCZENIE STACJI

WIRUS WŁAMAŃ SYSTEMOWYCH (SYSTEM OVERRIDE SOFTWARE)

Dodałem też tłumaczenie opcji jakie dostępne w XRM od samego początku, ale do tej pory nie były ich opisy przetłumaczone:

STATKI I STOCZNIE PAR

UŻYCIE ORBITALNYCH PLATFORM BOJOWYCH

KAPSUŁA REMONTOWA OTAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...