Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki: gdzie w grze z tym modem umieszczacie swoją kwaterę główną ? Moja standardowa lokacja (nieznany obok Unholy Descent) odpada, bo w okolicy non stop pojawiają się Xenki. Starałem się rozmieścić satelity w ciekawszych miejscach żeby obserwować ich ruch i wygląda na to, że Avarice jest dosyć spokojne, ale trochę denerwują inne statki npc przelatujące przez ten sektor. Miło wygląda też Xi i Nieznane obok Redemption, ale w tym drugim wypadku trochę obawiam się starć z Yaki.

Może ktoś podpowie jakąś ciekawą (i spokojną) lokację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ranga u Terran- to samo co zawsze tylko więcej misji mniej bicia, choć teraz przynajmniej są tzw. Terrańscy Piraci, ale oni są bardzo wredni

Kwatera - nie myślałem jeszcze, najpierw kupie Valhalle:D. Chętnie poczytam wasze rady, ale Avarice to chyba dobry pomysł, a tych kilku kurierów chyba nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie przejęcie Redemption z rąk Yaki tylko ciekawe czy udałoby się całkiem wyeliminować spawny ich statków w sektorze. Kiedyś, w czasach Reunion, próbowałem zaanektować Senator's Badlands i mimo tego, że sektor był mój, ciągle pojawiały się w nim patrole Yaki (nie wywoływane przez skrypt STO tylko normalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3875587#3875587

Cytat

Job Sector Ownership Check (AP only):

This should be completely automatic. Once a sector is taken over any ships belonging to the old owner should be instantly removed on spawning. You may see a brief flash on your rader but thats all.

wersja 1.20 wprowadza blokadę po przejęciu sektora, ale tylko w AP.

2. Co do STO, to dawno go nie używałem w XRM (jakieś dwie nowe gry i 15 wersji XRM wstecz), działał OK, ale jak teraz jest to nie wiem. Właśnie ktoś dziś pisał w temacie moda XRM na forum Egosoftu, że ma problem z STO. STO wymaga do przejęcia sektora postawienia Stacji Handlowej, tymczasem dostępne w XRM SH są inne niż te w Vanilli i STO ich nie uznaje. Może sprawdzę to w najbliższym czasie i dam znać. Inna sprawa, że w AP+XRM dodatkowo pojawiają się w sektorach (szczególnie nieznanych) Prywatne Stacje Handlowe służące do wymiany towarów, więc trzeba y pewnie je zniszczyć, tylko jak się zachowa XRM w tym przypadku.

Rekomendowanym skryptem do przejęć sektorów w XRM jest LazCorp Claim Sector. http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3636818#3636818

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o skrypcie Lazcorp gość pisze o problemie ze spawnami, z tym, że on przejął główne sektory Paranidian. Może tutaj będzie inaczej, chyba zainstaluję cheat packa i przeprowadzę trochę testów na SETA 😀 Jeśli byłoby ok to w okolicznych sektorach postawiłbym fabryki surowców do produkcji statków i ich wyposażenia, a w samym Redemption stocznię i HQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu właśnie Redemption?

Dla mnie to strategiczny sektor Yaki, mają tam stocznię, DOK i Elektrownię. Kupując Chokaro (służą mi jako handlowcy dla stacji) wysyłam je do DOK-u po Napęd Skokowy, potem do Elektrowni po ogniwa i jazda do najbliższej mojej bazy po resztę ekwipunku.

Używam również M7 Kariudo (już mam 10 sztuk).

A ty czemu nie lubisz Yaki? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2012 o 17:50, Yacek napisał:

Ale czemu właśnie Redemption?

1. Jest na uboczu, połączony z sektorem bogatym w asteroidy.

2. W miarę łatwo można do niego dotrzeć z mapy wszechświata- 2 razy "Z" i strzałka w dół 😀

3. Wielkość w sam raz, 35km od bramy do środka sektora, więc statki nie będą musiały się daleko wlec po skoku.

4. Ma ładne tło 😀

Co do stoczni Yaki, mają jeszcze jedną z nawet bogatszym asortymentem w Senator's Badlands, a sprawę wyposażenia chcę załatwić skryptem Player's Workshop, więc raczej nic nie stracę. Elektrownię zastąpiłbym swoją 😀

Za Yaki (piratami, Argonami i Boronami też) akurat w tej grze nie przepadam, bo gram Splitem 😀 Może w następnej pobawię się w pirata i u nich zrobię bazę wypadową.

Lubię sobie tak urozmaicać grę, Tobie też polecam 😀 Najprzyjemniej grało mi się właśnie jako pirat, który wszystkie swoje statki i wyposażenie dla nich mógł zdobywać tylko w walce (oczywiście z bardzo niskimi ustawieniami NPC BA) i handlować łupem jedynie z Teladi i Yaki, Jaka była radocha jak po paru godzinach gry udało się wreszcie zdobyć napęd skokowy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Workshop posiadam, ale statki muszą jakoś dotrzeć do najbliższej mojej bazy 😀

Też tak grałem, nie pisze że źle robisz, po prostu chciałem się zapytać.

Wiesz jak w AP łatwo wybiera się sektor po jego nazwie? Bajka.

Jeszcze jeden nieznany polecam: za Unseen Domain - spokój i cisza (oczywiście jak zawsze w XRM można spodziewać się Kha'ak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2012 o 18:28, Yacek napisał:

Workshop posiadam, ale statki muszą jakoś dotrzeć do najbliższej mojej bazy 😀

Też tak grałem, nie pisze że źle robisz, po prostu chciałem się zapytać.

Wiesz jak w AP łatwo wybiera się sektor po jego nazwie? Bajka.

Jeszcze jeden nieznany polecam: za Unseen Domain - spokój i cisza (oczywiście jak zawsze w XRM można spodziewać się Kha'ak)

W TC niestety go nie ma. Do transportu M6 i TS używam Oziasa (12 'slotów' na statki tych klas).

Do AP (a w zasadzie Superboxa) się przymierzałem, niestety przegapiłem świąteczną promocję na steam. Pewnie w końcu się na to szarpnę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2012 o 20:46, Prowler napisał:

Mhm, w miejscu Unseen Domain są 2 Nieznane, w XRM jeden z nich połączony jest z nowym Xenońskim sektorem.

No tak, mapa XRM dla TC różni się od mapy XRM dla AP. Różnice można sobie porównać - w pierwszych tematach postów o XRM dołączyłem mapki Scorpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2012 o 07:31, Szynszyl napisał:

Jak nazywa sir Vidar straznik w angielskiej wersji?? Bo mapa scorpa znajduje w stoczniach tylko Vidar Sentinel a to przecie nie straznik...

Przecie to właśnie on 😉 Sentinel = strażnik.

Wczoraj nie miałem za dużo czasu na testy i zostawiłem na Seta tylko na jakieś 10-15 minut. Po wyczyszczeniu Redemption i postawieniu mojej stacji handlowej po ok. 3-4 minutach zrespawnowały się drony frachtowe, innych statków przez kolejne parę minut nie było.

Na razie postawiłem stocznię orbitalną w Avarice, jak odrobię trochę kredytów i rozbuduję flotę to wrócę do testów i dam znać co z nich wynikło 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2012 o 15:04, Peroox napisał:

Handlarze z Ciemne Miejsce sprzedają broń dla Terran, ale tylko w obrębie Układu Słonecznego:)

Mówisz o handlarzu Ciemnej Materii, nie tłumacz na siłę tego co zostało przetłumaczone już w którymś tam patchu do TC.

Handlarz ten w porównaniu do innych handlarzy korporacji nie zmienia lokalizacji, jest ciągle w tym samym sektorze. Nie oznacza to jednak, że handluje tylko w obrębie Układu Słonecznego.

Ziemską broń (zresztą każdą oprócz broni Kha'ak) można bez problemu kupić u handlarza Strong Arms. Jego lokalizacja jest różna, zmienia się też w trakcie gry. Ja w obecnej grze postawiłem już trzecią Bazę na Asteroidzie w sektorze, w którym pojawił się ten handlarz. Dlatego jeśli chcemy go szybko odszukać, niezbędna będzie mapa Scorpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, jest jedna stacja Strong Arms XL, która sprzedaje chyba każdą broń dostępną w świecie X(prócz Kha), ale to tylko 1 stacja(przynajmniej u mnie)

Nie wiem, ale moje tłumaczenie wcześniej dawało Ciemne Miejsce, a na Mapie Scorpa teraz pisze Ciemna Przestrzeń, więc napisałem tak, jak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2012 o 17:19, Peroox napisał:

Nie wiem jak u was, ale Ciemna Materia ma u mnie 3 stacje z bronią, a każda inna 2 M i 2 L i tylko Strong Arms ma 1 XL

Masz rację. biję się w pierś.

Holy Dimensions - 2x stacje L i 2x stacje M

Mroczna Otchłań - 3x stacje L

Terracorp - 2x stacje L i 2x stacje M

Strong Arms - 2x stacje L, 2x stacje M i jedna XL (i ona jest najbardziej interesująca, bo handluje największym asortymentem broni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...