Skocz do zawartości

X Rebirth - nowa gra Egosoftu zapowiedziana na 15.11.2013


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba mieć zawsze nadzieję że bedzie chodziło na "każdym kompie" ^^

Blizz.... robi gry że mi na lapie chodzą a reszta ma opory to może i bedzie na każdym chodziło, trzeba być dobrej nadzieji.

Ja mam potwora a mi np. Tera zwalnia wiec wszystko zależy jak skalibrują silnik gry.Jak dadzą tyłka (za przeproszeniem) to i najsilniejsza maszyna ne da rady 🙁 Ale Ego to Ego pożyjemy zobaczymy!

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, do TC można dodać 50 modów [skryptów!] do X-rebirth też pewnie dodasz tyle, że programowych 'obcinek' nie przeskoczy nikt.

Modować można to co jest /będzie/ a nie to czego zabraknie.

Dlatego oczywiście 6 część też /pewnie/ zakupię jak wszystkie dotychczasowe [ X: Beyond The Frontier, X: Tension, X2: The Threat, X3: Reunion oraz X3: Terran Conflict. ] ale..... z zapowiedzi i wypowiedzi Egosoftu widać, że to już będzie zupełnie co innego.

Online, online, online --- kasa, kasa, kasa - taki był główny trend i pomysł na nowego Rebirth'a. I tym jestem zawiedziony. Mdli mnie już na samą myśl o jakiejkolwiek grze która zawiera micro-płatności, abonamenty itp 😛 ale to już inny temat.

" Tak naprawdę chodzi o ogromny poziom skomplikowania gier dewelopera -- ostatnia część, czyli X3 Konflikt Terrański + AP, była wręcz napakowana treścią, do której dostęp blokował nieczytelny interfejs, błędy i ogólny bałagan " /to jest opinia Egosoftu/

Rozbudowane symulatory kosmiczne to wyjątkowo niszowy gatunek. Twórcy ze studia Egosoft chcą to zmienić, [ czytaj zarobić dużą kasę ] ZMIERZAJĄC w stronę Steam'u, rozbudowując fabułę.

"Chcemy pokazywać, a nie mówić" wytłumaczył jeden z pracowników Egosoft, "tak jak w filmach" . / kroi nam się klon ME /

Zamiast rozwijać dotychczasowe mechanizmy, WYKORZYSTAĆ POMYSŁY i inwencje fanów [skrypty i mody] twórcy postanowili zacząć od zera. Jednym z głównych założeń nowej odsłony serii jest uproszczenie interfejsu. X Rebirth będzie łatwiejszy w obsłudze od swoich poprzedniczek, które miały opinię wybitnie skomplikowanych i trudnych. Być może z tego powodu seria symulatorów kosmicznych X, tworzona przez studio Egosoft, miała do tej pory wąskie grono odbiorców, podczas gdy taki Mass Effect święcił triumfy. I właśnie w tym kierunku / ME / zmierza Rebirth.

Gracz będzie mógł prowadzić tylko i wyłącznie jeden okręt !? ......z nowości - okręt po którym będziemy sobie chodzić, korytarze, kabiny, załoga. [ nie brzmi znajomo ? ]

Jak to nie będzie można zmienić okrętu !??

W X3 podoba mi się wolność, mogę latać wolnym handlowcem, myśliwcem, niszczycielem, lotniskowcem, prawie każdym okrętem jaki występuję w grze. W zamian za to j/w - dają mi możliwość chodzenia po pokładzie / od tego mam Mass Effect / i coopilotkę / od romansów też jest ME /.

Nie podoba mi się, że będzie tylko 1 statek do rozbudowania... po prostu wygląd jednego kokpitu po jakimś czasie się znudzi

Podsumowując.To już nie będzie świat 'X' jaki znamy z poprzednich 7 odsłon a jakaś zmodyfikowana, upiększona, sfabularyzowana, uproszczona ARCADE.

/...bo wg Egosoftu gra jest za trudna dla gawiedzi na steamie - głównie taka jest wymyślona dystrybucja nowego X'a, Jeśli nie jedyna.

Tylko "tam" widzą 6 zer w rubryce -- ' sprzedano...... egz ' ./

Na razie więc, raczej mnie od gry odrzucili niż do niej zachęcili. ...

edit

Opóźnienie w wydaniu gry raczej mnie nie zaskoczyło

http://www.cdaction.pl/news-27852/minecraft-kiedy-na-steamie-nigdy-notch-nie-chce-monopolu-valve.html

http://www.cdaction.pl/news-27486/trybunal-sprawiedliwosci-zezwala-na-sprzedawanie-uzywanych-kopii-cyfrowych-programow-i-gier-nadchodzi-rewolucja.html

Jeśli chodzi o STEAM. 99,9% nie czyta regulaminów etc zakładając konto na steam'ie i jemu podobnych klonach.

NIGDY odsprzedaż, użyczenie czy udostępnienie konta nie było tolerowane od ZAWSZE było zabronione [ wg tej firmy ]

Każda odsprzedaż itd winna skutkować zbanowaniem konta.

To tyle w kwestii handlu, odstępowania, użyczania i innej żonglerki kontami.

I jeszcze jedno. Na koncie steam NIE kupujemy gry.

Płacimy jedynie za prawo do użytkowania konta. Nie stajemy się w ten sposób właścicielami licencji czy praw do konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra idzie w takim kierunku jak napisał Sunairam, to nawet nie wiem czy będę chciał ją kupić. Widziałem Mass Efecta (1-3) i powiem że, mnie coś takiego nie kręci. Jeżeli będę chciał dobrego RPG'a to zagram w TES V Skyrim. Jeżeli FPS'a to w któregoś CoD'a. Natomiast jeżeli w jakiegoś Kosmicznego Symulatora to chce zagrać w coś nowego, a nie starego już zresztą TC. I to ma być X Rebirth.

Co do jednego okrętu to będziemy latali może statkiem bardzo podobnym do Normandy? Tak grać to nie chce. Nie chce grać tylko myśliwcem, bo walka z niszczycielem trwałaby wieki. Natomiast też nie niszczycielem, bo latanie nim byłoby nudne.

I jeszcze jedno... odsprzedarz gier to dla mnie świetna wiadomość. Szczególnie jeżeli będzie na Steamie. Mam Skyrima na koncie brata i BARDZO chciałbym go mieć na swoim koncie. Mimo wszystko mam nadzieję na to że nie będą się czepiać o niskie ceny, bo nie zamierzam kupować od brata MOJEJ gry za więcej niż 5€. A tak mi na tym zależy, bo za niedługi okres czasu kupuje Dawnguard. Ale prawda jest taka, że możliwe, że wprowadzą to za rok,dwa 🙁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko "Star Citizen".

Jeszcze sławny Elite : Dangerous gra z podomnym rozmachem jak Star Citizen ale z możliwością lądowania na planecie i galaktyką z milionami planet i na wszystkich da sie lądować.

http://www.kickstarter.com/projects/1461411552/elite-dangerous?ref=card

Pozatym pod koniec tego roku miała być premiera nowego dodatku do Evochron Mercenary która to wprowadza całkiem nowy system generowania planet i nową jakość graficzną. To jest 2 gra w której bedzie się dało lądować na planetsach.

http://www.starwraith.com/evochronmercenary/development.htm

Star Conflict jako MMO raczej bardzo nie zdziała bo pomimo świetnej grafiki i dość dobrego gameplaya załamuje się już w fazie Open Beta coraz mniej graczy.

http://star-conflict.com/

W tym roku padło także Black Prophecy które niedawno zamkneło swoje servery, ale pojawił się nowy projekt twórców tej gry z całkiem odmiennym nastawiniem a nazywa się Black Prophecy Nexus Conflict, Closed Beta niedawno została zamknięta także możliwe że niedługo zaczną sie otwarte testy. Gra stawia na aspekt taktyczny a nie zręcznościowy.

http://nexusconflict.gamigo.com/en/

No i od niedawna dokładnie w tym miesiącu zaczeły się testy otwarte gry MMO tworzonej przez 6 lat Taikodom. W grze ponoć już niedługo będzie się dało prowadzić także duże statki nie tylko myśliwce, jest polityka, jest rynek, jest mining z asteroid ale nie wróżę tej grze nic dobrego. Podobno stacje także da sie budować, i występują wojny terytorialne między klanami.

http://www.gamersfirst.com/taikodom/

Kinetic Void gra w której sami możemy zaprojektować swój statek od podstaw z Automatycznie generowanym wszechświatem na początku przyszłego roku premiera.

http://kineticvoid.badlandstudio.com/

Także tytułów Space Sim w tym roku jest nadzwyczajnie dużo choć już teraz jeszcze przed premierami niektóre nie wróżą sobie dobrej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2012 o 09:53, Xeeris napisał:

... odsprzedarz gier to dla mnie świetna wiadomość. Szczególnie jeżeli będzie na Steamie. Mam Skyrima na koncie brata i BARDZO chciałbym go mieć na swoim koncie. Mimo wszystko mam nadzieję na to że nie będą się czepiać o niskie ceny, bo nie zamierzam kupować od brata MOJEJ gry za więcej niż 5€. A tak mi na tym zależy, bo za niedługi okres czasu kupuje Dawnguard. Ale prawda jest taka, że możliwe, że wprowadzą to za rok,dwa 🙁 .

Coś słabo się wczytałeś /jeśli w ogóle/ w artykuły z podanych linków.

Nie na tym / bo nie zamierzam kupować / ma polegać cały wic z nowym prawem UE dotyczącym steam'u . Nikt po raz drugi za nic [grę] nie będzie płacił . Taki jest zamysł . Po prostu ten towar ma być traktowany jak każdy inny, a to oznacza między innymi prawo do swobodnego nim dysponowania.

KTOŚ sobie wyobraża ,że na zasadach [regulaminy tworzone pod siebie] panujących na platformie cyfrowej działa firma 'Mercedes' lub 'Philips' 'LG' i milion innych ???

NOWE ma polegać na tym , że zgłosisz do nich iż z dniem xx.xx.xxxx zaprzestajesz korzystania z tytułu na rzecz 'sunairam'a' 😁 po czym na Twoim koncie zostanie zdeaktywowany kod [cd-key] za to na moim - po podaniu tego klucza gra zostanie aktywowana. Kwestia rozliczeń dotyczy nas obu, steam w tym nie uczestniczy. Kropka. I TU JEST PIES POGRZEBANY. Wszystkie te wirtualne firmy stracą o zgrozo mld $. Skończy się zarabianie na niczym.

[Faktem jest, iż jest już odpowiedź steamu na takie rozwiązania. Radykalnie przemeblują na nowo regulamin, katalog opłat etc. Opłaty zaczną się od założenia konta /teraz bezpłatne!/ a opłaty nie będą miały nic wspólnego z konkretnym tytułem gry, cd-keyem etc a będą uzależnione od czasu korzystania z platformy itd. Rewolucyjne zmiany nam się szykują. Zainteresowani znajdą wszystko w sieci.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum sprawy, czyli wydania X-Rebirth, zobaczcie na oficjalne forum Egosoftu dotyczące tej gry:

http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=109

Przeglądnijcie kilka stron (7-8) i zobaczcie ile tematów zostało zamkniętych. Graczom czekającym na X-R ponad rok puszczają nerwy, Egosoftowi, ciągle nagabywanemu o datę wydania, również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pewnie część z Was powie iż tak nie można no ale... Ja osobiście nigdy nie kupuję w ciemno wiadomo buty trzeba przymieżyć przed kupnem (chyba że wiesz co kupujesz bo już miałeś podobny model). Takiego X4 nie kupię przed premierą...pogram w demo no chyba że nie będzie to pobiorę w inny sposób. Wiem że tak nie można ale kota w butach nie kupię... Gdy podchodziłem do X3 nie było dema...szukałem czegoś takiego i gdy pobrałem grę na początku nie spodobała mi się i ją usunąłem...ale po kilku dniach nie mogłem zdzierżyć tych wszystkich pięknych screenów i filmów na yt więc pobrałem jeszcze raz pograłem pół godziny ogarnąłem co i jak sprawdziłem gdzie mogę kupić i tą grę kupiłem. X4 jest wielką niewiadomą, co jeśli kupisz a tu okaże się wielką klapą?

Identyczna sytuacja z nowym NFS dużo krzyku o nic, obiektywnie stwierdzam że jest tak beznadziejną grą że tytułu chyba gorzej się schrzanić nie dało...szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omicron zgodze się z Tobą. Masz racje co do kupna wersji przed premierowej. Autorzy zresztą sami mówili, że zajdą poważne zmiany i nie wiadomo czego się spodziewać. Lepiej faktycznie pograć w to demo, bądź sprawdzić jakieś gameplay'e aby upewnić się czy warto w ogóle kupić tą gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem o gameplay'ach. A z tym demem... może nawet nie wyjść 😀

[EDIT] A są filmiki w których można dopatrzyć się kilku szczegółów. Zresztą już za jakieś 5 minut na kanale forum będzie dostępny specjalnie przekonwertowany film z Gamescom. Bedzie w lepszej jakości (1080p HD).

Edytowane przez Xenon.Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...