Skocz do zawartości

X Rebirth - nowa gra Egosoftu zapowiedziana na 15.11.2013


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posty poprzenoszone.

Temat o X4 to temat o tym co chcielibyśmy mieć w następnej grze serii X (nie koniecznie w X-Rebirth), Ten temat natomiast totyczy jak sama nazwa wskazuje X-Rebirth, czyli zapowiedzianej już kolejnej części X-ów. Wszelkie dyskusje o X-Rebirth proszę prowadzić w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrozumiano, szefie.

Tak grając w AP (W sumie mam teraz okazje pierwszy raz bliżej zapoznać się z tym dodatkiem), nasunęła mi się myśl, że miło by było, gdyby panowie z Egosoftu przy tworzeniu Rebirtha pokusili się o staranne wypielęgnowanie AI (np. różnie rasy miały by różne style walki, jedne zmasowany atak kilkoma statkami skupionymi w grupie, inne - szybki cios i ucieczka), tak żeby wynik potyczki bardziej zależał od zastosowanej taktyki aniżeli od wyposażenia statku lub ilości statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2013 o 21:46, nekkoru napisał:

Tak grając w AP (W sumie mam teraz okazje pierwszy raz bliżej zapoznać się z tym dodatkiem), nasunęła mi się myśl, że miło by było, gdyby panowie z Egosoftu przy tworzeniu Rebirtha pokusili się o staranne wypielęgnowanie AI (np. różnie rasy miały by różne style walki, jedne zmasowany atak kilkoma statkami skupionymi w grupie, inne - szybki cios i ucieczka), tak żeby wynik potyczki bardziej zależał od zastosowanej taktyki aniżeli od wyposażenia statku lub ilości statków.

Hmmm, to by było ciekawe, bo obecnie to zazwyczaj Xenoni wlatują chmarą i walczą prawie do końca, lepsze byłyby takie rajdy... Ale z drugiej strony sprowadzałoby się to tylko i wył. do opracowania odrębnej taktyki na każdą rasę... Trochę roboty by mogło być, ale brzmi to ciekawie... Tylko pytanie, po jakim czasie byśmy się wkurzali, że nie mamy szans np. w starciu z Paranidianami, bo oni np. wysyłają na obce tereny głównie M1, M2 i M7? Rozumiesz o co mi idzie? Dla zdobycia statku, który normalnie siedzi na terenach domowych, musiałbyś robić tam wyprawę, ryzykując, że np. Twoje M6 padnie w trymiga, bo Cię zajedzie Armada M1 i M2... I odwrotnie, wlatując do sektora, odkrywałbyś np. Armadę Paranidian robiącą rajd na Argonów i jedyna opcja to w tył zwrot bo nie masz sił, które poradziłyby sobie z flotą stosującą taktykę Trójocznych...

Wyobraź sobie, że np. Splici walczą jak Kamikadze, ledwo wlecą i już sieją rakietami na prawo i lewo, wlatuje Ci Raptor i wypuszcza pełen skład Mamb, każda zaraz po starcie strzela rakietami i tak dopóki nie opróżni całej ładowni, dopiero potem Splici przechodzą do walki "wręcz" za pomocą laserów, biją się do końca, jedynie M1 i M2, gdy sytuacja jest już nienajlepsza, dają w tył zwrot, natomiast reszta ich okrętów (od M3 po M8), usłużnie osłania odwrót kosztem własnej destrukcji... Wiesz jaki "kocioł" byłby wtedy w okolicach Bramy Skokowej? 😁 Ale nie powiem, chętnie bym się zabawił z takim skryptem, który modyfikowałby zachowanie konkretnych flot konkretnych ras 😀

Brzmi to ciekawie, to muszę Ci przyznać <tak> 😀

Ale na bank w X-Rebirth tego nie będzie (a jeśli by było, to jako "wtyczka" wł/wył ), gdyż gra musi trafić do jak najszerszej rzeszy ludzi, a nie zapaleńców takich jak my 😛 Jednym słowem, casuale ponad wszystko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej niech zrobią poziomy trudności (Całej gry a nie tylko profilu startowego - z możliwością przełączania w trakcie rozgrywki)

1. Nowicjusz - Statki wroga ani się nie poruszają ani nie strzelają

2. Łatwy - Statki wroga już strzelają, jednak w dalszym ciągu stoją w miejscu

3. Średni na jeża - statki wroga latają i strzelają normalnie (Jak w poprzednich odsłonach X3)

4. Doświadczony - AI na podwyższonym poziomie, 15% szans że napodkany przeciwnik jest kamikadze

5. Armageddon - AI na maksymalnym poziomie (aż procesor Ci się pali), każdy przeciwnik zachowuje się w inny sposób, 3/4 napotkanych ras ma zachowania kamikadzo-podobne

Tak bardziej serio; w 100% przypadków gier w które grałem, gdzie na każdy rodzaj przeciwnika najlepiej sprawdzała się inna taktyka, grało się o jakieś 150-200% przyjemniej, niż w produkcje w których potyczki wyglądały podobnie/tak samo niezależnie od rodzaju przeciwnika. Aktualnie na myśl przychodzą mi 3 tytuły; Starcraft, Earth 2160 i Star Wars Republic Commando (Tak, wiem że skacze po gatunkach jak głupi 😛 ). Twoje pomysły dotyczące zachowania poszczególnych ras są dość dobrze dobrane, jedne rasy niech lubią naparzać rakietami, inne taktyka wlatywania na ogon m3-m5, inna rasa ucieczka do pozycji defensywnych połączona z nawalaniem w tył lecącymi statkami, jeszcze inna preferująca chmary myśliwców / dronów by nam FPS'y spadły i byśmy nie mogli ogarnąć co sie dzieje na polu bitwy.

Innym ciekawym wg mnie pomysłem byłaby możliwość abordażowania przez inne rasy, skoro my możemy to czemu nie inni ? Wreszcie "wewnętrzne lasery obronne" miałyby jakiś sens, trenowanie piechoty do obrony statków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 3/4 rzeczy które mówię w życiu są pół żartem, ew. ironiczne, i generalnie wszystko co mówię/pisze trzeba brać do siebie z dość sporym dystansem. 😛 A tekst o FPS'ach miał odzwierciedlić sytuację z rzeczywistości, gdy np. wojak widzi setkę-tysiąc inny przeciwników to sam zaczyna się gubić, następuje dezorientacja i sam nie wie w co ma strzelać.

Tak w sumie jeszcze przyszło mi na myśl, w rebirthcie mogli by "uwidocznić" dźwięki wydobywające się z naszego silnika + do tego dźwięki z wnętrza kokpitu itp. Niby mała pierdoła, jednak mnie razi w X3, dialogi daje sobie na 50%, muzyke na 60% a efekty dźwiękowe na 100% to słychać tylko strzały i ew. dźwięki silników M1/M1/TL. Wiem, wiem to jest symulator, w próżni dźwięk się nie rozchodzi więc teoretycznie powinna być sama muzyka i dialogi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie 4 posty wyżej o tym napisałem 😀

Przeglądając sobie screeny rebirtha na stronie egosoftu natrafiłem na takie coś. http://www.egosoft.com/games/x_rebirth/screenshots/x_rebirth_screen_023.jpg

Jest ktoś w stanie napisać co to jest i o co z tym chodzi? Jakaś minigierka która będzie zawarta w X-The rebirth ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2013 o 18:39, nekkoru napisał:

Jest ktoś w stanie napisać co to jest i o co z tym chodzi? Jakaś minigierka która będzie zawarta w X-The rebirth ? 😀

Egosoft zrobił sobie kawał i podał informację, że w X-Rebirth będzie można sobie wytańczyć ceny na stacjach. Pisaliśmy o tym kilka stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...