Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to pisałem:

"A jeżeli lubisz wieżyczki przednie i tylne to polecam Appaloxa lub Hyperiona."

Tak, żeby mieć większe szanse trafienia rakiety ustaw się przodem lub tyłem.

Tak dla pewności kiedy leci dużo rakiet to przesiądź się do wieżyczki.

A jeżeli leci 100 Cieni to skocz do innej bramy tego sektora.

Zależy czy rakieta leci z prawej/lewej/góry/dołu.

Nie ma kombinacji by unieszkodliwić każdą rakietę.

Coś jeszcze 😀 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale możesz mieć obronę Antyrakietową Moskito i MARS-a to są skrypty dla TC.

2. Wieżyczki prawa/lewa znajdują się po bokach statku, góra/dół nad i pod statkiem, wieżyczka tył wiadomo z tyłu. Dzięki temu umiejscowieniu mają inne pole ostrzału. Chyba wiadomo jakie? Nie można więc powiedzieć, które lepiej bronią statku, bo wszystkie robią to tak samo, różnica jest tylko właśnie w polu ostrzału, a ono zaś zależy od fizycznego umiejscowienia wieżyczek na kadłubie statku.

3. Centaur Strażnik i Vidar Strażnik mają następujące wieżyczki: dwie prawe, dwie lewe i po jednej góra i dół. Są to statki z największą ilością wieżyczek (nie mylić z ilością slotów na broń w wieżyczkach). Oba mają najwięcej wieżyczek i najwięcej slotów na broń w dziale głównym i wieżyczkach (24 sloty) w klasie M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą masakrę miałem jak broniłem Belt of Aguilar to w plecy wbił mi się K w obstawie dwóch Fregat. I zaczęli mi rozwalać wycofującą się Valhallę(po zniszczeniu Z, ataki rakietowe z R zniosły jego osłony). Na szczęście z tyłu był Tytan i Kolos, których zwolniłem z patrolu sektorów to się z nim rozprawili, a w tym czasie ja w Tobosaku A, z Hayabusą, Aresem i dwoma Gladiatorami rozwalałem EFFA.

Zabawa z Xenonami na MBRR z włączonymi bazami Xenonów nabiera nowego znaczenia ;D

Najgorsze jest to, że przy włączonych bazach Xenonów, przysyłają dodatkowe szybciej i w większej ilości niż inne rasy, czyli kończysz bić jednego, a już na karku jest drugi:D Coś czuję, że muszę przygotować grupę bojowa 2x Osaka i Tokio.

Jak szybko przygotować dużą ilość Fernirów i Falchionów(ogólnie myśliwców), prócz PAR?

P.S Warto kręcić się z SCS w okolicach większych bitew. Niedługo opiszę wam co działo się przy wojnie Para vs Argo, ale znalazłem opuszczonego Gryfa z przypisanymi 14 statkami, które po przejęciu tego Gryfa dostały się pod moją kontrolę😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verdandi Strażnik również koszą wroga. Uzbrojenie to 6 EMDP i 4 EMDS z przodu i 2 EMDS z tyłu + 10 rakiet Zeta. Mam jeszcze 10 Kordów na Solarisie, ale nie przydzieliłem im uzbrojenia, a w planach 20 Bułatów. Jako niszczyciel eskorty dam Tempesta. Stworzą znakomity duet 😀 .

Przez pół godziny męczyłem się jak zniszczyć G, które wskakiwało i rozwalało mi M2. Wskoczyłem Solarisem i kiedy G wleciało nadziało się na 12 GJ. Teraz muszę rozwalić 2 K i 2 C zbite w grupę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wie ktoś jak naprawić "pełną salwę" podczas własnoręcznego strzelania rakietami z M7M? Bo wciskam "L", a G strzela mi rakietami pojedynczo, jak w zwykłym okręcie... Jedno wciśnięcie "L" = jedna rakieta. Ładowanie i powtórka z rozrywki... Co to ma być, fregata rakietowa, czy też jakieś kosmiczne jaja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie temat do chwalenia się... Ale Muuuszę 😁 Właśnie przed momentem udało mi się rozwalić w Grand Exchange, wycofującego się do Xenońskiego Sektora 598, K (M2). Zrobiłem to K'haacką Zaawansowaną Korwetą (M6) 😁 Bez rakiet, bo i nie miałem skąd wziąć K'haackich odpowiedników. K miał pełne tarcze, jedynie kadłub na 19%, co mnie właśnie ośmieliło do ataku 😁 Wcześniej menda jedna przez pół godziny bawiła się ze mną w kotka i myszkę - ja zbierałem puste statki, i starałem się go odciągnąć od nich, aby mogły spokojnie dolecieć do stoczni 😁 Zanim się za niego zabrałem, wykończyłem jeszcze w dwóch falach jego eskortę Q, PX i 2 P - naście M3 nie liczę ( dwie fale, bo raz musiałem zrobić skok do bramy po drugiej str. sektora 😁 ). A co do K, to i tak dopiero za 6-7 podejściem mi się powiodła jego anihilacja 😁 Uff, mój pierwszy rozwalony M2, odkąd gram w X3:TC w ogóle 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanie... W Cadius Ship Packu był dodany Paranidiański M7 Proteusz. Natomiast w XRM-ie jest identycznie nazwany statek, który jest jednak M2. Czy to jest ten sam okręt, czy też inny, tylko z tą samą nazwą? A jeśli inny, to czy tego Cadiusowego Proteusza znajdę gdzieś w XRM-ie?

PS

Przepraszam za double post, ale chciałem aby ktoś to zauważył, bo edycja nie została by wyeksponowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proteusz... pisałem o nim kiedyś. Fajny. I teraz odpowiem na pytanie gdzie jest:

1.Sposób Yacka:

-Kłania się Mapa Scorpa

2.Gdzie jest:

-Wydaje mi się że Third Redemption. Może gdzieś jeszcze. Jeżeli masz odkryte dużo wszechświata to sprawdź w Encyklopedii

O Cadiusowym nic nie wiem. Może autor XRM'a uznał że Agamemnon wystarczy. Ale Proteusz (M2) też jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2012 o 17:48, henryk5pio napisał:

Mam drobne pytanie... W Cadius Ship Packu był dodany Paranidiański M7 Proteusz. Natomiast w XRM-ie jest identycznie nazwany statek, który jest jednak M2. Czy to jest ten sam okręt, czy też inny, tylko z tą samą nazwą? A jeśli inny, to czy tego Cadiusowego Proteusza znajdę gdzieś w XRM-ie?

1. W pierwszym poście tematu o XRM, na samym jego końcu jest link do zmian w nazwach statków, pomiędzy modami, z których pochodzą statki, a ich obecnymi nazwami w XRM. http://www.strikingsoftware.com/xrmnames.html

2. W XRM nie ma tego statku. Autor moda dodał do XRM tylko te statki z moda Cadiusa, które jego zdaniem nawiązują stylistycznie do statków z Vanilli. Kilka statków nie przeszło tej selekcji, w tym Proteusz (M7), Longsword i nowe modele statków Yaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Yacku 😀 A nie wiesz może, jaka była prędkość/przyspieszenie/zwrotność Cadiusowego Proteusza? Bo ściągnąłem jego ShipPacka, ale się nie otwiera w X3 Editr 2 - jakiś error jest (TShips XRM-a otwiera się prawidłowo), a kusi mnie przypisanie w.w. właściwości M7-ki do M2-ki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań...

1) Ile w XRM-ie Raptor przyjmuje M6 na pokład? Dwa, trzy, a może zero?

2) Jak sądzicie, czy jeśli zwiększę osłony Raptora z 2x 2GJ do 3x 2GJ to będzie zbytnie przegięcie? Bo Python ma 3x2GJ a nowe M1: Lotan/M2: Tajpan mają równo po 4x 2GJ. Zastanawiam się też, czy by sobie nie podkręcić trochę Raptorka do 191600 kW w "Weapons Energy".

Ogólnie lubię Splicki design, dlatego myślę o tych okrętach...

Kusi mnie też dodanie 1x 200MJ do Heavy Dragon Prototyp oraz Dragon Sentinel 😁 Wiem, wiem, przeginam 😉 Ale jak rebalans to rebalans, wg. Mnie każdy M6 Sentinel powinien mieć te minimum 5x 200MJ... A Prototyp to Prototyp... Więc jak sądzicie?

3) Wie ktoś może, czy w następnej aktualizacji XRM-a jest planowane dodanie Xenonom nowego M1 lub M7S? Prawdę pisząc przydałoby im się coś a'la Teladiański Tern - jako jedyna przenosi 6x M6 + 14 myśliwców na pokładzie 😁 Chyba, że jest jakiś inny M7 o podobnej "pakowności", którego przypadkiem ominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...