Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam kolejne drobne pytanie, dotyczące dokowania M3/4/5 do M6. Otóż właśnie przed momentem odkryłem, że mój Eksperymentalny Kea Zaawansowany (ten, którego dostajemy w profilu Umęczonego Teladianina za oddanie tych 2,500,000 kredytów), nie może zadokować do mojej Ciężkiej Nemezis, chociaż przy tym M6 pisze, iż ma 1 hangar. Z dokowaniem do Gryfa problemów nie miałem, natomiast Nemezis, w ogóle nie ma na liście wyboru do dokowania (chociaż obydwa statki są w tym samym sektorze - Nemezis w Przestrzeni - Kea w Placówce Wojskowej). Czy jest coś o czym nie wiem? Np. do M6 zadokuje tylko M5 lub M5/M4 a M3 już nie? Bardzo proszę o pomoc.

PS Podobny problem mam, gdy chcę zadokować MD Cieżka Nemezis do przejętej Akumy - w ogóle nie ma opcji dokowania, gdy klikam na Akumę... Czyzby nie wszystkie M6 mogły do M2 zadokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2012 o 23:18, henryk5pio napisał:

do M6 zadokuje tylko M5 lub M5/M4 a M3 już nie? Bardzo proszę o pomoc.

Dokładnie tak.

W dniu 11.10.2012 o 23:18, henryk5pio napisał:

PS Podobny problem mam, gdy chcę zadokować MD Cieżka Nemezis do przejętej Akumy - w ogóle nie ma opcji dokowania, gdy klikam na Akumę... Czyzby nie wszystkie M6 mogły do M2 zadokować?

Raczej nie wszystkie M2 mogą dokować M6.

Czytaj opisy statków, na samym końcu opisu podana jest ilość i klasa statków jakie mogą dokować. Choć dotyczy to nowych statków, dodanych modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, fatkycznie, Akuma ma napsiane: 2 statki, a ja od razu założyłem, iż powinny więc to być M6 😁

A teraz tak, mam jeszcze kilka drobnych pytań dotyczących XRM-a:

1) Gdzie można kupić "Działo promieniowe Wież Laserowych"? Potrzebuję jedno, do mojego "Niezidentyfikowany Obiekt Prototyp", który udało mi się przejąć dzięki NPC BA + SCSuite 😁 Widziałem już w jakimś miejscu na sprzedaż te działa, ale co dziwne, nie mam ich w Encyklopedii, więc nie wiem gdzie to było... Podobnie miałem z brońmi Xenonów, miałem "promieniowe działko ciemnej materii" (czy jakoś tak się to nazywa) na P, widziałem jego obrażenia i zasięg, ale nie miało opcji "Informacje" - były tylko "zainstaluj/odinstaluj". Dopiero po jakimś czasie znalazło się ono w Encyklopedii.

2) Czy w XRM-ie czeka Mnie więcej niespodzianek typu M6 zwrotne i szybkie jak M3 z mega bronią wchodzącą na pokład (NO Prototyp)?

3) Do jakich statków wchodzi jeszcze "Działo promieniowe Wież Laserowych"? Jest jakieś inne równie potężne działo w grze ?

4) Jak konkretnie w Polskiej wersji XRM-a nazywa się ten czarnorynkowy handlarz? Bo głupio by było, przelecieć obok niego, szukając go 😁

5) Są jakieś bezpieczne sektory w grze po wgraniu XRM-a? Bo jak kolega mi powiedział, że mu w Mgrophyi dwie bazy Piraci założyli to prawie z krzesła spadłem... I teraz się tak zastanawiam gdzie znajdę Święty Spokój, aby móc postawić HQ oraz zrobić jakąś fabrykę rakiet...

To na razie na tyle moich pytań... Mam nadzieję, że nie sprawię nikomu nimi kłopotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdzie nie kupisz. Tylko ze zdobycznego innego statku tego typu. Widziałeś pewnie Działo Promieniowe Ciemnej Materii. Mapa Scorpa, jak nie wierzysz. I odradzam ci ten statek, zepsujesz sobie zabawę przez niego.

2. Nie.

3. Żadnego.

4. Handlarz Bronią + nazwa korporacji.

5. Praktycznie nigdzie, w każdym sektorze respawnują się piraci i Kha'ak. W jednych częściej, w innych rzadziej. Będziesz miał pecha to pojawi się M2 Kha'ak. Nigdzie nie jest w 100% bezpiecznie. Dlatego zawsze zostawiaj w sektorze flotę obronną (ja najmniej 1xM7, 1xM6 i 9xM3) z poleceniem "Zniszcz wszystkich wrogów", co pozwoli na względny spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yacku za odpowiedzi 😀 Masz rację co do tego NOP, a po za tym, nie ma bocznych działek, a ja je lubię 😁 Muszę coś innego sobie poszukać 😉 A, tak nawiasem pisząc, czemu komputer sterując działami promieniowymi (wiazka) strzela co jakis czas, zamiast ciągłym promieniem? To tak specjalnie, żeby za łatwo nie było? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2012 o 17:09, henryk5pio napisał:

Obecnie wracam więc do Cieżkiej Nemezis 😀 5x200MJ i silne lasery: ok 27000 MJ + prędkosć prawie 200/s też jest dobre 😀 Jest coś lepszego w XRM (w klasie M6) ? Ale Wspólnoty, nie chce mi się obecnie nabijać lubialności u Terran.

http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__37492

Centaur to jakiej rasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli lubisz przednie i tylne polecam Appaloxa lub Hyperiona 😀 . A co do twórców Hyperiona...:

Ujme to tak. Mam rangę Honorowy Strażnik Xaara 99%. I co? Paradianie mnie nie lubią. Pierwszy raz widziałem wrogich Paradnian, kiedy niszczyłem księcia. Jeden z eskortowców był zły. Teraz po wlocie do Paranid Prime kazali mi się wynosić. Nawet po rozgromieniu floty Paradian w Desecrated Skies (Odyseusz,Zeus,Agamemnon (powód podróży do Paranid Prime) i Deimos), nadal mam tą samą reputację. Teraz poluje na Agamemnony, bo fajne i mocne, ale dziwi mnie to zachowanie Paradian. Nic im nie niszczyłem. Może ma to związek z rozwaleniem Księcia (w co nie wierze, bo to pirat, w Vanili też go rozwaliłem i nic się nie stało i dawali mi nagrody za statki)? A może znają mój plan bycia piratem i chcą zapobiec temu 😀 ? A może to że mam licencje policyjną Argonów, lubię Terran i wleciałem Appaloxem 😀 ?

PS. Nie oczekuj zbyt wiele od opowiadania jeżeli w ogóle powstanie. Nie chcę zaczynać nowego profilu więc chyba to drugie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za statek? Bo przeglądam to: http://www.thexuniverse.us/downloads/cmod/XRM/stats/tbl-tc_xrm_ships_vanilla.html i tylko 3 okręty mają 224 prędkości ale żaden nie pasuje do reszty Twego opisu...

@ Yacku, wiem, wiem Argoński Centaur i jego pochodne (w tym Skiron) nie są złe, ale zawsze jest jakieś "ale" 😁 Centaur ma tylko4x200 a dla Mnie to za mało. Cieżki Centaur ma 5x200 ale jest wolnijszy od Ciężkiej Nemezis. Skiron ma 6x200 ale laserów tylko 215000, ciut mało... Ciężki Centaur Prototyp jest fajny, ale nie pamiętam jak tam jego zwrotność (w rozpisce do XRM-a jej nie ma). A po za tym problemem są też bronie.

Obecnie latam Zaawansowaną Ciężką Nemezis i strzelam z Fazowego Generatora Plazmy: 913(kadłub)/5,1K(osłony)| 4,67 km (zasięg)| 37pocisków/min.| szybkość pocisków: 730m/s. Na tył dałem sobie Miotacze Wysokoenergetycznej Plazmy (HEPT): 568/3,1K| 2,47 km| 139 poc./s| 1100 m/s. Myślę nad przesiadką do PX, ale nie pasuje mi, że Wysokoenergetyczne Cząsteczkowe Działko Szynowe ma 772/4,4K obrażeń i tylko 3,48 km zasięgu. Czyli Mniej niż to co w Ciężkiej Nemezis. Natomiast ma 51 poc./min i pociski są szybsze: 1200 m/s. Teraz tak po przyjrzeniu się statystykom Ciężkiego Centaura Prototyp, stwierdzam, że gdyby nie gorsze bronie, to byłby całkiem, całkiem. No bo wygląda to tak:

-Jonowe Działo Szynowe: 632/4,2K| 2,89 km| 45 poc./min| 1700 m/s.

-Emiter Promienia Pulsacyjnego: 593/3,3K| 1,60 km| 400 poc./min| 2000 m/s.

-Energetyczne Działko Automatyczne: 549/2,9K| 2,76 km| 259 poc./min| 1200 m/s.

-Wyrzutnia Bomb Fuzyjnych: 1,1K/5,8K| 5,3 km| 25 poc./min| 520 m/s.

-Działo jonowe: 40/4,5K| 2,31 km| 200 poc./min| 1400m/s.

-Pulsacyjny Generator Jonowy: 233/9,1K| 3,84 km| 35 poc./min| 663 m/s.

-Fazowe Działo Samopowtarzalne: 566/3,0K| 2,08 km| 169 poc./min| 1600 m/s (jeśli się nie mylę, wchodzi też na Ciężka Nemezis lub Zaawansowana Ciężka Nemezis).

MWEP (HEPT) wchodzi też chyba na Centaury z przodu).

Tak więc de facto wyglądają najlepsze bronie, które wchodzą na Ciężką Nemezis (lub Zaawansowaną Ciężką Nemezis)/ PX/ Ciężki Centaur Prototyp. Z Centaurów tylko CCP ma jak dla Mnie sens pod wzg. szybkości/ osłon/ akceleracji prędkości/ manewrowości i ładowności. A z tych broni do Centaura ciekawie wygląda mi Emiter Promienia Pulsacyjnego z powodu liczby pocisków, no ale M6 to nie M3, ten zasięg to kpina... Wyrzutnia bomb Fuzyjnych odpada, nie lubię broni, które można "wymanewrować".

No nic, coś w końcu wybiorę, bo Zaawansowana Ciężka Nemezis wkurza Mnie małą ładownią (875), Ciężka Nemezis ma o 100 więcej, a przesiadłem się do Zaawansowanej, z powodu większej szybkości/ zwrotności i 200 MJ osłon więcej), ale co skok to muszę dokupowywać energię... Zbyt dużo rakiet mam 😁

A teraz takie pytanie, co oznaczają te różnokolorowe sybole przy rakietach? I ich opisy? Obecnie kojarzę tylko "Retarget" (że szuka nowego celu, jeśli pierwotny zostanie zniszczony) i "Swarm" czyli, że rakieta rojowa. A reszta tych opisów co oznacza? Jakieś Heat etc. Bo w encyklopedi nie każda rakieta ma podany TYP. A jak już to Rojowa, Zapalnik Zbliżeniowy i jeszcze chyba to Retarget jakoś wyjaśnione jest. Bardzo proszę o link do jakiejś rozpiski, albo krótkie wyjaśnienie tych symboli i opisów + poradę, co wybrać: Ciężka Nemezis, PX czy Ciężki Centaur Prototyp ( bo się miotam jak głupi 😁 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci przykład.

Uważam się za dobrego pilota. Latam na Appaloxie (249 m/s, duża ładownia,główny laser 8 FGP, z przodu i z tyłu HEPT). Widzę dwa P. Myśle, dziecinna zabawa. I owszem, po wyminięciu ich, zaatakowałem jednego od tyłu. Doszło do połowy osłon kiedy drugi zaczął robić to samo co ja. Osłony (5x 200 MJ) zaczęły spadać mniej więcej 5%/sekundę. Rozniosły mnie, ledwie pierwszemu osłony rozwaliłem. Dlatego pomyślmy jakie zamieszanie zdoła zrobić dobry pilot w PX? Przypominam że jego broń (ta zielona) jest równie skuteczna przeciw myśliwcom.

Aldaranowi chyba chodziło o Korwetę Kha'k.

Poleciłbym Appaloxa lub Hyperiona, ale dałeś opcje. Jakby co nie zrażaj się ceną 40 mln. Mój Appalox jest jej wart...

PS. Broń do PX'a znajdziesz w Handlarz Bronią Strong Arms XL 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX ma tylko dwie bronie, tą co podałem, i jeszcze taką jedną, słabszą - nie pamiętam nazwy teraz 😀 40 mln? Luuuzik, mam już przeszło 600 dzięki NPC BA + SCSuite 😁 Głównie latam i zbieram złom 😁 Czasem sam coś rozwalę 😉 Co do nazwy Handlarza, dzięki Xeeris 😀 Ale mam już jedno C w tej samej stoczni stojące co PX, więc uzbrojenie już jest 😀 Zdobyłem też "sępieniem" Akumę, K i Niszczyciela K'haak (ale niszczyciela sprzedałem, przedtem 5x2GB + 20 kilka Gamm poszło do TS-a 😁 ). Akumę i K trzymam nadal, ale stoją w stoczniach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,mialem na mysli korwete Khaak.

Zasieg dzial okolo 3,7 km,dobra,zwrotna,rakiety ciern maja swoja zalete,uzywam ich,lub droidow bojowych,takze transportowcow alianckich z droidami lub platformy bojowej jesli jest w sektorze do odciagania uwagi przy najazdach Xenkow (bo eskortowce lubia oslaniac M1 lub M2 i nie oddalaja sie zbytnia od nich).

Analogicznie z terranami.

Zawsze kilka 'baniek' wleci na konto ... 😉

Z tej tabeli wnioskuje ze to powinna byc pozycja 246,ale dane co do predkosci,kadluba,brak obslugi rakiet moskito,emiter kyonowy alfa nieobslugiwany, to roznice pomiedzy tym co jest w tabeli a u mnie.Moze autor pozmienial parametry statku i dane sa juz nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Appallox bodajże może nawet dokować do siebie 2xM3, przynajmniej mój gdziekolwiek teraz jest:D ma zadokowane 2 x Blastclaw Prototyp. Świetny statek, choć ja wolę serię Vidar. ok 250 m/s wersja podstawowa 5x200MJ, i Strażnik ok 200 z 6x200 MJ. Porządne statki, w Strażniku nawet nie muszę się obracać do myśliwców. Wieżyczki załatwiają je za mnie, tym bardziej, że z tyłu lepiej działają niż centralnie przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Aldaran, a skąd bierzesz rakiety do K'haackiej Korwety? Są do kupienia u jakiegoś handlarza? Nie rozglądałem się za nimi na razie, do tej pory jak jakiegoś K'haak przejąłem to miał jedynie 1x Alfa lub Beta Kyon, rakiet w ogóle, więc i tak posyłałem takiego delikwenta do stoczni na żyletki 😁

@ Peroox, zobaczę tego Appalloxa sobie w encyklopedii, i pokombinuję 😉 Przed formatem (taaak, zainstalowałem prawidłowo XRM-a + skrypty z tylko jedna deinstalką 😀 ), latałem sobie M7 Q czy C, ale raziła mnie powolna zwrotność, więc teraz na razie olewam tego typu jednostki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2012 o 11:14, Peroox napisał:

Zadam takie pytanie retoryczne. henryk skąd wziąłeś Q czy C? Kha nie sprzedaje swoich wyrobów, ale niszczy każdego na swojej drodze(czasem im się nie uda i nawet uciekają zostawiając wolny sprzęt).

Q i C to statki Xenonów, nie Kha'ak. Można je zdobyć abordażem albo przy pomocy NPC Bail, więc co w tym dziwnego że latał nimi?

W dniu 13.10.2012 o 11:14, Peroox napisał:

Mnie zastanawia tylko jedno.

Dlaczego w mojej encyklopedii nie ma Valhalli.

Bo komuś się nie chciało robić opisu statku, którego normalnie, w czystej grze, nie można kupić i występuje tylko jednostkowo.

Zresztą po co komuś wymyślony opis? Ważniejsze są parametry statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk5pio : Tu jest mankament tego,rakiety do korwety sa niedostepne,probowalem po ustrzeleniu Khaak'ow szukac pozostalosci po nich,ale bez skutku.

W polaczeniu np. z jakims dobrym bombowcem M8 czy innym statkiem typu M6 wyposazonym w rakiety (szczegolnie rojowe) to silne zestawienie.

Ja raczej uzywam tej korwety do bezposrednich starc,ma silne lasery,pare minut gimnastyki i wrogi statek z 8GJ oslon , jestem w stanie zniszczyc.

Ale tak jak pisalem wczesniej,dostalem go jako free ship , wiec mysle ze mi sie poszczescilo po prostu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek dobrze pisze 😀 NPC BA + SCSuite i wszystko jasne 😉 Ale nie mam jakichś ekstremalnych wartości ustawionych, żeby nie było 😀 Latam teraz PX-em i ze smutkiem stwierdzam, iż PX-y sterowane przez komputer o wiele szybciej zdejmują mi osłony... Wie ktoś ja to jest z wieżyczkami góra/ dół? Chronią statek lepiej od wieżyczek po prawej i lewej? Bo przed momentem rozwaliła mnie rakieta "Shadow", pomimo ustawienia na wieżyczki: prawa/lewa/tył polecenia: tylko rakiety :/ Ale nie ma się co dziwić, latałem po Zyarth's Dominion a w nim dwa PX-y, K,J, kilka L, i jeszcze gdzieś tam chyba buszuje G... Zastanawiam się też nad przesiadką do czegoś co ma działo główne + wieżyczki przód i tył, wtedy w teorii samodzielnie bym zestrzeliwał wrogie rakiety z przodu, a z tyłu wieżyczka by to robiła... No, liczę na owocną wymianę poglądów/ doświadczenia w zabawie z wieżyczkami 😀

EDIT

@ Aldaran, wiem, że rakiety K'haak to zjawisko równie rzadkie jak uczciwy polityk 😉 Więc K'haackie jednostki odpadają u mnie w przedbiegach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rakiety lepsza jest obrona antyrakietowa Moskito, choć też nie do końca w 100% skuteczna.

W AP jest możliwość konfiguracji rozkazów wieżyczek, coś jak skrypt MARS, pozwala to przypisać każdej komplet rozkazów, które będzie realizowała w przypisanej kolejności. Choć i tak wolę jeden rozkaz: Zniszcz wszystkich wrogów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...