Skocz do zawartości

Mod Time Of The Truth 1.0


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mod jest rzeczywiście rewelacyjny , gram w niego od kilku dni, ale mam problem , o ile XTC jest nudny o czym zresztą pisałem w ankiecie , to miał jedną zasadniczą przewage nad TTOT , działał płynnie bez zacięć, W TTOT po kilku dniach grania mam straszne przycinki , walki w sektorach "gęściej zaludnionych" są udręką. w zasadzie samodzielny ostrzał nie ma sensu bo tak mi klatkuje... nie wspomne tu o np Inwazjach 😛 nie wiem jak sobie z tym poradzić bo sprzęt mam mocny , naprawdę mocny a TTOT nie daje rady pociągnąć... załamać sie idzie ... jak jest fajny mod to jakość gry powoduje ze sie odechciewa grac... 😀

Nie wiem , moze macie jakies rozwiązanie ....

I żebym używał masy skryptów...ale skąd.... 3 skrypty mam zainstalowane...

Community Plugin Configuration,

NPC Bailing Addon

Salvage Command Suite i to wszystko, a tnie sie okropnie...

Tu są dane dotyczace mojego komputera moze moga pomóc w rozwiazaniu problemu:

Spoiler

Komp: Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz (4 CPUs), ~2.7GHz

Memory: 8192MB RAM

Available OS Memory: 8190MB RAM

Page File: 2621MB used, 13754MB available

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit

Card name: NVIDIA GeForce GTX 260

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce GTX 260

DAC type: Integrated RAMDAC

Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_05E2&SUBSYS_080110B0&REV_A1

Display Memory: 4077 MB

Dedicated Memory: 877 MB

Shared Memory: 3199 MB

Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)

Monitor Name: Rodzajowy monitor PnP

Monitor Model: SMB2430HD

Monitor Id: SAM0711

Native Mode: 1920 x 1080(p) (60.000Hz)

Output Type: HD15

river Name: nvd3dumx.dll,nvwgf2umx.dll,nvwgf2umx.dll,nvd3dum,nvwgf2um,nvwgf2um

Driver File Version: 8.17.0011.9713 (English)

Driver Version: 8.17.11.9713

Moze ktoś zna rozwiązanie jak wymusić płynne granie 😀

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To dziwne, ja mam odwrotne doświadczenia. XTC przycinał mi się coraz bardziej w miarę rozwoju wszechświata. W TOTT mam odkryte prawie wszystkie sektory, w większości mam satelity i gra chodzi płynnie.

Może uruchom grę z modem NoFog (ja tak gram) opis jak to zrobić jest w pierwszym poście tego tematu.

Możesz też spróbować uruchomić skrypt remove rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od pewnego czasu gram w ten mod i musze stwierdzic ze gra dziala mi plynnie nawet lepiej niz w czystym X3TC.

Deedol - sprobuj na poczatek zdefragmentowac dysk tym programem http://www.programosy.pl/program,defraggler.html,

potem proponuje sprawdzenie http://www.programosy.pl/program,defraggler.html w ktorym to wylacz niepotrzebne programy obciazajace system,na koncu skonfiguruj i wlacz system turbo.Rowniez chodzacy antywirus bardzo przycina gre.Rozumiem ze nie uzywasz pliku wymiany na dysku skoro masz 8GB pamieci.Ja na moim Athlonie II X3 425 2.7Ghz,rowniez z 8GB ramu,oraz Ati HD4850 Sapphire nie mam zadnych zaciec na razie, chociaz w TOTT juz uplywa mi 3 dzien.

Wczesniej z wlaczonym avastem w tle oraz bez uruchomienia trybu turbo w Tune 2011 gra strasznie zgrzytala szczegolnie w trakcie odczytywania z dysku.

Po zainstalowaniu skryptu Automatyczna siec satelitarna,zauwazylem dziwna przypadlosc,polegajaca na NIE ubywaniu satelit zaawansowanych np. z doku zaopatrzeniowage podczas kupna przez moj statek dzialajacy jako 'rozstawiacz' oraz braku tego satelity w ladowni statku po zakupie-chociaz statek i tak postawi satelite i poleci dalej kupic,rozstawiac itd.Oczywiscie kasa mi znika przy zakupie.Pomimo tego skrypt dziala bardzo dobrze i w sumie nie przeszkadza mi to,ale wydaje sie dziwne bo w czystym X3TC satelita w ladowni byl.

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich

Rowniez chodzacy antywirus bardzo przycina gre.

Pozdrowienia dla wszystkich

No tak.... zmieniłem antyvira bo skonczyła sie licencja i przesiadłem sie na darmowego... i rzeczywiscie szarpał strasznie.... teraz działa płynnie 😛 Dzieki , czasem nie dostrzegamy rzeczy oczywistych 😀

Dzięki za Pomoc Aldaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem problemy z wydajnością. Najbardziej pomógł mi mod No Civilian w wersji full. Używam również starszego shadera z Reunion (X3TC Shader Performance Boost).

Obydwa mody można pobrać z http://x1tp.com/root/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=5/ .

Powinno instalować się je jako fake path, jednak po przykrych doświadczeniach z innym modem tak instalowanym nadałem im numerki niższe (.cat i .dat) niż pliki TOTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Ja także miałem problemy z wydajnością. Najbardziej pomógł mi mod No Civilian w wersji full.

Dziwne, jak on mógł Ci pomóc? Ja nie spotkałem żadnych statków cywilnych w tym modzie.

Może i pomyłka , odpaliłem grę z No Civlian , X3TC Shader Performance Boost , uruchomiłem skrypt Grax.remove.rocks i poprawa. Na liście żadnych statków cywilnych więc byłem pewny że to No Civilian . A tu mi Yacku mówisz że nie ma cywili w czystym TOTT. 😛))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wielki błąd zrobiłeś. Wiesz co to jest NoCiV? To plik Jobs pozbawiony statków cywilnych. Tylko że jest to plik z czystego TC. TOTT ma własny plik Jobs, generujący własne statki (bez cywilnych).

Lepiej pozbądź się NoCiv. Poczekaj kilka godzin gry (do 6 lub 12 czasu gry) a statki z pliku Jobs TOTT zaczną się pojawiać.

A następnym razem uruchom najpierw czysty mod, potem dopiero dodawaj mody i skrypty, których Ci brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie na profilu startowym The Yaki Enhancement, a w zasadzie juz go koncze... została ostatnia decydująca misja, bardzo podoba mi sie fabuła.... jest sporo zabawy ale nie jest łatwo... bo skurczybyk zleceniodawca naszych misji jest wyjątkowo obrażliwą istotą 😀

Jak pisałem nie jest łatwo ale to powoduje dodatkową motywacje i jak sie uda daje wiecej radości.

Jak jest zapotrzebowanie mogę napisać solucje do tego profilu, mam też przetłumaczone teksty wiec tylko wystarczy je zredagować i wkleić gdzie potrzeba wiec jak nikt nie tłumaczy tego profilu to dajcie znac.. nie jest tego duzo... wiec potrzeba mi z 1 h i bedzie gotowe .. w razie co jestem do dyspozycji

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam:

Jeśli nie chcecie sobie popsuć zabawy – lepiej tu nie zaglądajcie! 😀

Spoiler

Ciekawe ilu się posłuchało?

Ale do rzeczy. Wczoraj miałem niezły ubaw podczas wypełniania misji dla Starożytnych…

Przed jedną z nich dostajemy prezent w postaci statku. Przyznaję bez bicia. Ostrzyłem sobie na niego zęby. Bardzo. I co?... Cóż, statek jak statek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cfa706e4a8693b62.html

Wygląd nieco dziwny za to parametry… standardowej M6-ki jakich pełno w świecie X… 😀

Natomiast uzbrojenie…

Do walki ze statkami, które jedną salwą mogą rozwalić Hyperiona dostałem statek uzbrojony w… Przenośne Systemy Wiertnicze!!!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a32b0e5689f5507.html

Dobrze przynajmniej, że dołożyli jeszcze parę jonówek, bo do wrogów chyba musiałbym kamieniami rzucać… 😀

A może właśnie do tego były te PSW – żebym miał wystarczającą ilość amunicji… 😀))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie o podpowiedź w głównej fabule TOTT. Krótki opis umieściłem w spoilerze, by nie psuć ew. zabawy innym graczom.

Spoiler

Jestem w drugim zadaniu z wywiadu splickiego. Miałem odnaleźć i zniszczyć piracką bazę oraz zaginiony statek w Nieznanym Sektorze niedaleko sektora The Voult. Stacja piracka jest już pyłem, odnalazłem statek, wyrwę w jego burcie przez którą wybrałem się na wędrówkę do środka i tutaj utknąłem. Mianowicie do paczki mam jakieś 21-22 metry ale dzieli mnie podłoga. Przedryfowałem wnętrze ale nie znalazłem żadnej kolejnej wyrwy. Pytanie czy za słabo szukałem czy jest jakiś inny trik. Może jakaś mała wskazówka?

Kolejna seria pytań dotyczy przejmowania sektorów. Jako, że nigdy się w to nie bawiłem, stad kilka prozaicznych zagwostek:

1. Czy można przejąć nieznany sektor?

2. Jakie warunki muszą być spełnione do przejęcia sektoru?

3. Jakie korzyści mamy z przejętego sektoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Krutka:

Spoiler

Raczej tak ci się wydawało Woytass. Paczka dynda w Pytonie. Podleć do nie w skafandrze. Pyton jest wrakiem, nic ci się nie stanie. Przynajmniej u mnie tak było.

Dla Woytassa

Spoiler

Woytass, ja skończyłem wczoraj grę w momencie otrzymania wiadomości o otrzymaniu statku. Nie sprawdzałem go. Może masz jakiś konflikt z innym modem (CMOD) i dlatego masz tę broń na pokładzie. Potwierdzę to wieczorem.

Ale jeśli to prawda, to wcale mnie to nie dziwi:

Pisałem już że TOTT nawiązuje do X3R+XTM czerpiąc dobre pomysły z niego, poprawiając to co było błędem w XTM-ie. XTM poprawił co prawda to w wersji 075, ale sam wiesz jak było z Mantisem i Bazyliszkiem, bo grałeś i jako pierwszy je zdobyłeś.

Czy będąc policjantem lub wojskowym, dałbyś dziecku do zabawy broń służbową? Pewnie nie. Bo jak to się może skończyć, można się przekonać w "Star Gate".

Dlatego, jeśli twórcy moda nawet w tej misji nie dają dostepu do ich broni (wiesz jak potężnej) to mają u mnie dużego plusa. Taki statek jak Beelzebub (lub inny) w rękach gracza stanowiłby niezły wymiatacz. Ale na jak długo by było to zabawne?

A co do Przenośnego Systemu Wiertniczego, to ktoś pisał o tym na forum jakiś czas temu, wygląda na to że może to być całkiem niczego sobie broń 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek, dziękuję za pomoc. 😀

Spoiler

Trzeba było wylecieć ze środka i popróbować od burty, po kilku odbiciach się udało.

Oczywiście raz też skafander nie wytrzymał uderzeń o wrak i mój mały lotnik zrobił "kaput".

Woytass, Tobie również dziękuję za chęć pomocnej dłoni. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odnosnie problemów z fabułą TOTT, czytacie na wlasna odpowiedzialnosc.

Spoiler

Wewnątrz statku po prawej lub po lewej stronie (zalezy w jakiej pozycji wlecisz do srodka, ja po wleceniu do wraku mialem paczke poklad nizej) jest cos, co wyglada na silnik. Nad tym czyms, miedzy polka (podestem?) a "sufitem" znaduje sie "szyb wentylacyjny" prowadzacy na wyzszy poklad. Wlatujesz tam, lecisz w strone dziobowej czesci statku, a nastepnie zlatujesz w dol i juz jestes w pokoju z paczka.

Ja tez mialem problemy, info znalazlem na stronie tworcow moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

What? Dziwne, ale do wraku jakoś nie bardzo wyobrażam sobie aby można było wlecieć, a paczka była widoczna już z daleka, bez jakiegoś błądzenia po czeluściach statku wraku. trzeba tylko być w odpowiedniej odległości od niej, a sama znajdzie się w ładowni, a raczej zadziała skrypt i dostaniemy stosowną informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wiem skąd to jest. Problem w tym, że w briefingu misji masz "Dostań się na statek" więc ktoś się pytał jak ma się dostać na wrak, a ktoś mu odpowiedział 😀

Tymczasem, tak jak pisałem, wystarczy zbliżyć się na odpowiednią odległość od paczki, u mnie to było na pewno dużo więcej niż metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, ze to nie Krutek miał pecha, tylko ja szczęście z tą paczką…

Spoiler

Nie, nie wydawało mi się. U mnie paczka rzeczywiście dyndała w sporej odległości od wraka. Zebrałem ją bez wychodzenia ze statku…

Do Yacka:

Spoiler

Konflikt z modem raczej nie wchodzi w grę. CMOD-a w ogóle nie mam a i w skryptach jestem baardzo oszczędny. Zresztą za wiele tu nie potrzeba. A co do broni i statków obcych to masz rację i nie masz. Masz, bo rzeczywiście statki „Mrocznych” są potężne i ich posiadanie zapewniłoby praktyczną nietykalność graczowi. Nie masz, bo są przynajmniej dwie misje, których samemu nie można wykonać. Pamiętasz chyba tą awanturę przy bramie? Ja musiałem stać obok i patrzeć, co z tego wyniknie, bo każda próba włączenia się do walki kończyła się nieodmiennie napisem „Game Over”. Walkę wygrały za mnie M0 z zablokowanymi przez twórców moda osłonami…

A Mantisem to mi się faajnie latało… 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Woytassa:

Spoiler

A komu źle się latało Mantisem? 😀

Ale potwierdzam te wiertła na statku. Tylko ze coś mi się pomyrdało z tą ich siła ognia. Ale chyba już wiem jak je wykorzystać.

Oprócz oczywiście Mobilnego Systemu Wiertniczego mamy w ładowni jeszcze inną broń, MSW to tylko dodatek, a przecież 15 sztuk takiego dodatku nie chodzi piechotą. Jeśli nie okażą się one konieczne w misji zniszczenia statku, to można je od razu sprzedać w DOK-u Starożytnych. Kasy trochę będzie, a co najważniejsze reputacja u nich pójdzie w górę. Ten dok to jedyne miejsce, gdzie na tym etapie gry możemy handlować ze Starożytnymi. I może właśnie o to chodzi z tymi wiertłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...