Skocz do zawartości

Mod Time Of The Truth 1.0


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najwięcej roboty zawsze jest właśnie z opisami sektorów, statków broni itp.

Menu masz po polsku, w paczce z polskimi plikami dostępnej na Mamucie jest plik 0001-L048.xml.

Tekst po angielsku będzie więc tylko dotyczył nowych fabuł TOTT i innych nowości dodanych przez ten mod. Dziś będzie dostępna na Mamucie następna wersja plików tekstowych, jakie zmiany w nich, sam zobacz.

A co to translatorów online, owszem są do niczego, ale mogą być użyteczne, sam korzystam z google translate przy wszystkich tłumaczeniach, moja znajomość angielskiego nie jest aż tak dobra, a właśnie podczas tych tłumaczeń szlifuję ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziekuje ci Lewar za odpowiedz prosto i na temat, teraz wiem że chodzi o download plików, a nie lubie jak ktoś traktuje mnie jak szczeniaka i odsyła do innych postów zamiast dać konkretną odpowiedz

Pozdrawiam

Pit

Nikt nie traktuje Cię inaczej, niż ty sam siebie. gdybyś łaskawie zaglądnął do pierwszego postu w tym temacie, znalazłbyś jak pisałem poprzednio coś takiego:

Cytat

Na Mamucie są trzy nowe aktualizacje, specjalnie dla tego moda:

1. Nowe polskie pliki Polskie pliki tekstowe dla moda TOTT v0.3 - poprawiłem teksty przy opcjach startowych dodanych, modyfikowanych przez ten mod.

Jak widać, jest to bezpośredni link do polskich plików tekstowych moda TOTT, znajdujących się na Mamucie.

Ponieważ ja również nie lubię pewnych rzeczy, obiecana wcześniej aktualizacja plików tekstowych, zawierająca około 30% przetłumaczonego tekstu, pojawi się na Mamucie w bliżej nie określonej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Notepad+ też posiada opcje kolorowania kodu,a jest zdecydowanie prostszy.

Zgadza się testowałem i jest niezły. Lepiej mi pasuje od PSPADa.

Co do "zakazanych statków" póki co zostaną dalej zakazane. Nie pisać PW. Zrobiłem małą bitwę Hyperborea vs 20 Tyrów. Wynik : ostała się Hyperborea - osłony spadły o 1/3. Nie będę "psuł" dobrego moda krótko po jego publikacji. Taka aluzja do CCP(ale to już moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie będę "psuł" dobrego moda krótko po jego publikacji. Taka aluzja do CCP(ale to już moje zdanie).

Popieram.

Kolejna niespodzianka: dostałem wiadomość o kolejnej inwazji Xenków. Potwierdziłem, ale poleciałem dopiero po jakimś czasie do wskazanego sektora Borońskiego, tylko ze on już nie był Boroński, tylko Xenoński. W TOTT działa przejmowanie sektorów!!! (nie mam żadnego dodatkowego skryptu na przejmowanie sektorów, myślałem nad STO, ale jeszcze nie instalowałem). Zresztą przeglądając pliki tekstowe, to w fabule Yaki również znalazłem informacje, że mamy zakupić Stację Handlową i przejąć sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, fajne. Chyba gdzies jeszcze widzialem screeny z podobnego sektora. Mozna tam handlowac ?

Ogolem to jest wykonalne swego czasu na forum ES prezentowano screeny z podniebnego miasta. Skyboxem byly chmury i jakies pejzaze, zas stacje unosily sie w powietrzu. Wygladalo to nieco jak Podniebne Miasto z Gwiezdnych wojen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

oooo, ale tylko na 1 planecie można lądować?

co do tego moda to przejmować ktoś sektory próbował jak w STO, czy da się tak tylko w tej fabule?

Spoiler

Dobre i lądowanie na jednej, a filmiki lądowania i startu jest miodzio.

Co do przejmowania sektorów. Skrypt inwazji Xenońskich ma własną opcję przejmowania sektorów. Bez wykonania fabuły Yaki nie przejmiemy sektora stawiając w nim SH. Albo wykonanie tej fabuły odblokowuje opcję przejmowania sektorów dla gracza, albo dodana po skończonej fabule Yaki do ich stoczni SH daje taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem jak zachwalacie i siem przełamałem i zainstalowałem....

mod mnie powalil na kolana.

Yacek normalnie dzieki za tlumaczenie pomaga przynajmniej mnie.

wlatuje do 2 sektora m5 i mnie muchy napadly 😛

wybór statków powala i każda rasa ma M0 nareszcie i dedykowaną broń do nich.

Pozdrawiam

Pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek, napisz coś więcej o tym lądowaniu na planetach...

czy jest to tylko lądowanie i nic więcej?

Chyba nikt nie liczy na prawdziwe lądowanie na planecie, nie mówiąc o spacerku po parku 😛

Silnik gry na to nie pozwala.

Może po wydaniu TNBT, Egosoft udostępni kod źródłowy TC, a wtedy może moderzy coś wymyślą. Ale na razie pozostaje tylko ta fabuła, i to pojedyncze lądowanie. Ale dla samych filmów warto. Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy ktoś wie czy ten mod jest do sciągnięcia z innego serwera? bo turbobit ma u mnie jakies 30kb/s a łącze mam 1mb

Poniżej linku do turbobit masz link do torenta.

Co powiecie na takie coś:

Spoiler
post-65-13043681095311_thumb.jpg

A taki statek (Klonos M6 - przerobiony hyperion) jak wam się podoba?

post-65-13043681095618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po powrocie z dłuższego urlopu od X3, na zupełnie nowym sprzęcie i z nowym modem TOTT.

1. Gra w końcu przestała przycinać, owszem czasem pojawi się drobniutka ścinka rzędu jakiejś części sekundy, jest to jednak naprawde mało zauważalne. 8GB ramu robi swoje, czysty system prosto po formacie oraz kosmos w 24" monitorze, w wysokiej rozdziałce prezentuje się fantastycznie. Jeśli do tych wizualnych doznań, dołożymy dźwięk którzy zafundowali nam Bracia Słowianie - mam zupełnie nowy wymiar X3 TC.

2. Instalacja gry, następnie patcha i samego moda przebiegła trywialnie prosto - MOD przygotowany jest wyśmienicie, klik i prawie instalujesz, prawie bo trzeba zwrócić uwagę na folder docelowy gdzie instalujemy moda, gdyż różni sie od tego w którym mamy zainstalowane X3 TC. Celowo potwarzam to info, nie każdy przeczyta 10 stron, a szkoda by psuł sobie od początku zabawę.

3. Rozpoczęcie zabawy po długiej przerwie, to odświeżenie sobie umięjętności latania, ustawienie sterowania itd. Profil "Wróg Publiczny" zastanawia w pierwszej chwili, dlaczego wszyscy dookoła mnie lubią? Przecież miałem być wrogiem? Świetnym rozwiązaniem jest startowe M3. Ma tak naprawdę niezbędne oprogramowanie do rozpoczęcia zabawy z napędem skokowym włącznie, Twórcy nie zpomnieli nawet o kilku ogniwach w ładowni. Do tego podstawowe uzbrojenie, szału nie ma, ale tragedii również nie. Statek jest po max. tunningu, nie trzeba więc męczyć się i zbierać pierwszych kredytów na poprawienie szybkości czy manewrowości. Latam sobie spokojnie, odwiedzając stare układy, rozpoczynam też fabułę ziemską dzięki której przypominam sobie jak się walczyło i ... pierwsze wrażenie jest takie, że wrogowie znacznie celniej i skuteczniej strzelają. Pojedynek z jednym wrogim M3 wspartym 3xM5 kończy się na zdjęciu prawie całych osłon, czasami ocierając się o małe uszkodzenie kadłuba. Jest pierwsza adrenalinka, coś co się zapomniało, a za czym się tak naprawdę gdzieś w duszy tęskniło ...

4. Po ok. 3h przychodzi błagalna wiadomość od Boronów, że im ksenki w sektorze robią zadymę. Sam pomysł rewelacyjny, gdyż za możliwość przyłączenia się do obrony sektora oferują licencję policyjną. Ustawiam autopilota i lecę zobaczyć co się tam dzieje. Wyłaniam się z bramy, pierwsze to co się rzuca w oczy to szczątki kilku stacji i rozbłyski gdzieś w oddali. W kosmosie latają towary, będzie co szabrować, po chwili na radarze robi się czerowono od xenońskich jednostek: kilkunastu M3, kilku M6 i M7, oraz 2xM2. Kilkanaście sekund później pojawiają się siły Boronów dwukrotnie mniejsze liczebnie niż Xenki. Nie spodziewałem się, że Boroni zostaną tak szybko zamienieni w kosmiczny pył, można rzeć, że zniknęli jeszcze szybciej niż się pojawili. Xenki czynią totalną zadyme efektem czego jest pełno dryfujacych dóbr w kosmosie od surowców, poprzez kryształy, mikrochipy, tuby itd, oraz trochę rakiet i torped. To co bardziej wartościowe pakuje do ładowni i lecę do sąsiedniego sektora by sprzedać. Najbardziej jednak boli fakt, że dryfuje sobie 13 torped o wartości 85 tysięcy każda, jednak wielkośc ich jest znacznie większa od mojej ładowni, torpedy XL, ładownia L. Mimo to, zszabrowany łup jest naprawdę niezły, szczególnie jak na początek gdy konto zostało zasilone ponad milionem kredytów. Dla porównania, za najbardziej lukratywne misje oferują kilka tysiecy kredytów. Po powrocie do sektora Boronow, okazuje się, że jest to juz sektor Xenków, a cała xenońska armada ustanawia sobie mnie za cel. Jako, że dryfujące towary są raczej mało opłacalne do zagrożenia, wycofuje się z sektora.

5. Równo po 4h gry przychodzi wiadomość by się zameldowac w sektorze XXX - bedę mógł w końcu rozpocząć fabułe główną. Autopilot ustawiony na sektor docelowy. Lecę sobie w miarę spokojnie, od czasu do czasu kupując jakiś dobity statek, troche szpachli z wycieczką w skafandrze i dodatkowe kredyty pojawiają się na koncie. Podczas przelotu, panuje względny spokój dwukrotnie przerywany niszczycielem Kha majestatycznie lecącym sobie w oddali - jego już znamy, jemu podziękujemy i ominiemy baaardzo szerokim łukiem.

6. Nareszcie, jestem na miejscu. W głośnikach słyszę dawno zapomniany język z czasów szkoły - śmieszne wrażenie. Trochę trudno się skupić na ogarnięciu angielskiego tekstu z rosyjskim dubbingiem, ale nie powiem, ma to swój smaczek, tym bardziej, że wszystko możemy sobie spokojnie odczytać z wiadomości - brakuje mi tam jedynie informacji kto co mówił - może przy spolszczeniu warto by dodać na pocztku imię: a następnie jego wypowiedź. Jest to raczej mała kropelka strat w oceanie zysków, a dokładniej wrażeń z przygody która nas czeka.

7. Fabuła główna - start - nie, nie, nie. Celowo nie opiszę samej przygody, by nie psuć nikomu tej rewelacyjnej zabawy. Scenariusz i pomysł dla mnie bomba. W końcu nie trzeba wykonywać kolejnych misji, "leć-zabij-wróć" mimo, że samej walki jest sporo, może nawet nie zawsze samej walki co sztuki jej unikania. Zwroty akcji, uczucie "Wroga Publicznego" jest naprawdę namacalne. Nie wiem, na którym jestem etapie tej przygody, wiem natomiast jedno, dawno juz nie miałem tak dużego problemu z oderwaniem się od komputera - jedynie złowieszczy głos z zaświatów podirytowanej żony bym kładł się w końcu spać sprawił, że zmuszony byłem wyrwać się z kosmosu i oddać w objęcia Morfeusza...

cdbmn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Instalacja gry, następnie patcha i samego moda przebiegła trywialnie prosto - MOD przygotowany jest wyśmienicie, klik i prawie instalujesz, prawie bo trzeba zwrócić uwagę na folder docelowy gdzie instalujemy moda, gdyż różni sie od tego w którym mamy zainstalowane X3 TC. Celowo potwarzam to info, nie każdy przeczyta 10 stron, a szkoda by psuł sobie od początku zabawę.

cdbmn...

To ja mam pytanko... możliwe ze naiwne i możliwe ze może wqrzac, ale coz taki juz jestem 😛

Czy mamy zmienić katalog na taki sam jaki mamy w grze czy jednaj zainstalować tak jak podaje nam mod ??

Ja instalując zmieniłem katalog i zainstalowałem grę w tym samym katalogu co XTC i gra działa aczkolwiek wiem ze XTC nie do konca jest "okiełznane" i czasem coś działa aby za chwile nie działało bo gdzieś kiedyś sie coś nie w tej kolejności zainstalowało.

Jakbyście mi to wyjasnili to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam Dee

Oczywiście miało być TC nie XTC sorki za bład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że musisz zmienić katalog na taki w jakim masz zainstalowane X3TC.

Nie instaluj TOTT w katalogu z grą, gdzie masz zainstalowanego XTC. Pomieszasz mody. Chyba że jesteś kolejnym użytkownikiem forum, który myli X3TC - czyli Terran Konflict z XTC modem Xtended.

Najlepiej instaluj wg przepisu podanego przez Krutka:

1. Czyste TC

2. Patche do 3.0

3. TOTT

I co tu jest nie okiełzane? X3TC czy XTC. Bo to drugie to tak, natomiast X3TC jest OK, trzeba tylko minimalnej wiedzy co i jak instalować. No i myśleć. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...