Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zrobiłem reinstal XRM i nic to nie dało. Na pewno mam 1.26, bo stocznie mają wieże laserowe przy sobie(1.26 nie?). Ale Paladina i Crusadera ani śladu w stoczni. Ja już bym to zamknął. Napadnę na Paladina jeżeli będę go chciał (nieprawdopodobe), a Crusader kiedyś będzie kiedyś pusty to go przejme i zdobędę plany (niemożliwe). Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Gonerzy nie powinni mieć statków wojskowych. Paladin to jeszcze się zgodzę (na wypadek inwazji 1 klastra kha'k 😀 ). Jednakże, powinni mieć jeszcze M7 z dużym hangarem (M1 mają...) w którym powinny być przynajmniej kilka Crusaderów (dla obrony przed dwoma klastrami 😀 ). Przecież mają Rangery (?) do głoszenia prawdy w wszechświecie 😀 .

2. Kilka statków nadal nie ma nic w nazwach... To też możemy zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Pisałem już, do jakiej stoczni zaglądasz? W jakim sektorze?

2. uruchomiłeś nową grę na nowej instalce? Może masz zaśmiecone sav i reinstalka nic ci nie daje jeśli używasz starych plików sav

3. Jak już pisałem, zrobiłem nową instalację TC+XRM, statki Gonerów były w stoczni, statków bez nazw nie wykryłem w żadnym sektorze. Więc na 100% masz coś źle w grze, w plikach sav. Może używasz moich poprawek dla XRM (NoCiv, czyli masz w katalogu types plik Jobs), może masz nieaktualną wersję tego pliku, dla każdej wersji moda przygotowuje nową wersję, która jest dostępna na Mamucie (informacja o tym jest na końcu każdego mojego postu o nowej wersji XRM). Jeśli nie czytasz, nie aktualizujesz pliku Jobs z Mamuta, to możesz mieć statki bez nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Okazało się że miałem zły SCS i teraz mam SCS Suite. Zaglądałem do Lightseeker.

2. Nie, na zwykłym X3 TC na którym gram. Nie robię (na razie) kopii, bo mam mało miejsca na dysku.

3. Poprawek nie używam.

PS. Będę odpisywał dopóki ty będziesz lub nie napiszesz że nie masz pomysłu lub sprawa się nie rozwiąże 😉 .

4. Chcesz powiedzieć że będę musiał zacząć od początku!!! Nieeeeee...! 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznij nową grę, zrób eksport do mapy Scorpa (chyba masz?), sprawdź stocznie Gonerów w Lightseeker, jeśli będą statki, to znaczy, że jednak masz coś nie tak z plikami sav i niestety nowa gra to jedyne rozwiązanie problemu.

Chyba że: jeśli masz plik sav sprzed instalacji moda 1.26, uruchom go i wykonaj dwa skrypty: aktualizację dla TC z wersji 1.24 do 1.25, a później z wersji 1.25 do 1.26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zwrocic uwage na w/g mnie powazny blad jakim jest brak oddokowania z 'boronskiego doku zaopatrzeniowego' w Queen's Retribution

moja korweta Khaak M6.

Statek rozbija sie w trakcie 'odbijania' poprzez swoje 'wirujace skrzydla' a dok 'otwiera sluze zbyt pozno'.

Niestety nie mam konta na forum Egosoftu,moze ktos moglby 'napomknac' o tym felernym bledzie na ich forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2012 o 18:37, Aldaran napisał:

Yacek co jest zabronione ??

Dostalem go jako free ship,wiec niech autor moda zrobi cos z tym.

A emotkę widział na końcu? Zażartować nie można?

W dniu 1.10.2012 o 18:37, Aldaran napisał:

Albo niech nie generuje korwet Khaak jako statek do przejecia.

Skoro jest blad,to moglby to poprawic,nie mam konta na Ego,ale innym takim namolnym graczom jak ja 😉 bedzie to sprawiac problem.

XRM nie generuje free ships na starcie, to działo czystej gry oraz (jeśli używasz) skryptu SCS Suite. Trzeba wiedzieć do kogo mieć pretensje zanim się je wystosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2012 o 18:53, Aldaran napisał:

Yacek wiem ze zazartowales,ale Khaak M6 jako free ship ? wytlumacz mi to.

Ale jaki. Masz SCS Suite? Masz NPC Bail Addon? Napisz, będę wiedział co i jak ci wytłumaczyć.

Wiesz ile jest statków w grze i ile stacji. Jak myślisz, da się przetestować oddokowywanie każdego statku dostępnego w grze z każdej stacji?

Znalazłeś problem, zgłoś autorowi moda, poprawi w następnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się mini aktualizacja moda o numerze 1.26b

Informacja: info o wersji 1.26b

Zmiany:

Poprawiono wymowę nazwy statku Heron

Drobne zmiany w tłumaczeniu na j. polski

Drobne zmiany w pliku Jobs

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 2 (wystarczy tylko wypakować pliki cat/dat zawarte w Part 2)

Zaktualizowane mini mody dla wersji 1.26b dostępne są Mamucie (zmiana tylko pliku Jobs)

Autor informuje również o powstaniu nowego forum dotyczącego XRM: http://www.strikingsoftware.com/forum/index.php?PHPSESSID=93482c6ea91aa8f3eade3578768e4e6d&board=69.0

W dniu 1.10.2012 o 19:11, Aldaran napisał:

Yacek ,nie uzywam ani SCS Suite ani NPC Addon.

Chodzi mi o prosbe z mej strony by to mu przekazac gdyz nie mam konta na Ego.

Free ships pojawił się na początku nowej gry, czy w trakcie?

Bo skoro nie masz tych skryptów to trochę dziwne.

Napisze do Paula o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙁

Sprawdziłbym dzisiaj to gdyby nie nagła ścinka 🙁 . Wczytałem tamten profil i co? Aktywacja Salvage Command Suite... żadne Ctrl+alt+del, alt+F4 nic nie dały (uroki Skyrima i X3 TC 🙁 ).

Chyba ja właśnie wtedy zrobiłem od razu z 1.25->1.26, bez 1.24->1.25. Pewnie nowa gra 🙁 . Od razu skumpluję się z Dukiem, a potem po zdobyciu M2 będę niszczył wszystko. No może tylko nie Paradian i Argonów (uroki MT i PT).

Od razu napiszę co chciałem zrobić gdyby nie było ścinki 😀 :

"No tak, edytor skryptów, i szukamy aktualizacji. No tak uruchamiam 1.25->1.26 AP, a potem 1.25->1.26 TC no sprawdzam mapę Scorpa..."

A potem napisać na końcu żartowałem z 1.25->1.26 AP 😀 .

Czyli problem rozwiązany, czy trzeba czekać na sprawdzenie z nową grą?

PS. Nie męcz mnie z SCS, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2012 o 19:20, Xeeris napisał:

Sprawdziłbym dzisiaj to gdyby nie nagła ścinka 🙁 . Wczytałem tamten profil i co? Aktywacja Salvage Command Suite... żadne Ctrl+alt+del, alt+F4 nic nie dały (uroki Skyrima i X3 TC 🙁 ).

PS. Nie męcz mnie z SCS, ok?

Pomęczę. Bo o co ci chodzi z tą aktywacją? Nie rozumiem co chciałeś aktywować.

W dniu 1.10.2012 o 19:20, Xeeris napisał:

"No tak, edytor skryptów, i szukamy aktualizacji. No tak uruchamiam 1.25->1.26 AP, a potem 1.25->1.26 TC no sprawdzam mapę Scorpa..."

Grasz w TC, więc po kiego uruchamiasz skrypt dla AP, chyba jasno pisze o aktualizacji w każdym temacie z opisem nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Yacek , uzywam tylko XRM.Free ships dostalem na poczatku w tym byla ta korweta.

Zadnych innych skryptow nie uzywam.

Nie wiem w czym tkwi problem (czy w doku czy w wirujacych skrzydlach korwety).

Czesto dostaje informacje od przyjaznych mi stacji ze je atakuje w czasie 'oddokowywania'.

Wiem ze moge zmienic statek i problemu by nie bylo,ale tak mi sie trafilo i utrudnia mi to gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2012 o 19:28, Aldaran napisał:

Dokladnie Yacek , uzywam tylko XRM.

Więc teoretycznie nie powinno być free ships M6, tym bardziej, że grasz w AP. Ale może faktycznie XRM coś zmienił w tym temacie, nie wypowiem się bo gram z SCS i NPC i opuszczonych statków mam ...

W dniu 1.10.2012 o 19:28, Aldaran napisał:

Nie wiem w czym tkwi problem (czy w doku czy w wirujacych skrzydlach korwety).

Czesto dostaje informacje od przyjaznych mi stacji ze je atakuje w czasie 'oddokowywania'.

Wiem ze moge zmienic statek i problemu by nie bylo,ale tak mi sie trafilo i utrudnia mi to gre.

Dokładnie taka jest przyczyna. To problem z Vanilli, nie tylko z moda XRM. Po prostu ten statek nie został przewidziany przez twórców gry, jako statek używany przez gracza. Twórcy gry większy nacisk kładą na Vanillę (a tam tylko Kha'ak używają tego statku), mniejszy na możliwości jakie dają skrypty i mody (przejęcie takiego statku).

W dniu 1.10.2012 o 19:36, Xeeris napisał:

1.Przy wczytaniu wcześniejszego profilu pojawiło się "Aktywacja Salvage Command Suite", bo na tym profilu był używany drugi SCS, którego usnąłem dzisiaj, a teraz aktywował się SCS Suite i ściął się.

2. Albo:

-Nie czytałeś dokładnie postu,

-Żartujesz sobie ze mnie 😀

1. Pogryzły się skrypty, bo starego "usnąłeś", a nie usunąłeś 😀

A tak poważnie jaką wersję SCS Suite pobrałeś? 4.07 czy 4.10?

2. A kto tam ciebie wie. Wszystkiego można się spodziewać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem, a raczej zagadka.

Otóż dostałem komunikat o ukradzionym Kolosie. Przeglądam sobie mapę Scorpa a tu zonk. M2 Pole Widzenia(dostępny) jako porzucony okręt? Lecę to sprawdzić i jeszcze większe zdziwienie, że on ma jednak pilota. Komunikacja nie działa (Bioskaner leci do mnie;). Zeskanowałem go przesłuchałem jego historię.

Uzbrojony w Działo promieniowe ciemnej materii i przenośne systemy wiertnicze. Z opisu wynika, że Argoński, taki sam jak K.

Aha i pilot to ktoś tam 'Neo'...

Ktoś też go widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ortografii dobry jestem tylko trudne słowa np. Patrz wcześniejszy post. Tylko dziwi mnie to że mapa Scorpa pokazuje go w samym środku tego sektora. Tak samo jak pewnego Tygrysa w Xen. Zmiana warty w pobliżu Appalox...

PS. Tak na serio to pisze tylko na komórce 😀 . Nie ma żadnych problemów (oprócz słownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...