Skocz do zawarto┼Ťci

Moja pierwsza fabryka

Omicron
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedzi nie znalaz┼éem na forum ­čśŤ wiem, ┼╝e zaraz padnie odpowied┼║: "zale┼╝y od sektora i/lub innych czynnik├│w...

Chcia┼ébym si─Ö dowiedzie─ç w jak─ů fabryk─Ö/kopalni─Ö powinienem zainwestowa─ç najpierw czyt. moja pierwsza... Elektrownie s┼éoneczne produkuj─ů ogniwa kt├│re s─ů kupowane przez wszystkich, tylko pytanie czy op┼éaca si─Ö j─ů budowa─ç? (koszt sprzeda┼╝y to 12-19Kr). Mo┼╝e powinna to by─ç jaka┼Ť kopalnia na asteroidzie? a mo┼╝e w og├│le co┼Ť innego?

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top u┼╝ytkownicy w tym temacie

Top u┼╝ytkownicy w tym temacie

Mo┼╝e warto od┼Ťwie┼╝y─ç taki temat? Niekt├│rzy pewnie zajmuj─ů si─Ö nie tylko walk─ů i fajnie by┼éoby wymieni─ç te bardziej aktualne do┼Ťwiadczenia, zrobi─ç ranking najbardziej op┼éacalnych inwestycji, itd ­čśŤ

Je┼Ťli nie wypali to zajrzyj np. tutaj http://xudb.pl/topic/732-szukam-op-acalnej-inwestycji/

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Mo┼╝e warto od┼Ťwie┼╝y─ç taki temat? Niekt├│rzy pewnie zajmuj─ů si─Ö nie tylko walk─ů i fajnie by┼éoby wymieni─ç te bardziej aktualne do┼Ťwiadczenia, zrobi─ç ranking najbardziej op┼éacalnych inwestycji, itd

W sumie to racja. Id─ůc za ciosem ujawni─Ö sw├│j spos├│b na fortun─Ö ­čśŤ

Ot├│┼╝ ostatnio (par─Ö dni temu) postawi┼éem sw├│j pierwszy (w histori moich rozgrywek w serii X) kompleks. Nigdy nie bawi┼éem si─Ö w przemys┼éowca zawsze walka, ewentualnie handel r─Öczny. Kompleks sk┼éada si─Ö z 2 Plantacji Konopii L i 2 rajskich Ogrod├│w L. Produktem jest oczywi┼Ťcie teladichuana. Zaopatrzenie to jeden TS (Firefly o poj. ok 5000) i cztery B┼éotniaki, kt├│re pierwotnie przeznaczone by┼éy do rozprowadzania teladichuany lecz wobec faktu, i┼╝ klienci zacz─Öli wali─ç drzwiami i oknami, nie przyda┼éy si─Ö do dystrybucji wi─Öc przeznaczy┼éem je do zaopatrzenia ­čśÄ Zysk ca┼ékiem niez┼éy w godzin─Ö ok 500000. Handel narkotykami to ca┼ékiem op┼éacalne zaj─Öcie ­čśÄ

Odno┼Ťnik do komentarza

Wiele zalezy od umiejscowienia fabryki. Mozna typowac tu swego rodzaju pewniaki jak:

Legendarna juz produkcja wodki w Akeelas Beacon. Chodz w TC ta inwestycja czesto bywa atakowana przez Argonow. Hmm zawsze mozna postawic sie przeciwko nim ­čśŤ

Kilka innych sprawdzonych inwestycji. Zaczerpniete z forum ego:

Cytat

Examples of good Station placement (going from lowest profitability to highest)

1. Wheat Farm in the Wall (your target is Boron so set to 4-5 jumps)

2. Silicon mine in Ore Belt (26 Yield)

3. Biogas in Siezwell

4. Shield 1MJ Facility in Argon Prime

5. Stott Spices in HurronÔÇÖs Nebula

6. Rastor Oil in TharkarÔÇÖs Sun

7. Soyery in Parinid Prime

8. Bofu in Kingdom End (my first and fav)

Czym warto jeszcze ? Postaraj sie przebrnac przez to http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=98222 duzo sie rozjasni.

Odno┼Ťnik do komentarza

Ciekawe, gram na nieoskryptowanej wersji X3:TC bo tak─ů wole... jestem Argonem, a tak┼╝e moimi najlepszymi przyjaci├│┼émi s─ů ziemianie. Chcia┼ébym rozszerzy─ç dzia┼éalno┼Ť─ç moich frakcji bez ingerencji w nielegalne fabryki. Szanuje Teladi s─ů dla mnie partnerami biznesowymi, nie wykluczam postawienia u nich fabryki aczkolwiek nie stawiam na destylarnie lub fabryk─Ö teladihuany.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Azakal napisał:

Handel narkotykami to ca┼ékiem op┼éacalne zaj─Öcie ­čśŤ

Ja robie podobnie, tylko ┼╝e stawiam farm─Ö pszenicy i destylarnie gwiezdnej w├│dki i kasa leci jak trzeba.

Ja zawsze zaczynam od sprzedawania w├│dki potem inwestuj─Ö w teladihuan─Ö stawiaj─ůc przy tym olbrzymi kompleks. Staram si─Ö te┼╝ pod koniec doczepi─ç do niego elektrowni─Ö, po to by kompleks by┼é samowystarczalny.

Na pocz─ůtku wystarczy mie─ç od 8 do 10 mil kredyt├│w na zakupienie statku TS i w pe┼énie wyposa┼╝eniu go w r├│┼╝ne oprogramowanie jak i tuning. ( ja w tym przypadku kupuje Mistral super frachtowiec), farma pszenicy L i destylarnia gwiezdnej w├│dki. Dodatkowo przelewam tez na konto fabryki 1.500.000 kr na zakupienie ogniw. Potem to ju┼╝ tylko powoli dostawiam fabryki produkuj─ůce w├│dzie i teladihuan─Ö do mojego kompleksu.

Najistotniejsze jest to ┼╝e na te dwa produkty zawsze jest zapotrzebowanie, zawsze jest kto┼Ť koto to kupi ­čśÄ

Odno┼Ťnik do komentarza

Stawiaj─ůc pierwsz─ů fabryk─Ö kierowa┼éem si─Ö instrukcj─ů. Postawi┼éem w sumie....5 ­čśŤ Taki przyp┼éyw got├│wki jest w sumie nieznaczny. Najwi─Öcej si─Ö zarabia na pocz─ůtku wykonuj─ůc misje. Szuka┼éem ka┼╝dej lepiej p┼éatnej. W taki spos├│b mo┼╝na do┼Ť─ç szybko zebra─ç spor─ů sumk─Ö. A p├│┼║niej to ju┼╝ standard....handlarz sektorowy/wszech┼Ťwiatowy, jeden, drugi, dziesi─ůty, setny ­čśÄ I kasa leci.

Odno┼Ťnik do komentarza

Fabryki w tej grze daj─ů stosunkowo ma┼éy doch├│d w por├│wnaniu z nak┼éadami - d┼éugoletnie inwestycje. Fajnie si─Ö je jednak buduje i je potem dogl─ůda.

Ja polecam dopiero wtedy gdy juz si─Ö cz┼éowiek troche dorobi. Tzn ma sie par─Ödziesi─ůt handlarzy i misje trafiaj─ů sie takie po 5 mln a stawianie fabryk nawet po 10 mln.

Z legalnych na poczatku dobrze si─Ö sprawdzaja kompleksiki typu Cahoona Bakery L (hodowla byd┼éa) i Cattle Ranch L (kotlety:))czy boro┼äskie BoFu Chemical Lab L i Bio Gas Factory L umieszczane np po 2 (czyli w sumie 4 fabryki) w poblizu np 2 elektrowni s┼éonecznych. Sa tanie - do┼Ť─ç szybko zaczynaja przynosi─ç doch├│d i maja zapewnione paliwo. Stanowi─ů te┼╝ dobr─ů baz─Ö do dalszych inwestycji aczkolwiek je┼Ťli sie o tym mysni to najlepiej zaczyna─ç od kopalni aby takow─ů potem do┼é─ůczyc do kompleksu. Je┼Ťli tak to polecam zacz─ů─ç w Antigone Memorial gdzie mamy 2 astereoidy z du┼╝─ů ilo┼Ťcia silikonu i 2 z ore.

Dobrze p┼éac─ů za kryszta┼éy ale wtedy najlepiej kopalnia silikonu, jedzonko i fabryka kryszta┼é├│w.

Polecam r├│wnie┼╝ chyba najlepszy kompleks kalkulator - Xadrian.

O fabrykach trzeba wiedzie─ç jeszcze jedno. Kompleksy strasznie spowalniaj─ů gr─Ö. Mo┼╝na na to zaradzi─ç tylko skryptami.

Przepraszam za angielski.

Aha - no i cen─Ö trzeba przewa┼╝nie obni┼╝yc jeden punkt poni┼╝ej ┼Ťredniej. Wtedy NPC go ch─Ötniej kupuj─ů.

Odno┼Ťnik do komentarza

Najlepsze interesy robi si─Ö buduj─ůc odpowiednie fabryki dostarczaj─ůce surowc├│w drugorz─Ödnych dla fabryk danej rasy. Na przyk┼éad fabryki Boron├│w jako surowca drugorz─Ödnego u┼╝ywaj─ů pszenicy. Warto wi─Öc poszuka─ç sektor├│w z kilkoma takimi fabrykami i postawi─ç w nim farm─Ö pszenicy. Towar schodzi bardzo ┼éadnie, ale musimy sami go dowozi─ç lub obni┼╝y─ç jego cen─Ö. Statki NPC nie handluj─ů surowcami drugorz─Ödnymi zbyt ch─Ötnie, wi─Öc nie b─Ödziemy mie─ç konkurencji.

Odno┼Ťnik do komentarza

Sta┼éo si─Ö, mam fabryki ­čśŤ Mo┼╝e nie te o kt├│rych mi m├│wili┼Ťcie ale...s─ů!

Fabryka Krzemu M alfa w sektorze Omicron Lyrae

oraz

Sma┼╝alnia Stek├│w L alfa w Argon Prime

Moje spostrze┼╝enia co do obu fabryk, mo┼╝e zaczn─Ö najpierw od Fabryki Krzemu. Je┼Ťli chodzi o zaopatrzenie jej w jedyny surowiec kt├│ry potrzebuje czyli ogniwa to nie jest z tym wi─Ökszy problem gdy┼╝ m├│j Kajman Tankowiec zaopatruje j─ů z Circle of Labour lub Heretics End. Jak na razie nie zauwa┼╝y┼éem aby kto┼Ť kupowa┼é p┼éytki kt├│re mo┼╝na sprzeda─ç do paru fabryk w Omicron (mo┼╝e cena jest za wysoka) natomiast na pewno jakie┼Ť tankowce sprzeda┼éy ogniwa (kupuje je po 17Kr). Og├│lnie jest du┼╝e zainteresowanie nowo powsta┼é─ů fabryk─ů je┼Ťli chodzi o dokowanie ale nic poza tym ­čśÄ Tak wi─Öc sam staram si─Ö sprzedawa─ç te p┼éytki krzemowe nawet nie┼║le zarobi─ç na nich mo┼╝na.

Je┼Ťli chodzi o drug─ů fabryk─Ö Sma┼╝alni─Ö Stek├│w to zaopatrywanie jej tak┼╝e nie jest problemem, gdy┼╝ wszystkie towary potrzebne do tworzenia produktu ko┼äcowego zaopatruj─Ö w The Wall. I tu widz─Ö tak┼╝e zainteresowanie nowo powsta┼é─ů fabryka, tak┼╝e widz─Ö ┼╝e handlarze sprzedaj─ů do niej wo┼éowin─Ö argnu, ale z ogniwami to ju┼╝ nie handluj─ů. Je┼Ťli chodzi o kupno tak┼╝e nie zauwa┼╝y┼éem aby kto┼Ť z NPC kupowa┼é dane produkty.

Nie wiem co jest powodem tego ┼╝e nikt nie kupuje ich mo┼╝e pow├│d jest taki ┼╝e fabryki s─ů nowe. Og├│lnie zbytnio si─Ö tym nie przejmuj─Ö bo moje statki mog─ů sprzeda─ç produkt ko┼äcowy.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do fabryk trzeba troche cierpliwo┼Ťci. Trzeba zapewni─ç fabryce surowce, ustawi─ç ceny jak poda┼éem a potem zaj─ů─ç si─Ö innymi rzeczami. Za jaki┼Ť czas produkty powinny zacz─ů─ç schodzi─ç. To zale┼╝y od umiejscowienia (cho─ç gwiezdna w├│da schodzi nawet na zadupiu). Przy takich po┼Ťlednich produktach na NPC przewa┼╝nie nie ma co tak bardzo liczy─ç. Trzeba zadba─ç tez samemu o sprzeda┼╝. Czasem trzeba bardzo d┼éugo czeka─ç a┼╝ jaki─ç kto┼Ť przyleci i co┼Ť kupi. kiedy┼Ť przy kompleksie produkuj─ůcym kryszta┼éy nikt mi d┼éugo nic nie kupowa┼é a potem przylecia┼é jeden stateczek i mi kupi┼é kryszta┼é├│w za pare mln.

Wiem ┼╝e nie bardzo jeste┼Ť za skryptami ale Comercial Reprezentation jest fajny. Statek kupuje surowce a potem od pewnego poziomu jesli jest du┼╝o sprzedaje produkty.

Fabryki zaczynaj─ů przynosi─ç jaki┼Ť tam rozs─ůdniejszy doch├│d jak jest ich bardzo wiele w kompleksie. (Niestety gra wtedy sie marnie bo s─ů wielkie spowolnienia. ­čśŤ - i na to jest skrypcik.

Edit: Ups.. sory, jasne ┼╝e mia┼é by─ç Commercial Agent. Start Commercial Representation - to komenda. Tak cz─Östo w┼é─ůcza┼éem ze mi sie w m├│zgu wypali┼éa.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 2 tygodnie p├│┼║niej...

Ostatnio zaczynam eksperymentowa─ç z r├│┼╝nymi fabrykami. W Spring of Belief postawi┼éem prawie samowystarczalny kompleks produkuj─ůcy rakiety Hornet i Aurora (po 4 fabryki na ka┼╝dy produkt). Jeden TS dostarcza mu ogniwa z mojej elektrowni s┼éonecznej, a dwa TMy sprzedaj─ů ko┼äcowe produkty w dokach zaopatrzeniowych Paranidian i bazach pirackich. Doch├│d jest ca┼ékiem ┼éadny, a zawsze to jaka┼Ť odmiana ­čśÄ My┼Ťl─Ö o zrobieniu czego┼Ť podobnego z innymi typami rakiet, w okolicach dok├│w zaopatrzeniowych pozosta┼éych ras.

┼╗eby tradycji sta┼éo si─Ö zado┼Ť─ç ­čśÇ wczoraj w Desecrated Skies postawi┼éem pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç kolejnego samowystarczalnego megakompleksu produkuj─ůcego nielegalne towary. Na razie zawiera 30 fabryk produkuj─ůcych teladihuan─Ö wraz z elektrowniami s┼éonecznymi XL i pozosta┼éym zapleczem, zobaczymy przy ilu uda mi si─Ö ca┼ékowicie nasyci─ç rynek ­čśÄ To samo planuj─Ö z gwiezdn─ů w├│dzi─ů w Gunne's Crusade. Ciekawe tylko czy m├│j komp to wytrzyma ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

┼╗eby tradycji sta┼éo si─Ö zado┼Ť─ç ­čśÄ wczoraj w Desecrated Skies postawi┼éem pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç kolejnego samowystarczalnego megakompleksu produkuj─ůcego nielegalne towary. Na razie zawiera 30 fabryk produkuj─ůcych teladihuan─Ö wraz z elektrowniami s┼éonecznymi XL i pozosta┼éym zapleczem, zobaczymy przy ilu uda mi si─Ö ca┼ékowicie nasyci─ç rynek ­čśÄ To samo planuj─Ö z gwiezdn─ů w├│dzi─ů w Gunne's Crusade. Ciekawe tylko czy m├│j komp to wytrzyma ­čśÇ

Prowler to┼Ť polecia┼é po ca┼éo┼Ťci ­čśÇ

Jestem zszokowany.

Ja w sektorze 8:8 mam tylko 3 samowystarczalne kompleksy:

1. 2x Gwiezdna W├│dka (11 Fabryk)

2. 2x Teladihuana (11 Fabryk)

3. 3x Teladihuana (16 Fabryk)

Nie kalkulowa┼éem tego na wi─Öcej bo nie ma tam du┼╝o "kamyczk├│w" ­čśÇ

A co do rakiet to mam kompleks (22 Fabryki) w Ore Belt produkuj─ůcy:

2x Rakiety Osa

2x Rakiety Szerszeń

2x Rakiety Jedwabnik

2x Torpedy Po┼╝oga

1x Farma Pszenicy (a tak dla jaj) ­čśÇ

Mo┼╝e te┼╝ w tym sektorze co ty pokusz─Ö si─Ö o taki MegaKompleks. ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat
Cytat

┼╗eby tradycji sta┼éo si─Ö zado┼Ť─ç ­čśÄ wczoraj w Desecrated Skies postawi┼éem pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç kolejnego samowystarczalnego megakompleksu produkuj─ůcego nielegalne towary. Na razie zawiera 30 fabryk produkuj─ůcych teladihuan─Ö wraz z elektrowniami s┼éonecznymi XL i pozosta┼éym zapleczem, zobaczymy przy ilu uda mi si─Ö ca┼ékowicie nasyci─ç rynek ­čśÄ To samo planuj─Ö z gwiezdn─ů w├│dzi─ů w Gunne's Crusade. Ciekawe tylko czy m├│j komp to wytrzyma ­čśÇ

Prowler to┼Ť polecia┼é po ca┼éo┼Ťci ­čśÇ

Jestem zszokowany.

Ja w sektorze 8:8 mam tylko 3 samowystarczalne kompleksy:

1. 2x Gwiezdna W├│dka (11 Fabryk)

2. 2x Teladihuana (11 Fabryk)

3. 3x Teladihuana (16 Fabryk)

Nie kalkulowa┼éem tego na wi─Öcej bo nie ma tam du┼╝o "kamyczk├│w" ­čśÇ

A co do rakiet to mam kompleks (22 Fabryki) w Ore Belt produkuj─ůcy:

2x Rakiety Osa

2x Rakiety Szerszeń

2x Rakiety Jedwabnik

2x Torpedy Po┼╝oga

1x Farma Pszenicy (a tak dla jaj) ­čśÇ

Mo┼╝e te┼╝ w tym sektorze co ty pokusz─Ö si─Ö o taki MegaKompleks. ­čśÇ

Na kamyczki nie patrz─Ö, bo u┼╝ywam skryptu Crystal Free SPP (g┼é├│wnie ze wzgl─Ödu na wydajno┼Ť─ç). ┼╗eby by┼éo sprawiedliwiej podkr─Öci┼éem kwoty potrzebne na przer├│bk─Ö elektrowni do 120 milion├│w kredyt├│w dla XL, 60 dla L i 20 dla M ­čśÇ

Bez tego skryptu fajnym miejscem na taki megakompleks jest drugi w kolejno┼Ťci nieznany obok Unholy Descent (5 asteroid├│w z krzemem 64) ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

A czy ktos moglby mi polecic przyklady dochodowych kompleksow zlozonych z 2-5 fabryk oraz ich umiejscowienia? Dodam, ze energie dostarczam sam, wiec moga to byc kompleksy BEZ elektrowni.

W swojej grze raczej ograniczam sie do kilku malenskich kompleksow oraz wolnostojacych fabryk. Budowanie jakis tam molohow z 20 fabryk jakos mnie odstrasza.

Odno┼Ťnik do komentarza

M├│j kompleks rakietowy (teraz ju┼╝ 26 fabryk) spory zastrzyk got├│wki daje 4 TS sprzedaj─ů, zasi─Ög 10 skok├│w im wi─Öcej tym wi─Ökszy doch├│d, ja na razie tyle da┼éem. Umiejscowienie Ore Belt. No i oczywi┼Ťcie nielegalne interesy Teladihuana i Gwiezdna w├│dka Sektor 8:8. Na razie testuje cen─Ö sprzeda┼╝y dla T(2900) a GW(700) i schodzi jak toaletowy za czas├│w PRL. ­čśÄ

Innych dóbr nie sprawdzałem.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Budowanie jakis tam molohow z 20 fabryk jakos mnie odstrasza.

Mnie też. Również stawiam małe kompleksy. Wiadomo jakie, wszak jestem Królem GW.

Postaw w sektorach Bala Gis Joy, Spaceweed Grove i ewentualnie w Nieznanym za PTNI kompleks z┼éo┼╝ony z 2-3 Farm pszenicy M, lub lepiej L i 1-2 Destylarni. Ustaw cen─Ö GW o jeden kredyt mniejsz─ů ni┼╝ domy┼Ťlna. Dostarczasz tylko Ogniw, po GW klienci sami przylatuj─ů, a kasa leci a┼╝ mi┼éo.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...