Skocz do zawartości

Moja pierwsza fabryka


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z obsługą i konfiguracją nie ma problemu. Trzeba tylko pamiętać o tym, że niektóre zadania może wykonywać dopiero od pewnego poziomu doświadczenia.

Jest jeszcze jedna sprawa- nie wiem jak to działało w Reunion ale w wersji na TC w kompleksach produkujących kilka różnych rodzajów towarów czasami trzeba przypisać po jednym przedstawicielu na każdy z nich. Miałem taki problem w kompleksie produkującym rakiety Hornet i Aurora. Ustawiłem w polecaniach przedstawiciela handel tymi dwoma rodzajami rakiet ale sprzedawał tylko pierwsze z nich. W końcu musiałem dorzucić kolejnego i dopiero wtedy sprzedaż tych tańszych rakiet ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Skrypt CA mam już od jakiegoś czasu, na razie Przedstawiciele się szkolą w małych fabryczkach, gdzie ładnie je obsługują, potem przeniosę ich do Placówek Wojskowych i zobaczę.

Jak od razu dałem ich do PW to siedzieli w bazie i ruszyć się nie chcieli. Dlatego, aby kasa leciała uruchomiłem w PW traderów z ETSC i efekty tego opisałem tu.

Może traderzy z ETSC nie są tak inteligentni jak Przedstawiciele, ale skuteczni w porównaniu do niewyszkolonych Przedstawicieli. Na początek muszą wystarczyć. Zresztą jak będzie później to zobaczę, przeraża mnie to szkolenie kilkunastu Przedstawicieli, po to by obsłużyć kilka fabryk. A co potem, jak jeden z nich zostanie zniszczony?

Lubię proste rozwiązania, a takim jest ETSC. Cenię Przedstawicieli, bo widzę jak się starają, szkoda tylko że tyle zachodu z ich szkoleniem. Ale z drugiej strony, byłoby za łatwo jakby Przedstawiciel od razu pracował tak wydajnie jak robi to po wyszkoleniu.

Teraz małe porównanie.

Dwa małe kompleksy, każdy złożony z trzech Farm Pszenicy M i Destylarni GW L.

Jeden obsługuje Przedstawicie, drugi trader z ETSC. Obaj mają polecenia kupowania po najlepszych cenach Ogniw i sprzedaży GW. Różnicy w pracy nie zauważyłem.

Tego czy Przedstawiciel jednym kursem będzie załatwiał kupno i sprzedaż, nie widziałem, postaram się go obserwować i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewyszkoleni traderzy CA są bardzo kiepscy. Nie korzystają z silników skokowych i jedynie kupują produkty. Trzeba koniecznie zmniejszyć zasięg kupowania produktów do niezbędnego minimum. Najszybciej się szkolą jak w sektorze jest elektrownia i zasięg kupowania nastawi się na "0" - kupuj w tym samym sektorze. IMHO zmniejszenie zasięgu (do 0-2) w połączeniu z powinno zlikwidować problem bezczynnego stania tradera - wydaje mi się że u mnie tak było. Stoi też oczywiście jak w zasięgu nie ma produktu po zadanej cenie.

Nie odbieram szkolenia traderów jako dodatkowy kłopot ale raczej urozmaicenie.

Do destylarni GW nie potrzeba ustawiać żadnych traderów - to jej główna zaleta że samoczynnie rozejdzie się chyba każda ilość (mam kompleks z ok 25 i się rozchodzi). Traderzy mogą się skoncentrować na ogniwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy nie jest opłacalne posiadanie tych dwóch skryptów (CA i ETSC). Jeśli zależy nam na szybkim pozbywaniu się towarów ze stacji uruchamiamy tradera(ów) z Handlem rozszerzonym, równocześnie szkoląc gdzieś Przedstawicieli i po ich przeszkoleniu zastępowanie traderów Przedstawicielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak się zastanawiam, czy nie jest opłacalne posiadanie tych dwóch skryptów (CA i ETSC). Jeśli zależy nam na szybkim pozbywaniu się towarów ze stacji uruchamiamy tradera(ów) z Handlem rozszerzonym, równocześnie szkoląc gdzieś Przedstawicieli i po ich przeszkoleniu zastępowanie traderów Przedstawicielami.

Ja tak właśnie robię, z tym, że nie używam dodatkowego skryptu tylko standardowych poleceń "kup/sprzedaj po najlepszej cenie...". Gdy już mam przedstawicieli na odpowiednim poziomie to powoli zastępuję nimi tych normalnych handlarzy.

Co do załatwiania przez przedstawiciela dwóch rzeczy jednym kursem, powiem szczerze, że nie wiem. Ja zawsze określam im specjalizację- sprzedaż albo zaopatrzenie. Przy kompleksie gwiezdnej wódki w sprzedaż statkami się w ogóle nie baw, nie ma sensu.

Zniszczenie takiego statku boli, ostatnio straciłem jednego przedstawiciela z ponad 40 godzinnym doświadczeniem. Zwykle udaje im się wymknąć statkom wroga, z pomocą dron. Tym razem pewnie zarobił firestorma, bo został zniszczony przez piracką novę dosłownie sekundę po tym jak dostałem komunikat o ataku na niego 😎

Pomaga odpowiedni dobór statku. Przedstawiciel przy sprzedaży towaru będzie go brał na pokład tylko tyle ile kupi od niego dana fabryka (+ zapas ogniw na drogę), można więc łatwo określić jaki statek będzie mu potrzebny. W przypadku towarów z najwyższej półki (broń/tarcze/czipy itd) używam szybszych TMów, np. Zephyrusa albo Chokaro. Nie próbowałem ich uzbrajać ale całkiem możliwe, że coś by to dało w starciach z małymi grupami statków.

Wiele zależy od tego jakie gracz ma stosunki z rasami. Gdy byłem nastawiony przyjaźnie do piratów to ataki na moich przedstawicieli praktycznie się nie zdarzały. W ostatniej grze odrobinę ich tępię 😎 i ataki zdarzają się co kilka godzin. O Xenków się nie martwię, bo przedstawiciele omijają ich sektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w przypadku kompleksu GW spotkaliście się z atakiem ze strony sił zbrojnych? Otóż ustawiełem sobie taki kompleks GW w Ringo Moon. Po pewnym czasie został zaatakowany przez argońskiego Cerbera. Czy to normalne? W X3 R nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło...

W kwestii fabryk powiem natomiast, że warto ustawić kompleks ok. 3 Farm Pszenicy w Omicron Lyrae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam 6 UT (25lvl) i jeden przenośny system wiertniczy i ostatnio dokupiłem Słonia. Naciułałem ponad 115mln i zastanawiam się nad wybudowaniem jakiejś fabryki.:-) W sumie pierwszą próbę już wykonałem kopalnia krzemu na Ore Belt, ustawiłem sprzedawanie na 503 dostarczałem ogniwa z 2 elektrowni z sektora, i nawet zaczęli przylatywać statki i kupować towar... ale. Chciałbym zrobić taki samowystarczalny kompleks abym nie musiał zatrudniać transportowców. Czytałem już chyba wszystkie wątki na tym forum i na egosoft i nic nie znalazłem :-( Nawet w instrukcji niby jest podane kilka przykładów ale jakoś nie mogę się przekonać. Co możecie polecić. Może woodka lub coś składające się z kilku a nie kilkudziesięciu fabryk.

Coś prostego :-) i jeszcze jedno pytanie o co chodzi z tym łączeniem fabryk. Zakupiłem odpowiednie połączenia ale jak tego używać bo nie ma info w instrukcji.

Mam nadzieję że nie zanudziłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :-) Czyli jeżeli już mam kopalnię krzemu to mogę dodać spokojnie elektrownie i całą resztę aby powstał kompleks i połączyć zestawami budowy kompleksów. Ale nadal muszę używać transportowców? Myślałem że takie zestawy działają bez dodatkowych statków. W instrukcji jest mowa o tunelach zaopatrzeniowych gdzie coś takiego można nabyć (znalazłem w instrukcji) . Dodam że chcę w końcu założyć jakąś fabrykę aby mieć możliwość wykonania misji Bala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem coś takiego w Ore Belt: Elektrownia Słoneczna L x1, Elektrownia Słoneczna M x1, Kopalnia Krzemu L x1, Kopalnia Rudy L x1, Ranczo Hodowlane L x3, Smażalnia Steków L x3, Wytwórnia Kryształów L x2, Wytwórnia Osłon 1 MJ x2 do tego 13 x Zestaw budowy kompleksu :-) Nie wiem czy nie zaszalałem jak na pierwszy kompleks :-) Cena ok 46mln zysk na godzinę ok 939tysięcy. Co o tym myślicie, Kilka kursów Słonia i powinna stać :-) zrobię save i obadam co i jak :-)

Chyba że macie inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ore to dobra miejscówka na rozpoczęcie przygody z kompleksami :-) ok to wieczorem zacznę i dam info co i jak :-)

@ szczekan - dzięki za tutka super sprawa :-)

Mam jeszcze pytanie, czy warto inwestować w drugiego Słonia aby szybciej ogarnąć kompleks czy na spokojnie jednym przetransportować wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć kilka TL. W TC jest o tyle niewygodnie, że trzeba komplexy stawiać samemu ręcznie. Wtedy ładujesz 5 TL potrzebnymi stacjami + dodatkowy TL z samymi zestawami

do lączenia stacji.

Ja do tego celu uzywam tylko Mamutów. Maja nawiększa ładownie. Szybkość schodzi na drugi plan.

Mało tego, takich eskadr TL mam 3. Każda eskadra 'obsługuje' inny, odległy zakątek X Świata.

W AP jest teraz duuużo łatwiej od kiedy istnieje Hephaistos Corp.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "ogarnąć"?

Bo do budowy możesz potrzebować kilku kursów TL-a do stoczni. W zależności od jego ładowni i ładunku innego (np. ogniw) wejdzie ci na niego kilka fabryk na raz (2-3).

Natomiast do późniejszej obsługi kompleksu (sprzedaży produktów) TL się nie dana. Musisz kupić TS-y. TL jako duży statek może dokować tylko do stoczni i doków zaopatrzeniowych. Ewentualnie do HUB-a.

PS. Największa ładownię to ma Prom Atmosferyczny.

Hefajstos jako skrypt jest dostępny dla TC.

Ale fakt, zapomniałem, ty bufi nie używasz skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...