Skocz do zawartości

Trading Station - pytanie.


gchojna1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Ale mi chodzi o Trading Station nie o fabrykę. Można ustawic ceny sprzedaży - to jest dla mnie jasne. Ale logiczne by było gdyby mozna było ustawic ceny zakupu. Przeciez na tym polega handel. Musi byc jakis zysk.

A własciwie to zastanawiam się jak ustawić hub żeby mi kryształy statki npc sprzedawały. I oczywiscie statki comercial reprezentation (przedstawiciel handlowy) skupowały (nzn kryształy nie inne towary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacji handlowej nie miałem. Ale to raczej jest ta sama zasada, co dla fabryki. Dla samych stacji jest skrypt, który reguluje cenę. Dla kompleksów też. Jeśli danego towaru nie chcesz mieć, ustawiasz minimalną cenę i nikomu się nie będzie opłacało go sprzedać u Ciebie. Jeśli na czymś Ci zależy, ustawiasz cenę maks. i teoretycznie statki będą co chwilę przybywać. Teoretycznie. W praktyce zależy od tego, ile danego towaru jest dostępnego we wszechświecie.

Dla Huba korzystałem właśnie z Przedstawiciela Handlowego. Cenę możesz ustalić tak jak wyżej opisałem. W jego opcjach jest - kupuj wg ustawień stacji. Po przypisaniu oczywiście statku do Huba. A że cena będzie i tak maksymalna, to kupi towar za każdą poniżej ustalonej. Kryształy to nic. Powodzenia życzę przy chipach 😛

Edit: Niejako HUB jest taką właśnie stacją handlową. Ale ze sprzedażą z niego to różnie bywa. 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zakupu=cena sprzedaży.

Jak to? A no ta. Opisze to na przykładzie Steków Wołowych.

Smażalnia steków sprzedaje je w cenach od 34 do 110 kr. Średnia cena to 72kr. Jeśli masz Stację Handlową ustawiasz w niej cenę na 72kr. Handlowcy z poleceniem kup po najniższej cenie będą szukać SW w cenach z przedziału 34-71kr. Handlowcy z poleceniem sprzedaj po najlepszej cenie, będą szukać fabryk gdzie będą mogli sprzedać SW w cenach z przedziału 73-110kr. I na tym będzie polegał zysk. Ceny sprzedaży w Smażalniach i ceny zakupu w fabrykach zależą od zapasów tego towaru w magazynie. Im go mniej, tym ceny wyższe i na odwrót.

Proste? czy jeszcze coś nie tak?

Aneks:

Średnia cena jest ceną domyślną dla SH.

Balansowanie tą ceną powoduje zwiększenie zysków jednostkowych przy zmniejszeniu obrotu lub zmniejszenie zysków jednostkowych przy zwiększeniu obrotów. Co teoretycznie może się równoważyć, ale w praktyce może być różnie.

Przykład: stawiamy SH w sektorze gdzie jest kilka fabryk potrzebujących SW, wtedy możemy podnieść cenę średnią o kilka kredytów. Nasze statki będą więcej skupowały SW, ale równocześnie dzięki dużemu zapotrzebowaniu na SW w sektorze towar ten nie powinien nam zalegać w magazynie tylko szybko schodzić z niego. Dzięki temu przy zmniejszeniu zysku jednostkowego będziemy mieć zwiększony obrót, a co za tym idzie zwiększone zyski.

PS. Ale ja się na handlu nie znam, wole walkę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze stacje handlowe nie mają wielkiego sensu ale niektórzy tworzą całe sieci i podobno to całkiem fajnie działa. Od jakiegoś czasu obiecuję sobie to sprawdzić w praktyce ale jakoś nie mogę się zebrać.

Pod tym linkiem http://apricotmappingservice.com/x3handbook.html można znaleźć zbiór poradników do X3, w jednym pliku. Ten traktujący o sieciach stacji handlowych zwie się Giskard's X3 Trading Networks. Miłej lektury 😛

P.S.

Jeśli chodzi o przedstawicieli handlowych i HUB wielkiej filozofii nie ma, wystarczy skonfigurować jak zawsze. Trzeba tylko pamiętać, że muszą mieć już trochę doświadczenia żeby w nim pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za odpowiedzi - trochę mi poukładały w głowie. Ale jak w stacjach handlowych działają statki npc ? Sprzedają taniej niz cena ustawiona a kupują drozej ?

I trochę z innej beczki -

A jak jest w zwykłej fabryce ustawione że intermediate produkt "kupować" to znaczy, że fabryka ma ten produkt kupować a nie npc prawda ?

ps. 1 Chipy chyba mnie rozłożą 😛

ps. 2 Ładnie sie Yacek nie znasz na handlu, ładnie. A swoją drogą kwestie zdeczka zagmatwane.

ps. 3 Muszę się pochwalić że mam ok 60 traderów z tego ok 30 super freighterów. Nigdy tyle nie naskładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piękne dzięki za odpowiedzi - trochę mi poukładały w głowie. Ale jak w stacjach handlowych działają statki npc ? Sprzedają taniej niz cena ustawiona a kupują drozej ?

Na tej samej zasadzie co Twoje. One też liczą na zysk, więc sprzedają Ci poniżej 72kr, kupują po 72kr bo taką cenę masz ustawioną.

Cytat

I trochę z innej beczki -

A jak jest w zwykłej fabryce ustawione że intermediate produkt "kupować" to znaczy, że fabryka ma ten produkt kupować a nie npc prawda ?

Nie wiem co to jest, nie wiem o jaką opcję ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie piszę PL. 😛

To dlatego że mam taką wersję. Staram sie tłumaczyć ale nie zawsze wychodzi.

To ustawienie dotyczy handlu z NPC, ustawiasz czy handlarze NPC będą kupować, sprzedać

lub też kupować i sprzedawać w Twojej fabryce.

To znaczy że jak jest w fabryce "kupować" to NCP będą kupować ???????????? - czyli w fabryce bedzie tego produktu ubywało. Przepraszam ze tak łopatologicznie ale zdawało mi się że jest odwrotnie i chciałem się tylko upewnić. Dlatego się dopytuję. Jesteś pewien na 100 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To dlatego że mam taką wersję. Staram sie tłumaczyć ale nie zawsze wychodzi.

A co to ma do rzeczy? Chyba że to twój wybór. Jak nie to czytaj FAQ.

Cytat

To znaczy że jak jest w fabryce "kupować" to NCP będą kupować ???????????? - czyli w fabryce bedzie tego produktu ubywało. Przepraszam ze tak łopatologicznie ale zdawało mi się że jest odwrotnie i chciałem się tylko upewnić. Dlatego się dopytuję. Jesteś pewien na 100 % ?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...