Skocz do zawartości

Konto YT naszego forum!


Xenon.Q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co do sesji nagraniowych, to wolicie dostać tekst i nagrać kwestie samemu, czy spotkać się na skypie/TS i nagrywać "pod nadzorem"? Sugeruję to drugie, ponieważ od razu można wychwycić błędy i je poprawić. A co do prowadzenia amych nagrań to planowałem to zrobić dopiero po nakręceniu filmu. Jeśli oglądasz jednoczesni film i masz do tego nagrać tekst o wiele łatwiej jest wczuć się w role i nadać odpowiedni akcent itp. Tak na sucho to będzie trochę... sucho 😉

W dniu 28.11.2012 o 20:35, Xenon.Q napisał:

Zastanawiałem się nad tym aby osoby zgłoszone nagrały swoje dialogi. Ja je potem skleje z filmem. Jeżeli osoba już się zgodzi to wtedy napisze jej swoje kwestie.

Z tego, co pamiętam to ja miałem się tym zająć:

W dniu 31.10.2012 o 12:35, Xenon.Q napisał:

To najwyżej się tym zajmiesz. Jak skończe to podeśle Ci teksty do nagrania.

Co do narratora to świetny pomysł. 🤪

I jeszcze jedna sprawa: dialogi nagrywamy po Polsku czy Angielsku? Może głosowanie? Jestem za angielskim 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z przesunięciem nagrywania, bo aktualnie nie mam słuchawek z mikrofonem (używam teraz 10-15 letnich słuchawek). A poza tym to ciężko to ze mną będzie, bo z tego co pamiętam to mam straszliwie zmieniony głos na Skypie jak za pierwszym razem próbowałem mówić. Nic nie dawały ustawienia i teraz to tylko pisze z kolegami 🙁 .

Co do wersji polskiej czy angielskiej to i tak chyba zrobimy raczej obie? Zakładam że 1/4 osoby na Youtubie umią powiedzieć jak się nazywasz itp. Ale równie ciężko byłoby anglikowi słuchać polskich dialogów i zarazem czytać napisy. Osobiście jestem za oboma wersjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2012 o 23:17, Cerber napisał:

A co do sesji nagraniowych, to wolicie dostać tekst i nagrać kwestie samemu, czy spotkać się na skypie/TS i nagrywać "pod nadzorem"? Sugeruję to drugie, ponieważ od razu można wychwycić błędy i je poprawić. A co do prowadzenia amych nagrań to planowałem to zrobić dopiero po nakręceniu filmu. Jeśli oglądasz jednoczesni film i masz do tego nagrać tekst o wiele łatwiej jest wczuć się w role i nadać odpowiedni akcent itp. Tak na sucho to będzie trochę... sucho 😉

Z tego, co pamiętam to ja miałem się tym zająć:

I jeszcze jedna sprawa: dialogi nagrywamy po Polsku czy Angielsku? Może głosowanie? Jestem za angielskim 🙄

Zgodze się z tym. Najpierw zrobie film. Potem otrzymacie dialogi i nakrecicie z danym wczuciem w zależności od sytuacji występującej w danej chwili. Cerber Ty sie tym zajmiesz ale jednym głosem chyba troche sztucznie to bedzie wygladalo. Wiec proponuje zeby kilka osob nagralo swoje dialogi. Bedzie bardziej profesjonalnie.

Xeeris nie obawiaj sie. Narazie nic nie nagrywamy. Poki co trzeba dokończyc scenariusz i nakrecic film. Dopiero potem zajmiemy sie nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym głosem? Nie miałem na myśli, że sam wszystko sam nagram, tylko poprowadzę,zgromadzę nagrania i wszystko posklejam. To, że każdy będzie podkładał pod swoją postać wydało mi się oczywiste.

@Xeeris

jeśli mikrofon tylko zmienia głos to raczej nie ma problemu, bo i tak nikt nie będzie wiedział, jaki twój głos jest naprawdę, grunt żeby szumów, trzasków i innych zakłóceń nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2012 o 16:19, Cerber napisał:

Nie miałem na myśli, że sam wszystko sam nagram, tylko poprowadzę,zgromadzę nagrania i wszystko posklejam. To, że każdy będzie podkładał pod swoją

Pogrubiona rola jest akurat moja 😀 To ja wszystko sklejam i montuje wiec nie ma potrzeby abys to robil bo zrobi sie tylko zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2012 o 16:40, Xenon.Q napisał:

Pogrubiona rola jest akurat moja 😀 To ja wszystko sklejam i montuje wiec nie ma potrzeby abys to robil bo zrobi sie tylko zamieszanie.

To w końcu, co mam robić? Z tego, co mówiłeś wcześniej wynika, że miałem się zająć nagraniami:

W dniu 30.10.2012 o 22:03, Cerber napisał:

Mogę się zająć prowadzeniem nagrań, kiedy już film i teksty będą skończone, a potem je dokleić.

W dniu 31.10.2012 o 12:35, Xenon.Q napisał:

To najwyżej się tym zajmiesz. Jak skończe to podeśle Ci teksty do nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cerber , Xeeris : odnosnie nagrywania dialogów w języku angielskim uwazam ze nie jest to dobry pomysł.

Ktos mógł sie uczyc wersji 'amerykanskiej',ktoś inny angielskiej w Polsce w szkole,ktoś mógł być na Wyspach czy w Stanach

i rozmawiać 'na żywo' bo był do tego zmuszony a w konfrontacji z tym co uczą w szkole to całkiem inna historia.

Każdy będzie przedstawiał inny poziom wiedzy i znajomosci tego języka w/g mnie mija sie to z celem.

Dlaczego nie możemy nagrac tego w naszym ojczystym języku ?

Rozumiem ze nie jest łatwy -(bez urazy Xeeris ale 'umią' i 'oboma' to nie za bardzo po 'polskiemu').

Moze jednak ktoś z ładną dykcją i wyraźną wymową by to nagrał ?

Jak każdy zacznie nagrywać swoje własne kwestie to wydłuży nam to czas na oczekiwanie na nagrania od wszystkich i obróbkę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustalmy, kto jest grupą docelową - polscy gracze X, czy cała społeczność. Jeśli celujemy w Polską no to po Polsku, ale jak w całą to raczej po angielsku i czy wersja amerykańska, czy brytyjska nie będzie miała większego znaczenia, bo przeciętny chińczyk, czy niemiec nie zwróci na to większej uwagi. Bardziej liczy się poprawność gramatyczna, akcent nie musi być niewiadomo, jak super, nie robimy przecież filmu pełnometrażowego, a podstawy angola miał raczej każdy. Zresztą jest on wszędzie, filmy, gry (np. X) wiec, nie wierze żeby znalazł się ktoś, kto nie umie po angielsku absolutnie nic. Zresztą tekst byłby już przetłumazony.

A co do nagrania wszystkiego przez jedną osobę, to jaki to ma sens? Nie lepiej dać wówczas napisy?

Proponuje, żeby autor wkleił do wątku kilka anakiet, np. Napisy czy dialogi, jeden głos, czy wiele i PL vs ENG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANKIETA NA TEMAT:

  1. Czy w naszej produkcji dialogi mają być prowadzone głosem jednej osoby czy kilku?
  1. Czy dialogi mają być wprowadzone do filmu za pomocą formy pisemnej czy też głosowej?
  1. Czy produkcja ma być prowadzona w wersji Polskiej czy Angielskiej?
  1. Czy chciałbyś i mógłbyś nagrać swoją ewentualną kwestię?
  1. Czy aktualny scenariusz jest w porządku? Jeżeli nie co w nim zmienić.

Pierwsze pytanie: Aktualne głosy na JEDEN- -Aktualne głosy na KILKA - 4
Drugie pytanie: Aktualne głosy na formę PISEMNĄ - -Aktualne głosy na formę GŁOSOWĄ - 4

Trzecie pytanie: Aktualne głosy na wersje POLSKĄ - 2 -Aktualne głosy na wersję ANGIELSKĄ - 1

Czwarte pytanie: Aktualne głosy na TAK - 3 -Aktualne głosy na NIE -

Piąte pytanie: Aktualne głosy na TAK - 4 -Aktualne głosy na NIE -

Odopowiedzi proszę pisać w punktach. Dla przykładu:

1.Twój tekst
2.Twój tekst
3.Twój tekst
4.Twój tekst
5.Twój tekst

W razie potrzeby rozwiązania jakichś sporów będę tworzył kolejne ankiety.

Edytowane przez Xenon.Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kilku. Jeden głos to monolog a większa liczba aktorów wprowadzi urozmaicenie. 2. Jasne ze glosowej ale napisy dodać można jako tłumaczenie na angielski. 3. Polskiej. 4. Jasne ze mogę. O to chodzi chyba. 5. To bardzo ciekawy scenariusz ale pewnie i tak zostaną wprowadzone jakieś poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...