Skocz do zawartości

X3 - Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ponownie i ja też mam Albion Prelude w poniedziałek otrzymałem klucz od Techlandu no i wczoraj zakończyłem uzupełnianie gry swoim ulubionym pakietem skryptów( Mapa do X3 zrobiona przez Scorpa , NPC Bailing Addon ,Marine Repairs , Free Jump) teraz zaczynam zabawę na nowo ze światem "X3" poprzez wykonanie fabuły, pierwsza misja już za mną nawet udało mi się ustrzelić 5 myśliwców terran w mojej Nowa z brakami w uzbrojeniu i wyposażeniu ale zebrałem trochę rakiet w tym dwie torpedy za 80k cr więc statek dozbroję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2011 o 13:43, Moskit napisał:

Nie chcę być nachalny, ale raczej nikt się nie obrazi, jeżeli podlinkuję moją videorecenzją X3: Albion Prelude? 😉

http://www.gaminator.tv/video/21347,X3-Albion-Prelude-videorecenzja.html

Ja bym się obraził, gdybyś linka nie podał 😀

Link dodany do pierwszego postu w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Patch z pewnością tego nie poprawi, ale istnieją pewne drobiazgi, które mogłyby jeszcze graficznie poprawić grę. kiedy jest się w doku zaopatrzeniowym, po najechaniu na jakąś rzecz, zazwyczaj widoczna jest jej miniatura w lewym górnym rogu. Aż się prosi, żeby tak samo było ze statkami, żeby oprócz krótkich opisów można było zobaczyć jak wygląda. I jeszcze jeden "zarzut" graficzny. Do tak dopracowanej grafiki nie pasują mi plastelinkowe (rodem z Neverhood) przedstawiciele ras. Wolałbym już nieruchome "zdjęcie", ale świetnie dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie odnośnie możliwości kierowania statku na konkretną pozycję. Po wyposażeniu statku w odpowiednie oprogramowanie (chyba nawigacyjne) pojawia się możliwość "leć na pozycję". Należy podać ciąg liczb. Próbuję w różny sposób zapodać sekwencję 3 liczb określających pozycję, oddzielałem je spacją, przecinkiem kropką, przecinkiem lub kropką ze spacją, próbowałem nawiasów, a nawet wpisywania całej instrukcji, tj, POSITION (X Y Z) ale statek nigdy nie leci na żądaną pozycję, co najwyżej zmierza w kierunku środka sektora. Napisze mi ktoś jak wprowadzać, żeby działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2012 o 10:40, szczekan napisał:

Próbuję w różny sposób zapodać sekwencję 3 liczb określających pozycję, oddzielałem je spacją, przecinkiem kropką, przecinkiem lub kropką ze spacją, próbowałem nawiasów, a nawet wpisywania całej instrukcji, tj, POSITION (X Y Z) ale statek nigdy nie leci na żądaną pozycję, co najwyżej zmierza w kierunku środka sektora. Napisze mi ktoś jak wprowadzać, żeby działało?

SOA#1

Liczby oddzielasz przecinkiem. Wartość podajesz w METRACH. Czyli jak chcesz polecieć 10 km w X to podajesz liczbe 10000.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podając trzy liczby, oddzielone przecinkiem, bez nawiasów, tak naprawdę każę statkowi polecieć np 100 (m) wedle osi X, następnie 500 (m) wedle osi Y i powiedzmy 10 (m) dla Z. A zatem nie podaję tu współrzędnej, do której chciałbym żeby doleciał statek (np 100,123, -45), tylko każę mu przelecieć zadaną liczbę metrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2012 o 20:38, szczekan napisał:

Czyli podając trzy liczby, oddzielone przecinkiem, bez nawiasów, tak naprawdę każę statkowi polecieć np 100 (m) wedle osi X, następnie 500 (m) wedle osi Y i powiedzmy 10 (m) dla Z. A zatem nie podaję tu współrzędnej, do której chciałbym żeby doleciał statek (np 100,123, -45), tylko każę mu przelecieć zadaną liczbę metrów?

Nie nie. Źle się wyraziłem. Podajesz miejsce na mapie gdzie ma polecieć.

A dlatego wcześniej Twój statek leciał w stronę centrum ponieważ w centrum sektora

współrzędne sa 0,0,0 a podawałeś wartość w metrach jako kilometry, to statek ustawiał się w promieniu kilkunastu metrów od centrum.

@Bell thx za tipsa, nie wiedziałem, że tak można krócej.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...