Skocz do zawartości

X3 - Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 17.12.2011 o 13:36, Piteropeter napisał:

Że jak? Nie można odpalić samego TC, bez dodatku? Pierwsze słyszę...

Można, ale odpalając AP musisz zacząć nową grę (save są nie kompatybilne) i nie masz już dostępu do fabuł TC.

Wszystkie patche do TC były kompatybilne ze starymi sav, AP wprowadza dużo zmian (podobnie jak mody DDTC, TOTT, XRM, XTC) wymaga więc nowej gry. Dlatego AP nie jest patchem, tylko prędzej modem dla TC wydanym jako dodatek (bo wymaga podstawkowego TC do uruchomienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, zgadzam się z tobą, ale mi chodziło o to, czy mimo zainstalowanego AP można uruchomić stare dobre TC bez żadnych nowości. Dlatego coś mi się nie zgadzało, bo pozbawienie dostępu do starych fabuł jest bezsensowne. Nie uwierzyłem w to, sprawdziłem, można uruchomić TC. Albion Prelude to inna aplikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że to samo napisałem.

Pytanie Samotnego brzmiało: czy AP można wykonywać fabuły z TC - odpowiedź: nie można. Tak samo jak w TC nie można wykonać fabuły AP.

Właśnie dlatego, że są to dwie różne aplikacje, uruchamiane z różnych exeków.

Przy czym dla fabuł to nie ma aż takiego znaczenia, bo AP korzysta z pewnych danych TC (dlatego wymaga instalacji na instalce TC). Po prostu dostęp do fabuł TC w AP został zablokowany kodem MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofii wielkiej brak, aczkolwiek czasami ciężko przejść dany fragment ze względu na miejscami dość trudne walki, ale to już bardziej podpada pod samą mechanikę latania i walki, aniżeli opis przechodzenia gry. 😉

PS. Zastanawiam się czy niedługo nie wrócę do poprzednika, gdyż akurat w Terran Conflict zbyt wiele nie grałem i dopiero ostatnio mocniej poznałem grę i mam ochotę potestować jakieś mody itp. W przypadku AP pogram jeszcze trochę, aby móc sklecić z tego jakiś opis wrażeń i wyczekuje prostszego dodawania skryptów oraz większych modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do AP wyjdzie mod XRM to dopiero będzie fajna zabawa 😉

Masz już PM beta 9, który chyba działa pod AP. Ale czy może być prostsze dodawanie skryptów niż ręczne kopiowanie plików? Ja tam nie lubię PM, wolę samu instalować skrypty (jeśli są w formacie .spk to je wypakowuję PM i dopiero ręcznie kopiuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nie nawidze steam. Z jakiegoś powodu skubaniec nie chce mi ściagnać Albionu na pc, chociaż na laptopa nie robił mi z tym problemu. A owiele lepiej gra się na czterordzeniowym kompie z 8 giga ramu niż na starym laptopie. Czy ktoś też miał problem z pobraniem dodatku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kilka razy zdarzył się opisany przez Medyka problem. Kopiowanie nie pomogło. Jednak znalazłem inny sposób, który u mnie zadziałał. W bibliotece gier, na steamie kliknąłem prawym klawiszem myszki na grze, pojawiło się sie menu, z którego wybrałem Kopia zapasowa plików gry.... Gra powinna być zaznaczona w oknie wyboru, dalej wybrałem miejsce wykonania kopii, nazwę, wielkość paczek i pakowanie, potem przerzuciłem kopie na drugi komputer i z górnej belki aplikacji Steam wybrałem Steam -> Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry..., wskazałem gdzie znajduje się kopia gry. Steam załadował i zadziałała. Zauważyłem, że u mnie nie udawało się, jeśli nie była całkowicie usunięta zawartość lokalna gry na komputerze, na który wrzucałem kopie zapasową ( jeśli steam coś tam zaczął ściągać z netu i nie skończył).

Ale nie gwarantuję, że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczna autostrada w budowie:

post-15-0-55469700-1324266533_thumb.jpg

Ciekawe czy zdążą przed Euro12?

W dniu 16.12.2011 o 04:45, Yacek napisał:

Wiem na co odpisuję.

Nie twierdze że nie umiesz kopiować, tylko pytam. Bo nie wiem właśnie o jaką instrukcję Ci chodzi. Instrukcję kopiowania?

Ale nie ważne. Masz rację, teraz to nie działa, gra wymaga Steamu do uruchomienia. Zwracam honor.

Być może wcześniej załapałem się jeszcze na wersję 3.0, może coś jeszcze zrobiłem? Nie pamiętam. A nie miałem czasu wczoraj główkować nad tym.

Już wiem co zrobiłem. Po skopiowaniu całego katalogu X Terran conflict w wersji Steam, należy zainstalować na tej kopii najnowszy patch dla wersji NoSteam. Patch nadpisze pliki w tym plik exe z wersji Steam na wersję NoSteam, dzięki czemu można będzie grać na takiej kopii jak na wersji pudełkowej, bez łączenia się ze Staemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2011 o 04:49, Yacek napisał:

Już wiem co zrobiłem. Po skopiowaniu całego katalogu X Terran conflict w wersji Steam, należy zainstalować na tej kopii najnowszy patch dla wersji NoSteam.

No Ameryki nie odkryłeś. Tak robię od początku, ale myślałem, że jest prostszy sposób.

PS. Aha i sam ostatni patch nie wystarczy, trzeba nakładac od 3.0 afair, ale sprawdzac mi się nie chce. Albion mnie wciągnął do reszty.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...