Skocz do zawartości

Shore of Hazeron MMO na skalę jakiej jeszcze świat nie widział.


Andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Nigdy nie słyszałem o tym projekcie ale zapowiada się świetnie. Mam kilka pytań odnośnie gry;].

1. Czy gra ktoś jeszcze?

2. Czy gra jest jeszcze rozwijana? Widzę, że nawet forum na stronie głównej zdaje się wymierać.

3. Czy coś się zmieniło w porównaniu do tych filmików? Osobiście to wisi mi grafika puki rekompensuje to reszta gry;].

4. Może znalazł by się ktoś z forum kto jeszcze gra i pomógł mi zacząć? Od razu piszę, że nie chcę żadnych statków i surowców tylko porady w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Osobiście zarzuciłem grę, gdy po najnowszym patchu wcięło mi połowę pozaziemskich kolonii, poza tym aktywność w tym temacie mówi sama za siebie.

2. Widać patch zjadający kolonie, zraził do gry wielu graczy 😀 .

3. Generalnie gra jest rozbudowywana i bug- fixowana, bez większych zmian w istnięjących komponentach, więc tutoriale są wciąż użyteczne.

4. Osobiście nie gram już jakiś czas, ale gra zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, więc pamiętam sporo. Mogę strzelić garść porad na Privie; ewentualnie zapytaj innych wypowiadających się w tym temacie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, ściągnąłem sobie gierkę dzisiaj zaczynam grac i.... hmm mam problem z płynnością grafiki? Przy rozglądaniu się na boki wszystko jest okey ale podczas przemieszczania się mam wrażenie jakbym grał mając 5-10fps ;/ to normalne? bo zapowiada się ciekawy tytuł ale, takie klatkowanie wcale nie zachęca. To raczej nie wina komputera bo do wolnych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada dla nowo zaczynających starajcie sie budować wierzowce niż wiele małych budynków. Wierzowce sa bardziej opłacalne bo mają większą wydajnośc a mniej zasobów ludzkich potrzebują.

Bardziej opłaca sie wymieniać technologie z innymi niż je samemu opracowywać.

Na początku plany statku łatwiej sobie załatwić od kogoś kto już grał niż prubowac samemu takowy zbudować przejżenie już istyniejących planów wiele wam wyjaśni w tajnikach budowy.

Na początku budujcie statki z małą ilością załogi i broni gdyż nie wymagają one ciężkich do zdobycia surowców które możemy wydobywać dopiero na księżycach i wulkanicznych planetach po zbadaniu odpowiedniej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań:

1) jeśli wydobywam np kamień żeby mieć go u siebie w investory, muszę go kupić od miasta?

2) jeśli tak to jak zdobywać kasę w tej grze? bo jeśli mam np łowić ryby i przerabiać je na żarcie i jeszcze latać po planecie zbierając jakieś surowce zeby je wymieniać na wydobyty surowiec albo zrobione jedzenie to tak trochę chamsko 😛

3) co z npc? Co trzeba zrobić żeby zaczęli ściągać do miasta, mam domy/farmę/przystań a od kilku godzin populacja wynosi 1 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tak, możesz też podejść do widocznej grudy kamienia i ją wydobyć, jednak można uzyskaćtylko 1 bryłkę kamienia.

2 Można zbierać matsy i sprzedawać miastu, chociaż kiedy jeszcze grałem, to niewyjaśnionym sposobem gotówka pojawiała się.... sama z siebie, nie wiem jak ani dlaczego 😁

3 Może lojalność spadła zbyt nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NPC to nie ważne po tym ja przetworzyłem złowione własnoręcznie ryby na żarcie( którego dostać za free nie moge ;/) to już z 1 zrobiło się ich 7....

ale w takim tempie zbierania kasy to masakra jakaś.... nie dość ze człowiek buduje kopalnie wydobywa surowiec to jeszcze każą mu za to płacić... eh

I jeszcze jedno.. w city investory jest 250 sztuk przetworzonych ryb.. a dostaje informacje ze nie maja na sprzedaż... LOL

da sie nakładać jakieś podatki na NPC co by kasa jakaś szla na konto gracza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zadajesz pytania, na które odpowiedzi planowałem udzielić w FAQ-u (planowanym), ale co tam 😁

Co do żarcia, to akurat z tym jest dość łatwo: farma czasem respi ziółka, z których można "na dziko" zrywać owoce, do tego sporo dzikich roślin daje się zebrać, ale fajnie jest, też wybrać się na safari motocyklem i z giwerą pod pachą 😁

Co do zakupów: zbuduj Brokera i powtórz zapytanie o ryby, będąc na jego terenie.

Podatki nakładać się da, ale dopiero po zarejestrowaniu imperium zaczynają działać. Ma to dobre i złe strony. Złe: nie masz kasy; Dobre: nie mogą cię zaatakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

powiem szczerze ze za cholerę nie rozumiem jak jest rozwiązane kupowanie/sprzedawanie za kasę.... sprzedałem młotki za 54C dostałem informacje ze konto "państwa" zostało obciążone ( po akceptacji) i nie mam ani młotków ani kasy. Poszedłem do banku a tam tez nie mogę w zaden sposób kasy wybrać, mój stan kasy jak był na poziomie 0 tak nadal tam jest. Nie rozumiem też dlaczego jedne rzeczy hmm "kupują" a na inne nie maja pieniędzy bo takie informacje dostaje.

Ale sprawa załatwiona... na obecna chwile mam wszystko czego potrzebuje a co produkuje miasto 😁. wystarczą 3 skrzynki kupujemy surowe ryby u mnie za 12C za sztukę, przerabiamy je własnoręcznie na żarcie potem osiągając cenę 18C za sztukę 😀 w samych rybach mam prawie 4kC 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy na serwerze zapanowały lagi?

Nie chodzi tu o iście segmentowy sposób poruszania się, tylko o to, że co 2-3 segmenty ruchu następuje kilkusekundowa ścina 😉

O ile poruszanie się w kontinuum czasoprzestrzennym, wzorowanym na szybki pokaz slajdów, jest jeszcze do zaakceptowania, o tyle ścin nie da się tolerować. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadzę swoje 😀, Tez sie uczę wiec cudów nie ma ale kolonizuje księżyc, buduje jakieś tandetne statki ale powoli do przodu, ta gra na początku była wkurzająca ale wciąga jak bagno 😀, teraz lecę ale jak coś około 21.00 dopisze co i jak i mogę Cie przyjąć 😁, chyba ze trafisz na jakieś bardziej zaawansowane imperia polskie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem znalezc zadnego wiec zalozylem swoje 😀 o dumnej nazwie "Dominium Tau" !!

No i oczywiscie mnostwo problemow zwiazanych z samotnym startem, zbudowalem hatke rybaka, przetwornie rybek i widze ze wszystko pieknie smiga, miesko rybek sie robi ale nie mam pojecia z kad je wziac! a moja postac gloduje... : o (zdaje sie ze moja rasa nie moze jesc owocow i wazyw) tak samo mam jakas pompownie wodna na brzegu ktora zasysa z morza ale nija nie moge sie jej napic : o jedynie do podlewania kwiatkow jej moge uzyc bo nie wiem jak wejsc w inventory miasta i sobie poprostu wziac z tamatad potrzebne jedzonko : o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej też o tym pisałem, bo miałem z tym problem.. odpowiedz jest prosta.... nic sobie zabrać z magazynu miasta nie możesz, co najwyżej wymienić albo kupić za kasę, to co wykopiesz w kopalni czy przerobisz w jakikolwiek sposób w budynku który postawisz, nie należy do Ciebie 😛. Jak cos to imperium "black dragon" nick postaci "Blaze". Żarcie mam, kasę mam choć niewiele na obecna chwile bo przy sobie raptem jakieś 150k w każdej chwili w ciągu godziny mogę mieć z 5-10x tyle 😀, statek też dostaniesz niestety na obecna chwile tylko TL1 bo jeszcze nie ogarnąłem jak się podnosi lvl budynków ;/. Nawet motocykl dostaniesz 😁, bo mieściee wala mi się ich chyba z 10 bo za każdym razem biorę nowy heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom budynków podnosi się w prosty sposób na którymś piętrze zamiast pracy wybierz opcję opracowywania technologii i niech ona się opracowuje nie odrazu ci przeskoczy na następny poziom czasami trzeba dużo technologi wyprodukowac zaczem przeskoczy na następny poziom.

Druga opcja znacznie prostza to kupienie danej technologii z imperium innego gracza moze to być maxymalny możliwy poziom jaki ma i wrzucenie jej do naszego miasta. Każdy budynek konsumuje 1 technologie tak więc aby ulepszyć wszystkie trzeba kupić jej tyle ile masz budynków danego rodzaju lub ustawić budynek w którym jest ona najwyższa by ją dalej rozwijał w ten sposób będzie ją produkował także dla innych budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...