Skocz do zawartości

Shore of Hazeron MMO na skalę jakiej jeszcze świat nie widział.


Andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do tej gry chyba jakieś fatum...

Też macie tak, że opracowawszy technologię na uniwerku, nowe nie chcą się opracowywać? Mimo iż jedyny budynek wymagający ulepszenia został już ulepszony? Co ciekawe po wejściu na uniwerek pozycja tego budynku ,,miga" miedzy ulepszeniem za 2000 a ulepszeniem za 5000....

A poza tym: ostatnio nie wychodzę poza studio projektowe 😀 Ciągle ulepszanie statku: wersja lotniskowiec, ciężkozbrojna i zwiększony zasięg, po prostu UWIELBIAM projektować nowe jednostki. Jak myślicie zasięg 10 dni przy odpalonych silnikach to dużo? I właściwie: jak wyglądają wasze statki? Cierpię na inspiracyjny głód i chętnie wykonam mały pastisz jakiejś jednostki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mają 5 podczas gdy fabryka kosmicznych konserw nie chce wyjść poza 2. Sam latam statkiem TL1, wyglądającym trochę jak kosmiczny myśliwiec T1 ze zmiażdżonym przy pomocy prasy dziobem i naprostowanymi skrzydłami. Chciałem TL2, ale ulepszanie fabryk produkujących matsy do nich jest jeszcze w powijakach, są kopalnie T2, ale huty już ulepszać się nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze jest tak że Universytet może jedynie kopiować technologię a nie ją ulepszać. Univerek kopiuje technologię z najwyższego poziomu budynku jaki posiada tą technologię i budynek ją wytwarzający nie może jej mnieć większej niż technologia univerku bo univerek będzie zaniżał technologie do własnego poziomu. Univerek może ulepszać jedynie swoją technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwerki ,,produkują" technologie, którymi są potem ,,karmione" fabryki i w ten sposób ulepszane, jednak uniwerek nie może produkować nad swój poziom, najpierw trzeba ulepszyć uniwerek.

Sprawdzałem to, na mojej fabryce kosmicznych konserw, ma teraz TL3 mimo iż sama techu nie robi, za to uniwerki mają TL7 co wiele mówi o tym gdzie idzie kasa z podatków...

Poza tym trochę moich doświadczeń z pierwszego lotu poza system słoneczny 😀

Zaprojektowałem swój statek, kupiłem go i ochrzciłem imieniem: ,,Eksplorator". Po zakupie matsów do kolonii i szczątkowych ilości paliwa, leciałem w kierunku czarnej dziury. Niestety jako gracz niedoświadczony i jako jedyna dusza na pokładzie ,,Eksploratora", nastawiłem ,,niebieską" polaryzację w napędzie czarnodziurowym, i wleciałem w ,,czerwoną" czarną dziurę. Najogólniej mówiąc okręt uległ zmasakrowaniu razem z materiałami i mną samym. Zbudowałem kolejny statek, tym razem za matsy z miasta, dostał imię ,,Eksplorator 2". Nie ładowałem mu niczego bo chciałem poeksperymentować z napędem czarnodziurowym, niestety zamyśliłem się przy starcie, wcisnąłem przyspieszenie na zbyt długo i statek spłonął w atmosferze (razem ze mną).

Jak się okazało ,,do trzech razy sztuka", na pokładzie ,,Eksploratora 3" przeleciałem przez czarną dziurę, pomyszkowałem to tu to tam, odkryłem jakąś wrogą rasę, i szczęśliwie wróciłem na planetę. Teraz planuję konstrukcję jednostki która w geście dobrej woli będzie wysyłać wrogiemu imperium pociski rakietowe tranzytem priorytetowym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością piraci bo w tym systemie słonecznym są łącznie 2 lub 3 planety zdatne do życia, z czego na 1 z nich miasto, reszta pusta. Każdy gracz zająłby pewnie wszelkie okruchy skał w swoim rewirze. Poza tym od razu potraktowali mnie jak wroga, nie zaatakowali, ale w liście znanych imperiów figurowali jako wrogowie. Mam ustawione ,,neutral" w sekcji polityki zagranicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując statkiem TL1 nawet ktoś taki jak ja nie odważył by się na lot do innych sektorów, Miasto jest w sąsiednim układzie słonecznym do którego mam bezpośredni dolot z czarnej dziury. Naród nazywa się Vreen. Jeśli jest to twój lub kogoś innego znajomy, to proszę nie mówcie mu, że właśnie zaprojektowałem uzbrojoną wersję ,,Eksploratora" 😀

EDIT: Właśnie to zauważyłem. To nie Vreen jest na mnie zły tylko raczej ja na niego, nie wiem czemu, ale automatycznie został on uznany za wroga, poprawiłem to na ,,neutral" by nie było problemów gdy będę leciał koło jego planety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy wydobywasz ,,ręcznie" czy ,,maszynowo". Jeśli ,,ręcznie" to podchodzisz do widocznej rudy surowca (widocznej z perspektywy postaci, nie widoku z góry) klikasz ppm, by przełączyć się na ,,rękę" a potem klikasz surowiec, jeśli nie działa to musisz podejść jeszcze bliżej. Jeśli ,,maszynowo" to stawiasz odpowiedni budynek wydobywczy i jeśli masz mobów do pomocy wydobędą oni surowiec automatycznie, możesz obsługiwać budynki wydobywcze korzystając z ,,panelu sierpa i młota" jak ja to nazywam 😀 I jeszcze jedno, zależnie jaki surowiec wydobywasz musisz mieć odpowiedni budynek:

- Minerały kopalne (kamień, lód, ruda...) wydobywa się w kopalniach.

- Surowce takie jak ropa (Oil) i gaz ziemny (Natural gas), wydobywa się w szybach wydobywczych (Well)

Ja kiedyś dałem się nabrać na to, że lód można wydobywać w instalacjach do topienia lodu, i zostanie tam od od razu zmieniony w wodę. Instalacje te są w gruncie rzeczy jak fabryki, biorą jedno, dają drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jestem koło stacji sąsiada i nie bardzo mam pojęcie jak do niego zagadać, napisałem mu coś na globalnym ustawionym na zasięg systemu słonecznego ale nie odpowiada. Obawiam się, że lądowanie w mieście zostanie uznane za nietakt, i podziurawią mi statek. Poeksperymentuje jeszcze...

Pytanie: latając koło stacji pojawia mi się czerwona kropka na interface. Co ona symbolizuje?

EDIT: To chyba jednak piraci: ośmieliłem się wylądować na planecie pod stacją, pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...