Skocz do zawartości

Shore of Hazeron MMO na skalę jakiej jeszcze świat nie widział.


Andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sterowanie WSAD. z shiftem sprint.

spacja to skok.

PPM zmienia kursor w celownik (przełącza między 'ręką' a celownikiem)

Gdy masz aktywny celownik mozesz się rozgladać i używać rzeczy wyświetlonych w prawym dolnym rogu. (LPM)

Kołowrotkiem myszy zmieniasz rzeczy w ręku oraz ich tryby. (UWAGA: Należy pamiętać że nóż ma dwa tryby. Ofensywny [czerwona kreska] i alternatywny. [tutaj: dzielenie truchła na kawałki] nalezy też pamiętać że w trybie al;ternatywnym nie zadajesz obrażen żywym zwierzętom [przejechałem się na tym 🙁 ] )

Aby podnieść coś z ziemi musisz w trybie 'ręki' czyli kursora nakierować na przedmiot i kliknąć LPM. Wymagane jest miejsce w Inventory oraz odpowiednio mała odległosć.

Wszystkie wazne rzeczy sa po lewej. Na pasku.

Najważniejsze abyś uruchomił kanał komunikacyjny z naszym imperium. Kilkasz ikonę anteny (taka jak w wi-fi) potem szykasz tam zakładki Empire. Tam piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym patchu doszła możliwość produkcji napędu Warp Drive już nie trzeba będzie skakać przez dziury. A tu daję całą listę zmian. Warp Drive

Warp drive FTL module now works as intended, instead of acting like a wormhole drive FTL module. Here are some details:

  1. Warp drives can be set to warp factors 1 through 9. Each warp factor is 10x light speed. Higher warp factors use more power from the capacitor to engage.
  2. Warp drive is engaged at the currently selected warp factor. The warp factor cannot be changed once the drive is engaged, just as the polarity of the wormhole drive cannot be changed once the drive is engaged.
  3. When engaged, the warp drive goes through a 6 second warm up phase, then provides warp drive FTL speed for 50 seconds, then goes through a 6 second cool down phase. The cycle exactly matches that of the wormhole drive.
  4. The energy consumed at warp factor 1 is the same as the energy consumed by engaging a wormhole drive. That way a ship's FTL drives and capacitor are adequate no matter what FTL drive module is installed later.
  5. When operating the warp drive yourself, a good rule of thumb for warp factor is the distance in parsecs rounded up. That way the amount of time the warp drive is operating is just about enough to get you to the destination. This is because light speed is 10 minutes per parsec. Warp factor 1 is 10x light speed, which means you travel one parsec per minute. The hot portion of the drive cycle lasts for almost a full minute (50 sec.). Therefore, the ship travels almost one parsec for each warp factor. You can of course choose any warp factor you like. Warp 9 to go 1.5p is a little much because you'll have to circle around the destination system for a while after you get there, waiting for the warp drive to finish its cycle.
  6. Warp speed is directly proportional to the distance to the nearest star, up to the maximum established by the warp factor when the drive is engaged. There is no acceleration or deceleration. Speed changes are instantaneous. Observe the result of engaging the warp drive in deep space or the result of flying directly into the sun with the warp drive engaged.
  7. Warp speed near the sun does not vary with warp factor; warp factor only affects the maximum speed achieved by a ship. Two ships that are the same distance from the sun at different warp factors will travel exactly the same speed. At some distance from the sun, one of the ships will stop going faster. The other ship will stop going faster when it is far enough away to reach it's maximum warp speed. Warp 1 full speed is achieved at 1/5 parsec from the center of the nearest sun, which is right at the margin of deep space.
  8. Helm station shows a warp factor indicator when the warp drive is hot.
  9. Engineer will operate the warp drive at an appropriate warp factor when the destination is farther than .9 parsecs away. Issue a Travel Direct order and the crew will do the rest, it doesn't matter how many parsecs away it is. The engineer will engage the warp drive repeatedly if necessary to get there.
  10. Engineer will operate the warp drive to follow another vessel. If the ship being followed engages its warp drive, the engineer will set the warp factor of his own ship to match that of the ship being followed and engage his own warp drive.
  11. Design analysis shows the maximum warp factor achievable based on max capacitor power.
  12. A visual effect is intended when the warp drive engages. I didn't get it done in time for this update.

FTL Drive TL Effect

Tech level previously had no effect on FTL drives once it was high enough to manufacture the FTL drive. Now the tech level reduces the power consumed by engaging the FTL drive.

Pilot Skill At Extreme Speed

AI pilot skill was improved to deal with flying at extremely high speed to a star or planet destination. Previously they just headed straight in and held the brakes, like a newbie driver in a traffic accident.

Orbit Star Mission Order

The Orbit mission order now lists stars.

Engineer Call Out

Engineer now calls out when engaging the FTL drive, whether it is a wormhole drive or a warp drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: na serwerze był chyba jakiś backup bo gdy chciałem poszukać mojej rakiety, zamiast na księżycu znalazłem się na rodowitej planecie z nietkniętym ekwipunkiem sprzed wyprawy 😉 .

Teraz buduję kolonie księżycowe i skonstruowałem transporter kosmiczny, który ma dowozić różne duperele potrzebne w koloniach. Pytanie: jak go załadować, jak rozładować i czy proces da się zautomatyzować? Nie chcę osobiście wozić kluczy francuskich, nich zajmą się tym moby, tylko jak je do tego zmusić?

Od razu mówię, że tutoriale nie przybliżyły mi odpowiedzi na pytania, sam ma mgliste pomysły na ich rozwiązanie, po prostu chcę zapytać weteranów 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załadunek odbywa się w następujący sposób.

W punktach:

-wchodzimy do ladowni naszego statku

-otwieramy kanał "Trade"

-na dole.wybieramy odpowiednią ikonę. Przy załadunku jest to.zielone oko, przy rozladunku

Jest to.waga.

-pojawia się.lista rzeczy. Wybieramy to co nas interesuje i dwuklikiem zatwierdzamy.

-następnie wybieramy ilość i cenę.za sztukę jaką jesteśmy gotowi zapłacić. Klikamy ok.

-powinien otworzyć się.nowy kanał na którym klikamy na wiadomość od.miasta i klikamy accept.

Ikona ręki.

Przy rozladunku podobnie.

Jednakże należy pamiętać że jest to handel, a do handlu potrzebne są środki finansowe.

Są one pobierane z funduszu statku. Zgody zakładam że skarbiec twojego statku jest pusty.

Żeby zasilić konto musisz kliknąć ikonę bella po lewej. Bodajże pierwsza zakladka po lewej

Dotyczy twojego statku. W.prawym dolnym rogu okna znajdziesz trzy pola. Od dołu są to:

Twoja prywatne kasa; kwota transferu; sejf na statku.

Wpisujemy kwotę transferu i klikamy guzik transferu po prawej. Ot całą filozofia.

Jeśli chodzi o automatyzacji to potrzebny ci statek z kapitanem. Jak się werbuje kapitana sam na razie pewien nie jestem

Więc neo chce cię w błąd wprowadzić.

Ps. Andrew, maciek, lub arw1 ją teraz jestem na wyjeździe więc nie planujcie na razie

Żadnego oblężenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

No dobra.

Te transportowe stateczki są obslugiwaetlne tylko przez ludzi.... Czy czym tam akurat jesteś...

A widziałem różne stwory. Wracając do tematu.. Fajne latadla, nie mają ladowni

Ale można brać pasażerów.

Żeby automatycznie przesyłać towar pomiędzy koloniami w jednym układzie zbuduj lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że lotniska budować trzeba to wiem, muszę tylko wybudować jakieś domki dla kolonistów, zrobił tak ten facet od tutoriali.

A odnośnie transportowca- zastępuje mi rakietę kosmiczną, ma duży zbiornik paliwa i jest o niebo stabilniejszy od rakiety, co prawda przez cienką szparkę między płytami poszycia na dziobie, którą twórcy nazywają ,,owiewką", niczego nie można zobaczyć, ale radzę sobie widokiem zewnętrznym 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczęście. Utknąłem właśnie na planecie IVa w układzie UOLOD.

Chciałem założyć kolonie lub bazę. Wydałem rozkaz wylądowania. Przejąłem stery pod koniec drogi. Wcisnąłem przez przypadek "e" . I wywaliło mnie ze statku 😉 . Czuje się jak robinson Crusoe 😀 . Chyba będę musiał założyć tą kolonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również popełnić ,,kosmiczne harakiri" czyli zdjąć hełm 😉 , reśniesz się w bazie na rodowitej planecie, zabierze ci 1 czy 2 przedmioty z ekwipunku, reszta będzie nietknięta.

Teraz pytanie odnośnie projektowania statków: lokując miejsca na myśliwce i transportowce, trzeba uwzględnić kierunek pokazywany przez strzałkę? Czy trzeba dorabiać drzwi by myśliwce mogły wylecieć w przestrzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że staje się to upierdliwe, ale mam parę pytań dotyczących statków kosmicznych:

- Lepszy do nich jest napęd grawitacyjny, czy rakietowy ?

- Jaka ilość skanerów stanowi najlepszy kompromis miedzy zasięgiem a wagą (ograniczenie prędkości statku) ?

- Czy po ustawieniu modułów broni (nie wieżyczek) tak by lekko wystawały poza obrys statku, funkcjonują one jako broń ? (ze wzrostu premii do zasięgu i z braku tego bonusu dla wież, myślę, ze tak)

Jeszcze jedno pytanie spoza tematy statków: Wulkanit, Magminium i Kriozyna to surowce potrzebne do budowy lepszych komponentów dla statków, występują one wyłącznie na księżycach? Mam 2 kolonie na 2 księżycach a po tych surowcach ani widu, ani słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok dawno nie dawałem znaku życia, bo z kolegą budowaliśmy imperium 😉 , stolica rośnie w zastraszającym tempie, podobnie jak nasze aspiracje. Jest tylko jedna przeszkoda na drodze do skonstruowania Gwiazdy Śmierci 3 - technologie. Bawiłem się saldem podatków, czytałem stronę w wiki na ten temat, jednak nasze uniwerki mają to w nosie i nie opracowują techów. Jak to wygląda u was? w sensie skąd na to kasa i w ogóle...

A poza tym udało mi się utracić kontrolę nad własnym imperium, gdybyście spotkali gdzieś gości przedstawiających się jako ,,Imperium Bojowych Pacyfistów" macie ode mnie pełne pozwolenie na plądrowanie i przejmowanie 😀 , na obronę wyleci co najwyżej 1 kosmiczny myśliwiec T2, nowe imperium to ,,Śmierć Wszystkim" (kolega wymyślał nazwę wszelkie uwagi do niego!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...