Skocz do zawartości

Czym Najlepiej Przemierzać Wszechświat X ?


kipax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chodzi o przegięte statki to ja śmiało mogę do nich zaliczyć :

M0 - Valhalla

M6 - Hyperion

TL - Prom Atmosferyczny ( tutaj to większość statków ATF to jedne wielkie nieporozumienie )

Zgodzę się z WB że Springblossomem powinien być zdecydowanie wolniejszy. Mam też mieszane uczucia względem TS Mistral Super frachtowiec. Ostatnio tez poruszyłem temat o CPU w innym temacie. Nie wiem, jest to największa jednostka w grze więc moim zdaniem powinna mieć zdecydowanie większą ilość przestrzeni w ładowniach i hangarach jak i cena tego nawet fajnego statku powinna być większa. Chyba zerknę sobie to pliku Tship i zmienię te parametry. Zastanawiam się też jak by ten CPU współdziałał ze skryptem Production Modules. Za pomocą którego możemy produkować statki,stacje, produkty i uzbrojenie w ładowniach naszych TS, TL jak i M1 nie wspominając oczywiście o HQ 🙁. Taki CPU idealnie wręcz nadawał by się na mega mobilną bazę produkcyjną, co de facto miało by sens, bo niby gdzie w pierwszych etapach swojej ewolucji Xeni produkowali myśliwce ? Oczywiście że W CPU.

Edit:

A tak w ogóle ktoś próbował latać, walczyć tym CPU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valhalla mogłaby byc w grze,ale za naprzykłąd miliard,a co! 🙁

A co do CPU to xenoni i krzaki mają jakieś konszachty ,czemu cpu może miec w wieżyczkach tylko kyony , podejrzane 😁 Ale co do samego statku fajnie wygląda dośc 😀

PS Nie ma to jak po godzinie lotu bez save rozwalic się Vidarem o stację,co za debil boroński wymyślił by do tej ich ''dziwnej'' stoczni w qeens retribution korweta miała dokowac do hangaru a nie na zewnątrz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS Nie ma to jak po godzinie lotu bez save rozwalic się Vidarem o stację,co za debil boroński wymyślił by do tej ich ''dziwnej'' stoczni w qeens retribution korweta miała dokowac do hangaru a nie na zewnątrz 🙁

Co za deb... znaczy pilot dokuje na ręcznym sterowaniu, bez Automatu Dokującego? 😁

Co do przegiętych statków. Jedni uważają te z czystego TC, za przegięte (oczywiście nie wszystkie, ale wybrane modele) inni zaś sami modyfikują statki robiąc je jeszcze bardziej przegięte. I jest OK. Ważne, aby mieć przyjemność z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak już edytowałem jakiś statek, to coś kosztem czegoś. Przykładowo zwiększając ilość myśliwców zmniejszałem prędkość, sterowność i przyśpieszenie podnosząc tym samym cenę zakupu. Zawsze uważałem to za dość korzystny układ, co prawda czasami denerwowało mnie to że statek gramolił się przez sektory, ale z drugiej strony wiedziałem co mam w hangarach.

Mi ostatnio spodobały się statki OTAS Venti, Solano i inne cięższe statki klasy M6 lub M7 należącedo tej samej korporacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego słabo szukałeś 🙁.

Spoiler

Springblossom jest do kupienia w stoczni w sektorze Aldrin za jakieś 6 mln kredytów.

Ja lubię argońskiego Tytana. Zbyt szybki to może on nie jest, ale jak załaduje się do niego zapas ogniw, to spokojnie można przemierzać światek.

A tak swoją drogą - gdy wsadziłem w Tytana napęd skokowy, pojawiła mi się opcja "skok rozproszony" (wersja ang. "unfocused jump"). Gdy jej używam, napęd skacze mi do losowych nieznanych sektorów, których nie ma na mapie. Mówiąc szczerze - używam tego tylko w sytuacji krytycznej, bo jakoś dziwnie się czuję przy tej muzyce i... ciemności (pomimo jakichś gromad gwiazd czy galaktyk w tle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem porzucony M6 Transportowiec Wojskowy, którego na pewno wykorzystam do przewozu uzbrojenia, rakiet i personelu. Na pewno też rozpocznę masową produkcję tej jednostki.

Max Prędkość 162 m/s

Przyśpieszenie 9m/s

Sterownośc 12 rpm

Osłony 2x200 MJ

Moc Osłon 1.000 MW

Energia laserów 10.000 MJ

Ładowanie laserów 500 MW

Pojemność Ładowni 1.500

Klasa kontenerów XL

Wieżyczki 6

Wierzyczka Prawa(lasery):

Wierzyczka Tylna(Rakiety):

Wierzyczka Tylna(Lasery):

Wierzyczka Tylna(Rakiety):

Wierzyczka Lewa(Lasery):

Wierzyczka Dolna(Lasery):

Miałbym też pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów którzy wiedzą jak zmienić klasę takiego statku. A dokładniej chodzi mi o to że z tego M6 Transportowiec Wojskowy chciałbym zrobić przykładowo TP Assault Combo - jednostkę przeznaczoną do transportowania personelu wojskowego (Marines). Jest skrypt Boarding Station za pomocą którego nasz TP może dokonać abordażu stacji, fabryki, kopalni.

Oczywiście chciałbym zmienić parametry tego statku i uczynić z niego wielozadaniową jedostkę transportowo-szturmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ten statek znalazłem w Avarice, ale nie wiem czy powstał na rzecz skryptu Salvage Command Suite który generuje porzucone statki lub został zniszczony przez piratów lub inna rasę.

Statek fajny, ale kupić go nie można 🙁 jedynie sprzedać za prawie 300 tys kredytów. Na weekend będę robił pewien skrypt, który umożliwi zakup kilku statków, jak wszystko uda mi się dobrze zrobić, to będzie można kupić ten statek od Lizard Corporation 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oby nie był zbyt drogi w tej twojej stoczni bo ostatnio buduję dość sporawy samowystarczalny kompleks produkujący wyposażenie dla myśliwców. 🙁

<...ciach...>

Najpierw zobaczę czy to ogarnę 😁. Więc na razie nic nie będę tutaj obiecywał, ale o ile udało by się to zrobić, to cena zakupu wynosiłaby ~ 350.000

Cytat

<...ciach...> dla dobra korporacji W-Y.

"Budujemy lepsze światy"

Tjjaaa, powiedz to kolonistom na planecie LV 426 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No niestety, ten statek znalazłem w Avarice, ale nie wiem czy powstał na rzecz skryptu Salvage Command Suite który generuje porzucone statki lub został zniszczony przez piratów lub inna rasę.

SCS Suite generuje porzucone statki, ale tylko takie jakie są dostępne w grze, nie dodaje własnych. A Transportowców Wojskowy i innych tego typu statków lata pełno, są to statki używane przez NPC, trzeba tylko się rozglądnąć trochę po sektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuu M7 Gryfin sprawił mi wielką niespodziankę, a mianowicie pomimo tego że liczba myśliwców z 25 została zmniejszona do 9 w paczu 2.7 to do naszego M7 Gryfin może zadokować 9 myśliwców i jeden TP,TS i zadokowałem moim M6 Transportowiec wojskowy 🙁 oznacza to że bez problemu możemy zaopatrywać nasz M7 wszelkie uzbrojenie. I w sumie wszędzie mogę zadokować, jedyne co pozostaje to muszę się przesiąść z M7 Do transportowca wojskowego M6 co trwa ułamek sekundy 😁. A w trakcie zadymy mam 9 myśliwców dobrze uzbrojony M7 Gryfin 12x Generator impulsu uderzeniowego i 2x Artyleria zaporowa i M6 transportowiec wojskowy który ma dobre osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Buuuu M7 Gryfin sprawił mi wielką niespodziankę...

Jaki Grifin? Chyba Griffon, a po polsku Gryf. Sprawdź następnym razem co piszesz i jak piszesz, a nie wprowadzaj kolejny raz wszystkich w błąd.

I jeszcze jedno: grasz w czystą grę, czy z jakimś modem? Bo pewne mody (np. mod X-tra Ships Pack Cadiusa) zmieniają hangary. Więc twój opis pojemności hangaru (pod względem możliwości dokowania statków pewnych klas) będzie się mijał z tym co może dokować w czystej grze. A przypuszczam że w czystej grze mogą do Gryfa dokować tylko statki M5-M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem pisze się Gryf, ale w wymowie brzmi Grifin, z tym że nie każdy gra w polską wersję. Za to ty po raz kolejny masz jakiś problem.

Zaraz jak to szło... Pisałeś w temacie Yaki Armada o statku TP który nazwałeś Chorako 🙁, a nie powinno być czasem Chokaro ?

W czystej grze chyba też mogą dokować TP, TS, TM i M6. Z tym że ten M6 to statek NPC - którego nie możemy zakupić, więc w tym przypadku może być różnie.

Edit:

Cytat

Fragment postu ze strony egosoft:

Sure can,Only if they are trophy ships, Like the Argon M7 Griffen and Argon M6 Military Transport, Haven't try anything else at the moment.

Cytat

Griffon can in my experience only take TS/TP. Military Transport is listed in x3tc.ru as GO class which I suspect the game itself puts down incorrectly as M6... bearing in mind however that I've only tried to dock an M8 myself, and the Griffon didn't come up on the list of docking places.

Czyli do M7 Gryf może zadokować TP,TS,TM i tylko M6 Transportowiec Wojskowy, żaden innym M6 nie zadokuje do M7 Gryf.

Tylko że Cadius skopał Gryfa, a to dlatego przynajmniej ja nie mogę przechodzić pomiędzy wieżyczkami i nie mogę tez strzelać z przedniej baterii. TS Mistral super frachtowiec z wersji 1.78 tez powoduje kolizje przy od dokowaniu statku od stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym statkiem jest paranidiański Agammemnon , potrafi lecieć 128 na godzine , a jest to statek typu m8 czyli ciężka korweta, ma 2 wieżyczki po bokach , i 1 ztyłu i z przodu. Potrafi przenieść ciężkie działa (mam jonowe działa szynowe, wyrzutnie :ph34: zapalających) , i rakiety (moje ulubione to strzyga do niszczenia cięższych jednostek, i tajfun najlepiej radząca sobie z małymi jednostkami [ m5- m3 czasami radzi sobie z korwetą] ) . Może niszczyć nawet m2 i m1 jeżeli jest dość zwrotna, duża ładowność 8000 jednostek.

Przenosi 20 marines.

wady to : brak możliwości transport statku m5 a nie wszędzie zadokuje (myśląc że wszędzie zadokujemy to możemy się zdziwić 🙁 )

i

brak możliwości abordażu. 😁

Głupi post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...