Skocz do zawartości

Czym Najlepiej Przemierzać Wszechświat X ?


kipax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym byście wyrazili swoje zdanie taj jak w temacie czym najlepiej latać .

Czyli taki jakby statek doskonały czyli łączący w sobie prędkość , bezpieczeństwo , siłę ognia i zwrotność

Czyli robimy coś w formie ankiety na Doskonały statek.

Głosy

Hyperion-3

Vidar-1

Deimos-2

Pustułka-2

Żmija-1

Latający Dywan-proszę bardzo chciałeś to masz

Megnatar-1

Agameon-1

Valhalla-1

Proteusz-1

Kestrel-1

Kea-1

Mistral-1

PS piszcie w postach ja dodam tu do listy

no _RA zrozumiał o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się dołącze do tematu i wyjde z innymi pomysłami. JA bym polecił do wczesnego zwiedzania sektorów dwa statki. Pustułka (ang. Kestrel), Żmija (ang. Asp). Dlaczego te dwa. Pierwszy jest bardzo szybki i myśle, że bez problemu nim można uciec przed każdym przeciwnikiem. Jakie kolwiek statki M5 myśle też tobie nie zagrażaja, ale trzeba mieć dość dobre umiejętności pilotażu szybkich statków. Drógi statek jest wolniejszy ale nadal bardzo szybki. M5 i M4 nie są dla niego zagrożeniem a przed resztą uciekniesz. Dobry pilot tym statkiem uniknie ostrzału z wierzyczek.

Jedyną wadą tych statków to brak ładowność tzn możesz cos ze soba zabrac ale to tyle co prowiant na drogę. Pustułki nie testowałem jeszcze ale mam zamiar, ale i tak polecam te dwa statki. Trzeba pamiętać jedno nie wolno atakować chmary myśliwców, ponieważ Ty jesteś jeden a ich więcej a liczebność w tym przypadku wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek chodzi o to by ludzie wyrażali swe poglądy tylko gdzieś tak do tej niedzieli żeby mówili jaki statek ich zdaniem jest najlepszy wiem że był temat o Vidarze i Hyperionie i wiedziałem że pierwsze statki jakie padną to będą te 2 ale ja czekam nadal na inne pomysły. I mnie Yacek nie zniechęcisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy dobrze zrozumiałem ten temat ale w nim nie chodzi o to by dopradzić jakim statkiem ktoś ma przemierzać świat a wyrazić własną opinię czym najczęściej latasz. I wg mnie temat nie jest bezsensu bo mobilizuje graczy do testowania nowych możliowści. Wiadomo każdy preferuje swój styl gry, ale dzięki temu tematowi ja np mogę dać swoją opinie na temat statków, których mało kto używa, a "nóż" może się to komuś przyda.

Ja preferuje myśliwce ponieważ bardzo mi się podobają, nimi jest znacznie trudniejsza gra wymagająca więcej ilości taktyk. Swojego czasu dużo stosowałęm do przemierzania świata Magnatarem. Tani statek który może zabrać 4 myśliwce na pokład którymi można już wiele namieszać a i też można się obronić.

Edit:

Teraz podam przykład dlaczego pustułka może być lepsza od hyperiona. Gdy wlecisz do sektora gdzie obsiądą ciebie znaczne ilości wroga w postaci drobnicy i grupszych ryb to pozostanie ci Skok a jak skączyły ci się ogniwa to Load game. Jednak pustułką bez problemu wymanewrujesz te siły i uciekniesz zanim oni się zdążą wogóle zoriętować kto przyleciał. I możesz bezpiecznie kontynuować swój zwiad w dalsze sektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam nie ma jak latające kwatera główna Valhalla 7 osłon 2G; 60 myśliwców na pokładzie; 6 wieżyczek w sumie 64 działa cokolwiek się zbliży jest rozniesione na gwiezdny pył możesz też zadokować swoim ulubionym M6 🙁 potęga 😁

ps: aby nie robić spamu to Lizard ja to opisałem tylko na podstawie jej statystyk sam osobiście jej nigdy nie miałem i wiem że ze wzrostem statystyk mojej osoby wzrasta poziom misji ale jak doczytasz do końca chodzi o eksploracje uniwersum więc nie o wykonywanie misji 😀 osobiście latam Hyperjonem a taki okręt może służyć jako baza wypadowa do sektorów sąsiednich i tylko pod tym kątem cza to rozpatrywać do tych okrętów można dodać M6 Apache dość szybki 151 i ma jeden dok na myśliwiec oraz Eagle trochę wolniejszy od pozostałych 116 ale za to ma 2 osłony 1G ma też jeden dok na myśliwiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Eee tam nie ma jak latające kwatera główna Valhalla 7 osłon 2G; 60 myśliwców na pokładzie; 6 wieżyczek w sumie 64 działa cokolwiek się zbliży jest rozniesione na gwiezdny pył możesz też zadokować swoim ulubionym M6 🙁 potęga 😁

Półtorej roku temu jak zacząłem grać w X3TC gdy dorobiłem się sporej kasy to też kupiłem sobie Valhalle i myślałem podobnie jak ty. Jak że się myliłem 😀

Po pierwsze Valhalla pomimo tego że jest potężna i super uzbrojona to ilość i siła oponentów z jaką przyjdzie się nam zmierzyć jest proporcjonalna do twojej rangi jak i klasy statku którym latamy. Posiadając Valhalę wziąłem w jednym z borońskich sektorów misje bojową 😀 Wyskoczyły mi 3 lotniskowce krzaków i 2 niszczyciele i kupaaaa myśliwców i zgadnij co.... poległem, na domiar złego przyfasoliłem jeszcze w jakąś fabrykę lub stacje co przesądziło o mojej przegranej. Statki klasy M1 i M2 też zaczynają mnie z wola nudzić.

Super pancerniki czyli latające krowy nie spisują się jednak tak jak powinny. Może gdybym miał w tedy skrypt CODEA sytuacja na pewno wyglądała by inaczej. Ale na dzień dzisiejszy preferuję coś średniego jak przykładowo M7 Deimos, fajny też jest M7 Proteusz - Statek Cadiusa bardzo unikatowy wygląd czyni z niego naprawdę wyjątkowym statkiem. I gdybym nie lubił sktypt CODEA na pewno latałbym Proteuszem. Co prawda o ile się nie mylę nazwa tego statku jest błędna, bo statek pochodzi z gry EVE i nazywa się Legion.

No ale skoro dyskutujemy tu o statkach to może napiszę dlaczego wybrałem M7 Deimosa.

Generalnie podoba mi się jego wygląd, dobrze uzbrojony, a jak na swoją klasę jest szybki i zwrotny, co prawda może pomieścić tylko 6 myśliwców. Ja edytowałem plik Tship i zmniejszyłem mu prędkość, zwrotność jak i przyśpieszenie kosztem zwiększenia ilości myśliwców z 6 na 30 i zwiększając tym samym jego cenę o 10 mil kredytów. No cóż ktoś może powiedzieć że oszukuje. A ja powiem że trafiłem na Limited Edition 😀 Mały lotniskowiec ze sktyptem CODEA w zupełności wystarcza mi do wszelkich misji czy to bojowych, zwiadowczych a nawet handlowych. Wszystko też zależy od tego jakich używamy skryptów.

Jedynie nad czym muszę jeszcze popracować, to nad tym jakie myśliwce najlepiej nadają się na lotniskowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sens ma, problem w tym, że w jest nas tu niewielu i już parę razy wyrażaliśmy swoje zdanie na temat tego 'naj' statku i pewnie to co napiszemy tutaj się z tym pokryje 🙁 Moje ulubione statki w kolejności w jakiej je zdobywam:

- Kestrel - odkrywanie sektorów, początkowe misje przewozu pasażerów/personelu

- Ulepszona Kea - stosunkowo powolna ale ma ogromną jak na M3+ ładownię i nieźle się spisuje w walce

- Hyperion - moim zdaniem najlepszy statek osobisty

Agamemmnon jest jak najbardziej ok, zwłaszcza z CModem gdzie bardzo dobrą bronią przeciwko myśliwcom są ISR, ale osobiście denerwuje mnie w nim brak hangaru i to go w dyskwalifikuje jako statek do użytku własnego. Używałem go często jako wsparcia w trudniejszych misjach bojowych, sam latając Hyperionem albo Ciężkim Centaurem. Potrafił sobie poradzić nawet z dużą formacją Xenków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_RA jestem chłopie z tobą 🙁 😁 też kocham pustułkę za jej prędkość oraz OTAS-owskiego Mistrala superfr. którego podrasowuje u borońskiego ćpuna w stoczni maruder 😀 😀 tak by miał ze 190 na liczniku. Pustułką spokojnie można odkryć cały świat X bez strachu że coś nam przeszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a co do valhalli w czystej grze można ją spotkac?

I tak i nie. Tak - bo jest w grze, Nie - bo jej nie spotkasz, NPC jej nie używają, w stoczni jest niedostępna. Pozostaje albo ręcznie dodać ją do stoczni, albo skrypt ATF Shipyard.

Cytat

A co do hyperiona przejąłbym go sobie,ale go nie ma ani paranid prime,ani w empire edge,ani w cardinals domain 🙁((

Przeszukaj okoliczne sektory tych, które wymieniłeś. Każdy z dwóch Hyperionów lata po 3-4 sektorach Paranidian w patrolu wielosektorowym. Czasem zapuszcza się dalej, np. do sektorów pirackich. Polecam Mapę Scorpa i wyszukiwarkę statków dostępną w grze dzięki niej, łatwo wtedy zlokalizować każdy statek używany przez NPC. Nie mylić tego z opcją wyszukiwania porzuconych statków w samej mapie Scorpa.

Jeśli temat rozwinie się tak jak do tej pory, to oczywiście ma sens. Chodziło mi o to, żeby temat znów nie zboczył w stronę dyskusji co lepsze Vidar, czy Hyperion.

Ja osobiście M5 nie latam. Bo po: nigdy nie uciekam przed nikim, co najwyżej nie zaczepiam, gdy nie mam czym się bronić. Nie zwiedzam sektorów, od tego mam skrypt do automatycznego stawiania satelitów (ileż razy można zwiedzać te same sektory?). Misji pasażerskich nie lubię i nie biorę.

Jeśli startuję w jakimś marnym statku, to staram się jak najszybciej zmienić go w M3. Lubię ziemskie statki i podchodzi mi Kord, Fernir lub Thor. Z innych ras M3 to preferuję Eclipse Prototyp lub pirackie statki tej klasy. Potem jakiś M6 (Vidar lub Ciężka Nemezis) i jazda po Hyperiona.

Ostatnio gram z modem Cadiusa, latałem trochę Aamon Prototypem (dodałem sobie do stoczni), potem Verdandi, aż w końcu przesiadłem się do Kvasira i nim latam od ponad miesiąca. Statek klasy M7, ale wymiata wszystko w grze, podobnie jak Hiroshima (M7), której też używam czasami gdy chce osobiście postrzelać, a nie tylko patrzeć jak wieżyczki plują ognie (lub czym tam naprawdę plują 😁 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i po co taki statek ląduje w grze,jak go egosoft nie raczy normalnie udostępnic. 🙁 Ciekawa ta ich polityka... Heh,zawsze skryptami trzeba tę grę łatac 😁

A kto ich tam wie? Może jeszcze wyląduje, a może uznali że jest zbyt potężny. Bo jest to potęga w rękach gracza. Wiem, bo miałem, latałem, wymiatałem wszytko. Radził sobie nawet z inwazjami Kha'ak ze skryptu Kha'ak Invasion, pisałem o tym w temacie Mega inwazje Kha'ak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam Mapę Scorpa i wyszukiwarkę statków dostępną w grze dzięki niej, łatwo wtedy zlokalizować każdy statek używany przez NPC. Nie mylić tego z opcją wyszukiwania porzuconych statków w samej mapie Scorpa.

Ok Yacek jak sadze trzeba przypisac do tego jakis klawisz w sterowaniu ?

U mnie to jakos nigdy nie chcialo dzilac nawet w czystym X3, nie wiem moze cos zle robie ale ten Find ships in glaxy nawet po przypisaniu klawisze nie dziala porostu nic sie nie dzieje. Reszta komend tam dostepna dziala bez problemow, chyba ze mowie o czyms innym niz ty opisujesz ale nic innego nie znalazlem.

I jeszcze jedno pytanie odnosnie Hyperiona a mianowicie dlaczego jak mu zdejme oslony i piszcze mu kadlub jonami skidara nic sie nie dzieje , on dalej lata 120 i wali z czego tylko moze. Co mam zrobic zeby stal i nie strzelal zeby mozna bylo wyslac pochewke zeby wypakowala piechote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba przypisać klawisz, zakładka 'interfejs'. Po jego naciśnięciu pojawi się okno skryptu z możliwością wyszukiwania statków. Jesteś pewny, że wrzuciłeś wszystkie pliki skryptów z folderu mapy Scorpa do odpowiedniego w TC ?

Co do Hyperiona, nic na to nie poradzisz. Jonami możesz usunąć większość wyposażenia, z uzbrojeniem włącznie, ale statku nie dasz rady zatrzymać, więc tak czy inaczej musisz poćwiczyć odpowiednie podejście do niego i ustawienie się tak, aby marines dostali się sprawnie i szybko na jego pokład. Przy okazji, spotkałem się z wypowiedziami, że całkowicie broni ze statku się nie wysmaży, zawsze pozostanie chociaż jedno działko; sam nie miałem okazji tego sprawdzić, bo nie bawię się w takie ceregiele i przejmuję statki z pełnym wyposażeniem. Największe osiągnięcie to przejęcie Hyperiona lecąc średnio wyposażonym Pirackim Centaurem i mając parenaście km od siebie komitet powitalny Paranidian. Próbowałem potem tym samym Centaurem przejąć Zeusa księcia i PRAWIE mi się udało 🙁 Przeszkodziło mi kilka innych statków, które akurat pojawiły się w bramie blisko której przeprowadzałem tą operację i musiałem dać nogę 😁 Gdzieś jeszcze mam screeny tych akcji, bo działo się to w rozgrywce do której zacząłem pisać dziennik pilota. Mam nadzieję, że wreszcie znajdę czas by go uzupełnić i skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, trzeba przypisać klawisz, zakładka 'interfejs'. Po jego naciśnięciu pojawi się okno skryptu z możliwością wyszukiwania statków. Jesteś pewny, że wrzuciłeś wszystkie pliki skryptów z folderu mapy Scorpa do odpowiedniego w TC ?

Mysle ze wszystkie bo mapa dziala poprawnie, ale jeszcze sprawdze. Klawisz mam przypisany ale nic sie nie pojawia, zreszta u mnie lataja dwa hypcie wiec z lokalizacja nie mam problemu. Co do przejecia statku musze chyba kupic M7m bo pochwa sama chyba nie da rady wypluc marinow tak zeby wpadli na kadlub hypcia ktory lata 120m/s.

Moze KA da rade doleciec do niego ale chyba trzeba go pozbawic broni bo inaczej KA nie doleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym z myśliwców jeszcze Solano jest on wolniejszy nieco od żmiji ale ma mocniejsze osłony i uzbroić go można dość mocno. JA i tak wole żmije bo jest zwinniejsza i fajnie wygląda. Ja nie jestem zwolennikiem statków OTAS są za mocne do reszty. Rozumiem jakby nimi posługiwał się także wróg wtedy by to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

i po co taki statek ląduje w grze,jak go egosoft nie raczy normalnie udostępnic. 🙁 Ciekawa ta ich polityka... Heh,zawsze skryptami trzeba tę grę łatac 😁

A kto ich tam wie? Może jeszcze wyląduje, a może uznali że jest zbyt potężny. Bo jest to potęga w rękach gracza. Wiem, bo miałem, latałem, wymiatałem wszytko. Radził sobie nawet z inwazjami Kha'ak ze skryptu Kha'ak Invasion, pisałem o tym w temacie Mega inwazje Kha'ak.

hm,może w patchu następnym będzie nowa fabuła? 😀 może i statek jest poteżny ale mógłby naprzykłąd pilnowac akceleratora na Ziemię 😀 A na czysta grę chyba rzeczywiście za potężny,jak w sektorach xenonów i takich piratów strasznie pusto... Jeszcze gorzej niż w x3r.A co dopiero jak sobie statek ten z megainwazjami radzi 😀 Według mnie sam egosoft powinien się postarac i walnąc flotę 20K żeby bylo co robic 😀 A nie takie coś:1K i 2 fregaty + patrol,albo 3 fregaty na sektor... Chodź może jak fabuły pokończę to się to zmieni? 😀

Ktoś z was grał Kha-ak korwetą całkowicie wyposażoną w kyony beta? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiesz że ilość wrogich statków pojawiających się w misjach inwazji zależy od reputacji bojowej i statku jakim latasz. Ja latając Hyperionem i mając wysoką reputacje bojową (gdzieś 24-25 poziom, jeśli dobrze pamiętam) miewałem w misjach patrolu wielesktorowego w każdym sektorze po trzy floty składające się z 3x(M1/M2, czasem były to dwa M2 i jeden M1, czasem na odwrót), 6-8 M6, ze o drobnicy nie wspomnę.

Nowa fabuła w kolejnym patchu? Masz poziom L3+ na forum Egosoftu? Sprawdź sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...