Skocz do zawartości

Zapowiedź kolejnej gry z seri X


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Marcyś zachwalał kiedyś jakiegoś moda na totalną wojnę....

Pewnie chodzi o Massive War Mod. Są dwie wersje Regular map - mapa standardowa i MWM Map, gdzie od bramy do bramy masz ok 300 km, nawet tripleksowy wymięka. Poza tym w MWM jesteś świadkiem wydarzeń, które w czystym X2 opisywane były w BBS-ach. Można załapać się na wojnę Boronów z Paranidami czy ataku Xenonów na Argon Prime. Sektory Khaak połączone są z pozostałymi poprzez bramy i można w nich znależć Kyony (głównie Alfa, ale kasa z nich niezła). MWM mozna odpalać na starych sejwach, więc jak zbudowałeś imperium i nudzi Ci się dorzucasz mod i od razu robi się ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.egosoft.com/games/x3_tc/screenshots/x3_tc_screen_007.jpg - to prawdopodobnie nowa centrala Terracorpu. Wreszcie korporacja dorobiła się własnej stacji a nie korzysta z doku zaopatrzeniowego....

TC będzie miało prawdopodobnie poprawiony silnik, aby udźwignąć więcej różnych statków w grze oraz ich zwiększoną szczegółowość. To samo dotyczy się stacji - widać jakieś lepsze, ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam, czy już o tym pisałem, więc skrobnę...

Polskiemu wydawcy i fanom jest jednak nie po drodze, firmie nie zależy na pomocy z zewnątrz i nie zamierza wychodzic z inicjatywą. Tym bardziej, że nie dopuszcza takiej lokalizacji jak prowadzi Egosoft - na odległość. Wszyscy zaangażowani w lokalizację muszą pracować tylko w siedzibie wydawcy, żadnej pracy w domu, testowania, osób spoza Warszawy więc także itp. W sumie dziwne to podejście, zamykać się na wiedzę i doświadczenie ludzi z "branży". To tak dla informacji, gdyby ktoś miał jeszcze trochę dobrych chęci do pomocy, jak wtedy, na poprzednim forum...

Musze przyznać, że zarówno PLAY jak i TOPWARE były pod tym względem bardziej otwarte. Szef lokalizacji z PLAY spotykał się po godzinach pracy bo mu zależało, a obecni wydawnicy nie mają po standardowych godzinach ani trochę wolnego czasu <_< .

Tak więc sami zlokalizują Terran Conflict. Można sie spodziewać, że nie wpadną na genialny pomysł, żeby przetłumaczyć grę kreatywnie, ponad tekst który dostali od Egosoftu, więc różnic w stosunku do X3 Reunion pewnie nie będzie. Dostaniemy ten sam produkt nieco zmieniony i zapewne mocno rozreklamowany. Nowi gracze będą mieli frajdę, ci którzy gier X dotąd nie widzieli, ale starzy wyjadacze pewnie będą ziewać...

--

Edit: Stan na koniec lipca. Jednak coś drgnęło i może będzie całkiem dobra współpraca, czas pokaże jak się to rozwinie 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli (a co jest dużym prawdopodobieństwem) gra będzie zrobiona tak jak dotychczas zawsze będzie można samemu dodać różne smaczki 😆 lub poprzerabiać co nieco, po co nam forum zawsze można założyć temat na forum z wnioskami o poprawki w lokalizacji, i to powoli robić 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym parę postów wcześniej wspominane, ale do tego wrócę.

Wg mnie to http://img150.imageshack.us/my.php?image=cerberqi9.jpg jest cerber z XTMa, a to http://img387.imageshack.us/my.php?image=deimosmc0.jpg Deimos z XTMa. Jeżeli nawet są widoczne jakieś kosmetyczne poprawki, to nie zmnienia to faktu, że panowie z egosoftu ściągali od autorów XTM.

Poza tym ja terran conflict nie nazwał bym nową grą w dosłownym tego słowa znaczeniu. To raczej kontynuacja X3, taki XTM w wydaniu egosoftu. Mam nadzieję, że w końcu porawią te żenujące eksplozje okrętów. Nawet w XTM nie wygląda to najlepiej. No i poszeżą arsenał broni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całą X3 (podstawkę) nie dorobiłem się okrętu zdolnego rozwalić stację, ale doskonale pamiętam jeden z pierwszych filmików prezentujących X3, na którym finalnie widać eksplozję stacji, jak sie jej człony rozdzielają przy końcowym wybuchu. Potem jednak w grze, jak jakiś niszczyciel Kha'ak urządzał czystkę wśród stacji - takich efektów nie widziałem. Stacja "pobuchała ognikami" i zamieniła się w station debris 😆.

Są w X3 tak wybuchające stacje jak w tym wczesnym demku? Może w TC będą lepsze efekty niszczenia stacji 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przez całą X3 (podstawkę) nie dorobiłem się okrętu zdolnego rozwalić stację, ale doskonale pamiętam jeden z pierwszych filmików prezentujących X3, na którym finalnie widać eksplozję stacji, jak sie jej człony rozdzielają przy końcowym wybuchu. Potem jednak w grze, jak jakiś niszczyciel Kha'ak urządzał czystkę wśród stacji - takich efektów nie widziałem. Stacja "pobuchała ognikami" i zamieniła się w station debris 😆.

Są w X3 tak wybuchające stacje jak w tym wczesnym demku? Może w TC będą lepsze efekty niszczenia stacji 😆.

Sau z ciekawości pościągałem sobie stare trailery i w drugim filmiku zapowiadającym X3 pod koniec wybuchała jakaś nieznana mi stacja, a po chwili nawet rozdzieliła się, ale... wyglądało to "troszkę" sztucznie oraz nie wyglądało nawet trochę ładnie. 😆

Swoją drogą jak się teraz ogląda te trailery to człowiek nie może uwierzyć, jak to kiedyś było piękne i sprawiało wrażenie czegoś cudownego. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przez całą X3 (podstawkę) nie dorobiłem się okrętu zdolnego rozwalić stację

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, ja w podstawce rozwaliłem Habitat piratów Novą, właśnie oglądałem teraz screeny zrobione podczas końcowej fazy ataku. I faktycznie stacja "pobuchała" ognikami i rozleciała się na drzazgi, ale nie na części tak jak w filmiku.

Co do filmików z X3, nie ważne jakich, to gdy są pokazywane stacje to widać ich wielkość w porównaniu do statków. W samej grze jakoś to uczucie znika, nawet jak lata się Pogromcą, czy Novą. Brak mi jakoś w sektorach poczucia jego wielkości. Nie raz walcząc w przestrzeni łapałem się na tym że wstrzymywałem ogień gdy wrogi statek znajdował się pomiędzy mną, a jakąś stacją, mimo że wiedziałem (po sprawdzeniu na mapie sektora) że stacja znajduje się wiele kilometrów od nas i nie mam szans na przypadkowe trafienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak dla mnie - to już było 😆. Jak dostawało się demko X3 to w stosunku do X2 można było mówić o przełomie. Ale to co widać na skrinach z TC to po prostu koloryzowany Reunion 😆. Thrilliing plot to hasełko tak stare jak X2 The Threat, w wykonaniu Ego wielokroć nadużywane. Gdyby teraz było coś innego, czego nawet im życzę, bo chciałbym pograć w kolejną naprawdę wielką kosmiczną gierkę, to naprawdę byłaby rewolucja. Ale jakoś jestem pesymistą...

Zresztą:

Cytat

For the first time in the history of the X-Trilogy, Egosoft did not use a new graphics engine for their newest offshoot. The focus of the development lies this time with the narration of a thrilling plot and with the enhancement of the content, which should make the game particularly more interesting for beginners, states Lehahn at the presentation. X3: Reunion lacked exactly these components.

Jeśli, jak piszą, pierwszy raz Ego zdecydowało nie zmieniać nic w silniku (od razu ciśnie się pytanie o przyczynę, skoro to nowa gra), to niewiele się we wszechświecie zmieni. Jeśli ma być lepsza fabuła, kulejące ogniwo w obu poprzednich częściach, to zbyt wiele będzie powtórzeń, bo nie zmienią starych mechanizmów. Dlaczego czytamy, że marines (boarding teams) w TC to taka nowość? Nowość dla tych co nie grali w XTM, bo dobra gra dla nowicjuszy? 😆

Ego bardzo się stara i próbuje z różnych stron, jednak nie potrafi zrobić gry dobrej od początku do końca; albo skupia się na jednym ogniwie kosztem innych, albo próbuje te inne naprawić, znów kosztem tego pierwszego. Dopóki na rynku gierek kosmicznych z prawdziwego zdarzenia nie pojawi się jeden albo więcej groźnych konkurentów, dopóty gracze będą wybaczali Ego wszystkie ich niedoróbki 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale na stronie Cenegi już od dawna jest zapowiedź tej gry: http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=2153 😆

Nie wiem tylko dlaczego zmienili nazwę gry, ale po tym wydawcy to wszystkiego można się spodziewać 😆

A grę też kupię, to że będzie to X3 + XTM to jak dla mnie plus. Lubię tego moda, a na pewno nie będzie to w 100% kopia tego moda. Będą też inne nowości, widać to choćby na screenach (nowe menu), będzie też kilka innych. Jak na razie mam urlop od X3, gram w co innego, ale jak skończę to pewnie wrócę do X3, ta gra naprawdę wciąga jak bagno. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...