Jump to content

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A dziś robiłem misje i musiałem ładować save sprzed jej wzięcia bo też nie ogarniałem. Musiałem zlokalizować będąc w skafandrze miejsce dokowania w statku. Znalazłem tą śluzę bo je wizualnie już znam z częstego wyłażenia w kosmos i naprawiania. Jednak nic nie mogłem z nią za bardzo zrobić. Z linii komend na statku też nic. To była misja na znalezienie statku, oczyszczenie pola z min, zdobycie statku i odprowadzenie go do konkretnego celu.

Ciekawostka że misje naprawy "leak" to trzeba te miejsca delikatnie laserem naprawczym traktować bo jak się strzeli przez więcej niż chwile w miejsce naprawy to niszczy się cel. Trzeba strzelać takimi krótkimi seriami lasera naprawczego.

Link to comment
Share on other sites

No dobra wczoraj się pobawiłem. Na pierwszy rzut poszedł mój zdobyty "gazownik". Wysłałem go do miejsca gdzie jest krzem i ruda. No i pierwszy zonk. Marines jaki go zdobywał miał 0 gwiazdek więc kapitan też ma 0 automaine odpada (wymóg 1 gwiazdka) a już napewno autotrade (3 gwiazdki). Nie zrażony wywaliłem kapitana za pomocą opcji "fire" i szukałem takiego co ma trzy gwiazdki pilotowania. Niestety nie znalazłem i "gazownik" stoi w porcie i czeka na lepsze czasy. Pomyślałem sobie, że zbudowane statki mają kapitana z 3 gwiazdkami domyślnie więc zbudowałem minera i wyposażyłem go oraz wysłałem do sektora zbierać rudę. Dałem mu automine -> silicon no i ładnie zbiera. Jednak próbowałem zrobić tak aby to co zebrane jak już zapełni luki to sprzedał i aby ten proces odbywal się automatycznie i niestety nie udało mi się. Nawet zrobiłem tak, że domyślne zachowanie to automine a w kolejce rozkazów dałem autotrade i nie działało to należycie. Potem zamieniłem i dałem autotrade jako domyślne a kolejkowany rozkaz automine i dalej nie uzyskałem rezultatu autonomicznego minera. Komuś się to już udało?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.12.2018 o 08:40, Kruzyd napisał:

No dobra wczoraj się pobawiłem. Na pierwszy rzut poszedł mój zdobyty "gazownik". Wysłałem go do miejsca gdzie jest krzem i ruda. No i pierwszy zonk. Marines jaki go zdobywał miał 0 gwiazdek więc kapitan też ma 0 automaine odpada (wymóg 1 gwiazdka) a już napewno autotrade (3 gwiazdki). Nie zrażony wywaliłem kapitana za pomocą opcji "fire" i szukałem takiego co ma trzy gwiazdki pilotowania. Niestety nie znalazłem i "gazownik" stoi w porcie i czeka na lepsze czasy. Pomyślałem sobie, że zbudowane statki mają kapitana z 3 gwiazdkami domyślnie więc zbudowałem minera i wyposażyłem go oraz wysłałem do sektora zbierać rudę. Dałem mu automine -&--#62; silicon no i ładnie zbiera. Jednak próbowałem zrobić tak aby to co zebrane jak już zapełni luki to sprzedał i aby ten proces odbywal się automatycznie i niestety nie udało mi się. Nawet zrobiłem tak, że domyślne zachowanie to automine a w kolejce rozkazów dałem autotrade i nie działało to należycie. Potem zamieniłem i dałem autotrade jako domyślne a kolejkowany rozkaz automine i dalej nie uzyskałem rezultatu autonomicznego minera. Komuś się to już udało?

Przekombinowałeś 😀 Samo auto-mine wystarczy. Piloci zbierają surowce i potem je sprzedają. Jeśli u ciebie przy tym poleceniu nie sprzedawali to spróbuj zwiększyć "max gate distance...", bo może nie mieli odpowiedniej stacji w zasięgu. Ja u siebie to ustawiłem ten wskaźnik na 5, puściłem dwóch górników w Grand Exchange z samym auto-mine i działa bez problemu. Latają po wszystkich podsektorach (?) Grand Exchange, zbierają krzem i potem sami sprzedają w pobliskich fabrykach. Mniejszy z ładownią 1750m3 zarabia 16-18k kredytów na jednym ładunku, a większy z 5000m3 ok. 60k.

Lepszych załogantów można znaleźć na dużych statkach NPC. Na różnych construction vessel teladi i paranidian wyhaczyłem m.in. managera z 4 gwiazdkami, pilotów, marine i inżynierów z 2-3 gwiazdkami. Można też kupić najtańszy nowy statek, przenieść kapitana na ten na którym ma docelowo pracować i potem go sprzedać, ale ja osobiście wolę tą pierwszą opcję podbierania załogi NPCkom 😉 Przy okazji można zobaczyć jak dana jednostka wygląda od środka, a czasem widoki z mostka są zaj... świetne 😀

Link to comment
Share on other sites

To rzeczywiście przekombinowałem 😀 No nic po pracy dziś znów testy ale mi się ta gra naprawdę podoba pomimo, że modele statków lekko mnie odrzucają. Mam nadzieje, że Boroni będą bardziej borońscy niż Argonie argońscy teraz 😛

Powiedz mi na jakiej podstawie oni zbierają info gdzie zbierać i sprzedawać? Masz już sieć satelitów w tych sektorach?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widziałem to sprzedają towar mimo tego, że nie mam satelitów w danym sektorze. Na discordzie ktoś pisał, że ma rozbudowaną sieć satelitów i podawał trochę wyższe kwoty zarobku górników, ale nie wiem czy jedno z drugim się łączy, czy po prostu u niego ogólnie zapotrzebowanie na krzem w tym momencie było większe.

Link to comment
Share on other sites

Sposób na dobrego kapitana, jest taki że dokujemy do stacji gdzie można ulepszać statki i po prostu ulepszamy załogę uprzednio zwalniając kiepskiego kapitana.

Na stacjach można kupić leksykony do szkolenia kapitanów i reszty załogi, z tego co ego się wypowiada to pracują nad tym i za niedługo będzie to działać.

Lub pobrać mod: nexusmods.com/x4foundations/mods/8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...