Skocz do zawartości

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2018 o 08:20, facemob napisał:

Nie jestem profesjonalistą w ED ale pierwsze słyszę, że półtorej godziny trzeba leciec

Stacja nazywa się Hutton Orbital nie pamiętam systemu ale chyba Alfa Centauri czasem trolujemy kadetów mówiąc im że tam są tanie Anacondy 😁 za co zawszę dostajemy bure od szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 3.12.2018 o 08:09, Baddog napisał:

Gram w Elite, ED wydaje mi się bardziej realistyczna pod względem mechaniki. Napęd FSD aby mógł namierzyć miejsce, w którym ma wyskoczyć z podprzestrzeni potrzebuje jakby znacznika a tym są gwiazdy (duża masa) A potem już musisz lecieć do stacji a jak ją masz 1,5mln sekund świetnych od gwiazdy to sorry gregory grzejesz 1,5h choć to wielka rzadkość. Brak jakiś dziwnych "autostrad" powoduje że tam ten kosmos jest bardziej naturalny, choć nie ukrywam że są bardzo wygodne. Same bramy skokowe mają jedną wadę, nie skoczysz tam gdzie ich nie ma i jedną zaletę nie musisz kombinować czemu jest tylko tyle systemów w tak ogromnym kosmosie.

Jest pełno filmów na YT więc możesz zobaczyć już teraz na luzie. Realizm w grach kosmicznych science fiction? A to dobre 😁 Ja w X:R nie grałem ale X4:F wydaje mi się maga fajnie rozbudowanym X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprey-a to ja sobie sam zbudowałem już 😀 Ale jest bug z tymi M-kami. Czytałem nawet na forum steam jest kilka postów ludzi co mają problem z windami przy lądowisku dla statków klasy M. Dodatkowo dziś trafiłem na statek klasy M w jakiś sektorze Teladi. Jakieś może zdziwienie było kiedy Marines eksplodował a ja za nim chwilę potem siedząc w statku i podziwiając jak tam leci:D Okazało się, że statek fakt jest opuszczony ale wokół pełno min. Przed podejściem do przejęcia trzeba miejsce z nich oczyścić. Żeby mieć licencję na budowanie statków klasy M trzeba mieć +15 u danej frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 09:55, Kruzyd napisał:

Osprey-a to ja sobie sam zbudowałem już 😀 Ale jest bug z tymi M-kami. Czytałem nawet na forum steam jest kilka postów ludzi co mają problem z windami przy lądowisku dla statków klasy M. Dodatkowo dziś trafiłem na statek klasy M w jakiś sektorze Teladi. Jakieś może zdziwienie było kiedy Marines eksplodował a ja za nim chwilę potem siedząc w statku i podziwiając jak tam leci:D Okazało się, że statek fakt jest opuszczony ale wokół pełno min. Przed podejściem do przejęcia trzeba miejsce z nich oczyścić. Żeby mieć licencję na budowanie statków klasy M trzeba mieć +15 u danej frakcji.

Reputacja na +10 chyba wystarczy, przynajmniej u Teladi. Przy tym poziomie otrzymałem zaproszenie od ich reprezentanta i dostałem paczkę licencji.

Przy okazji, kupił ktoś licencję na bodajże "trade offers subscription"? Kosztuje 16 baniek i nie bardzo mnie stać, a ciekaw jestem co daje i jak działa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 10:05, Kruzyd napisał:

Na +10 Teladi dostałem licencję, ale nie dostałem licencji Military która była wymagana na Osprey-a. Dopiero na +15 zaproszono mnie ponownie i dostałem ten access militarny.

Dziwne, przy reputacji na +12 mam tą licencję. Do reprezentanta dotarłem mając bodajże +11.

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/950719981313460300/A1A91356185391D89798CF159EC06D1BDF070A77/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś bug jest ze zliczaniem bo u Argonów dostałem ją wcześniej 😀 Z niektórymi misjami też są niezłe jaja, ale to zapewne problem wieku dziecięcego gry 😀 Szkoda, że przed przejęciem statek mia widocznie zamontowane wieżyczki, ale już po przejęciu te znikają i statek jest "goły" 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 09:48, _ivo napisał:

Gdzie wy te M wyhaczacie ? Latam S i do M mogę tylko zrobić ładne oczka a nie zaatakować 🙁

Dwa znalezione przeze mnie do przejęcia. Ten drugi w polu minowym. Po przejęciu jednak się z nich demontuje wszystko i stają się "gołe" 😀

Sektor Profit Center Alpha

-Manorina (Gas) Vanguard

-Peregrine Sentinel

Edit: Patch 1.20 i zawał. Wstajesz sobie będąc w statku na stacji i spadasz poza stację do kosmosu i po chwili znów w kokpicie i tak w koło Macieju 😁

Edit2: Nie zawsze tak się dzieje 😛 Jak biegniecie przez stację to nie patrzcie do góry. Ja mam spadek do 0,5fps-a gdzie normalnie mam 49-60 fpsów na ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że dali możliwość budowy własnej bazy, ale ciekawe, ile to będzie kosztować. Na razie zostawiłem to z boku, bawię się w odkrywanie i nawiązywanie stosunków:)

Trochę wkurza mnie ta muzyka, jest za bardzo szarpana ale chyba gdzieś widziałem mod z muzyką z Rebirth, chyba to zainstaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 09:03, _ivo napisał:

Z chęcią wybudowałbym jakąś fabryczkę przynoszącą stały dochód i rozwiązującą okresowe braki gotówki:)

Taka destylarnia to kiedyś był niezły biznes, ciekawe jak tutaj?

Wczorajszy patch podobno naprawił bug z handlarzami przypisanymi do stacji, więc teraz pewnie więcej graczy zacznie się bawić w ich budowę i może pojawi się jakieś konkretne info o dochodowości. Automatyczne górnictwo podobno działa całkiem dobrze i przynosi niezłą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że nie mam w ogóle pojęcia jak zacząć to górnictwo 😀 Trochę mnie czasem irytuje że wywala mi grę np. 2 razy pod rząd a potem ładuje save i znów do pulpitu. Trzeba mieć dużo cierpliwości aby wrócić do gry. Jak wywali to dość często steam zaczyna synchronizować mi save i muszę czekać. Chyba ustawię go w tryb offline..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 09:20, Kruzyd napisał:

Powiem Ci szczerze, że nie mam w ogóle pojęcia jak zacząć to górnictwo 😀 Trochę mnie czasem irytuje że wywala mi grę np. 2 razy pod rząd a potem ładuje save i znów do pulpitu. Trzeba mieć dużo cierpliwości aby wrócić do gry. Jak wywali to dość często steam zaczyna synchronizować mi save i muszę czekać. Chyba ustawię go w tryb offline..

W jakim momencie ci wywala? Ja miałem dosłownie crash 1 raz od piątku, a to tylko dlatego, że zrobiłem alt+tab jak gra robiła auto-save. Poza tym jak do tej pory działało super stabilnie. Potem doczytałem, że przy zapisywaniu stanu gry najlepiej w ogóle nie naciskać żadnego przycisku. Niektórzy zalecają wyłączenie auto-save póki to nie zostanie poprawione.

Co do górnictwa, sam jeszcze tego nie sprawdzałem, ale wydawanie rozkazów jest teraz bardzo proste. W menu informacyjnym statku masz zakładkę "behaviour" i tam w domyślnym zachowaniu (default behaviour) możemy ustawić m.in. auto mine, auto trade. Po wybraniu odpowiedniej opcji można ustawić co ma zbierać i przy jakim zasięgu. Ludzie mówią, że rozkazy dla górnictwa są w tym momencie najbardziej dopracowane i przynoszą najlepszy zysk. Handlarze potrafią się czasem dziwnie zachowywać i przewozić np. małe ilości towarów mimo tego, że są zamówienia na pełne ładownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak sobie idę po stacji, podczas zapisu save, podczas wczytywania save. Zauważyłem, że jakoś więcej po 1.20. Dodatkowo miejscami są mega dropy. Normalnie mam chodząc po stacji między 40-60 na ultra z jakimś tam AA ale ostatnio wystarczy że się rozejrzę np. do góry to mam 0,5! fps-a i niestety zostaje wyłączyć grę i włączyć na nowo. Patrzyłem w monitorze zasobów ale RAM-u w tych momentach mam ok 7-8GB więc to wina braku pamięci bądź złego nią gospodarowania przez grę.

Wydawania rozkazów jest świetne. Klikasz na jednostkę i na stację i robi co jej nakazujesz. Nie dotarłem jakoś do zakładki "behaviour" i nawet nie wiedziałem że tak się tym zarządza, dzięki. Zobaczę może dziś w domu jak będę grał.

Mam obecnie zdobyty statek typu GAS ale nie wiem co on i gdzie może zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 12:29, Kruzyd napisał:

Czasem jak sobie idę po stacji, podczas zapisu save, podczas wczytywania save. Zauważyłem, że jakoś więcej po 1.20. Dodatkowo miejscami są mega dropy. Normalnie mam chodząc po stacji między 40-60 na ultra z jakimś tam AA ale ostatnio wystarczy że się rozejrzę np. do góry to mam 0,5! fps-a i niestety zostaje wyłączyć grę i włączyć na nowo. Patrzyłem w monitorze zasobów ale RAM-u w tych momentach mam ok 7-8GB więc to wina braku pamięci bądź złego nią gospodarowania przez grę.

Wydawania rozkazów jest świetne. Klikasz na jednostkę i na stację i robi co jej nakazujesz. Nie dotarłem jakoś do zakładki "behaviour" i nawet nie wiedziałem że tak się tym zarządza, dzięki. Zobaczę może dziś w domu jak będę grał.

Mam obecnie zdobyty statek typu GAS ale nie wiem co on i gdzie może zbierać.

Nie zwróciłem uwagi na użycie pamięci, ale mam 16GB RAM tak jak Ty (chyba, że masz teraz inny konfig niż w podpisie) i wszystko śmiga ładnie. Ze dwa razy na stacjach zdarzyło mi się, że przez kilka sekund miałem spory spadek fps i dźwięk się trochę ciął, ale po chwili wróciło do normy.

Z tego co kojarzę to statki typu gas mogą zbierać wodór i metan (hydrogen, methane). Nie wiem, czy AI jest na tyle inteligentne, że samo wybiera optymalne miejsce do zbierania surowców, czy warto samemu najpierw sprawdzić różne miejsca sondą (resource probe) i wskazać im najlepsze. Trzeba przetestować 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Config mam jak w podpisie. No u mnie nie wracało to do normy i tylko restart gry pomagał. Zatem będzie trzeba wysłać ten statek co mam i zobaczyć. On musi mieć jakiś specjalny sprzęt do zbierania na wieżyczkach? No i po co jest inna załoga niż Marines i Piloci. Ci są do przejmowania i kierowania statkiem to zrozumiałe jak dla mnie. Po co są Ci trzeci, serwisowi chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z pierwszej ręki na temat załogi:

https://steamcommunity.com/app/392160/discussions/0/1743353164095242486/

W skrócie- ilość członków załogi i ich umiejętności wpływają na ogólną "wydajność" statku, a same umiejętności powoli rosną gdy statki wykonują zwykłe zadania typu handel i górnictwo. W przypadku marines skille trenuje się abordażem.

Co do wyposażenia- są dwa rodzaje działek i wieżyczek górniczych. Mk2 zapewne pozwalają szybciej zapełnić ładownię, więc na dłuższą metę różnica w cenie się zwróci. Do tego pewnie wymagane są też polecenia handlowe skoro po skończonym wydobyciu piloci sami sprzedają urobek.

Jedna rzecz- z tego co czytałem to nvidium na razie nie można jeszcze nigdzie sprzedać, więc wybieraj inne surowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 13:40, Kruzyd napisał:

Fajny poradnik Ci powiem i sporo wyjaśnia. Choć nadal nie wiem do czego jest: "Service Personnel" 😀 Kurde może się dziś pobawię zarządzaniem tym gazowcem. Rozumiem, że muszę znaleźć sektor gdzie są asteroidy z gazem? Do tej pory widziałem głównie lód i krzem.

Skoro skille załogi wpływają na to jak dobrze statek sobie ogólnie radzi to service crew są chyba po prostu ludźmi do wszystkiego, personelem pokładowym. W jakimś temacie widziałem info, że naprawiają uszkodzenia kadłuba statku do pewnego poziomu (84% bodajże), ale tego nie mogę potwierdzić. W innym miejscu widziałem post o tym, ze komuś wieżyczki statku działały dopiero gdy miał marines na pokładzie, ale to też bez potwierdzenia 😀 Dużo domysłów, trzeba samemu sprawdzić. Pewnikiem jest tylko ta informacja z poprzedniego posta, prosto od devsów.

Co do gazów- przy misjach z resource probe znajdowałem obszary w których podana była gęstość np. metanu, ale nie kojarzę czy była tam widoczna jakaś konkretniejsza chmura. Możliwe, że pilot sam będzie wiedział gdzie lecieć, wyjdzie w praniu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do misji robiłeś może taką gdzie musiałeś pokryć jakiś obszar satelitami najlepiej zaawansowanymi. Ja miałem taką ale umieszczenie zaawansowanej dawało mi wynik max 70/100 i nie ważne gdzie ją postawiłem w rejonach markera misji zawsze 70/100. Jak postawiłem drugą to nie zwiększało wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...