Jump to content

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W dniu 9.12.2018 o 13:28, _ivo napisał:

A jak sprawić, żeby się pojawił specjalista od Black Market?

Przy skanowaniu modułów stacji czasem natrafia się na sygnał radiowy (takie jakby iskry). Trzeba do tego podlecieć wystarczająco blisko, ciągle w trybie skanowania, i poczekać aż sygnał zostanie zdekodowany. W prawym oknie pojawi się wizerunek NPC mówiący o tym, że ma dla nas zadanie. Klikamy wtedy F i sprawdzamy co to za misja. Jeśli jako nagrodę mamy wyszczególnione "access to unsanctioned goods" (lub w coś ten deseń) to jest to właśnie dostęp do czarnego rynku.

W dniu 9.12.2018 o 17:10, pershing napisał:

nie wiem o co chodzi ale nie mogłem zapisać gry i 3 godziny poszły w las.

po prostu opcja Zapisz była szara i nic nie mogłem zrobić ani na stacji ani w przestrzeni tak samo nie działał autozapis. może jakiś bug.

Nie kojarzę takiej sytuacji, więc może bug albo jakiś etap misji przy którym nie dało rady zapisać. Jedyna rada- rób częściej save. Pamiętaj, że pod F5 jest quicksave, więc nie trzeba nawet wchodzić do menu.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 9.12.2018 o 17:37, Prowler napisał:

Przy skanowaniu modułów stacji czasem natrafia się na sygnał radiowy (takie jakby iskry). Trzeba do tego podlecieć wystarczająco blisko, ciągle w trybie skanowania, i poczekać aż sygnał zostanie zdekodowany. W prawym oknie pojawi się wizerunek NPC mówiący o tym, że ma dla nas zadanie. Klikamy wtedy F i sprawdzamy co to za misja. Jeśli jako nagrodę mamy wyszczególnione "access to unsanctioned goods" (lub w coś ten deseń) to jest to właśnie dostęp do czarnego rynku.

Ta misja chyba jest skopana. Wracam po misji a Klienta nie ma:(

Link to comment
Share on other sites

Z przejmowanymi statkami czasem mam problem, żeby im przypisać właściwą rolę bo odpowiednie wiersze są na szaro. Czasem jak przypiszę je do siebie to pomaga.

Ze stacja na razie odszczekuję, zapomniałem że są 3 rodzaje modułów magazynowych i do kontenerów woda nie wejdzie:)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 10.12.2018 o 23:42, housik napisał:

Czy da się wyłączyć w widoku F1, tak żeby nie było widać kadłuba? Sam kosmos radar i Hudy, lubię mieć pełne pole widzenia

Chyba na chwilę obecną nie ma widoku z "maski". Jak dla mnie widok kokpitu jest bardziej symulacyjny co mi osobiście odpowiada. Tak samo jak we wszystkich ścigałkach jazda ze środka a nie z maski czy 3-ciej osoby 😀

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.12.2018 o 07:29, Kruzyd napisał:

Chyba na chwilę obecną nie ma widoku z "maski". Jak dla mnie widok kokpitu jest bardziej symulacyjny co mi osobiście odpowiada. Tak samo jak we wszystkich ścigałkach jazda ze środka a nie z maski czy 3-ciej osoby 😀

temat dyskusyjny jak będzie wyglądać rzeczywistość. Dla mnie sytuacja ala Star Wars - myśliwiec wbija się w mostek, rozbija szybę i wszystko wypływa w próżnie jest mało realistyczna.

Jak dla mnie XXX wiek , mostek ukryty w głębi okrętu , pilot bezpośrednia transmisja do mózgu z widokiem 360 stopni w różnych zakresach fal, dowódca transmisja , informacje taktycznie z pola walki itp.

Jedyne gdzie widzę sens widoku na otwartą przestrzeń to taras widokowy w statku pasażerskim 😀. Widoku od tyłu tez nie lubię 😀

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.12.2018 o 14:08, _ivo napisał:

Jak kazać marines wrócić ze zdobytego/abordażowanego statku?

Zadokować do tej samej stacji co zdobyty statek i do każdego robisz communication i mówisz mu że ma pracować gdzieś indziej i podajesz mu nowy statek. Niestety na chwilę obecną nie ma lepszego i innego sposobu i trzeba się naklikac tyle ile jest marines.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...