Skocz do zawartości

Statki ATF - gdzie kupić?


Archer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hyzio

Kto Cię pobił i czym porosłeś?

Zmiany w v6 skryptu ATF:

- usunięto fabrykę dział fuzyjnych (z tego co pamiętam z lektury forum produkowała pszenicę zamiast dział)

- do stacji naukowej na Saturnie dodano możliwość kupienia bioskanera, oprogramowania najlepszy zakup/sprzedaż, promień holowniczy i oprogramowanie handlowe mk3

- dodano ziemską fabrykę opancerzenia kadłuba

I mały OT na koniec - skoro na wielu forach zwracano Ci uwagę, to może zacznij uważać jak piszesz. To naprawdę jest cholernie upierdliwe zajęcie domyślać się co miałeś na myśli. Tyle off topu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, ale jak już piszę to napiszę 😛

w XTC można gdzieś kupić statki ATF-u? Z tego co pamiętam to w X3XTM były normalnie dostępne na stacjach ziemian, w xtc widzę że na stacjach ziemian dostępne są tylko ziemskie statki, a atf-u coś nie widać... jedynie w nieznanym sektorze jest ATF: RRF Base, ale tam ich okrętów nie można kupić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij i zainstaluj skrypt "ATF Shipyard". potem wpisz "magiczne imię" w wyszukiwarkę na forum znajdź odpowiedni temat i zastosuj zawarte w nim wskazówki odnośnie "magicznego imienia".

Gdy już wszystko zrobisz w sektorze Księżyc (BTW ale głupią nazwę wymyślili, a może to tylko kiepskie tłumaczenie) pojawi się odpowiednia stocznia.

Najlepiej znajdź temat o "ATF Shipyard".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nic... ale dziwne bo nie wszystkie statki RRF z ATF-u mam na czerwono... troche mnie to drażni bo nie dadzą pograć 😛 jakieś wskazówki ?

sorry za spam ale już wiem jak to najprościej zrobić. Trzeba wejść w opcje, sterowanie, interfejs, tam przypisać jakiś klawisz dla Interfejsu RRF. Następnie wejść w ten interfejs, dać na dyplomacje i "napraw stosunki", potem trzeba wybrać okręt który nie daje nam żyć i trzeba mu zapłacić daninę 😀 żeby nas nie gonił 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Mam reputacje na 10... żadnego statku ATF nie uszkodziłem. Nawet jak wchodze na interfejs RRF i daje żeby naprawić relacje między jednostką to ona dalej atakuje mojego świeżo zakupionego Vidara, mimo to że mam ją już na niebiesko. Natomiast mnie nie atakują, tzn moj statek który nie pochodzi ze stoczni ATF-u....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. Problem był w tym że zainstalowałem skrypt mając włączoną grę... coś musiało się źle wczytać, bo niby reputacje u ATF miałem 10 ale tak na prawdę była na tyle niska że nie mogłem latać po księżycu. Więc usunęłem skrypt, dałem Load sprzed zainstalowania skryptu, potem zainstalowałem ten co Ty mi podałeś. I wszystko jest ok, ATF Shipyard na księżycu, reputacja nie zmieniona. Tylko chyba coś namieszałem z grą bo coś za często mi się wiesz 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dobra, potszebuje pomocy wiem że jest tu opisane jak mieć statki ATF ale nie działa, mam wersje gry 3.2 i po zainstalowaniu ATF Shipyard v5 mam dostęp do kilku okrętów a dotych co chce czyli Odyn itp. Ukończyłem fabułe terran. I nny problem taki że nie działa mi skrypt generujący losowo okręy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby można było kupić statki ATF wymagana jest wysoka reputacja u ATF. Podnieść ją można tylko w trakcie fabuły terrańskiej. Wersja skryptu v3 podnosiła po jego instalacji reputację ATF na max. Ta wersja chyba nie posiada takiego skryptu, było o tym gdzieś pisane, być może w tym temacie. Rozwiązaniem jest albo odinstalowanie v5 i instalacja v3 lub zdobycie samego skryptu do podniesienia reputacji ATF. Szukaj informacji w tym temacie lub w temacie o skrypcie na forum Egosoftu dotyczącym skryptów i modów.

Co do drugiego pytania, to nie jest ono związane z tym tematem, więc nie będzie odpowiedzi. Pisz pytania w odpowiednich tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.10.2013 o 12:09, sunairam napisał:

A propos wersji . Jest v.3, v.5, v.6 oraz v1.4. i trochę to bez sensu. że akurat w obrębie tej jednej! stoczni tyle 'się dzieje' .

Raczej nie, jeśli weźmie się pod uwagę, że skrypt powstał pierwotnie jeszcze w 2008 roku, czyli zaraz po wydaniu TC. Od tego czasu TC dzięki patchom trochę się zmieniło (zmienił się np. Edytor Skryptów, co spowodowało że starsze skryptu pisane we wczesnej wersji TC nie działały po spatchowaniu gry). Ponieważ autor skryptu nie był już aktywny na forum Egosoftu, inni uaktualniali jego skrypt.

W dniu 5.10.2013 o 12:09, sunairam napisał:

Dla TC 3.2, którą z nich uznajecie za dobrą [daje największe/najlepsze możliwości] 😉 ??

Raczej najnowsza. Zainstaluj tę, która będzie ci działać.

Przeczytaj ten temat, jest tam opis poprawnej instalacji skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF_Shipyard_for_X3TC_v1.4

Details

Size 22.09 KB Author eldyranx3 Created 29-02-2012 Changed at 11-09-2013

....ten ci chyba najnowszy 😉 z tym, ze v.6 [setup.eldyranx3.ATF.xml] i v1.4 jest tego samego autora.

ATF Shipyard v6 --- Description:
Based on the ATF Shipyard v3 script by amurph0, with some changes based on player requests.

Która z nich daje większe/lepsze możliwości, używał ktoś obu wersji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...