Skocz do zawartości

Statki ATF - gdzie kupić?

Archer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Hmmm a jeśli w edytorze skryptów nie ma na liście plugin.plugman.addship.xml ?

A plugin Managera masz? To zobacz do jego katalogu, do podkatalogu script, czy tam nie ma tego skryptu i przekopiuj do katalogu script w katalogu gry.

Jeśli nadal nie znajdziesz tego skryptu, to zobacz do tematu o Plugin managerze. Jest tam podany link do małego dodatku do PM, być może to w tym dodatku jest ten skrypt. Nie pamiętam, już prawie rok nie bawię się PM.

Cytat

Yacek mimo wszystko jest to trochę upierdliwe bo za każdą nową grą trzeba szukać statku i dodawać go do stoczni za każdym razem.... najlepiej jakby ktoś opisał jak zmodyfikować porządnie skrypt ATF Shipyard...

Umiesz? To do dzieła. Pewnie że byłoby lepiej, ale po pierwsze mało kto z nas zna się na tyle na skryptach, aby to zrobić. A po drugie, naprawdę tak często zaczynasz nową grę? Raz na miesiąc, czy częściej?

Temat na temat skryptu od wyposażenia

Spoiler

Skrypt

UWAGA: Radzę go używać dopiero wtedy gdy moglibyśmy normalnie uzyskać identyczny efekt za pomocą klonowania (reputacja itp. itd.), by nie psuć sobie za bardzo zabawy.

Skrypt przeze mnie napisany, w razie czego krótka instrukcja. 🤪

1. Wrzucamy do go do folderu scripts (można zmienić nazwę na np. 1coś wtedy powinien być jednym z pierwszych)

2. Wchodzimy do konsoli skryptów

3. Uruchamiamy skrypt

4. Wybieramy docelowy statek

5. Ile nam potrzebne sztuk danego dobra

6. To czego nam potrzeba

P.S. Mógłby ktoś wrzucić go na mamuta (bo chyba już wszyscy nie mogą podsyłać plików (dawno nie korzystałem)).

P.S. 2 Może tutaj zostać, czy lepiej go gdzieś przenieść?

Sprawdziłem i albo jestem ślepy albo po prostu tępy ale ja tego skryptu tam nie widzę....

Jest w folderze scripts w katalogu gry:

http://img175.imageshack.us/img175/704/scripts.jpg

nie ma go za to w pliku pluginmanager.dat. D:\Gry\X3 Terran Conflict\PluginManager:

http://img88.imageshack.us/img88/2032/pluginmanager.jpg

no i nie widzę go również w samej grze:

http://img510.imageshack.us/img510/2432/x3screen00081.jpg

Trudno powiedzieć. Ja właśnie sprawdzałem i mam go w ES. Wersja gry 2.5, tylko że plik miałem już przed instalacją patcha 2.5. A teraz może być coś podobnego jak ze skryptem Ekwipunek: http://xudb.pl/topic/786-skrypt-do-dodawania-wyposa-enia/

Czyżby wprowadzono blokadę na dodawanie skryptów cheatujących?? Dziwnie, doprawdy dziwne.

• 1 miesiąc temu...

Hmm....

Jednak raczej przenoszą do stoczni w Saturnie (w Jowiszu nie ma stoczni)

Cytat

v4

- Changed ATF Shipyard location to Saturn

Dalszymi zmianami skryptu zajął się ktoś inny w oparciu o kod z wersji v3 i jak sam pisze nie za bardzo jest w tym dobry

Cytat

Any massive change of the scripting code will probably have to be undertaken by a more experienced scriptwriter

tak więc skrypt do ponownego sprawdzenia przez mądrzejszych niż ja.

Reputacja u ATF musi być wysoka, to nie tylko dostęp do sektorów, ale również dostęp do statków ATF, bez tej reputacji nie można by było kupować statków w stoczni ATF 😀

Stocznia stoi, fabryk i statków u niej dostatek. Kupować jeszcze nie kupowałem (chodzi mi o wersję 0.4), więc jeszcze nie wiadomo jak z nią jest.