Skocz do zawartości

- - - - -

Sztuczki, kruczki i ciekawostki

141 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 23 luty 2010 - 01:42

Naprawianie statków. Wyłącz myszkę lub wyjmij baterię z niej, a laser ciągle będzie naprawiał twój statek, a ty w między czasie możesz iść do kuchni i z lodówki wyjąć zimne piwo lub mleko ja nie masz 18 lat B)
Chodzi o to że nie musisz siedzieć i trzymać teko przycisku, czas leci szybciej jak robisz coś innego, a nie tępo gapisz się w ekran.
Niby nic wielkiego, ale przydatne zwłaszcza na początku gry, jak nie masz wystarczającej ilości gotówki na naprawę, albo węża w kieszeni B)))
Gdzies to jest opisane w FAQ.
Pozdrawiam.

#22 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 23 luty 2010 - 14:11

Można by jeszcze zamieścić sztuczkę Azakala z fabułami.
Chciałabym kolejną rozgrywkę zacząć bez fabuł, ale chciałabym mieć też dostęp przykładowo do systemu Aldrin i jemu sąsiednich sektorów.

#23 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 23 luty 2010 - 14:24

Jagoda napisał:

Chciałabym kolejną rozgrywkę zacząć bez fabuł, ale chciałabym mieć też dostęp przykładowo do systemu Aldrin i jemu sąsiednich sektorów.

Mówisz, masz Opcja startowa Lucky Heir Gamestart

#24 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 24 luty 2010 - 10:55

Dodany jeszcze jeden punkt :(

#25 Medyk

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 24 luty 2010 - 13:38

Sposób podany przez Jagodę można także praktykować przy pomocy kubka z nisko położonym uchem :) . Ja zawsze kładę kubek na kablu od myszki, zaś ucho opieram od klawisz :) . Wszak każdy Space-kapitan ma swój kielich mądrości z którego spija swe taktyki. Ale tylko prawdziwy geniusz błądzący na granicy szaleństwa wie do czego ten kielich tak naprawdę służyć winien :( .

#26 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 luty 2010 - 13:56

Ja zawsze kładłem myszkę do góry brzuchem, jak zaczynała przebierać łapkami to włączał się Laser Naprawczy.

#27 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 24 luty 2010 - 14:03

Yacek napisał:

Jagoda napisał:

Tak ale chodziło mi o to że wpisujesz wartość FFFF i masz ukończone wszystkie fabuły.

#28 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 24 luty 2010 - 14:07

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.
Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.
Pozdrawiam.

#29 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 luty 2010 - 14:20

Jagoda napisał:

Yacek napisał:

Jagoda napisał:

Tak ale chodziło mi o to że wpisujesz wartość FFFF i masz ukończone wszystkie fabuły.

No wiesz, jak tak by pokombinować, to można by zrobić opcję startową, gdzie będą wszystkie fabuły zakończone.

Jagoda napisał:

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.
Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.
Pozdrawiam.

Też jestem w trakcie tej fabuły, na razie latam u czyszczę sektory Kha'ak z ich statków, jeśli będę miał misję obrony bazy w tamtych sektorach, to też sprawdzę.

#30 Medyk

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 24 luty 2010 - 14:28

Wczoraj skończyłem FF, ten sposób działa ale nie zawsze. Parę razy musiałem robić tę misje, gdyż jakoś nie mogłem sobie poradzić z watahom Krzaczków (za słaby statek, i za wysoki Stopień bojowy chyba), chciałem się skoczyć w ostatniej chwili po inny statek lecz po skoku powrotnym okazało się że zaliczyłem już obronę... wiec najwyraźniej działa. Potem jeszcze 2 razy sprawdzałem, czy to jakiś byk, i raz zaliczyło, zaś przy kolejnym razie musiałem już przyciąć żywopłot.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych