Skocz do zawartości

Sztuczki, kruczki i ciekawostki


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno: kiedy walczymy statkiem który ma osłony kilka GJ, i już mało jej zostało, to można wyrzucić jedną, a potem załapać z powrotem - rezultat: osłona x GJ naładowana w pełni w sekundę! W X3 reunion też to działa. Słabsze osłony też mają taką właściwość. 🙁

*EDIT* sory, że się powtórzyłem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sposób bardzo fajny, choć są oczywiście prostsze i szybsze.

Mam tylko kilka pytań:

1. Dlaczego w sektorze Kingdom End? Przecież asteroid z Nividium jest kilka w różnych sektorach?

2. Po co sprzedawać TS? Przecież Nividium skupuje kilka stacji. A prawda, sprzedaż hurtowa Smile

3. Jak już będziemy mieć kupę kasy, to na co ją wydać?

a. na flotę handlową? Bez sensu, wszak kasa leci cały czas i to większa niż zarobi w tym czasie 10-20 UT.

b. na fabryki? Bez sensu, wszak kasa leci cały czas i to większa niż zarobi w tym czasie kilka, kilkanaście fabryk.

c. na flotę bojową, aby zarabiać na misjach obrony sektorów? Bez sensu, wszak kasa leci cały czas i to większa niż zarobię w tym czasie kilku misjach.

Nuda panie. Ta gra jest nudna, czas odinstalować i szukać jakiejś innej.

To ja to napisałem na forum X3 egosoftu, wrzucam tutaj bo tak 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób znany od dawna, to właśnie to miałem na myśli pisząc ostatnie zdanie w punkcie o mobilnym górnictwie 🙁 Odkryłem go jeszcze zanim powstał ten post na forum Ego, z tym, że ja to testowałem w Perpetual Sin. Nie opisywałem całego, bo to zupełnie psuje grę. Równie dobrze można użyć skryptu dodającego kasę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sposób bardzo fajny, choć są oczywiście prostsze i szybsze.

Mam tylko kilka pytań:

1. Dlaczego w sektorze Kingdom End? Przecież asteroid z Nividium jest kilka w różnych sektorach?

2. Po co sprzedawać TS? Przecież Nividium skupuje kilka stacji. A prawda, sprzedaż hurtowa Smile

3. Jak już będziemy mieć kupę kasy, to na co ją wydać?

a. na flotę handlową? Bez sensu, wszak kasa leci cały czas i to większa niż zarobi w tym czasie 10-20 UT.

b. na fabryki? Bez sensu, wszak kasa leci cały czas i to większa niż zarobi w tym czasie kilka, kilkanaście fabryk.

c. na flotę bojową, aby zarabiać na misjach obrony sektorów? Bez sensu, wszak kasa leci cały czas i to większa niż zarobię w tym czasie kilku misjach.

Nuda panie. Ta gra jest nudna, czas odinstalować i szukać jakiejś innej.

1. W Kingdom End jest i stocznia, i dok zaopatrzeniowy, a wrogie jednostki są bardzo rzadkie. poza tym Kryten pisał o Kingdom End więc ja też piszę.

2. Na stacjach można sprzedać tylko 2 sztuki, a na merkurym mieści się 479. W stoczni sprzedajesz wszystko na raz.

3. a. zgadzam się. nie warto.

b. czemu nie? części do statków dla player HQ produkować w wielkich ilościach żeby robić dużo statków.

c. Nie na misjach obrony sektorów, tylko dla rozrywki robić wypady na Xenonów, Kha'ak i piratów. Trza mieć jakiś cel w grze panie Yacek 😁 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trza mieć jakiś cel w grze panie Yacek 😁 🙁

No właśnie. Najfajniejszy dla mnie zawsze jest początek nowej gry, gdy nie ma kasy, gdy człowiek cieszy się z każdego znalezionego i sprzedanego drobiazgu.

Natomiast gdy mam już kasy jak lodu, to znaczy że czas zaczynać nową grę.

Doradzając zdobywanie kasy w ten sposób psujesz innym przyjemność z gry.

Ale to tylko moja opinia, każdy może sobie zepsuć grę jak chce. Pytanie tylko, czy w ten sposób nie znudzi mu się gra. Bo mnie się nie znudziła na razie, a gram już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem gdzie o tym mam pisać czy w patchu 2.7.1 czy tutaj.

Wykonując fabułę Final Furry otrzymałem polecenie rozmieszczenia satelity i przeskanowania stacji krzaków w sektorze Krzaków 931. Oczywiście do tej misi wybrałem kiepski statek bo otrzymany przez Ziemian M6 Vidar. Po rozmieszczeniu satelity udałem się w kierunku stacji by ją przeskanować. Mimo że był mocno opancerzony to był zdecydowanie za wolny do tej misji. Chmary krzackich myśliwców dość sprawnie zaczęły mi zdejmować osłony. Przy 10% szybko wykonałem skok do innego pobliskiego sektora Okazało się gdy wskoczyłem do tego drugiego sektora Stacja zaczęła się sama sanować i misja została ukończona pomyślnie mimo to że w tym samym czasie skanowania znajdowałem się w zupełnie w innym systemie 🙁

Po przeskanowaniu stacji natychmiast otrzymałem polecenie udanie się do sektora M148 by zadokować do Placówki wojskowej. Na fotce jak widzicie nie jest to sektor krzaków tylko Teladian.

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja dosyć często korzystam z tych ofert, bo złomu aż tak dużo do zbierania nie mam (niskie ustawienia skryptu), a tak dosyć często można trafić na dobre statki 🙁

TM/M6 można kupić tylko na stacjach, jeśli mamy szczęście to trafiają się z całkiem dobrze wytrenowanymi marines na pokładzie. Np. dziś w Third Redemption kupiłem Nemesis za 2.2 mil. kredytów, 64% kadłuba, napęd skokowy i dwóch marines na pokładzie. z czego jeden miał 3 gwiazdki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Update do tego co opisałem wcześniej.

Postawić Orkę na satelicie z poleceniem zbierz skały. Orkę wyposażyć we wszystko co było opisane w poście plus teleporter.

Wysłać na pozycję satelity około 20 TS, wyposażonych tak jak opisałem wcześniej. Również polecenie zbierz skały.

Co jakiś czas za pomocą menu Orki (czy jaki tam TL macie) : zaawansowane -> wymień ładunek z... i przerzucać kolejno Nividium z TSów.

Kiedy TL jest pełny, kazać zadokować do stoczni, kupić nowy TL, przerzucić na nowego Nividium, sprzedać nowy a staremu kazać znowu zbierać skały na pozycji satelity.

Plusy: Nie trzeba wysyłać kilkunastu TS do stoczni, ani wydawać im po kolei rozkazu zbierz skały. TL napełnia się bardzo szybko - co 2 godziny jest gotów do sprzedaży, a proces można jeszcze bardziej usprawnić dorzucając więcej TSów.

*dodam jeszcze że pełna Orka sprzedaje się za ok. 100 mln. Kredytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda że nie można wydobywać mikroczipsów i kryształów. Wtedy HUB nie przerażał by mnie aż tak bardzo.

Kto powiedział, że nie można? No może nie w taki sposób, ale zawsze.

Potrzebny jest skrypt SCS Suite, pozwala on na złomowanie wraków statków i stacji jakie poniewierają się po sektorach. Jest to proces czasochłonny (dla stacji to nawet ponad 24h), ale opłacalny, po zakończeniu procesu ze stacji zostaje tyle różnych surowców (w tym mikroczipy i kryształy), że spokojnie starczy na przeżycie do pierwszego 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przekopałem się przez temat i mam nadzieję że nie zdubluję sztuczki.

Zdarza się że potrzebna nam jest konkretna misja lub usługa (hacking) w konkretnym sektorze. Wiemy że dostępne misje po wczytaniu save są takie same jak przy zapisywaniu. Otóż są zapisywane w sektorze w którym obecnie się znajdujemy, po wczytaniu save w sektorze obok będą losowe. (Robimy save przy bramie,po wczytaniu przelatujemy do sektora w którym potrzebujemy misję)

1.Wykorzystałem to w Vanilli path 3.0 żeby hakować Przystań Księcia. Po czwartym załadowaniu save pojawił się hacker w "cywilnej stacji" w sektorze sąsiadującym z Przystanią .(Czytałem gdzieś na forum że ktoś kilka godzin na secie czekał na hackera).

2.Drugi raz wykorzystałem to w XTC przy podnoszeniu reputacji. Potrzebny był mi patrol jednosektorowy - tylko w sektorach przygranicznych nie strzelali do mnie. Reputacja była chyba -2 jak wleciałem do sektorów "core" to mnie wypraszano. :ph34:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio narodził się w mojej głowie taki ciekawy pomysł. Można by te wszystkie porady jak i TIP-y dodać do kompa 😀 Jak ? A można by te podpowiedzi umieścić na ciekawych skrenach, które można by było zrobić w ciekawych sektorach. Projekt mógłby wyglądać tak jak w Pirate Guild 3 lub Yaki Armada. Co wy o tym myślicie ?

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...