Jump to content

Sztuczki, kruczki i ciekawostki


Prowler
 Share

Recommended Posts

Cytat

Chciałem dodać sztuczkę saradeusa, ale nie mogę już edytować swoich postów 😀 Jeśli ktoś z szefostwa chce się tym zająć to oddaję pałeczkę i proszę o aktualizację pierwszego posta w tym temacie. Forma dowolna.

Sztuczka dodana do pierwszego posta.

Powód blokady edycji postów chyba znasz, wiesz że to utrudnia sprawę, ale niestety, tak jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

możliwe że nie wszyscy wiedzą ale istnieje sposób na przyśpieszenie ''skoku'' w momencie gdy skaczemy do jakiegos sektora komputer pokładowy nam odlicza czas do załadowania napędu w tym momencie wystarczy np wydac polecenie do wierzyczek ''chroń statek'' i odliczanie ustaje a statek skacze przaktycznie od razu oczywiscie moze to byc jakie kolwiek polecenie byle był odzew ''polecenie zaakceptowane''

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat

Chciałem dodać sztuczkę saradeusa, ale nie mogę już edytować swoich postów 😀 Jeśli ktoś z szefostwa chce się tym zająć to oddaję pałeczkę i proszę o aktualizację pierwszego posta w tym temacie. Forma dowolna.

Sztuczka dodana do pierwszego posta.

Powód blokady edycji postów chyba znasz, wiesz że to utrudnia sprawę, ale niestety, tak jest lepiej.

Szczerze mówiąc to nie wiem, przez dłuższy czas nie zaglądałem na forum. Domyślam się, że chodzi o usuwanie własnych postów przez osoby, które opuszczają forum?

Link to comment
Share on other sites

Cytat

możliwe że nie wszyscy wiedzą ale istnieje sposób na przyśpieszenie ''skoku'' w momencie gdy skaczemy do jakiegos sektora komputer pokładowy nam odlicza czas do załadowania napędu w tym momencie wystarczy np wydac polecenie do wierzyczek ''chroń statek'' i odliczanie ustaje a statek skacze przaktycznie od razu oczywiscie moze to byc jakie kolwiek polecenie byle był odzew ''polecenie zaakceptowane''

Ja stosuje kombinację Shift+J aby używać skoku awaryjnego. Przyspiesza to wykonanie skoku, a również można skoczyć do dowolnego sektora.

Ale dodaje do pierwszego postu tę sztuczkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jako, że w temacie są także ciekawostki, to postanowiłem przedstawić Wam wynik mojego eksperymentu.

A mianowicie - sektory nie są nieskończone. Info poniżej dałem w spoilerze na wypadek, gdyby ktoś nie chciał znać szczegółów. 😛

Spoiler

Walnąłem kilka razy cheata i tak usprawniłem teladiańską Pustułkę, że latała prawie 6300 m/s. W sektorze Ianamus Zura postanowiłem, że odlecę na dalszą orbitę planety. Powiedzmy, że byłoby to 25 tysięcy kilometrów.

Ale jakież było moje zdziwienie, gdy po nieco ponad 6000 kilometrów przebytej drogi, komputer pokładowy ogłosił "Trading System Extension destroyed", a stateczek zrobił bum. Niestety przy tej prędkości nie zauważyłem, czy odbił się od niewidzialnej ściany, czy po prostu eksplodował na tej samej zasadzie, co przy zmianie kursu w sektorze "Ziemia".

A już myślałem, że będę mógł podziwiać małą kulkę, jaką byłaby macierzysta planeta jaszczurek 😀

Nie wiem, czy ktoś to już wcześniej odkrył, ale nie było na forum żadnej wzmianki, więc postanowiłem o tym napisać.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak mnie ciekawi jedna rzecz. Mamy masę porad i sztuczek do serii X, w tym TC, w formie tekstów na forach itp. Ale czy istnieją poradniki wideo z najważniejszymi poradami? Tak dzisiaj rozmawiałem z kumplem, który próbował zacząć zabawę z serią, ale odbił się na początku. Stwierdziłem, że może kiedyś nakręcę poradniki wideo i on odpowiedział, że wtedy pewno z chęcią spróbuje jeszcze raz. Myślę, że to mogłoby rozpropagować serię w jakimś stopniu w naszym kraju, chyba że takie coś już ktoś zrobił. 😀

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 14.09.2011 o 20:04, aldrinwarrior napisał:

ja użyłem Cheat package, ulepszyłem strzałe że latała 20000m/s i poleciałem na secie w kierunku planet Argon Prime .Gdy byłem bardzo blisko wyświetlił sie komunikat: Uwaga! Wejście w atmosfere i statek został zniszczony.

Zrób tak niszczycielem z włączonym GM. Nie wybucha.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

czesc, kurde mam problema.

jestem jeszcze lamusem, w X gram od 2 tygodni ale do 3 w nocy bo nie moge przestać 😉

ale w czym problem, mam narazie 2 statki klasy 6, dragona i katane, i nimi walcze.

podjalem sie patrolowajnia w sektorze splitow, za pol melona ze stopniem "trodny", wyskoczylo troche drobnicy i karrak, udalo sie to przepedzić, zaraz potem ko9lejna drobnica i...2 karraki z dwoch stron, poszly wszystkie dwa kafary i cale stado innych rakiet, potem ich dobilem, pomyslalem uff, udalo sie, patrze...znowu karrak, potem znowu, rozwalilem juz na tym patriolu chyba z 7-8 karrakow i mase drobnicy...., czy to normalne czy moze cos sie popierdykalo i to sie nigdy nie skonczy, mieliscie takie patrole?

jak skoncze ten patrol kupie ciezka nemezis albo ciezka hydre, uzbroje, zaciagne marines i ide szukac hyperiona..., aaa,nie mam zadnych modow ani patchy, ale boje sie ze cos na tym patrolu sie w skryptach moglo pokaszanic, i te karraki w nieskonczonosc bede sie wylaniac, a wcale nie jest latwo zniszczyc karraka z 6tki dragona,...i to z podstawowym uzbrojeniem..., dobre rakiety juz sie skonczyly,katana cos tam pomaga, ale wiecie, bardziej odciaza mnie przyjmujac ogien na siebie,

Link to comment
Share on other sites

Z patrolami bywa różnie 😀 Lepiej jak masz dostepną gdzieś misje bojową, wyleć z układu do innego obok ,zapisz grę i wróć z powrotem, powinno Ci się zmienić (jeśli się nie mylę) np. z patrolu na obronę stacji, albo misje znajdź i zabij (najlepsze). Oczywiście może chyba zostać po staremu, głowy nie daję, gdzieś już o tym ktoś na forum wspominał 😀. Aha, podobnie jest z misjami "szpiegowskimi" na trudnym poziomie, raz latałem po Thyn's Excavation za jakaś babką półgodziny, wkurzyłem się i zrezygnowałem z misji.

AHA, jeszcze jedno, nie bierz misji konwojowych. Nawet na prostym poziomie (dla mnie) nie do wykonania, komputer leci od razu na eskortowane statki, parę sekund i po misji 😉

Link to comment
Share on other sites

misji zabojczych nie lubie bo sa na czas a ja latam fregatami ktore sa wolne, do tego te misje psuja reputacje.

co do konwojowych to sa ciezkie,to fakt, ale do zrobienia, musiz swoim okrecikom dac odpowiednie komendy aby ochranialy, i wtedy po czesci sciagaja na siebie ogien, ja juz zrobilem kilka takich misji w tym jedna za prawie 2 mln na stopniu bardzo trudny:)

te karraki chyba jeszcze bede tlukl dzisiaj, moze to sie skonczy, jak przerwe misje to boje sie ze przepadnie mi kasa z tego co juz nabilem do tej pory, a szkoda by bylo bo to sporo juz jest, starczy na 2 marines z pelnym wyszkolenie i jeszcze zostanie na dziwki:)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.12.2011 o 14:44, henryk5pio napisał:

AHA, jeszcze jedno, nie bierz misji konwojowych. Nawet na prostym poziomie (dla mnie) nie do wykonania, komputer leci od razu na eskortowane statki, parę sekund i po misji 😉

Tu jest sprytny opis przechodzenia misji konwojowych:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3641719#3641719

W skrócie; nigdy nie przybywamy w sektorze razem z konwojem. Piraci czy inne tałatajstwo sie nie respawnuje.

Nie próbowałem ale pewnie działa 😀

P.

Link to comment
Share on other sites

kalfas, za misje zabójcze bierzesz się wtedy, gdy:

1) masz napęd skokowy, a w ładowni trochę zapasu ogniw energetycznych

2) masz odkryte jak najwięcej okolicznych sektorów wokół tego, w którym bierzesz misję, ponieważ, nie raz na początku jest tak, że zanim dolecisz "normalnie" to kolesia sprzątnie ktoś inny 😉

EDIT

bufi ,ale zazwyczaj bierzemy misje od konwoju, wiec jesteśmy w sektorze z nim wtedy 😀 robiłem tak jak tam pisze kiedyś i konwój i tak nie przetrwał 😀

Link to comment
Share on other sites

bufi

ano nie dziala, ktorys tam patch to zmienil, musisz ochraniac statki konwojowana caly czas, bo konwoj moze zostac zaatakowany pomimo twojej nieobecnosci, jak przelecisz do innego sektora zostawiajac konwoj to masz jak w banku ze za chwile go rozwalą

W dniu 29.12.2011 o 15:08, henryk5pio napisał:

kalfas, za misje zabójcze bierzesz się wtedy, gdy:

1) masz napęd skokowy, a w ładowni trochę zapasu ogniw energetycznych

dzieki, ale ze mnie d...,nie wpadlem na to 😉,

pozostaje problem spadku reputacji

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...