Jump to content

Sztuczki, kruczki i ciekawostki


Prowler
 Share

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cytat
Cytat

Można by jeszcze zamieścić sztuczkę Azakala z fabułami.

Chciałabym kolejną rozgrywkę zacząć bez fabuł, ale chciałabym mieć też dostęp przykładowo do systemu Aldrin i jemu sąsiednich sektorów.

Mówisz, masz Opcja startowa Lucky Heir Gamestart

Tak ale chodziło mi o to że wpisujesz wartość FFFF i masz ukończone wszystkie fabuły.

Link to comment
Share on other sites

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.

Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat
Cytat

Można by jeszcze zamieścić sztuczkę Azakala z fabułami.

Chciałabym kolejną rozgrywkę zacząć bez fabuł, ale chciałabym mieć też dostęp przykładowo do systemu Aldrin i jemu sąsiednich sektorów.

Mówisz, masz Opcja startowa Lucky Heir Gamestart

Tak ale chodziło mi o to że wpisujesz wartość FFFF i masz ukończone wszystkie fabuły.

No wiesz, jak tak by pokombinować, to można by zrobić opcję startową, gdzie będą wszystkie fabuły zakończone.

Cytat

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.

Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.

Pozdrawiam.

Też jestem w trakcie tej fabuły, na razie latam u czyszczę sektory Kha'ak z ich statków, jeśli będę miał misję obrony bazy w tamtych sektorach, to też sprawdzę.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj skończyłem FF, ten sposób działa ale nie zawsze. Parę razy musiałem robić tę misje, gdyż jakoś nie mogłem sobie poradzić z watahom Krzaczków (za słaby statek, i za wysoki Stopień bojowy chyba), chciałem się skoczyć w ostatniej chwili po inny statek lecz po skoku powrotnym okazało się że zaliczyłem już obronę... wiec najwyraźniej działa. Potem jeszcze 2 razy sprawdzałem, czy to jakiś byk, i raz zaliczyło, zaś przy kolejnym razie musiałem już przyciąć żywopłot.

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat
Cytat

Można by jeszcze zamieścić sztuczkę Azakala z fabułami.

Chciałabym kolejną rozgrywkę zacząć bez fabuł, ale chciałabym mieć też dostęp przykładowo do systemu Aldrin i jemu sąsiednich sektorów.

Mówisz, masz Opcja startowa Lucky Heir Gamestart

Tak ale chodziło mi o to że wpisujesz wartość FFFF i masz ukończone wszystkie fabuły.

Chyba mi coś umknęło. O co dokładnie chodzi ?

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.

Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.

Pozdrawiam.

Sprawdziłem właśnie w grze i nie działa. Nie ważne czy skakałem do sektora Kha'ak, rozwalałem kilka statków i wyskakiwałem, czy też wyskakiwałem zaraz po pojawieniu się tam. Zawsze po skoku do innego sektora dostawałem wiadomość że misja nieudana.

Link to comment
Share on other sites

Yacku, mi po przeskoczeniu do innego sektora zalicza misje. Może to poroniony efekt jakiegoś skryptu lub poprostu mam szczęście 🙁 . Zrobiłem tak jeszcze raz i na 4 wyskoki miałem 2 zaliczenia misji. Wersja gry 2.5, żadnych skryptów praktycznie nie poinstalowałem poza marine rapairs, stocznia maruder i Debids utilizate repair (czy cos takiego, złomiacz poprostu) a tak poza tym to zdaje sie że masz jeszcze DDTC, może to coś naprawiło.

Link to comment
Share on other sites

Nie sadze aby DDTC miał coś do tego, nie ingeruje on w misje fabuły, ma swoje.

To że u mnie nie zadziało o niczym nie świadczy. Mnie działa sztuczka z misjami konwojów, Prowlerowi nie. Ta gra ma tak, że nigdy nie masz 100% gwarancji, że wszędzie będzie tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.

Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.

Pozdrawiam.

Sprawdziłem właśnie w grze i nie działa. Nie ważne czy skakałem do sektora Kha'ak, rozwalałem kilka statków i wyskakiwałem, czy też wyskakiwałem zaraz po pojawieniu się tam. Zawsze po skoku do innego sektora dostawałem wiadomość że misja nieudana.

A ja miałam wiadomość Misja Udana 🙁 może to było na patchu 2.1 i w 2.5 to poprawili

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Naprawianie statków. Wyłącz myszkę lub wyjmij baterię z niej, a laser ciągle będzie naprawiał twój statek, a ty w między czasie możesz iść do kuchni i z lodówki wyjąć zimne piwo lub mleko ja nie masz 18 lat 🙁

Chodzi o to że nie musisz siedzieć i trzymać teko przycisku, czas leci szybciej jak robisz coś innego, a nie tępo gapisz się w ekran.

Niby nic wielkiego, ale przydatne zwłaszcza na początku gry, jak nie masz wystarczającej ilości gotówki na naprawę, albo węża w kieszeni 😀))

Gdzies to jest opisane w FAQ.

Pozdrawiam.

Hm... A nie lepiej zainstalować lasery naprawcze na statku, którym nie latamy i wydać mu komendę "napraw statek" ? Można też taką komendę wydać własnemu statkowi (temu, w którym akurat siedzimy).

Autopilot naprawia statki kilka razy szybciej niż zrobimy to klikając samemu myszką. Warunek jest jeden - w żadnym slocie statku nie może być zainstalowana broń.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat

Naprawianie statków. Wyłącz myszkę lub wyjmij baterię z niej, a laser ciągle będzie naprawiał twój statek, a ty w między czasie możesz iść do kuchni i z lodówki wyjąć zimne piwo lub mleko ja nie masz 18 lat 🙁

Chodzi o to że nie musisz siedzieć i trzymać teko przycisku, czas leci szybciej jak robisz coś innego, a nie tępo gapisz się w ekran.

Niby nic wielkiego, ale przydatne zwłaszcza na początku gry, jak nie masz wystarczającej ilości gotówki na naprawę, albo węża w kieszeni 😀))

Gdzies to jest opisane w FAQ.

Pozdrawiam.

Hm... A nie lepiej zainstalować lasery naprawcze na statku, którym nie latamy i wydać mu komendę "napraw statek" ? Można też taką komendę wydać własnemu statkowi (temu, w którym akurat siedzimy).

Autopilot naprawia statki kilka razy szybciej niż zrobimy to klikając samemu myszką. Warunek jest jeden - w żadnym slocie statku nie może być zainstalowana broń.

Pozdrawiam.

Można ale trzeba do tego użyć skryptu, który dodaje fabrykę tych laserów, a niektórzy unikają modyfikacji. No i samo rozwiązanie w nim zastosowane zajeżdża cheat'em, statki naprawiane są zupełnie za darmo, OOS dosłownie w ciągu paru sekund.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Można ale trzeba do tego użyć skryptu, który dodaje fabrykę tych laserów, a niektórzy unikają modyfikacji. No i samo rozwiązanie w nim zastosowane zajeżdża cheat'em, statki naprawiane są zupełnie za darmo, OOS dosłownie w ciągu paru sekund.

Zgadza się. Dodam jeszcze że Lasery Naprawcze można instalować na statkach od M6 wzwyż, więc na początku rozgrywki sposób naprawy z wyłączaniem myszki to jedyny tani sposób, wszak nie stać nas zaraz po starcie na zakup M6.

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat

Ja gdy grałam na patchu 2.1 lub 2.5 nie pamiętam, gdy robiłam misję fabuły FF znalazłam kolejny kruczek.

Gdy dostajemy polecenie z HQ osłony bazy w sektorze Krzaków skaczemy do innego sektora, po wykonaniu takiego skoku dostajemy wiadomość że misja została ukończona. Ale czy warto to stosować ? Zasada podobna do konwoju którego opisał Yacek. W chwili obecnej jestem w trakcie robienia fabuły FF to na dniach potwierdzą czy tak faktycznie jest na patchu 2.5.

Pozdrawiam.

Sprawdziłem właśnie w grze i nie działa. Nie ważne czy skakałem do sektora Kha'ak, rozwalałem kilka statków i wyskakiwałem, czy też wyskakiwałem zaraz po pojawieniu się tam. Zawsze po skoku do innego sektora dostawałem wiadomość że misja nieudana.

No ja wczoraj też to sprawdzałam i faktycznie w 2.5 to już nie działa. Gdy dostałam misje obrony placówki wojskowej sprzymierzonych w sektorze Krzaków udałam się do New Income i powinno mi zaliczyć misję, a tutaj ni zupełna cisza. Więc w Patchu 2.5 ten Bug został naprawiony.

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat

Chyba mi coś umknęło. O co dokładnie chodzi ?

Chodzi ci o sztuczkę Azakala z fabułami? Też nie bardzo kojarzę. Może Jagoda przypomni o co chodziło.

Cytat

Trochę bawiłem się edytorem rejestru i odkryłem, iż w TC można w identyczny sposób jak w X3 Reunion odblokować wszystkie profile startowe.

Spoiler

Wystarczy odpalić edytor rejestru i w kluczu

HKEY_CURRENT_USER\Software\EGOSOFT\X3TC

znależć linijkę GameStarts, edytować ją i nadajać jej wartość fffff. W ten sposób odblokują się wszystkie profile startowe w grze.

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał (nie znalazłem pomimo poszukiwań)

Przepraszam mój błąd 🙁 Ta sztuczka nie dotyczyła fabuł a profili. No ale można to by tez dodać jako mały kruczek 😀

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Przepraszam mój błąd 🙁 Ta sztuczka nie dotyczyła fabuł a profili. No ale można to by tez dodać jako mały kruczek 😀

Można, chociaż jest to już opisane w FAQ.

Prowler, możesz to dodać (edycje rejestru, aby odblokować wszystkie opcje startowe.

Link to comment
Share on other sites

Taki maly trik, ktory mozemy uzyc gdy nie mamy jeszcze odkrytej mapy, a chcemy wykonywac dobrze platne misje transportu personelu. Do tego potrzebujemy statek z napedem skokowym.

Jak wiadomo te misje trzeba wykonac w bardzo, krotkim czasie. Bez napedu staja sie czasami awykonalne.

Np. mamy transport z Montalaar do New Income. Jestesmy w Montalaar, a New Income mamy nie odkryte. Co zrobic ?

Musimy wleciec do Nieznanego zwanego rowniez jako "Avarice" (w ktorym jeszcze nie bylismy!) i beda w nim mamy juz zaznaczone dwie bramy skokowe! Wykonujemy skok do wschodniej bramy w Nieznanym i juz prawie jestesmy w New Income 🙁

Po prostu, gdy robimy zlecenie, a nie znamy sektora - bramy przez ktore trzeba przeleciec sa juz zaznaczone i majac naped mozna sobie skrocic te droga skacz od bramy do bramy w danym sektorze. Mam nadzieje, ze rozumiecie o co chodzi 😀

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna ciekawostka.

W trakcie fabuły Gonerów, w pewnym momencie mamy śledzić piracki statek. Statek BlastClaw Prototyp pojawia się w sektorze Merchant Heaven. Obok niego można znaleźć kilka kontenerów z ciekawą zawartością, pilota podążającego zygzakiem do najbliższej stacji i opuszczony przez tego pilota statek (jeśli dobrze pamiętam to jest to Tukan Tragarz). Statek jak statek, ale przez błąd w pliku MD, ma on, podobnie jak wszystkie statki z fabuł zablokowany poziom kadłuba na 93%. Statek można przejąć i błąd ten wykorzystać, wszak to statek niezniszczalny.

Jak wykorzystać? To zależy od nas, można np. posłać go wrogiego sektora (Xenoni, Kha'ak), poczekać aż wszystkie wrogie statki w sektorze zleca się, aby go zniszczyć (co im się nie uda, ale zajęcie będą mieli) i samemu wlecieć do sektora. Wykonanie zadania np. z misji fabuły, będzie dziecinnie łatwe, sektor będzie czysty od wrogich jednostek, które będą zajęte atakowaniem naszej przynęty w postaci Tukana Tragarza.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Jeszcze jedna ciekawostka.

W trakcie fabuły Gonerów, w pewnym momencie mamy śledzić piracki statek. Statek BlastClaw Prototyp pojawia się w sektorze Merchant Heaven. Obok niego można znaleźć kilka kontenerów z ciekawą zawartością, pilota podążającego zygzakiem do najbliższej stacji i opuszczony przez tego pilota statek (jeśli dobrze pamiętam to jest to Tukan Tragarz). Statek jak statek, ale przez błąd w pliku MD, ma on, podobnie jak wszystkie statki z fabuł zablokowany poziom kadłuba na 93%. Statek można przejąć i błąd ten wykorzystać, wszak to statek niezniszczalny.

Jak wykorzystać? To zależy od nas, można np. posłać go wrogiego sektora (Xenoni, Kha'ak), poczekać aż wszystkie wrogie statki w sektorze zleca się, aby go zniszczyć (co im się nie uda, ale zajęcie będą mieli) i samemu wlecieć do sektora. Wykonanie zadania np. z misji fabuły, będzie dziecinnie łatwe, sektor będzie czysty od wrogich jednostek, które będą zajęte atakowaniem naszej przynęty w postaci Tukana Tragarza.

*Dodane*

Link to comment
Share on other sites

Wykonując fabułę Hub do głowy wpadł mi taki jeden pomysł. Za pomocą Huba możemy stworzyć własne skupisko sektorów które mogą należeć do nas. Przykładowo ja poleciałem do sektora Nieznanego na zachód od Xenońskiego 534 i połączyłem sektor nieznany z hubem, następnie wykonałem skok do sektora Xenonskiego 534 i zniszczyłem z tamtej strony bramę. W tym sektorze znajdują się uszkodzona brama którą w przyszłości możemy naprawić i połączyć z innym nieznanym sektorem. Dzięki temu z huba można wykonać skok tylko do sektora nieznanego. Następnie udałem się do sektora nieznanego na zachód od Unholy Descent i wykonałem tą czynność jak w poprzedniej bramie w sektorze Xenońskim 534. Ostatnią bramę mam zamiar połączyć z Avarice, dookoła mojego Huba będę otoczony nieznanymi sektorami, które będą należały do mnie, a z Avarice będą przylatywały wszystkie rasy na ****zakupy***. Śmiało możemy budować kompleksy lub wolno stojące fabryki, stacje a sektory dzięki temu że są połączone że sobą to ułatwi podróżowanie naszym TS które zaopatrują nasze konstrukcje w wymagane surowce i ich patrolowanie co za tym idzie bronienie naszych konstrukcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...