Skocz do zawartości

Sztuczki, kruczki i ciekawostki


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sposób na relatywnie tanie .. ale przede wszystkim szybkie pozyskanie asa Marine 🙁

Kupujemy statek oferowany przez NPC ( normalnie z misji, znak dolara ) klasy przynajmniej M6. Ja zwykle kupuje w Argońskim sektorze M148 od gościa w stoczni Centaura - za około 4-6mln. Na jego pokładzie, zawsze jest jeden 5 gwiazdkowy marine ( 5 gwiazdek w wszystkim lub większości pozycji w tym w walce ).

Polecam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Jeszcze jedna ciekawostka.

W trakcie fabuły Gonerów, w pewnym momencie mamy śledzić piracki statek. Statek BlastClaw Prototyp pojawia się w sektorze Merchant Heaven. Obok niego można znaleźć kilka kontenerów z ciekawą zawartością, pilota podążającego zygzakiem do najbliższej stacji i opuszczony przez tego pilota statek (jeśli dobrze pamiętam to jest to Tukan Tragarz). Statek jak statek, ale przez błąd w pliku MD, ma on, podobnie jak wszystkie statki z fabuł zablokowany poziom kadłuba na 93%. Statek można przejąć i błąd ten wykorzystać, wszak to statek niezniszczalny.

Jak wykorzystać? To zależy od nas, można np. posłać go wrogiego sektora (Xenoni, Kha'ak), poczekać aż wszystkie wrogie statki w sektorze zleca się, aby go zniszczyć (co im się nie uda, ale zajęcie będą mieli) i samemu wlecieć do sektora. Wykonanie zadania np. z misji fabuły, będzie dziecinnie łatwe, sektor będzie czysty od wrogich jednostek, które będą zajęte atakowaniem naszej przynęty w postaci Tukana Tragarza.

Pomysł brzmi przednio, ale jak przejąć ten statek? Nie ma niby pilota, ale lata sobie po sektorze te 27m/s. Marines nie użyje na ts, w skafandrze nie ma opcji "przejmij", próbuje smażyć go jonami i czym popadnie, też nie widzę rezultatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam. ja znalazłem przez przypadek jeden sposób na odnowienie stanu osłon przydatne podczas walki... 🤪 . np. podczas walki gdy dostajemy łomot od wrogich jednostek zawsze można jakoś się na chwile urwać na w miarę bezpieczna odległość i jeśli mamy w ładowni obojętnie jaka nieprzydatna osłonę to możemy ja wyrzucić i zebrać z powrotem do ładowni po zebraniu owej osłony swoje na statku mamy na poziomie 100% 😉

działa tez gdy się wyrzuci osłonę zainstalowana na statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na niewielką poprawę reputacji bez zbytniego zawracania sobie głowy.

Potrzebujemy SCS (Salvage Command Suite - być może zwykłe SC Software wystarczy).

Jeśli się nie mylę za zebranie astronauty z kosmosu i dostarczenie do jakiejś bazy rośnie nam reputacja u rasy, z której pochodzi ów rozbitek. Sposób ten wymaga od nas jednak nieco uwagi.

Łatwiej osiągniemy efekt przejmując astronautę przy użyciu SCS - skrypt automatycznie kieruje delikwenta do bazy a my po jakimś czasie dostajemy komunikat o nagrodzie - np. 6242 pkt. reputacji u Boronów (za jednego pilota) po rozgromieniu pirackiego nalotu na stację. Jedyne co musimy zrobić to po przejęciu porzuconego statku poświęcić jeszcze chwilkę na jego pilota znajdującego się obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sposób na niewielką poprawę reputacji bez zbytniego zawracania sobie głowy.

Potrzebujemy SCS (Salvage Command Suite - być może zwykłe SC Software wystarczy).[...] a my po jakimś czasie dostajemy komunikat o nagrodzie - np. 6242 pkt. reputacji u Boronów

SCS nie ma takiej opcji, tylko SCS Suite. 6242 pkt za jednego pilota to wzrost o kilka szczebli w reputacji, można to zmienić w konfiguracji SCS Suite, domyślnie ustawiony jest mnożnik x5, ja używam x1 i za jednego pilota dostaje max. 90 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, nie zauważyłem, że w ustawieniach SCS jest taka opcja. Teraz też sobie zdjąłem mnożnik.

Podana przeze mnie wartość ponad 6k za jednego pilota była dotychczas największą, ale nawet dzieląc ją przez 5 uzyskujemy 1200 pkt. Dla początkującego pilota gra warta świeczki.

Oczywiście w większości wypadków nagroda i tak nie przekraczała 100-200 punktów ale i to wystarczyło, żeby z -1 u Paranidian podskoczyć do +4 bez wykonywania dla nich żadnej misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Za pomocą Cheat skryptu możemy ominąć w fabule New Home motyw włamywania się do CPU ( kod, Sodoku i wpisywanie kodu). Wystarczy że aktywujemy CPU i z konsoli Cheats wybierzemy "Przejęcie statku". Statek na chwile stanie się zielony, po czym wykona skok. Misja zaliczona możemy teraz śmiało pobrać astronautę i udać się z Freedom's Reach do Elena's Fortune.

Osoby które mają problem z przejęciem CPU w fabule Terran należy postąpić podobnie, po czym dostaniemy komunikat że Siły Abordażowe nie znalazły Martneena Wintersa na pokładzie. Czasem w tej misji potrafi się to zaciąć i możemy latać do usranej śmierci. Przejęcie statku powoduje przejście do kolejnego etapu fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie używanie cheata, nie kwalifikuje się do działu sztuczki, kruczki i ciekawostki. Cheat to cheat. Sztuczki to ominiecie zabezpieczeń gry w pomysłowy, wymyślony przez graczy sposób.

Ale decyzja należy do autora tematu.

PS. czyżby ktoś nie mógł sobie poradzić z Mastermind i Sudoku, ze musiał używać cheata? Przecież to proste, wręcz dziecinne gry. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nad wyraz dobrze poradziłam sobie z kodami jak i Sodoku. Aczkolwiek testując i robiąc spolszczenie tego skryptu przetestowałam go między innymi w takcie robienia fabuły.

Sztuczki, kruczki polegają też na błędach autorów gry więc tak czy siak to wszystkie te sztuczki to oszustwo panie sarkastyczny.

A ta twoja sztuczka Misji eskorty konwoju handlowego - to co to ma być? 😀 albo R+. Co jest, instrukcji nie czytałeś czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szczerze mówiąc to nad wyraz dobrze poradziłam sobie z kodami jak i Sodoku. Aczkolwiek testując i robiąc spolszczenie tego skryptu przetestowałam go między innymi w takcie robienia fabuły.

Pytam, bo jeśli innym sprawiło to kłopot, to info o możliwości złamania tego cheatam dodam do FAQ misji fabuły.

Cytat

Sztuczki, kruczki polegają też na błędach autorów gry więc tak czy siak to wszystkie te sztuczki to oszustwo panie sarkastyczny.

A ta twoja sztuczka Misji eskorty konwoju handlowego - to co to ma być? 😀 albo R+. Co jest, instrukcji nie czytałeś czy jak ?

Przecież tak napisałem, sztuczki to złamanie zabezpieczeń gry, wymyślony przez graczy . A cheat to specjalnie po to napisany program. Różnica jak dla mnie zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę. Cheaty i wszelkie Godmody pisane są przez develeporerów dla betatesterów, w celu ułatwienia im pracy, nie są, a przynajmniej nie nie powinny być dla graczy. No chyba że ktoś koniecznie chce ją sobie zepsuć już na wstępie.

Oszustwo wynikające z wykrytych błędów w grze ma się nijak do cheata. Jak siano do marychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś osobą u władzy by decydować o tym kto powinien a kto nie używać tych skryptów. Każdy gra jak lubi. Ten skrypt jest mi bardzo przydatny gdy testuje spolszczenia do skryptów, ale są tez ludzie którzy lubią sobie pograć na nieśmiertelności lub do innych celów.

Kończę tę jałową dyskusję, która i tak zmierza donikąd. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnym zamysłem tematu miały być różne sztuczki możliwe do osiągnięcia bez użycia dodatkowych skryptów/programów i wolałbym żeby tak pozostało. Chyba, że chcecie żeby zmienić zakres, wtedy dopiszę.

Można to na pewno śmiało wrzucić do tematu o cheat package, być może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Np. Problem z xenonskim J niszczacym fabryki w sektorze ? Nie ma problemu, zrzuc mu na glowe najtansza stacje z pokladu swojego TL'a 😀 😀 😀

Wlasnie udalo mnie sie w ten sposob rozwalil Khaak M1, ktory zespawnowal sie w Aladna Hill i niszczyl Wolna Argonska Stacje Handlowa. Zarobil po glowie farma argnu M, za ktora zaplacilem 275.000 😀 Wielkiej straty nie ponioslem, ale udalo sie uratowac placowke handlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Np. Problem z xenonskim J niszczacym fabryki w sektorze ? Nie ma problemu, zrzuc mu na glowe najtansza stacje z pokladu swojego TL'a 😀 😀 😀

Wlasnie udalo mnie sie w ten sposob rozwalil Khaak M1, ktory zespawnowal sie w Aladna Hill i niszczyl Wolna Argonska Stacje Handlowa. Zarobil po glowie farma argnu M, za ktora zaplacilem 275.000 😀 Wielkiej straty nie ponioslem, ale udalo sie uratowac placowke handlowa.

Pisałem o tym w punkcie drugim, załatwiłem w ten sposób już kilka Niszczycieli kha'ak 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Metoda wzięta z angielskiego forum, a jak wynika z tego co czytałem mało osób na polskim umie dobrze angielski, stwierdziłem, że może warto zapoznać Was z tym sposobem.

UWAGA! To jest tak łatwe, że może się Wam odechcieć robić jakiekolwiek misje! Naprawdę!

Nie potrzeba żadnych skryptów, wszystko na Vanilli!

Spoiler

OK. Więc chcesz wiedzieć.

1. Zdobądź jakieś pieniądze na początek.

2. Leć do Argon Prime, i kup Merkurego.

3. Wyposaż go w zgarniacz rudy i polecenia specjalne MK1. Nic więcej nie jest potrzebne, naprawdę. Nawet tarcza 1MJ wystarcza.

4. Każ mu lecieć do Kingdom End.

5. Ty też tam poleć, na pozycję 0, 0, 1.5. Musisz znaleźć asteroidy z Nividium. Powinno być co najmniej 4. Rozwal je na mniejsze. Wyrzuć w pobliżu satelitę, żeby łatwo potem kierować tam transportowce.

6. Merkury już dotarł? Każ mu lecieć na pozycję satelity, a potem zbierać minerały.

Statek zbiera 1 sztukę nividium na SETA 1000% co 2 sekundy, kiedy jesteś poza sektorem.

7. Kup jakiś transportowiec (delfin, jak jesteś w Kingdom End) i wrzuć na niego wyposażenie z Merkurego.

8. Sprzedaj Merkurego, powtarzaj punkty 6-8 dla zyssssssssssków.

W przeciwieństwie do Reunion Nividium się nie kończy.

Oczywiście można użyć większej ilości statków. Ja mam pięć.

ok. 6 mln za statek pełny Nividium Very Happy

Kryten wspomina, że używał później Orki zamiast TS, ja nie próbowałem.

Forum angielskie na ten temat: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=263657

Dzięki wielkie dla Krytena, za opisanie tego sposobu.

To ja to napisałem na forum X3 egosoftu, wrzucam tutaj bo tak 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...