Skocz do zawartości

- - - - -

Sztuczki, kruczki i ciekawostki

141 odpowiedzi w tym temacie

#11 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 19 luty 2010 - 19:24

gchojna1 napisał:

k albo a - Antigone Memorial

Litera jaką naciskasz jest pierwszą literą nazwy sektora w porządku od góry i lewej strony mapy, więc jeśli naciśniesz k podświetla Ci Kingdom End, a nie Antigone Memorial.

#12 gchojna1

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 19 luty 2010 - 19:38

No tak, tak.
Naciskasz "k" - Kingdom End a jak naciśniesz "a" - Antigone Memorial - ten sam róg. Ja akurat zawsze naciskałem "a". B)

#13 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 luty 2010 - 20:11

Nie napisałeś że chodzi ci o róg, zrozumiałem inaczej, dlatego sprostowałem. Teraz wszystko jasne B)

#14 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 20 luty 2010 - 22:33

Yacek napisał:

Misje eskorty konwoju handlowego: Po akceptacji misji udajemy się w przeciwnym kierunku niż wskazuje to naprowadzanie. Atak na konwój nastąpi tylko wtedy, gdy będziemy osobiście w tym samym sektorze co konwój. Jeśli unikniemy spotkania z konwojem, bezpiecznie on dotrze do stacji docelowej i misja zostanie zakończona poprawnie. Warunek, to nie oddalać się od sektora, w którym przebywa konwój dalej niż 3-4 bramy skokowe, inaczej misja zostanie przerwana.

Yacku, czy w tych sektorach miałeś jakieś własności ? Satelity/statki/stacje ? Próbowałem tego jeszcze raz i po raz kolejny się nie udało. Wziąłem misję ochrony argońskiego konwoju z Light of Heart do Aladna Hill. W Light of Heart nie mam żadnych właśności, w Aladna Hill zadokowany był jeden z moich statków. Odleciałem szybciutko do Akeela's Beacon i na ekranie misji obserwowałem co się dzieje. Po paru minutach zniszczony został jeden statek konwoju, po chwili kolejny i misja failed. Oba zniszczone jeszcze w Light of Heart. Na 100% nie było tam żadnych innych wrogich jednostek, więc musiały się jednak pojawić te tworzone w czasie misji.

Jak to u Ciebie wygląda ?

#15 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 luty 2010 - 22:50

W sektorach przez które przelatuje konwój mam przynajmniej satelity. Kilka razy mijał się on z moimi statkami. Nie ma to znaczenia, ważny jest statek playership, czyli ten, w którym jesteś.
Działało mi to w kilku różnych grach, na różnych profilach, w DDTc też.

#16 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów

Napisano 20 luty 2010 - 22:58

To nie wiem o co biega, próbowałem tego parę razy przez ostatnie miesiące i za każdym razem się nie udawało. Statki niszczone są przy pierwszej z kolei bramie skokowej, gdy ja znajduję się w odległości 1-2 sektorów od nich B)

Żeby nie było, nie mówię że sztuczka w ogóle nie działa. Czytałem o niej na forum Ego i wygląda na to, że dużo osób z niej korzysta, więc jest jak najbardziej prawdziwa. Tylko ciekawe co u mnie powoduje taki problem, zestaw skryptów i modów mamy chyba podobny

#17 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 luty 2010 - 08:44

Powodów może być kilka:
1. Zbyt duża odległość od konwoju. Jak pisałem może to być max. 4-5 bram skokowych. Inaczej misja zostaje przerwana. To u Ciebie nie wchodzi w rachubę, bo piszesz ze byłeś w odległości 1-2 sektorów od nich.

2. Zbyt słaba reputacja u rasy, której konwój masz eskortować. Miałem tak teraz, gdy miałem reputację u Argonów maksymalnie niską (-10000000) i próbowałem brać pierwsza misję DTS z Bractwa (DDTC). Konwój pojawiał się w sektorze Legends of Home, ale po chwili znikał i misja była przerywana. Gdy podciągnąłem reputację u Argonów na plus, misja poszła bez problemów.

3. Wrogie nastawienie rasy, w której sektorze pojawia się konwój do rasy, której jest konwój. Tak jest w przypadku pierwszej misji z Terrakorp, gdzie konwój pojawia się sektorach Paranidian (jeśli dobrze pamiętam). Jeśli dodasz do tego skrypt (Wars lub MBRR) to raczej marne są szanse na to że konwój przeleci bezpiecznie przez wrogie sektory. A efekt wybuchu konwoju, to nie wina atakujących go piratów, wystarczy mieć MMBR i wszystko jasne. Ten skrypt dodaje do gry zabójcze Fregaty rakietowe. Pisałem o tym kiedyś, wziąłem misje obrony stacji w sektorze Black Hole Sun, zanim jednak zdążyłem dolecieć do stacji, której miałem bronić minęło mnie kilkanaście rakiet, wystrzelonych przez M7 z MBRR. Efekt, wszystkie statki pirackie zniszczone, wraz ze stacją, którą miałem bronić. Fregata była na drugim końcu sektora co stacja.

#18 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów

Napisano 21 luty 2010 - 10:50

Dwa pierwsze punkty odpadają. O odległości już pisałem- 1/2 skoki max. Reputacja około 6-7 rangi u danej rasy. Statki lecą, bo na mapie wszechświata przy drugim teście dwóm z czterech udało się pokonać pierwszą bramę i zostały zniszczone po jej drugiej stronie.
Co do punktu trzeciego, wczoraj brałem misje ochrony konwoju argonów w argońskich sektorach i teladich w teladiańskich sektorach i żadnych wrogich im jednostek po drodze nie zauważyłem. Wątpię żeby nagle pojawił się wystarczająco duży i nie związany z misją patrol, by zniszczył tak szybko kilka transportowców ale spróbuję następnym razem zainwestować w kilka satelitów albo wyślę razem z transportowcami jakiegoś M5 skoro inne statki nie przeszkadzają i będę obserwował dokładnie lot konwoju. Kiedyś próbowałem tej sztuczki bez Wars i efekt był podobny ale posprawdzam dokładnie.

#19 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów

Napisano 22 luty 2010 - 20:25

Dopisałem kolejne punkty. Mam nadzieję, że komuś się to przyda B)

#20 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 luty 2010 - 20:31

Dobre, może się przydać.
Temat przypiąłem do FAQ.
Możesz też skopiować z FAQ sztuczkę z klonowaniem i opis jak sprzedać coś czego nie można sprzedać. Nie zawadzi jak i tu będą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych