Skocz do zawartości

BlueBerry Game Start


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Pierwszy post BlueBerry Game Start jest już gotowy i zawiera 13 profili.

Życzę miłej zabawy.

Brawo, piękna robota.

Dwie uwagi:

Profil Zbuntowana Maszyna, za bardzo przypomina mój Man Machine. Plagiat?

Nie ma czegoś takiego jak "konwojażer", jeśli już to "komiwojażer", zanim się coś napisze warto sprawdzić w necie, jak to się pisze.

Podobają mi się:

Argoński Agent (mnie to nie przeszkadza że postać żeńska)

Egzekutor (Eclipse, nie Zaćmienie. Zaćmienie to mieli tłumacze TC)

Szpieg (choć nie lubię statku eksperymentalnego, ale co za problem szybko go zmienić)

Uciekinier i Rabuś. Na pewno w kolejną grę zagram na którymś z nich. Obiecuję, że dam znać na którym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz Yacek, nie widziałam twojego profilu startowego, z opisu wywnioskowałam że jesteś Xenem i niszczysz tą że właśnie rasą wszelkie życie w kosmosie, jak to robią Xenki. Więc nie sugerowałam się twoim profilem. Chciałam zrobić odwrotność Xena buntownika. Często jest tak w filmach.

Co do Komiwojażera no cóż 😎, popełniłam gafę, nie pierwszy nie ostatni raz 😎, ale dzięki za korektę 😀

Mam mały problem z profilami. Mimo iż ustawiłam że pój profil ma być przyjazny lub neutralny do piratów to wcale tak nie jest, piraci są wciąż wrogo nastawienie do mnie, nie wszyscy, ale większość. Muszę porobić jeszcze parę testów by usunąć ten problem/błąd.

Sorkvild co do twojej prośby odnośnie tych nowych profili, to jak najbardziej da się to zrobić, jak dla mnie to "pikuś" 😀. Ale nie dzisiaj, bo dzisiaj są walentynki 😀 i robie out.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz Yacek, nie widziałam twojego profilu startowego, z opisu wywnioskowałam że jesteś Xenem i niszczysz tą że właśnie rasą wszelkie życie w kosmosie, jak to robią Xenki. Więc nie sugerowałam się twoim profilem. Chciałam zrobić odwrotność Xena buntownika. Często jest tak w filmach.

No cóż, warto czytać posty i tematy innych, aby wiedzieć co nowego słychać. Piszę w temacie o swoim profilu, że stworzyłem dwa, złego i dobrego Xenona.

Cytat

Co do Komiwojażera no cóż 😎, popełniłam gafę, nie pierwszy nie ostatni raz 😎, ale dzięki za korektę 😀

Nic się nie dzieje, każdy błędy popełnia, ważne by je poprawiać, jak inni zwrócą uwagę.

Cytat

Mam mały problem z profilami. Mimo iż ustawiłam że pój profil ma być przyjazny lub neutralny do piratów to wcale tak nie jest, piraci są wciąż wrogo nastawienie do mnie, nie wszyscy, ale większość. Muszę porobić jeszcze parę testów by usunąć ten problem/błąd.

Problem jest prosty, po prostu ustawienie przyjazny lub neutralny daje Ci za małą reputację u Piratów, aby większość z nich była przyjazna dla Ciebie. Do tego ta rasa, podobnie jak Kha'ak i Xenoni, zawsze będzie miała jakieś statki wrogo nastawione do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek napisał:

No cóż, warto czytać posty i tematy innych, aby wiedzieć co nowego słychać. Piszę w temacie o swoim profilu, że stworzyłem dwa, złego i dobrego Xenona.

No widzisz Yacku ale mój profil się troszku różni od twojego, ponieważ jesteśmy zbuntowanym Xenem, który doszedł do wniosku że Xeni sa beee i w ogóle i postanawia uciec. A Inni Xeni na to nie pozwolą i chcą cię zabić za zdradę, więc szybko musisz uciec z tego sektora. A nie jest to łatwe, szczerze mówiąc jest za trudno nie udało mi się uciec. Xeni są zbyt silni i liczebni.

Cały świat jest przeciwko mojemu profilowi Zbuntowana Maszyna. chyba tylko Splici i piraci będą OK a reszta chce cie .......

Na początku chciałam dać inny sektor, główny sektor Xenków ale w tedy gracz musiał by lecieć przez trzy sektory xenków, ja z jednego nie mogę wylecieć a co dopiero trzy. Nie kopiowałam twojego profilu, wybrałam sektor 101 bo jest najbardziej odpowiedni. Statek LX bo ma dobre osłony i wieżyczki bo Q czy P to już był by za duży statek. Po prostu przypadek.

Od taka mała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc załączam dzisiaj kolejne cztery nowe profile startowe.

Profil: Yaki Baron

Profil: Obiecujacy Pilot

Profil: Asy Przestworzy

Profil: Gwiezdna Wataha

Zmiana profilu Rabuś. Rasa Terran zmieniona na Yaki, lokalizacja Nopileos' Memorial zmieniona na Senator's Badlands. Nie wiem czy wyjdzie jej to na dobre 😎

Problemy z nastawieniem Piratów. Nie chcą być przyjaźni, Yaki udało mi się poskromić ale Piratów nie mogę 😎 Dlatego zmieniłam jej lokalizacje jak i rasę.

Na dniach powinny pojawić się nowe profile, bo głowa pełna pomysłów 😀

Na weekend ekstremalny profil Admirał Floty we wrogim sektorze i Gwiezdny Watażka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do piratów, masz jakieś mody z nimi związane np. pirate patrols ? U mnie statki przez niego generowane zawsze były wrogo nastawione. Musiałem podlecieć i przeskanować kilka jednostek z patrolu, dopiero wtedy zmieniały się na niebieskie.

Dziwne, nigdy nie miałem piratów z patrolu na czerwono. Jak masz piratów ustawionych w ustawieniach głównych? Przyjaciel czy wróg? Jak przyjaciel to tym dziwniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Co do piratów, masz jakieś mody z nimi związane np. pirate patrols ? U mnie statki przez niego generowane zawsze były wrogo nastawione. Musiałem podlecieć i przeskanować kilka jednostek z patrolu, dopiero wtedy zmieniały się na niebieskie.

Dziwne, nigdy nie miałem piratów z patrolu na czerwono. Jak masz piratów ustawionych w ustawieniach głównych? Przyjaciel czy wróg? Jak przyjaciel to tym dziwniejsze.

Przyjaciel. Reputacja z nimi na ponad 100 tys pkt, a i tak patrole tworzone przez skrypt początkowo są wrogo nastawione. Muszę przy każdym zrobić to o czym pisałem w poprzednim poście i dopiero wtedy zmieniają swoje nastawienie.

Pisałem już o tym kiedyś w temacie traktującym o tym modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyjaciel. Reputacja z nimi na ponad 100 tys pkt, a i tak patrole tworzone przez skrypt początkowo są wrogo nastawione. Muszę przy każdym zrobić to o czym pisałem w poprzednim poście i dopiero wtedy zmieniają swoje nastawienie.

Pisałem już o tym kiedyś w temacie traktującym o tym modzie.

No to tym dziwniejsze. Tyle razy zaczynałem nową grę z tym modem i nigdy nie miałem takich problemów.

Używasz oryginalnego moda PP, czy mojej przeróbki (np. hard mode+PP)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Przyjaciel. Reputacja z nimi na ponad 100 tys pkt, a i tak patrole tworzone przez skrypt początkowo są wrogo nastawione. Muszę przy każdym zrobić to o czym pisałem w poprzednim poście i dopiero wtedy zmieniają swoje nastawienie.

Pisałem już o tym kiedyś w temacie traktującym o tym modzie.

No to tym dziwniejsze. Tyle razy zaczynałem nową grę z tym modem i nigdy nie miałem takich problemów.

Używasz oryginalnego moda PP, czy mojej przeróbki (np. hard mode+PP)?

Przeróbek. Do tej pory używałem no civ + PP i hard + PP, w obu przypadkach zawsze było to samo. Żadnych innych skryptów czy modów wpływających na piratów czy ilość statków nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeróbek. Do tej pory używałem no civ + PP i hard + PP, w obu przypadkach zawsze było to samo. Żadnych innych skryptów czy modów wpływających na piratów czy ilość statków nie miałem.

Też używam tych przeróbek. Ostatnio (ale tylko w aktualnej grze) PG i YA więc to nie powinno mieć wpływu. A profil startowy jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sęk w tym że zainstalowałam świeżą grę, bez żadnych modów i skryptów. W generowaniu profili dałam piratom przyjaciel nawet + 10000 i nic się nie zmieniło, dzisiaj spróbuję dać 500 tysięcy zobaczę czy to coś zmieni, jak nie no to zostawię tak jak jest :/

Tylko mało kto będzie chciał grać w tedy Piratami, Bo start gry będzie za trudny 😎 Co dziwniejsze jest przy innych rasach jak ustawiam Przyjaciel, to są moimi przyjaciółmi samo dotyczy się też Yaki też są przyjaźni, więc co jest grane z tymi piratami ? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Przeróbek. Do tej pory używałem no civ + PP i hard + PP, w obu przypadkach zawsze było to samo. Żadnych innych skryptów czy modów wpływających na piratów czy ilość statków nie miałem.

Też używam tych przeróbek. Ostatnio (ale tylko w aktualnej grze) PG i YA więc to nie powinno mieć wpływu. A profil startowy jaki?

Profile różne. Nawet przy tych typowo pirackich patrole początkowo są zaczerwienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze profil "sentymentalny" ?

W X2 byl profil Xtreme. Stal sie on wrecz legendarny, tylko dla wyczynowcow uwielbiajacych podroze bez SETA 😎 Zaczynalismy w argonskim Disco w sektorze Argon Prime bodajze, brak tuningow, brak oslon, brak brak sety i 100Cr na koncie. Pierwsze kilka godzin do czasu nabycia sety to byla masakra, a jednoczesnie czas przynoszacy wiele wrazen. Zabawa w mrowke przenoszaca po kilka ogniw 😎 Przekopujac polskie forum ego, gdzies hen wstecz mozna natknac sie na watek z X2 Extreme majacy kilkadziesiąt stron.

Fajnie byloby sprobowac tego raz jeszcze, aczkolwiek nie bedzie chyba az tak trudno, 2-3 proste misje i maksujemy nasze disco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam kolejne dwa profile.

Profil: Gwiezdny Krzyżowiec

Profil: Gwiezdny Kupiec

Z racji tej, że powstał kolejny profil Teladianina posiadającego statek klasy TL, to postanowiłam zmienić profil Zapomnianego Górnika. Rasa Teladi zmieniłam na Boron a Statek klasy TL Albatros na statek TL Orka. Reszta zostaje bez zmian.

Problem z piratami został już rozwiązany.

A mianowicie po zainstalowaniu na czysta grę bez żadnych modów i skryptów zainstalowałam skrypt Pirate Guild 3 Dynamic AI and Guild System - v1.56, Anarkis Defense System - v2.50 i ECS: Extended Communication System 2.5. Po uruchomieniu gry z profilu Pirata o dziwo wszyscy piraci jak ich konstrukcje automatycznie stały się mi przyjazne, czyli tak jak powinno być. Nie umie i nie potrafię tego wyjaśnić dlaczego tak jest, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępny na Mamucie Lucky Heir Gamestart nie zawiera tych profili, to jest całkiem coś innego, chyba nazwa mówi sama za siebie. Tamten zawiera tylko jedną nową opcję startową. Mod testowany, masz może w T plik 0001l-L048.xml z moja poprawką? Jeśli tak to wyrzuć, mod ma swój plik 0001-L048.xml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...