Skocz do zawartości

Długie wczytywanie gry


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

NIe tylko w Argon Prime długo mi się wczytuje. W innych też. Zależy od sektora. W nieznanym ok. 15-25 s, a w zatłoczinych ok. 40 s. Taki sam problem miałem przed wymianą dysku. Po nowej instalacji systemu i reszty nic się nie zmieniło.

Więc sprawa nie leży po stronie windowsa i oprohramowaia tylko sprzętu. No bo jeśli nawet przed wymianą dysku to nie może być wina windowsa. W takim wypadku FORMAT C: 😁 nie pomoże. Chyba że po instalacji windows'a instalujesz jakieś programy które powodują zamulenie kompa, albo są w nich wirusy. A Cerber czy w innych grach też tak muli czy to tylko w X3 taka przypadłośc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Osobiście mam taki sprzęt od dwóch chyba lat?

MB - Gigabyte P35-DS4

GF - Gigabyte GF8800GTS 320MB/320bit

MEM - 2x2GB @1066MHz

Proc - Intel C2D E8200@ 2,66GHz - niekręcony

dysk - RAID-0 320GB (2x160GB)

Muz - X-Fi Gamer Extreme

Windows7 64bit Professiona

Najnowsze stery.

Gra śmiga. Czasami przytnie, ale to zwalam na proca. Ty masz szybszy to powinno lepiej chodzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałam w poprzednim poście istotne jest też to jaki mamy antyvir. Są programy i programy jeden antywir chodzi i śmiga po naszym systemie inne z kolei mają w sobie nawet do dwóch skanerów, z tego co mi wiadomo na ten temat jak na razie jest tylko jeden taki antywir który posiada 2 skanery, ale mój kolega mówi żeby oglądać film lub grać na kompie musi go wyłączać bo nic na nim nie zrobi. Więc nawet Northon potrafi tak zmulić kompa że nawet najlepszy system jak i sprzęt nie udźwignie go przy oglądaniu filmu jak i graniu.

Dobrze jest załatwić sobie programy diagnozujące takie jak 3D Mark lub coś lepszego. To że system muli, przycina nie znaczy że system należy sformatować, nie oznacza też że masz słaby sprzęt.

A to że porządek musi być w systemie to każdy wie, a pomaga go utrzymać defragmentator dysku jak i skanowanie dysku które powinno być wykonywane raz w miesiącu w zależności jak używamy naszego PC-ka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam firefoxa i podkreśla mi błędy ale mam za to problem z klawiaturą która nie dopisuje ę,ą,ó i tp. a co do języka to nawet za czasów szkolnych miałem problemy, badań nigdy nie robiłem więc możliwe że wszystko się obija o dysleksję. W szkole nigdy nie maiłem problemów z przedmiotami nie Humanistycznymi więc to aż tak bardzo mi nie przeszkadzało, wszak średnią można nadrobić innymi przedmiotami, to co się traciło na przedmiotach humanistycznych zawsze nadrabiąło się np. matmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to chyba jest G DATA. Rozważałem kupno, ale dość drogi jest. Zbadałem programem teperatury części podczas gry i zamieszczam wyniki, może coś da:

Procesor i GPU - temp. 40-50 C

Dysk: 27 C

Wiatrak procka: 4000-4500 obr./min

Parametry podczas zadymy z udziałem Jachtu, Cerbera, kilku stacji, pola asteroidów i kilkudziesięciu myśliwców (w skrócie: czyszczenie sektora zepharin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podepnę się pod antyviry. Też używam Avasta, chyba od 5 lat. Od tamtego czasu 0 wirusów na kompie (w porę potrafił wykryć, czy to ze stron internetowych, czy z programów, czy z pendrivów). Dla udowodnienia innym ludziom, co nie wierzą w siłę Avasta, co jakiś czas skanuje kompa mksem czy innym śmieciami - wyniki zawsze negatywne - nie ma żadnego wirusa na kompie.

Oczywiście mam znajomych, mimo tego, że posiadają wgranego Avasta, jak przychodzę robić im kompa, to mają wirusy. Przyczyna? Głupota i brak ogarnięcia użytkowników. Na takich ludzi, co bezmyślnie korzystają z kompa, jedyną radą jest Norton Super Super Extra Obciążający Komputer - nic się nie prześlizgnie!

Co do problemu Cerbera, odkurzysz też swoje pod zespoły, wyjmiesz je ze slotów, przeczyścisz, nasmarujesz nową pastą radiatory. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także używam Avasta bo nie zamula i ma wystarczającą skuteczność. Gdzieś były testy co do zamulania to Avast miał 1 miejsce Norton i Kasperski były w końcówce listy ale to tylko test zamulania sprzętu więc jak ze skutecznością to nie wiem aczkolwiek Avast mnie jeszcze nie zawiódł.

Co do problemu jak temperatury trzyma ok to czyszczenie nic nie da ja bym obstawiał jakiś problem z dyskiem. Kiedyś miałem podobny problem tylko dla tego że dysk miałem uruchomiony na kontrolerze Raid a jak wiemy do Raidu minimum 2 dyski Teoretycznie to nie powinno mieć wpływu ale jednak miało. Grę proponuję instalować na dysku systemowym bo to skraca czas reakcji gdyż zazwyczaj pliki stronnicowania są na C a odpalając grę przekładasz jakby jej zawartość na pliki stronnicowania i w wolny RAM więc kopiowanie pomiędzy partycjami zajmuje troche dłużej niż na partycji poza tym wszystkie pliki systemowe i biblioteki są zawsze na dysku systemowy co też minimalnie skraca czas reakcji. W zasadzie takiej różnicy się nie odczuwa ale lepiej jest jednak tak robić.

A tak w ogóle 25 sekund to nie jest już taki zły czas chociaż dawno nie grałem i nie pamiętam jak długo mi się gra wczytywała ale pamiętam że reunion to potrafił na początku zająć sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...