Skocz do zawartości

Długie wczytywanie gry


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przy moim sprzęcie Intel C2Q Q6600 2,4 Ghz | Gigabyte GeForce 8600GT | 1GB Ram 667 mHz wczytuje około 10 - 15 sekund. Ja miałem taką sytuację z rok temu tak bez powodu bardzooo długo wczytywał i mulił niemiłosiernie nie mówiąc o przejściu z sektora do sektora i pomogła dopiero reinstalka X3 R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie liczyłem ile 😁 , ale 40 sekund to zdecydowanie za długo.O prędkości wczytywania save-ów bądź sektorów najbardziej decyduje rozmiar pamięci ram .Jak rozumiem masz 1 giga, proponowałbym dokupienie kolejnego 1 giga. Nie wiem jaki masz system operacyjny...jeśli masz Viste bądź 7 proponowałbym przenieść się na Xp-ka. Jeśli masz xp, pobierz program o nazwie xp-antispy http://www.xp-antispy.org/downloads/xp-AntiSpy_setup-polish.exe za pomocą które w bardzo prosty sposób wyłączysz wiele niepotrzebnych usług. Na forum możesz również znaleźć tematy jak przed, i w trakcie (skrypty) gry zwiększyć wydajność gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kolega Cerber napisał że w czasie gry kiedy sprawdził w menedżerze zadań zostało mu 1Gb ramu wolnego więc to raczej nie jest wina aplikacji pracujących w tle. Tak jak pisałem wcześniej to raczej skopana instalka X3. Cerber a w tym Argon Prime to dużo statków latało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem mogą być pozostałości, śmieci w plikach sav po instalowanych i usuwanych skryptach.

Zrób backup plików sav, uruchom nową grę, zadokuj na najbliższej stacji, wyłącz grę, wczytaj ten zapis, porównaj czas. Możesz też bez robienia backupu plików sav: uruchom nową grę, wyłącz autozapis na stacjach, zadokuj, zapisz grę na jakimś zapisie (innym niż autozapisy), wyłącz grę, uruchom z tego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wydaje że może po prostu ma problem z odczytem jakiegoś pliku który jest używany w tym sektorze może textura otoczenia. Jak na mój nos to defragmentacja dysku pomoże. We większości gier defragmentacja przyśpiesza wczytywanie gdyż głowica dysku nie musi biegać po całej powierzchni aby odczytać kontynuację plików.

A jeśli nie chcesz całego dysku defragmetować (chociaż defragmentacje powinno sie przeprowadzać co jakiś czas) to ściągnij program microsoftu Contig.exe np. z tąd http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 97428.aspx wrzuć ten program do folderu z grą. Zrób skrót do niego i wrzuć skrót na pulpit. Kliknij prawym na ten skrót i wybierz właściwości i do ścieżki skrutu dopisz -s po spacji przykład "C:\Program Files\Egosoft\Contig.exe" -s i odpal ten skrót i poczekaj aż zniknie czarny ekran.

Program ten defragmętuje oraz spaja ciąg plików dzięki czemu gry zazwyczaj zaczynają lepiej chodzić, szybciej się wczytują, ja go używam do wszystkiego bo jest nieco lepszy nisz zwykła defragmentacja. a wazy niecały megabajt. Czasami ludzie się dziwili bo na starych dyskach to można doznać naprawdę dużego skoku wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu pisze o instalacji DX10 pod XP? LeWaR pisał o przekopiowaniu bibliotek z folderu systemowego do folderu gry. Ja mam XP i DX9, a folderze system32 kilka bibliotek D3dx10_**.dll

Standardowo w katalogu gry po instalacji pojawia się jedna bibliotek: D3dx9_37.dll

Spróbuję przerzucić pozostałe biblioteki d3dx***.dll z katalogu system32 do katalogu gry, zobaczę czy płynie to na płynność gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...