Skocz do zawartości

Battlestar Galactica Ships V0.2


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja moda dodającego do gry statki z Battlestar Galactica. Kompatybilna z TC 2.5

Po rozpakowaniu folder mods umieszczamy w katalogu gł. gry

Spolszczenie - folder director umieszczamy również w katalogu gł. gry, a plik tekstowy w "t".

Po uruchomieniu w oknie startowym gry, w zakładce "Wybierz Mod" wybrać "Killerog BSG Ships 0.1"

BSG

Spolszczenie

Poprawka

Poprawka przywraca fabryki kryształów L u wszystkich ras. Po rozpakowaniu folder "types" z zawartością umieścić w kat. głównym gry. Dostępne są dwie wersje poprawki: z nową stocznią (konstrukcja którą "sfotografowała" Jagoda) i ze standardową stocznią która była w Light of Heart.

PS

Jeśli ktoś rozpoczal grę bez poprawki to nawet, kiedy ją zainstaluje wytwórnie kryształów L nie powrócą (ale nie będzie już stoczni invalidki 😀 ). Zeby wytwórnie kryształów L były dostępne trzeba rozpocząć nową grę. Poza tym wszystko działa git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dopiero co przetestowałem ten mod i jest niezły. Żeby jednak nie mieć read tekstów trzeba go spolszczyć. Zrobiłem tymczasowe spolszczenie (zmiana 44 -> 4B) bo nie sądziłem, że mod tego wymaga. Okazało się, że tekst "zaszyty" był w plikach cat/dat. Jak znajdę chwilkę czasu to przetłumaczę. Grać można bez problemu bo tekst to tylko opisy statków i ich nazwy więc noł problem.

Niby spolszczenie

Folder director wrzucamy do głównego katalogu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Azakal

No nie to żeby ktoś mówił że jestem w gorącej wodzie kompana, aczkolwiek czekam i czekam na to spolszczenie 😀 Bo nie mogę się już doczekać kiedy polatam sobie tym statkiem 😀 A nie wiesz czasem jakie ma parametry ? Gdzie można kupić ten statek za ile jakie uzbrojenie ? i temu podobne ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorki, że tak długo to trwało. Pełne sposzczenie dostępne w pierwszym poście. Na mamuta też już wrzuciłem - czeka na akceptację.

Cytat

A nie wiesz czasem jakie ma parametry ? Gdzie można kupić ten statek za ile jakie uzbrojenie ? i temu podobne ?

Pozdrawiam.

BSG można kupić w stoczniach argońskich. Jeśłi chodzi o jego osiągi to są trochę przegięte (prędkość max 220, ładownia 250000 i osłona 12 x 2GJ przy cenie ok 20 mln), ale jest tam jeszce full innych statków znacznie bardziej wyważonych. Napewno coś znajdziesz dla siebie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Azakal, mam pytanie. "Niby" spolszczenie zawiera plik 7575 o wielkości 139515b, plik spolszczenia to tylko 5568. Porównując je widać że plik spolszczenia zawiera tylko ułamek tekstów z pliku "niby" spolszczenia. Czy wszystko jest w porządku z tym spolszczeniem?

Tak Yacku. Usunąłem cześć tekstu z pliku 7575 dlatego ponieważ zawierał nazwy wszystkich statków i fabryk argońskich oraz ich opisy. Po zainstalowaniu BSG i tymczasowego spolszczenia wszystkie argońskie nazwy zmieniają się na angielskie. Dlatego zostawiłem tylko te, które wnosi do gry mod BSG a zdublowane usunąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że katalog Mods kopiujemy do katalogu Mods w grze.

Kiedyś miałam ten mod i było wszystko fajnie cacy ale.... grę trzeba było zacząć od nowa i cały świat X był zmieniony inne rasy, nazwy sektorów, statki generalnie cała struktura gry była zmieniona no w końcu to mod. To też mam pytanie czy instalując ten mod można przykładowo kontynuować grę w świecie X ze statkiem Galactica ?

A skoro Azakal mówisz że parametry statku są zdrowo przegięte bo są to nie da rady tego "naprawić" Pshem polepszył Tyra to Galactice też można naprawić.

Sugeruję prędkość zredukować z 220 na 60, ładownię z 250000 na 12500 osłony z 12X2GJ na 4x2GJ i cenę z 20mil na 120mil kredytów.

Moim zdaniem takie parametry były by lepsze i nie de klasyfikowałyby innych klas statków. Oczywiście o ile można by było tym statkiem "śmigać" w przestworzach X zaraz obok Tyra lub Boreasza, Hypcia lub Vidara 😀

Edit

A czy czasem te plik Cat i Dat które są w tym pliku Battlestar Galactica Ships nie trzeba wkleić do katalogu z grą gdzie są inne pliki Cat i Dat ? Tak zrobiłam z Pshema Tyrem zmodyfikowanym i paroma innymi plikami które dodawałam do gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak Yacku. Usunąłem cześć tekstu z pliku 7575 dlatego ponieważ zawierał nazwy wszystkich statków i fabryk argońskich oraz ich opisy. Po zainstalowaniu BSG i tymczasowego spolszczenia wszystkie argońskie nazwy zmieniają się na angielskie. Dlatego zostawiłem tylko te, które wnosi do gry mod BSG a zdublowane usunąłem.

OK, rozumiem, chciałem się tylko upewnić.

Cytat

To też mam pytanie czy instalując ten mod można przykładowo kontynuować grę w świecie X ze statkiem Galactica ?

Niestety nie, aby wszystkie dodawane przez mod zmiany były dostępne mod musi być instalowany jako główny mod i należy rozpocząć nową grę.

Cytat

A czy czasem te plik Cat i Dat które są w tym pliku Battlestar Galactica Ships nie trzeba wkleić do katalogu z grą gdzie są inne pliki Cat i Dat ? Tak zrobiłam z Pshema Tyrem zmodyfikowanym i paroma innymi plikami które dodawałam do gry?

Patrz odpowiedź wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku to nie jest dobra wiadomość 😀 Właśnie dlatego ja nie lubię modów, bo zawsze trzeba rozpocząć grę od nowa 😀

To ja w takim razie się wstrzymam jak ktoś zmodyfikuje ten statek Galacica z tego względu że jego osiągi czynią z niego w sumie super fortece i mając takie 3 statki definitywnie rządziłabym całą galaktyko co mogło by mi się szybko znudzić i zepsuć grę. Ciekawa tylko jestem czy ktoś dał by radę zmodyfikować ten statek, może Pshem ale on zalatany jest ostatnio 😀 a może ja hmmm przelecę ten plik w piątek i zobaczę co tam mamy w środku i czy uda mi się zmienić parametry bo są definitywnie przesadzone.

A tak z innej beczki czy ktoś już grał w ten mod Battlestar Galactica Ships i nie chodzi im o świat X tylko o świat Battlestar Galactica gdzie są nowe statki nowe sektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie dwóch miesięcy co tydzień zaczynam nową grę. Ile razy to robiłem to straciłem rachubę.

Ten mod mnie nie interesuje, po pierwsze nie lubię za bardzo BSG, po drugie mam ciekawszy. Ale uważam że skoro twórcy moda ustawili takie parametry statku, to chyba wiedzieli co robią i nie zmieniajmy od razu, zanim nie przekonamy się faktycznie czy mieli rację, czy popełnili błąd. A przekonać się można tylko zaczynając nową grę z modem, może oprócz statku BSG (nie jednego, a kilku) twórcy zmienili również inne parametry gry, które pasują do parametrów statku i uzasadniają jego osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już wiem dlaczego ma takie osiągi 😀 Sprawdźcie sobie statki z Battlestar Galactica z tego Link To wyjaśnia dlaczego te statki są tak przesadzone 😀 i nie wiem czy inne rasy jak Splici , Trerranie będą mieli szanse z Cyklonami o ile występują a jak tak to będzie masakra 😀

PS. Czy uważacie że Egzekutor z Star Wars miał by szansę w ogóle polatać w X ? nie wspominam o manewrowości tego statku 😀 zaledwie 19.000 metrów długości 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy uważacie że Egzekutor z Star Wars miał by szansę w ogóle polatać w X ? nie wspominam o manewrowości tego statku 😀 zaledwie 19.000 metrów długości 😀

Wiesz, polatać to i by mógł, ale chyba bardziej jako baza stacjonarna, ja wiem, że rozmiar ponoć nie ma znaczenia ale w jaką brame by on się zmieścił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

u mnie statki pojawiły się normalnie w stoczni argońskiej w Omicron Lyrae. Cena fajna.

Bez rozpoczynania od nowa.

Aby zainstalować wystarczy rozpakować pliki w głównym X3: TC katalogu. Musisz włączyć edytor skryptów, zapisz grę, a następnie przeładować.

Czyli nie potrzeba rozpoczynać nowej gry, nie trzeba również wybierać moda w opcji "wybierz pakiet modyfikacji". Prosto łatwo i przyjemnie można dodać sobie statki BSG do obecnej gry. Jagoda, teraz ci pasuje? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek napisał:

Cytat

Jagoda napisała:A czy czasem te plik Cat i Dat które są w tym pliku Battlestar Galactica Ships nie trzeba wkleić do katalogu z grą gdzie są inne pliki Cat i Dat ? Tak zrobiłam z Pshema Tyrem zmodyfikowanym i paroma innymi plikami które dodawałam do gry?

Czyli nie potrzeba rozpoczynać nowej gry, nie trzeba również wybierać moda w opcji "wybierz pakiet modyfikacji". Prosto łatwo i przyjemnie można dodać sobie statki BSG do obecnej gry. Jagoda, teraz ci pasuje?

Właśnie o to pytałam czy nie da rady tego zrobić tak jak z Tyrem Pshema, no ja byłam w pracy to też nie miałam możliwości sprawdzenia gry 😀 w sumie chciała bym pracować dla Ego softu i żeby płaciki mi kasiurkę za testowanie gry 😀 uuu całkiem miły zawód 😀 Tester gier.

PS. sprawdziłam statki z Battlestar Galactica Ships i w grze jest jeden M2 (nie pamiętam nazwy) który ma AŻ 220 myśliwców na pokładzie 😀 to już na pewno przesada 😀

Ale mod sam w sobie jest najbardziej ok. Ale jak już wcześniej wspomniałam miałam wcześniej tego moda u siebie i co dziwne mod dotyczył świata z filmu Battlestar Galactica to znaczy że nazwy sektorów tez były jak z filmu, ba nawet w profilach startowych gry były fotki aktorów z filmu hmmm pokusiłabym się by w takiego moda pograć. Zastanawiam się tylko dlaczego autorzy moda w późniejszych wersjach zrezygnowali z tego ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tak niedawno Battle star Galactikę.

Podobał mi się średnio. 😀

Wciąż atakowani przez wrogą im rasę w kosmosie.(coś w podobie do terraformerów.😀 )

Ale praca na III zmiany, zaprzepaściła mi możliwość oglądania całości. 😀

Więc jeśli takie klimaty są obecnie wkomponowane w X3R lub X3 CT, to tylko pogratulować pomysłowości stworzenia modu.😀

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...