Skocz do zawartości

Jaki kupić M2?


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat
Cytat

Boreas jest przesadzony i nudny 😀

A Raptor to M1, lotniskowiec 😀

To wyszkol Marines do naprawy, albo załaduj Laserek (a jeszcze lepiej kilka) do jakiegoś M6 niech Ci naprawi Fenixa.

Python i Raptor zawsze mi się mylą 😀 *posypuje głowę popiołem i idzie do kąta*

Cytat

No wiem Boreasik jest mocny ... ale coz zrobic, Argonom za dlugo uchodzilo wiele rzeczy na sucho, czas zabrac sie za nich <_< Opcja z uzyciem space marines jest niezla, nie robilem jeszcze tego numeru z duzymi statkami. Z drugiej strony abordaz na Odyseusza to musi byc to 😀

Koniecznie weź kilku borońskich marines, zawsze trenuję grupkę tylko po to żeby usłyszeć ich krzyki i komentarze podczas abordażu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu Tyra mogę powiedzieć jedno - fajne to, ale ta ładownia to padaka biorąc pod uwagę objętość jaką zajmują PPO. Gdybym chciał takiego uzbroić tylko pod kątem walki z dużymi to nie da rady. Nie dość, że się nie zmieszczą to ognim dam rade tyle wpakować, że załoga będzie mogła przez godzinę korzystać z lampek nocnych przy kojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja biedna mam począć 😀(( smutno mi, bo nikt nie "trawi" mojego Tyrka.

Chciałabym wam powiedzieć że właśnie przetestowałam Akume na Xenonskim K 😀 dodam iż przeszła 3x tuning "silnika" w chwili obecnej osiąga 115m/s. A co do uzbrojenia to przyznam się iż uzbroiłam go w:

Artyleria Zaporowa 16 sztuk

Działo Gaussa 20 sztuk

Wyrzutnia Bomb Zapalających 6 sztuk

I z smutkiem przyznam się, że mój statek miał naprawdę bardzo wielkie problemy z Xenonskim K 😀 . Nie była to taka walka, jak w przypadku mojego Tyra która trwała zaledwie 6 do 8 sekund. Z żalem muszę oznajmić iż Akuma jest jednym wielkim nieporozumieniem. Szkoda mojego czasu i pieniędzy które zainwestowałam w Akume.

Właśnie w chwili obecnej otrzymałam Tropiciela światła i lecę z Akumą do stoczni Księżyc ją "opchnąć". Może znajdę jakiegoś jelenia 😀 A za zarobione pieniądze kupie Tyra.

Powiem wam coś a co mi tam, moi marines mogą siedzieć przy lampkach zapalonych przy swoich kojach jak to opisał Pshemozz. Może Tyr to jest padaka no cóż, ale dawał mi wiele satysfakcji i co ważniejsze poczucie bezpieczeństwa, w tym że ciemnym , czarnym, zimnym i jak że bezdusznym i zarazem samotnym wszechświecie jakim jest świat X. Bo będąc posiadaczem Tyra generalnie w "Juniwersum" 😀 nie było na mnie bata, czułam się dobrze i bezpiecznie za jego sterami. I chyba to jest najważniejsze prawda?

Bo tak naprawdę, to każdy z nas ma swój "osobisty" sentyment czy to Hyperiona czy do Boreasa albo nawet do takiej padaczki jaką jest Tyr. A nawiasem mówiąc nie wybaczę Ci, że tak nazwałeś "mój" statek... tak do ciebie mówię 😀 I masz szczęście, że cię lubię, bo inaczej, już dawno byłbyś karmą dla kosmicznych much 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, jakby tu powiedzieć. Do Tyra mam pewien sentyment jeszcze z czasów XTM-owskich. Tam, uzbrojony w elektromagnetyki beta i takież flaki, był fortecą praktycznie nie do ruszenia. W TC ziemskie uzbrojenie stało się o wiele słabsze ale Tyra pewnie sobie i tak spróbuję. W każdym bądź razie stocznia ATF już stoi…

Ale to tak na specjalne okazje. Zamiast Osaki…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boreasz, Boreasz, Boreasz.... tyleż samo słyszałam Hyperion, Hyperion, Hyperion. Zdaje sobie sprawę panowie że macie po prostu swoje typy statków tak samo jak ja, koś mógłby powiedzieć że jestem uparta jak osioł że ciągnie mnie do tego Tyra... No cóż tak jest nie chce mieć innego statku jak tylko Tyra.

Wcześniej wspominałam że mając statek Akume, i to dosłownie z ledwością poradziłam sobie z Xenońskim K, o ile nie powiem że cudem uszłam z życiem z tego starcia.

W chwili obecnej jestem w trakcie wykonywania Fabuły Borońskiej HUB. Ale by móc ją w ogóle zacząć musiałam najpierw popracować nad moją reputacją u Boronów.

I o ile Yacek się nie myli, że siły wroga czyli ilość jak i siła statków wroga, zależy od rangi a nie od posiadanego statku, to miałabym ogromny problem zaliczenia misji/zlecenia obrony pewnej stacji kosmicznej. A mianowicie posiadając Tyra podjęłam się wykonania misji obrony stacji i ku memu zdziwieniu (ranga bojowa Generał, bo zawsze lecąc Tyrem robiąc misje miałam najsilniejsze statki przeciwników M1, M2 ) z bramy wyleciał Shuri w dość pokaźnej obstawie około co najmniej 10 myśliwców. Oczywiście cały swój ogień skierowałam na moim głównym celu jakim był właśnie M1 Shuri. Po zniszczeniu tegoż statku dosłownie nawet pięć sekund nie minęło, jak pojawił się kolejny rzeźnik przestworzy a dokładniej to M1 Hoshi. Który też miał dość pokaźną obstawę myśliwców po zniszczeniu też tego głównego celu miałam około 30 myśliwców i przyznam się że cudem z tego wyszłam naprawdę cudem, ale same statki Hoshi jak i Shuri nie wyrządziły mi takich szkód, jak te skubane małe myśliwce 😀 I wątpię by lecąc Boreaszem czy Akumą nie wspominając już o Hyperionie, czy w ogóle mogłabym to przeżyć. Po wykonaniu tej że misji, a była naprawdę męcząca i dość wyczerpująca, aczkolwiek sukcesywnie zakończona, musiałam się udać do mojego sektora i wydać polecenie dla Mobilna Baza Górnicza by naprawił mój dość pokiereszowanego Tyra. Ale wiem że Tyr w tej bitwie pomimo odniesionych ”ran” spisał się celująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek ja mogę jokochama załatwić dzierzbe itp. więc zależy jaki kto ma zdolnosci mój brat potrafi nova zalatwić dzierzba + obstawa.

Jokohama podobnie jak Dzierzba to statki klasy M7. Nie chcę umniejszać twoich zdolności bojowych, tak tylko zwracam uwagę gwoli ścisłości.

Oczywiście że dużo zależy od zdolności pilotażu pilota. Wiem doskonale o tym że nawet w małym M3 można rozwalić M7, a nawet M2. Wymaga to odpowiedniego podejścia. Nie bez znaczenia również jest fakt wielkości obu statków. O ile my w małym M3 mamy spore szanse trafić wielki okręt klasy M2 nawet specjalnie nie celując, to on mając przeciwko sobie ledwie widoczny punkcik jest dużo gorszej sytuacji.

Mam takie dwa pytanie do Ciebie: jaką masz rangę bojową i czy grasz w czysta grę, czy tez ze skryptami typu MBRR, RRF, IR?

Trzeba również brać pod uwagę jeszcze jedno. Jeśli latamy np. M3 z możliwością zamontowania 5 osłon 25MJ to montujemy 5 sztuk tych osłon i dopiero ruszamy na akcję. To samo dotyczy uzbrojenia, zawsze staramy się mieć we wszystkich slotach możliwie najlepsze uzbrojenie dla statku. A czy ktoś przed walka skanował statki wroga i sprawdzał jakie maja osłony i uzbrojenie? Warto zaopatrzyć się w skaner ładunku i samemu się przekonać. Statki NPC rzadko są wyposażone w najlepsze osłony dla danego statki we wszystkich slotach. Najczęściej jest to kombinacja różnych osłon. Podobnie jest z bronią. Stan wyposażenia i uzbrojenia wrogich statków NPC zależy właśnie od naszej reputacji bojowej. Im wyższa tym więcej na statku będzie osłon przewidzianych dla tego statku. Więcej też będzie uzbrojenia i

będzie ono lepsze.

Inna sprawa jest z wrogimi statkami tworzonymi przez skrypty. Tu w większości przypadków twórca decyduje o wyposażeniu i uzbrojeniu statków pojawiających się dzięki temu skryptowi w grze. I robi to tak jakby sam miał latać tymi statkami. Czyli maksymalne osłony, najlepsze uzbrojenie.

Tak więc inaczej będzie wyglądała walka z K stworzonym przez grę, a inaczej przez skrypt IR lub MBRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Boreasz, Boreasz, Boreasz.... tyleż samo słyszałam Hyperion, Hyperion, Hyperion...

Dorzucił bym jeszcze Shrike, Shrike, ale ponieważ temat jest o M2-kach… 😀

Opisana przez Ciebie sytuacja dowodzi nie tyle słabości ziemskich statków ile słabości ziemskiego uzbrojenia (z drugiej strony, rzec by można, statek jest tak dobry jak uzbrojenie, które można na nim zainstalować). Prawdopodobnie rzeczony Boreasz, Pyton czy jakikolwiek inny „nieziemski” M2 wypakowany po brzegi FLAK-ami o wiele łatwiej dałby sobie radę z myśliwcami, niż uzbrojony w… - właśnie, w co był uzbrojony Twój Tyr? Bo ja cały czas pamiętam swoją Osakę "wybzykaną" przez Kha’acką drobnicę wspartą przez 2 czy 3 Korwety… Zresztą tu:

http://xudb.pl/topic/666-osaka-uzbrojenie/page__st__10

masz dyskusję na ten temat…

A na koniec z innej beczki. Jeśli ktoś się lubi bawić, to można i tak:

http://www.youtube.com/watch?v=q23fUsDq-nM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam Rangę bojowa : Generał Gram bez skryptów i modów bo uwazam że granie ze skryptami i modami to oszustwo i nie czerpie się frajdy z grania i poziomu trudnosći.

No to wiele wyjaśnia.

Wszystko zależy od tego jakie skrypty i mody instalujesz. Są takie, które ułatwiają grę (BSE, SCS), są i takie co utrudniają i to wielce (IR, MBRR, RRF).

Powiedziałbym tak: zainstaluj sobie MBRR i poleć Skironem na konwój Xenków, ciekawe jak długo polatasz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam Rangę bojowa : Generał Gram bez skryptów i modów bo uwazam że granie ze skryptami i modami to oszustwo i nie czerpie się frajdy z grania i poziomu trudnosći.

*wzdech*

polecam lekturę http://xudb.pl/topic/596-skrypty-za-czy-przeciw/

Wiele osób miało podobne podejście do skryptów i modów jak Ty ale zmienili je szybko po zapoznaniu się paroma. Osobiście nie potrafiłbym już grać w zupełne vanilla, jest po prostu zbyt łatwo. Dopiero z odpowiednimi modami i skryptami gra nabiera rumieńców. Więcej o tym znajdziesz w linku powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A nawiasem mówiąc nie wybaczę Ci, że tak nazwałeś "mój" statek... tak do ciebie mówię 😀 I masz szczęście, że cię lubię, bo inaczej, już dawno byłbyś karmą dla kosmicznych much 😀

Generalnie to byłby dla mnie zaszczyt móc być przerobionym Twoimi osobistymi rączkami lub Twoimi osobistymi, milutkimi pieskami na karmę dla biednych kosmicznych muszek, swoją drogą dużo by się mną nie najadły ale w sumie to ja mówiąc "padaka" mówiłem o ładowni a nie o Tyrze. Mam, używam, chwalę. Tylko ta ładownia. Bezsens żeby Aegir miał tyle samo ładowni co Tyr. Ale to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zaczne od WoyTass.

Cytat

Opisana przez Ciebie sytuacja dowodzi nie tyle słabości ziemskich statków ile słabości ziemskiego uzbrojenia (z drugiej strony, rzec by można, statek jest tak dobry jak uzbrojenie, które można na nim zainstalować).

Odnosząc rany w wale nie powiedziałam że mój Tyr, nie poradził sobie z myśliwcami poradził, i to bardzo dobrze, jak nie powinnam powiedzieć doskonale. Chodziło mi o walkę pomiędzy mną a w zasadzie dwoma M2. Które statystycznie powinny zadać mi więcej ran, od tych myśliwców.

I opisując sytuację ( przeczytaj parę postów wcześniej ) wzorowałam się na walce Akumy z Xenońskim K jak i Tyrm z Hoshi i bliźniaczym statkiem Shuri, i ich osłonie myśliwców licząc około 30 sztuk. I śmiało przyznam się, że mój Tyr pomimo ograniczeń w ładowni, w oka mgnieniu zniszczył całą flotę...A przyznam się też że gram w X3TC od dnia w którym zalogowałam się na tym Forum czyli 21 sierpnia, a od 5 dni gram w moje drugie podejście. Wcześniej zresztą nie miałam żadnej styczności, z tego typu grami. To poniesione rany, nie są wynikiem słabej siły ognia ziemskiego uzbrojenia, co tez z żalem przyznam się moim brakiem doświadczenia którego powoli bo powoli ale nabieram. 😀

A co do Pshema hmmmm tak wiem że miałeś na myśli ładownie, ale i tak ona odnosiła się do całości Tyra ale wiesz no ..... jest taki program do edycji coś z LeWaR próbowałam tam robić ostatnio na forum ale mi nie wyszło 😀 zmieniałam wartości ładowni kosztem prędkości ale dalej nic ciągle to samo 😀 więc dałam sobie spokój a fakt faktem przydała by się w nim większa ładowność. Ale mi się wydaje że ta ładowność specjalnie została tak zrobiona ponieważ Tyr mógłby zachwiać równowagę sił, w klasyfikacji statków. A tak nawiasem mówiąc skoro są M2 czyli lotniskowce, fregaty, niszczyciele to gdzie są Pancerniki ?? do takowych śmiało bym zaliczyła Valhalle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...