Skocz do zawartości

Jaki kupić M2?


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

zakupiłam 10 Mistral (otas) super frachtowiec i wyposażyłam jak tylko ogłam czyli na maksa 😉 ale nie widzę by te statki używał skoku nad przestrzennego

statki przypisane do fabryk, aby używać napędu skokowego nie muszą się szkolić. Muszą mieć tylko:

Napęd skokowy

Polecenia nawigacyjne

w rozkazach ustawiony auto skok na TAK

zdefiniowane zaopatrzenie w zapas paliwa na np. 10-20 skoków

no i oczywiście w fabryce muszą być ogniwa, bo one nie latają po paliwo na stacje benzynowe tylko zaopatrują się w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Napęd skokowy

Polecenia nawigacyjne

w rozkazach ustawiony auto skok na TAK

zdefiniowane zaopatrzenie w zapas paliwa na np. 10-20 skoków

Moje 10 Mistral - bo uważam je za najlepsze transportowce TS, mają wyżej wymieniony sprzęt, i mnóstwo innego jak triplekskaner, wzmacniacz obrazu - tak się zastanawiam czy po zakupie tego cudeńka AI walczy lepiej ? to też kupiłam wszystkim 10 😉 no lista sprzętu moich TS jest wielka, no może duża 😀 nawet mają polecenia bojowe mk 1 jaki 2 handlowe też best buy/sell - zbyt długo grałam w wersje angielską i czasem lepiej mi się pisze w English 😀 no i są przypisane do kompleksu. nawet jak wracają z fabryki do "domu" to lecą nie skaczą. :/ mimo iz mają na pokładzie 13000 energy cell 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc luknij do mojego postu parę pięter wyżej.

Btw też uważam Mistrala za najlepszego TSa. Podstawowa wersja - prędkość 130, 6 slotów na uzbrojenie, mocne osłony - jeszcze się nie zdarzyło, żeby mi ktoś mistrala zmłócił, merkurego owszem, ale nie mistrala. Zwłaszcza że większość piartów tymi swoimi novymi i innymi bzdetami nawet nie może sobie marzyć, żeby go dogonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ani Boreasa ani Tyra nie używam, bo jak dla mnie te statki są delikatnie mówiąc przegięte i to żadna frajda walczyć czymś takim 😉 Jeśli już potrzebuję M2 to zwykle rozbijam się Odyseuszem.

Jagoda, ustawiłaś właściwie minimalną odległość przy jakiej mają skakać ? Jeśli skonfigurowałaś odpowiednio rozkazy to nie powinno być żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się wtrącić...

Po pierwsze chciałbym polecić mój test:

http://xudb.pl/topic/671-osaka-kontra-boreas/

Wychodzi z niego, że PSP (czy jak kto woli PPO) wcale nie jest taki wspaniały. Większa ilość dział Tyra może tylko wyrównać dysproporcje.

Po drugie.

O ile się nie mylę, to PSP można zamontować w wieżyczce przedniej Tyra (8szt.) i w bocznych (po 12 szt.). Ustawienie bokiem do celu powoduje ostrzał tylko z 20 dział (chyba, że pozwolimy podejść wrogowi na odległość poniżej 2 km). 😉

Po trzecie.

Floty w X3TC można oczywiście tworzyć. Tylko po co? Inteligencja statków jest tak „wielka”, że ostrzelanie swoich czy choćby stacji nie należy do rzadkości. A i utrzymanie kontroli nad taka zbieraniną do najłatwiejszych nie należy. A poza tym. Po co brać ze sobą jakiś ogon, jeśli większość zadań można wykonać samodzielnie...

Po czwarte.

Osaka (Tyra jeszcze nie miałem przyjemności „dosiadać” w TC) - uzbrojona w elektromagnetyki w wieżyczkach hm... „pomocniczych” - wysłana z „przyjacielską wizytą” do sektora Kha'ackiego padła po krótkiej walce. Z SSC było to samo. A „wybzykały” ja 2 czy 3 Korwety i kilka myśliwców! Plus trochę innego drobiazgu. Dopiero uzbrojenie jej w mix 2xEMPC, 2xSSC i 4x MAML pozwoliło jej stać się prawdziwą latającą fortecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty Brutusie przeciwko mnie.... 😉

A więc tak zdaje sobie sprawę że Boreas ma rzesze zwolenników, 😀 A czy jest jakiś problem w podejściu bliżej inż 2km ? AI jest na tyle żenujące że zaczyna ostrzał co najmniej kilometr poniżej granicznej maksymalnego zasięgu. to czemu tego nie wykorzystać. Co daje nam następujące możliwości ostrzału z:

Przodu 8 z góry i dołu daje nam 16 plus 12 z prawej lub lewej co daje nam łącznie 36 wieżyczek, wątpię by Boreas mógłby tle wykorzystać :/ ale jak już pisałam ja staram się wykorzystać w całości jego zdolności i przeprowadzam szarże. Po siedmiu sekundach po K nie ma już śladu.

A ja nie pisałam nic o flotach, tylko o tym że nie uważam by jakikolwiek miało sens mieszać uzbrojenie, bo moim zdaniem to tylko osłabia nasz statek. Po prostu zgodziłam się z wypowiedzią Pshema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po prostu zgodziłam się z wypowiedzią Pshema.

😉

Btw, co do wcześniejszej wypowiedzi Yacka a propo trudności związanych z operowaniem jednostek ściśle przeznaczonych do walki z dużymi i do walki z drobnicą.

Nie miałem okazji jeszcze tego w TC przetestować, ale w X3R wyglądało to tak - statki przeznaczone do walki z dużymi sobie - nastawione wieżyczki na atakowanie mojego celu a statki przeciwlotnicze - uzbrojone na maksa we flaki i inne dobrodziejstwa dobre na myśliwce - zupełnie osobno, z wiezyczkami ustawionymi na "niszczyć wrogów" i z rozkazem - atakuj wszystkich. I to idelanie zdawało egzamin. W TC mam jeszcze w konsoli "tylko myśliwce" - idealny układ. Ale nie grupować ich - przeciwlotnicze mają hasać zupełnie osobno i makasrować drobnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do walki solo tylko Boreas. Nie rozumiałem znaczenia słowa lekki niszczyciel w opisie dopóki nie zobaczyłem mojego

Boreasa obok Feniksa. wygładał przy nim jak korweta. Taki "kieszonkowy"niszczyciel. Jeśli wiec weźmie

sie pod uwagę jego rozmiar to oczywistym jest że jego baterie dział są osadzone najbliżej siebie a co za tym następuje

najszybciej przy frontalnym ataku uruchomi druga baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niebawem też wyposażę się w M2, ale jedna sprawa nie daje mi spokoju czy przykładowo przy obsadzeniu połowy prawych wieżyczek bronią na duże statki (wolny obrót wieżyczki) a połowy na małe statki (szybki obrót wieżyczki) to czy te wieżyczki z lekką bronią też będą się tak wolno obracać jak te z ciężką bronią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sobie kupic nowe M2. Dotychczas mialem starego, wysluzonego, steranego naprawami Fenixa. Obecnie Fenix stoi w stoczni z ciezkimi uszkodzeniami, ktorych naprawa pochlonie wiele milionow. Z lezka w oku bede musial go sprzedac, ten statek dzieki swemu mocnemu kadlubowi przetrwal nie jedna wymiane ognia na smierc.

Do wyboru, w zasadzie nie mam za duzego wyboru. Statki ziemniorów nie wchodza w gre, albowiem to przeciw nim tocze ciagle walki, nie maja ze mna latwo. Po ostatnich wydarzeniach zwiazanych z napadaniem na transporty techniczne Argonow, nie chca mi sprzedac nic wiekszego niz M6. Paranidianie sa zli na mnie za zniszczenie ich stacji handlowej. Pozostaja Boroni oraz Splici, ktorzy sa moimi obrymi kontrahentami w handlu. Moge u nich kupic wszelakie statki. Moge jeszcze zapolowac na K, ale K ma cherlawe ladowanie oslon. U Teladian tez jest OK, ale nie bede kupowal jeszcze raz Fenixa.

Plaszczka versus pyton. Co wybrac? Pyton ma lepsze zasilanie laserow. Zasilanie oslon prezentuje sie tak samo. Pyton jest nieco szybszy z mniejsza ladownia. Plaszczka posida cztery oslony, pyton trzy. Plaszcza posiada po 4 wiezyczki x 8 slotow. I co tu wybrac/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fenix uszkodzony? Naprawa wiele milionów? Nic trudnego. Wysiadasz z Fenixa i naprawiasz go lasrkiem naprawczym użytym w skafandrze. Instrukcja działania już była - odpalasz laserka, wyłączasz szczura - laserek nie przerywa tylko naprawia. Skoro to M2 to idziesz spać, rano wstajesz a Twój Fenix jest piękny, zdrowy i śliczny.

2. Masz zamiar tym M2 latać osobiście czy bardziej do użycia OOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boreas jest przesadzony i nudny 😀

Jeśli chcesz od czasu do czasu oddać nad nim kontrolę AI to z tych dwóch wziąłbym Płaszczkę, Raptor został niestety dosyć mocno okrojony. Jeśli wyłącznie sam będziesz nim latał to Raptor daje radę 😀

Przy okazji, skoro Argoni i Paranidianie i tak za Tobą nie przepadają to może warto wyszkolić grupę marines i zdobyć parę ich statków ? Ziemskie statki też można teraz po jednym patchów zdobywać abordażem 😀 Ciekawsze to i daje więcej frajdy niż zwykłe zakupy w stoczni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek ma byc glownie do OOS, pilotem ma byc Ai. Ja latac takimi kobylami nie lubie.

Naprawa M2 laserkiem naprawczym M2, haha 😀 to musi byc zabawny widok. Planowalem za zakup wraka fanixa zmajstrowac jakis kompleks produkujacy lasery oraz rakiety.

No wiem Boreasik jest mocny ... ale coz zrobic, Argonom za dlugo uchodzilo wiele rzeczy na sucho, czas zabrac sie za nich <_< Opcja z uzyciem space marines jest niezla, nie robilem jeszcze tego numeru z duzymi statkami. Z drugiej strony abordaz na Odyseusza to musi byc to 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...