Skocz do zawartości

Jaki kupić M2?


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z całym szacunkiem dla rozległej wiedzy Yacka to jestem na 100% pewien że Eradorius ma rację.

Model Tyr'a z TC jest na żywca wyjętym modelem Tyr'a z XTM, wiem, bo jestem koneserem Terrańskich statków z TC i XTM.

Jednocześnie muszę przyznać, że na obrazku załączonym przez Eradorius'a, Valhalla z XTM jest bardzo podobna do Tyr'a, ale mimo to widać różnicę, np. w części dziobowej, węższy silnik Tyr'a, czy mniejszy mostek Tyr'a.

Pewnie ze względu na podobieństwo do Tyr'a ten model nie został użyty w TC (co nie usprawiedliwia paskudnego modelu Valhalli w TC 😉 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z całym szacunkiem dla rozległej wiedzy Yacka to jestem na 100% pewien że Eradorius ma rację.

Nie przesadzajmy z tym.

Cytat

Model Tyr'a z TC jest na żywca wyjętym modelem Tyr'a z XTM, wiem, bo jestem koneserem Terrańskich statków z TC i XTM.

Skoro tak twierdzisz, to wierzę. Zmyliło mnie podobieństwo. Pisałem żem ślepy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jakie będą najlepsze FLAKI do boreasa, myślałem o wyrzutni bomb zapalających ale ich nawet w encyklopedii nie mam a Xmodels 3d viewer pisze że jest to piracka rzecz a mnie oni nie lubią ;/ są gdzieś tego fabryki do kupienia albo jakie inne flaki są dobre do boreasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryki BZ są, ale tylko pirackie w sektorach pirackich. Mapa Scorpa Ci pomoże odszukać. Można kupić taką fabrykę ale tylko mając skrypt ze stocznią Marauder.

Możesz też zdobyć na Piratach lub Xenkach, u mnie Q używają tej broni w wieżyczkach.

Zamiast BA można używać Artylerii odłamkowej i Artylerii zaporowej.

Ja swojego Boreasa uzbroiłem tak:

przód: 4xDziało Jonowe i 4xPDF - PDF pierwsze zaczynają, mają większy zasięg, potem DJ, ogień ciągły, polecenie Atakuj mój cel.

wieżyczki lewa, prawa, tylna: mieszanka PDF, BZ i DJ (tylna nie może mieć DJ), polecenie Zniszcz wszystkich wrogów.

wieżyczki górna i dolna: Artylerii odłamkowej i Artylerii zaporowej - polecenie Chroń statek.

Po testach bojowych powiem że Boreas jest lepszy od Tyr-a.

Polowałem jednym i drugim na 2xJ i 4xP. Tyr poległ, Boreas w identycznej sytuacji nie dał szans wrogom. Tyr miał w wieżyczce przedniej PPO. Ta broń jest dobra pod warunkiem że sami prowadzimy z niej ogień, wtedy możemy naładować pociski na max. Jeśli natomiast siedzimy w kokpicie to pociski są słabe a ich częstotliwość też nie jest zadowalająca. Natomiast siedząc w kokpicie Boreasa nie musimy się o nic martwić, prowadzi on ogień ciągły.

Również w walce OOS zauważyłem przewagę Boreasa nad Tyr-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pod moją nieobecność, na forum rozgorzała dość ciekawa wymiana opinii odnośnie statków:) A Pshem to miał z tego niezły ubaw. Na swój sposób przypomniało, mi to czasy z podstawówki. 😉 Gdzie dwa koguty, z klasy miało odmienne zdanie na wyrażany przez siebie pogląd i zazwyczaj dochodziło do 😀

Cytat

Re: Jaki kupić M2?

Jagoda napisał(a):

Dobrze Yacku wiem, że można mieszać uzbrojenie, ale mi generalnie rozchodziło się o to że nie da rady dać 32 dział Projektu punktu osobowości

Bo nie ma sensu. Statek powinien mieć różne uzbrojenie, na różne statki wroga.

I w tym momencie nie mogę się z tobą zgodzić, ponieważ ja osobiście uważam, że wcześniej przetoczony przeze mnie post był bardziej rozsądny. Nie uważam że mieszanie uzbrojenia mogło by wyjść na plus. Zwłaszcza w konfrontacji Tyra z K lub innym rzeźnikiem przestworzy 😀

Montując zróżnicowane uzbrojenie na statku nie może pozytywnie wpłynąć na funkcjonalność i system zadawanych przez nas obrażeń potencjalnemu przeciwnikowi, ponieważ zdecydowanie, w tym momencie osłabiamy nasz system wieżyczek.

Przetoczony wcześniej przeze mnie zestaw uzbrojenia

Cytat

Ze statystyk wynika iż powinno się zainstalować na TYR-ze 32x projektor punktu osobowości i 24x działom fali uderzeniowej i 6 tarcz 2GJ. Co przy całkowitej pojemności Tyra która wynosi zaledwie 8000 XL jest a wykonalne zamontowanie tych wyżej wymieniony prze mnie dział i tarcz nie wspominając o urządzeniach takich, jak system podtrzymywania życia itd, itp. a już o Marines i rakietach nie wspomnę

Zapewniał mu dość silny ogień ofensywny który mogliśmy użyć, na wcześniej wspomnianym przeze mnie Xenońskim K, jak i ogniu defensywnym który, z łatwością mógł się skupić na gromieniu myśliwców.

Idąc przykładem tworzenia Flot pancernych na Pacyfiku w trakcie drugiej wojny światowej, każdy statek uzupełaniał się wzajemnie w trakcie bitwy. To też przychylam się do wypowiedzi Pshem.

Cytat

Re: Jaki kupić M2?

Yacek napisał(a):

Statek powinien mieć różne uzbrojenie, na różne statki wroga.

Też tak myślałem dopóki nie zmieniłem zdania. Przy tym pomyślunku AI w grze to nie zdaje egzaminu tak jak rozróżnienie statków przeznaczonych do łomotania dużych i małych. To znaczy że część statków uzbrajam tylko i wyłącznie w ciężką broń na innych dużych a w ich obstawie puszczam jednostki uzbrojone we wszystko to, co dobre na drobnicę. I to dopiero zdaje wg mnie egzamin jak trza. Jednostki przeznaczone tylko i wyłącznie na drobnicę, utkane artylerią i innymi masakrują myśliwce w tempie niedorzecznym a za to się nie muszę obawiać, że moje niezbyt inteligentne M2 i inne będą przegrywały walkę bo akurat obróciły, się do wroga częścią, w której nie mają nic silnego a same dostają po tyłku. No chyba że ma się MARSa ale to już inna bajka.

Dlatego też uważam ze mieszanie uzbrojenia może jedynie negatywnie wpłynąć na rozwój toczonej się bitwy pomiędzy dwa wielkimi statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... szkoda że nie możemy się zmierzyć. Ja generalnie uważam że Boreas jest słaby, istny leszcz 😉 mogący przydać się jedynie na odganianie komarów 😀

TYR Boreas

Prędkość 32-64 42-63

Przyśpieszenie 4.17-8.34 4.82-9.64

Sterowność 0.50-1.00 0.45-0.90

Tarcze 6X2GJ 5X2GJ

ilośc działek 56 40

Zresztą sugeruje sprawdzić statystyki w X model 3d wiever 😀

Yacku napisałeś:

Cytat

Po testach bojowych powiem że Boreas jest lepszy od Tyr-a.

A ja uważam inaczej, że to Tyr zdecydowanie bije na łeb tego boreasa, i nie obrażając nikogo powiem tylko tyle, że tego Boresa możesz wziąć sobie do piaskownicy, i tam się nim pobawić 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie, ale ciężkie do wykonania w grze. Bo jeśli tak to wypadałoby aby za każdym statkiem M2 podążały przynajmniej po jednym statku M7, M6 ze o myśliwcach nie wspomnę. Owszem można, sam mam dwie takie konfiguracje składające się z 1xTyr, 1xTyr lub 2xOsaka (w obstawie), 2xQ, 2x Korweta, 2xHyperion każdy z dwoma M3 na ogonie. Problem w komendach, pierwszy Tyr lata z poleceniem "Zniszcz wszystkich wrogów" reszta ekipy "Chroń..." i wskazanie na Tyr-a. Polecenie "Podążaj za.." za mało agresywne. "Chroń..." lepsze w tym wypadku, tylko też nie idealne, jeśli Tyr walczy z K, to reszta ekipy przyłącza się do walki, bo polecenie "Chroń.." działa tak że statki z nim atakują statek, który ostrzelał ich podopiecznego. Jeśli wejdą w zasięg broni K to mogą oberwać przypadkiem. Do tego padają łatwym łupem obstawy K (zwykle Q i P i drobnica), bo ta ma w tym momencie polecenie "Zniszcz wszystkich wrogów". Pomaga trochę wydanie wszystkim wieżyczkom statków chroniących Tyr-a komendy "Zniszcz wszystkich wrogów", wtedy przynajmniej wieżyczki sieją pogrom.

O wiele lepiej sytuacja wygląda ze skryptami MARS lub CODEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja uważam inaczej, że to Tyr zdecydowanie bije na łeb tego boreasa, i nie obrażając nikogo powiem tylko tyle, że tego Boresa możesz wziąć sobie do piaskownicy, i tam się nim pobawić 😉

Nie prowokuj mnie do zabawy 😀

A masz Boreasa, czy opierasz Swoją opinie tylko na suchych statystykach? Jeśli nie masz, polecam udać się do najbliższego sklepu i osobiście się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku co ty piszesz ?

Nie chce, się z tobą sprzeczać. Ale ja od dzisiaj rano stałam się sczęśliwym posiadaczem mojego Tyra.

i powiem to tak że,. żaden K nie jest w stanie mi zagrozić, mogę pokonać nawet 3 K za jednym zamachem. Bo J to ja niszczę w przeciągu 3 sekund na K mam jakieś 7 sekund od wystrzelenia pierwszego pocisku. I nic ale to nic nie jest mi teraz w stanie stanąć na drodze. I jakie ty komendy stosujesz ? mając za wroga takiego pionka jak K daje wszystkim wieżyczkom rozkaz " atakuj mój cel " ustawiam się bokiem i z 48 wieżyczek strzelam do K po 7 sekundach nawet nie, po takim K zostaje tylko pył.

I uważam ze w tym starciu co wcześniej opisałeś gdzie rzekomo twój Tyr "padł" mogłabym pomyśleć, iż nieumiejętnie dowodziłeś tą jednostką.

Bo jak można wytłumaczyć to że ja mając tyra w ciągu zaledwie 7 sekund dosłownie " rozgromiłam " K tracąc zaledwie 30% tarcz ? więc miałabym siłę zniszczyć z takie 3 K w między czasie.

PS. Nie bez powodu Projekyor punktu osobowości zajmuje tyle miejsca w ładowni. Nie bez powodu ziemianie nie chcą rozdawać swojej broni, na którą defakto musisz sobie nieźle zapracować zyskując ich zaufanie. Moim zdaniem statki jak i uzbrojenie ziemian są obecnie najsilniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, ja wiem że odnośnie taktyki, logiki gry jesteś ode mnie lepszy. Aczkolwiek nie uważam by Boreas był lepszy.

Czy na Boreasie możesz zamontować Projektor punktu osobowości i Działo fali uderzeniowej ? 😉 i Tyr ma aż bagatela o 16 dział więcej. Wybacz mi ale nie uważam by Boreas w jakikolwiek sposób mógłby być Lepszy od Tyra.

PS. szkoda że "osobiście" nie mogę, cię co do tego przekonać, iż Tyr jest lepszy, z chęcią ONLINE wybiłabym, ci z głowy tego Boresa 😀 ]😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach (Tyr i Boreas) leciałem prosto na dwa K (jeden za drugim były). Nie ustawiałem się do nich bokiem, główny ogień był z dział przednich. Wieżyczki miały w obu przypadkach ten sam rozkaz " zniszczy wszystkich wrogów" i ilość strzałów oddawanych przez nie jak i przez działo przednie to jak 1:10 na korzyść Boreasa. Ponadto wielkość obu statków, Boreas jest zdecydowanie mniejszy i stosując technikę WSAD można z powodzeniem unikać wrogiego ognia w locie dziób w dziób. Do ataku bok w bok, nie doszło, Tyr nie miał czasu na manewr, Boreas już nie miał co atakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie Yacku napisałeś

Cytat

Nie ustawiałem się do nich bokiem, główny ogień był z dział przednich.

To muszę przyznać że uczyniłeś podstawowy błąd. Nie wykorzystałeś całego potencjału Tyra jaki on Ci zaoferował. Więc defakto przyznałeś się że nie umiejętnie dowodziłeś daną jednostką. "Lufy" są od tego, by je odpowiednio nasmarować, 😉 ja jak już się to zrobi, to nie wolno ich chłodzić tylko grzać. 😀 Zawsze staram się ze wszystkich strzelać.

Więc nie możesz się opierać na " testach bojowych" skoro, nie wykorzystałeś jego potencjału. I nie dziwie się że Tyr ”poległ” i jak teraz Yacku wytłumaczysz się z tego, że przez swoją niekompetencje posiałeś pieniądze ”podatników" 😀 – utrata Tyra.

Ja zawsze, ale to zawsze ustawiam się bokiem. Tyr ma 56 dział po ustawieniu się bokiem mogę strzelać z 44 dział. A te 12 nie wykorzystane śmiało niszczą Myśliwce. Bo przy ustawieniach " atakuj mój cel " i gdy jest on po za zasięgiem działka niszczą pierwszy lepszy cel 😀 to tez cały ogień skupiam się na głównym celu a reszta nie wykorzystywanych w danym momencie na myśliwcach. I śmiało mogła bym się, z tobą zmierzyć Online 😀 po paru sekundach płakał byś, jak trzy letni chłopczyk, któremu zabrano samochodzik. 😀 Bez urazy.

I nie wiem jak możesz mówić, że jest Boreas lepszy. Gdzie defacto ma mniej tarcz, mniej dział, jest wolniejszy i słabszą sterowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Nie bez powodu Projekyor punktu osobowości zajmuje tyle miejsca w ładowni. Nie bez powodu ziemianie nie chcą rozdawać swojej broni, na którą defakto musisz sobie nieźle zapracować zyskując ich zaufanie. Moim zdaniem statki jak i uzbrojenie ziemian są obecnie najsilniejsze.

Czy aby na pewno ziemska broń jest taka super?

Porównajmy:

PPO:

9,5K uszkodzeń kadłuba

25,2K uszkodzeń osłon

6,42 zasięg

Działo Jonowe:

3,8K uszkodzeń kadłuba

66,1K uszkodzeń osłon

5,12 zasięg

PDF:

8,2K uszkodzeń kadłuba

46,5K uszkodzeń osłon

6,62 zasięg

Owszem zasięg ma największy. uszkodzenia kadłuba też. Tylko że najważniejsze są osłony, to one są pierwszym celem ataku, po ich zdjęciu atakowany jest dopiero kadłub, tu obie bronie na głowę biją PPO. I tak wygląda walka Boreasem, pierwsze atakują PDF, potem kiedy wróg dostanie się w zasięg DJ te się dołączają i zdjęcie osłon w K to jest chwila, druga to zniszczenie kadłuba przez obie bronie.

I nie kłócimy się, dyskutujemy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek ja się z tobą, nie kłócę, daleko mi do tego 😉 z natury jestem bardzooo pogodną osobą a i do sprzeczek mi daleko. 😀

Co do statku każdy lata tym czym mu wygodniej Ja latam Tyr-em bo w przeciągu 7 sekund jak nie mniej niszczy K. miałam dosłownie "przyjemność" pobawić się z Krzakiem Niszczycielem. Zabawa przednia dosłownie parę sekund i po nim, bo nie atakuje frontalnie, tylko bokiem.

A co do statku no cóż każdy woli co innego. Ja tam jestem zwolennikiem Tyra, i jestem z niego " zadowolniona " 😀

A więc odnośnie Tyura i Boreasa, już się nie wypowiadam 😀 każdy, kto che wiedzieć, co jest lepsze, wygodniejsze niech najlepiej sam oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za to temat się rozkręcił i każdy znajdzie coś dla siebie w nim.

Ja normalnie latam Hyperionem. Do innych statków typu Boreas, Tyr i inne przesiadam się okazjonalnie, aby przetestować lub gry chce się szybko pozbyć wroga, a mam ich masę dzięki skryptom i modom. Z tymi dwoma K spieszyłem się bo lecieli wprost na elektrownie w której zaopatruje się moja kopalnia. gdyby nie pospiech to i Hyperionem sobie bym z nimi poradził, najpierw rakiety potem kadłub młotkiem i po K. Już nie jednego tak załatwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Idąc przykładem tworzenia Flot pancernych na Pacyfiku w trakcie drugiej wojny światowej, każdy statek uzupełaniał się wzajemnie w trakcie bitwy. To też przychylam się do wypowiedzi Pshem.

😉

Na temat flot Pacyfiku to też chętnie pogadam, :> można założyć taki temat? 😀

Poczekajcie no jak sam sobie zacznę testować te miłe stworzonka, Boreasa, Tyra i inne. Ale jeśli dyskutujemy nad tym zagadnieniem to trzeba wziąść pod uwagę jeszcze jedną, niezwykle w tej grze ważną rzecz - inaczej jednostka się sprawdzi kiedy my nią lecimy, inaczej zupełnie kiedy steruje nią AI a jeszcze inaczej, kiedy steruje nią AI w układzie w którym nas nie ma. I nad tym zagadnieniem się skupię jak uda mi się w końcu pokonać cholerne zawiechy i udać się do paru stoczni na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... Pshem jak mówimy, tak o AI, to powiem że Yacek ma racje. Bo moja pierwsza misja z K zakończyła się katastrofą 😉 dałam polecenie Autopilot-Atakuj i przegrałam z kretesem, a to dlatego że AI zaatakował K od przodu, tak jak uczybnił to Yacek. Ale że przejawiam czasami oznaki myślenia 😀 to przed bitwą zrobiłam save-a i.... tym razem pokierowałam bitwę sama i cóż 😀 bułka z masłem, ja zaatakowałam od boku, jak to robili nasi dziadkowie na morzu Karaibskim, a może raczej na morzu Bałtyckim 😀 K poszedł do " piachu " no jak kto woli do pyłu kosmicznego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, niestety, AI jest żenujące. Jak w Reunionie - przyatakowałem dziesięcioma P z PDFami K - ja lecąc w P obrabiałem K jak chciałem bo to cholerstwo zwinne jest niesamowicie. Ale AI - gdzież by tam - silniki boczne to chyba tylko dla statystyk są. Zero użycia - poszły na czołówkę i 4 wyparowały zanim zdążyły strzał oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Yacku chodziło mi w powyższym poście o to iż wydałam polecenie ataku, by AI zaatakował xenońskiego K. i on zaatakował podobanie jak ty od frontu, a mógł zrobić to od burty, ty zresztą też 😉

PS. mam problem z krzakami i nie wiem czy otworzyć nowy temat czy wrzucić gdzieś go 😀

Mój kompleks zawiera już 10 fabryk pszenicy i tyleż samo destylerni + zakupiłam 10 Mistral (otas) super frachtowiec i wyposażyłam jak tylko ogłam czyli na maksa 😀 ale nie widzę by te statki używał skoku nad przestrzennego, mało tego w pobliżu Montalarr mam tam właśnie ten kompleks na zachód od Montalarr a nieopodal jest sektor Xenów 347 i ciągle mi wlatuje jakiś statek TS i jak już wleci to nie wyleci, bo Xenki go zniszczą. A więc moje pytanie jest takie czy są jakieś komendy , polecenia, skrypty by ten TS tam nie leciał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem przetestować sposób walki Jagody. Okazja się trafiła, samotne J zniszczyło mojego satelitę w jednym sektorze więc zapałałem chęcią zemsty. Zmieniłem Hypcia na Boreasa i poleciałem. Problem mały bo skoczyłem do bramy i zanim doleciałem do J to ten prawie mi uciekł, szybszy skubaniec. Ale zamarudził za chwile przy stacji to go zacząłem doganiać. Jak tylko znalazł się w zasięgu ognia to wziąłem stery w swoje łapy i dawaj pokazywać mu... znaczy się bok, równocześnie odwracając głowę, czyli kamerę, aby obserwować cały czas J. Nie zdążyłem obrócić się nawet o 45', już go nie było. Może powinienem wcześniej działo przednie wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...