Jump to content

Problem z wydajnością


kszksz
 Share

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, że X3 działa najlepiej kiedy........no właśnie. Kiedy ją włączymy i gramy. Negatywnie raczej odbija się na niej przełączanie między samą grą, a systemem i innymi programami. Zdaję sobie sprawę, że nie da się tego uniknąć, chcąc skorzystać z mapy Scorpa, lub kalkulatora kompleksów. Ale to tylko takie moje dość długie obserwacje. Póki siedzimy w samej grze, jest w miarę ok. Jak zaczniemy kombinować, to albo się zawiesi, albo zacznie zwalniać i dioda dysku praktycznie nie gaśnie. No i ważną sprawą jest powyłączać wszelkie niepotrzebne uruchomione programy. Łącznie z antywirusem.

Link to comment
Share on other sites

Ja przełączam się między grą, a mapą Scorpa, Firefoxem itp dość często i nie zauważył żadnych złych objawów związanych z tym. Po powrocie do gry, ta śmiga jak zawsze, nigdy też nie zawiesiła mi się w trakcie przełączania lub powrotu po przełączeniu. Może to zależy od sprzętu, programów w tle itp.

Ciekawe jak inni mają z tym przełączanie i powrotem do gry?

Link to comment
Share on other sites

Może to efekt włączenia korzystania z pamięci ponad domyślny rozmiar. Nie wiem. Nie zawsze mi się to zdarza, ale dość często. Efekt się potęguje, jak dłuższy czas jesteś "poza grą". To zresztą oczywiste. System przedkłada działanie na bieżące programy, a nie te w tle. Pokusiłem się o sprawdzenie debuggerem MS Visual Studio 2010 w trakcie zawieszenia. Dwukrotnie wykazało, że za błąd odpowiada biblioteka DirectX - quartz.dll. System Win7 x64. Na to nie widzę rozwiązania. Sam plik jest wersją finalną, z podpisem cyfrowym.

Yacek - masz ustawione w grze na działanie w tle, czy nie?

Link to comment
Share on other sites

Zależy ile mamy RAM-u. U mnie przy 2GB przy dłuższej grze i w bardziej zaludnionych sektorach użycie pamięci zwykle balansuje na granicy. Gdy przekroczy ok. 2.1GB i zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej to niestety odzywa się dysk twardy i gra się mniej komfortowo. Wtedy też przełączanie pomiędzy X3 i aplikacjami w tle zaczyna trochę męczyć. Jeśli nie korzysta z wirtualnej to problemu nie ma, wydajność nie spada mimo przełączania okienek. Co do zawieszania się gry to może mam szczęście, bo przy TC jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło.

Link to comment
Share on other sites

Działanie w tle ustawione na NIE.

Mam 2GB RAM, ale mam program, który zwalnia nieużywana pamięć. Właśnie jak przełączam się z gry, zaczyna on działać i z powiedzmy 130MB mam za chwile wolne 500MB lub więcej. Tak więc im częściej przełączam się z gry na co innego tym lepiej dla pamięci 😛

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Zależy ile mamy RAM-u. U mnie przy 2GB przy dłuższej grze i w bardziej zaludnionych sektorach użycie pamięci zwykle balansuje na granicy. Gdy przekroczy ok. 2.1GB i zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej to niestety odzywa się dysk twardy i gra się mniej komfortowo. Wtedy też przełączanie pomiędzy X3 i aplikacjami w tle zaczyna trochę męczyć. Jeśli nie korzysta z wirtualnej to problemu nie ma, wydajność nie spada mimo przełączania okienek. Co do zawieszania się gry to może mam szczęście, bo przy TC jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło.

Zacząłem grać jakoś niewiele wcześniej przed listopadem. Screen powyżej to efekt "działania" X3. Wszystkie krzyżyki to zatrzymanie działania gry.

Cytat

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: X3TC.exe

Wersja aplikacji: 2.5.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 4a96c1de

Nazwa modułu z błędem: quartz.dll

Wersja modułu z błędem: 6.6.7600.16385

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a5bdad9

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 000e6e52

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Tyle techniki celem objaśnienia problemu. Nie ma dnia, żeby mi się nie wywaliła. 😎

Prowler - jaki system? Może typowo na x32 działa lepiej. Nie chce mi się sprawdzać na XP.

A ja mam właśnie ustawione na działanie w tle. Czasami robię coś innego, a tam mi lecą kredyty na konto 😛

Niedawno zajęła mi w trakcie działania 3,5GB. Wirtualną miałem ustawioną na 2GB, a system zgłosił, że brakuje mu pamięci 😎 Przestawiłem na 4GB.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Zależy ile mamy RAM-u. U mnie przy 2GB przy dłuższej grze i w bardziej zaludnionych sektorach użycie pamięci zwykle balansuje na granicy. Gdy przekroczy ok. 2.1GB i zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej to niestety odzywa się dysk twardy i gra się mniej komfortowo. Wtedy też przełączanie pomiędzy X3 i aplikacjami w tle zaczyna trochę męczyć. Jeśli nie korzysta z wirtualnej to problemu nie ma, wydajność nie spada mimo przełączania okienek. Co do zawieszania się gry to może mam szczęście, bo przy TC jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło.

Jaki to program Yacku ? Skoro sprawdzony w akcji to może go wypróbuję 😎

Cytat

Prowler - jaki system? Może typowo na x32 działa lepiej. Nie chce mi się sprawdzać na XP.

A ja mam właśnie ustawione na działanie w tle. Czasami robię coś innego, a tam mi lecą kredyty na konto 😛

Niedawno zajęła mi w trakcie działania 3,5GB. Wirtualną miałem ustawioną na 2GB, a system zgłosił, że brakuje mu pamięci 😎 Przestawiłem na 4GB.

Ten na którym uruchamiam TC- Windows XP Professional SP3 i dosyć wiekowa konfiguracja sprzętowa. Działanie w tle mam wyłączone. Gra max. zajęła mi ok. 1800-1900MB. Zwykle zajmuje 700-1300MB, w zależności od tego w jakim sektorze jestem.

Link to comment
Share on other sites

A na moim sprzęcie uruchomiłem TC lecz w bardzo niskiej konfiguracji... Ale nie w tym problem. Otóż gdy próbuje przelecieć z sektora Family Whi do Teladi Gain TC sie wiesza. Przez chwile kontrolka dysku wskazuje na to że wczytuje sektor i po chwili gaśnie i zostaje tylko alt+ctrl+delete i zakończ proces lecz też nie zawsze da sie go uruchomić i pozostaje RESET 😛 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie.

Otóż postanowiłem sobie zainstalować jakiegoś space sima na moim nowym lapku i wybór padł na X3 TC (pierwsza gra tego typu w jaką gram ale zawsze mnie te klimaty kręciły) Wgrałem sobie grę i wszystko pięknie ładnie i troszkę się zwiesza gra szczególnie podczas używania SETA ale dobra nie przejmuje się, następnego dnia jak juz grę uruchomiłem to gra mi bardzo dobrze śmigała nie było nawet najmniejszej zwiechy. Po tygodniu gry jednak znowu coś się zepsuło i mi się tnie jeszcze bardziej nawet na najniższych ustawieniach grafiki. I moje pytanie czemu tak jest skoro mam kompa lepszego niż pisze w wymaganiach:

Procesor Intel Core 2 Duo P8700 (2,53 GHz, 3 MB, FSB 1066 MHz)

Pamięć RAM 4096 MB

Karta graficzna NVIDIAGeForce GT240M

System Windows 7

Wystarczyła by mi gra nawet na niskich ustawieniach, byleby chodziła płynnie. Pomoże ktoś?

Link to comment
Share on other sites

Twój problem, może powodować prawie wszystko, tzn zarówno sprzęt jak i software.

Teraz pytanie co robić ? Polecam sprawdzać wszystko po kolei zaczynając od rzeczy najmniej kłopotliwych i ewentualnie najtańszych.

Upewnić się że jest najnowsza wersja gry, sterowniki do kart i płyty,

Pozmieniać ustawienia w grze i sterownikach grafy.

Przeinstalować grę (zostawiając sejwy).

Przetestować sprzęt - każdy komponent komputera jakimiś dobrymi programami (może wyjść jakiś błąd)

Mówisz że komp przez jakiś czas śmigał a potem przestał na dwoje babka wróżyła bo może naturalne zagęszczenie spraw w grze przepełniło czarę a może coś się wykrzaczyło.

Gra wymaga przede wszystkim bardzo mocnego proca wiec wiele osób nawet z porządnymi maszynami instaluje sobie skrypty podnoszące wydajność.

Link to comment
Share on other sites

U mnie na samym początku gry gra stworzyła dwa dziwne statki których wcześniej nigdy nie generowała. A mianowicie Niezidentyfikowany TL - podleciałam do niego i statku nie było widać 😎 dosłownie statek widmo 😎. Przypomnę że gram tylko na skryptach. Myślę że skrypt Shiploot do modu DDTC stworzył mi ten statek. No i statek Klaster 😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...