Jump to content

Problem z wydajnością


kszksz
 Share

Recommended Posts

Cytat

Dzisiaj jak rano właczyłem gre to normalnie płynnie gra chodziła mam nadzieje ze juz tak zostanie a jak nie to bede musiał pokombinowac, tak czy siak dzieki za pomoc

W takich wypadkach zawsze sprawdź w menedżerze zadań czy jakiś proces w tle nie powoduje tych problemów. X3 jest dosyć 'procesorożerny' i każdy zajęty % ma znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cytat
Cytat

Dzisiaj jak rano właczyłem gre to normalnie płynnie gra chodziła mam nadzieje ze juz tak zostanie a jak nie to bede musiał pokombinowac, tak czy siak dzieki za pomoc

W takich wypadkach zawsze sprawdź w menedżerze zadań czy jakiś proces w tle nie powoduje tych problemów. X3 jest dosyć 'procesorożerny' i każdy zajęty % ma znaczenie.

Cytat

Dlatego przed gra wyłaczam wszystkie zbędne programy

No i ja właśnie tego w ogóle nie rozumię. Gra wcale nie ma takiej powalającej grafiki, a żre tyle pamięci że masakra.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

No i ja właśnie tego w ogóle nie rozumię. Gra wcale nie ma takiej powalającej grafiki, a żre tyle pamięci że masakra.

pamięć to nie problem bo co ona tam zjada 1.5GB, musi wczytać wszystko.... ale rozbraja mnie wykorzystanie procesora przez tę grę. chyba trzeba zainwestować w jakiś core i5 albo i7 xD to jest masakra jak na gre z 2008 i tak starym silnikiem.

Jedyną chyba bardziej niezoptymalizowaną geirką było GTA 4 ale tam wypuścili łaty które znacznie poprawiły wydajność.... natomiast tu, te łaty no nie czarujmy się prawie nic nie dają.

Link to comment
Share on other sites

Proca wykańcza ta masa skryptów na których oparta jest cała gra i które działają jednocześnie, non-stop. Widać więcej się nie da zyskać przy takich rozwiązaniach i silniku.

Ego i sama gra są jakie są ale ja osobiście nie narzekam tylko cieszę się, że w ogóle zabrali się za takie gatunki gier. Wyszedł im produkt może nie do końca dopracowany ale za to oferujący tyle ile cała konkurencja razem wzięta...

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Przypuszczenie. I ja bym nie liczył na to.

obawiam się że obsługi multicore nie da się zaimplementować jedną mała łatką... Być może jakby to było takie proste to takie gry już by miały obsługę wielu rdzeni. Bo jednak im chyba tez zależy żeby ich produkt chodził jak najlepiej ;>

Link to comment
Share on other sites

Obsługa wielu rdzeni to nie to samo co dostosowanie programu pod nowe systemy, musieli by przerobić wszystkie te skrypty. Sądzę że taka opcja pojawiła by się dopiero w kolejnej odsłonie gry, gdyż w obecnej była by to zbyt fundamentalna zmiana . Niemniej są programy które umożliwiają lepsze wykorzystanie procesora. Niemniej ja mam 2 rdzeniówkę z emulacją 4 rdzeniówki i wszystko mi śmiga bez najmniejszego ścięcia, (pewnie to też zasługa zainstalowania zaledwie 4 skryptów 🙁 ).

Link to comment
Share on other sites

Cytat
Cytat

No tak... ale możemy liczyć na to, że jak wyjdzie ten kolejny Patch 2.6 to będzie on zawierał między innymi taki jeden mały podpunkt, a mianowicie:

* Added support for multi-core processors.

a macie na to jakieś dowody? że macie taką nadzieję? czy tylko Wasze przypuszczenie? 🙁

zdecydowanie nadzieja :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...