Skocz do zawartości

Problem z wydajnością


kszksz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Dzisiaj jak rano właczyłem gre to normalnie płynnie gra chodziła mam nadzieje ze juz tak zostanie a jak nie to bede musiał pokombinowac, tak czy siak dzieki za pomoc

W takich wypadkach zawsze sprawdź w menedżerze zadań czy jakiś proces w tle nie powoduje tych problemów. X3 jest dosyć 'procesorożerny' i każdy zajęty % ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat
Cytat

Dzisiaj jak rano właczyłem gre to normalnie płynnie gra chodziła mam nadzieje ze juz tak zostanie a jak nie to bede musiał pokombinowac, tak czy siak dzieki za pomoc

W takich wypadkach zawsze sprawdź w menedżerze zadań czy jakiś proces w tle nie powoduje tych problemów. X3 jest dosyć 'procesorożerny' i każdy zajęty % ma znaczenie.

Cytat

Dlatego przed gra wyłaczam wszystkie zbędne programy

No i ja właśnie tego w ogóle nie rozumię. Gra wcale nie ma takiej powalającej grafiki, a żre tyle pamięci że masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i ja właśnie tego w ogóle nie rozumię. Gra wcale nie ma takiej powalającej grafiki, a żre tyle pamięci że masakra.

pamięć to nie problem bo co ona tam zjada 1.5GB, musi wczytać wszystko.... ale rozbraja mnie wykorzystanie procesora przez tę grę. chyba trzeba zainwestować w jakiś core i5 albo i7 xD to jest masakra jak na gre z 2008 i tak starym silnikiem.

Jedyną chyba bardziej niezoptymalizowaną geirką było GTA 4 ale tam wypuścili łaty które znacznie poprawiły wydajność.... natomiast tu, te łaty no nie czarujmy się prawie nic nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proca wykańcza ta masa skryptów na których oparta jest cała gra i które działają jednocześnie, non-stop. Widać więcej się nie da zyskać przy takich rozwiązaniach i silniku.

Ego i sama gra są jakie są ale ja osobiście nie narzekam tylko cieszę się, że w ogóle zabrali się za takie gatunki gier. Wyszedł im produkt może nie do końca dopracowany ale za to oferujący tyle ile cała konkurencja razem wzięta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa wielu rdzeni to nie to samo co dostosowanie programu pod nowe systemy, musieli by przerobić wszystkie te skrypty. Sądzę że taka opcja pojawiła by się dopiero w kolejnej odsłonie gry, gdyż w obecnej była by to zbyt fundamentalna zmiana . Niemniej są programy które umożliwiają lepsze wykorzystanie procesora. Niemniej ja mam 2 rdzeniówkę z emulacją 4 rdzeniówki i wszystko mi śmiga bez najmniejszego ścięcia, (pewnie to też zasługa zainstalowania zaledwie 4 skryptów 🙁 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

No tak... ale możemy liczyć na to, że jak wyjdzie ten kolejny Patch 2.6 to będzie on zawierał między innymi taki jeden mały podpunkt, a mianowicie:

* Added support for multi-core processors.

a macie na to jakieś dowody? że macie taką nadzieję? czy tylko Wasze przypuszczenie? 🙁

zdecydowanie nadzieja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...