Skocz do zawartości

X4: Foundations - spolszczenie


Moskit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za zgłoszenia 🙂

Jeśli chodzi o Argnu to nazwa bydła hodowanego przez Argonów. W X3 można było produkować steki Argnu. Ale ująłem tą myśl trochę inaczej, żeby było to bardziej zrozumiałe.

 

A z nazwami własnymi to nie taka prosta sprawa. Są zamieszczone w page id 20005. Są tam zarówno nazwy sektorów jak i nazwy własne rejonów lub innych obiektów. Znaczna część nie jest nawet użyta w grze. Nie ma jasno określone co jest czym, więc cieżko jest coś ruszyć. Ale spróbuję w wolnej chwili do tego przysiąść.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Siema, tłumaczycie jeszcze te pliki w X4 i patchach? Bo znalazłem kilka błędów w trakcie mojego aktualnego playthrough w becie 7.00.  😁

  • Closed Loop - przetłumaczone na 'zapętlaj' co totalnie nie oddaje znaczenia. Chodzi o "Cykl Zamknięty" jeśli już, bo dotyczy rodzaju budowy wieżyczek (w stylu zamkniętego cyklu z Avarice).
  • A tutaj screeny z drobnymi bugami - https://imgur.com/a/hHYI8my
Edytowane przez Moskit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The principle of closed-loop material cycle (CLMC) construction can be described as a construction constituting materials and building elements that can be recovered from buildings and infinitely recycled through natural or industrial processes.

Zasadę konstrukcji z zamkniętym obiegiem materiałów (CLMC) można opisać jako konstrukcję składającą się z materiałów i elementów budowlanych, które można odzyskać z budynków i w nieskończony sposób poddać recyklingowi w procesach naturalnych lub przemysłowych.

 

Taki kontekst tego "Closed Loop" ?

 

Tak jakby to miało  znaczyć, że ma tylko kupować materiały i ich nie sprzedawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno mnie nie było. Tak. Jestem w trakcie tłumaczenia. Na prośbę Egosoft, bo Adrian nie ma już za bardzo czasu, a ja też jakoś ponad 2 lata już do gry nie zaglądałem. Dodatek ma wyjść gdzieś w połowie czerwca, ale sądzę, że damy radę. Tak czy siak Adrian jeszcze działa też. Ciężko mi się trochę połapać na stronie w narzędziach Ego, problem mam z wyszukiwaniem właśnie tekstu, ale jakoś ogarnę. Jednak chyba lepiej mi się pracowało na normalnych plikach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moskit....zmieniłem ten wpis na proponowany przez Ciebie. Widzisz....wcześniej tłumaczyłem "na żywo" będą w grze. Jakoś mi to bardziej odpowiadało. Mogłem na bieżąco spoglądać na wszystko i dokonywać korekt. Teraz widząc na "sucho" sam tekst, nie zawsze odnajduję się w kontekście wpisów. 

PS. Czemu tak szybko ucieka edycja? Możesz połączyć te wpisy.

Edytowane przez marko22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...